Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Vagyok


Vagyok
senior tag

Egy kérdés az SMC BR14UP router printer szerver részéhez. Csatlakoztattam a printert és megy is a nyomtatás, de normális az, hogy be kell kapcsolni azt a gépet amelyiken telepítve van a nyomtató? Nem tudja alapból a router a nyomtatót vezérelni? Mindenképpen telepíteni kell az egyik gépen? Bocs ha láma a kérdés, de nem születtem informatikusnak.

(#102) steve@prhw válasza Vagyok (#101) üzenetére


steve@prhw
őstag

(Csak hogy UP legyen, nem dolgoztam még ilyen ''egybemindent-routerrel''...: mintha azt olvastam volna, hogy helyiként az összes gépre kell telepíteni, majd a portot kell átirányítani helyiről a router printserverére.)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#103) YuriY


YuriY
csendes tag

Sziasztok!

Nekem itthon Planet cuccaim vannak (XRT-401D router, SW-501 5-portos Switch, KVM-400) és mindegyik hiba nélkül működik. Amíg a korábbi melóhelyemen dolgoztam, Planet eszközöket forgalmaztunk, és azt kell mondanom, hogy nem igazán volt velük probléma. Persze előfordultak néha hibás példányok, de ebben az árkategóriában szerintem ez minden gyártó termékénél előfordul.
Az XRT-t egyszer beállítottam, azóta nem kellett hozzányúlnom. :D

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#104) YuriY válasza arvais (#70) üzenetére


YuriY
csendes tag

Nálam is felmerült hasonló kérdés (kétirányú kommunikáció, tintaszint és lap visszajelzés), de a gyártótól azt a választ kaptam, hogy ezt a printszerverek nem támogatják.

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#105) Mennyi? válasza YuriY (#103) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Kolléga! :DDD Tudnál valami jófajta config fájlt küldeni ehhez a Planet routerhez, vagy legalábbis részletezni a beállításokat, mivel nem sikerült tökéletesre belőnöm.

(#106) Integra


Integra
titán

haliho,
ezt a us robotics routert ismeri valaki?
van tapasztalat vele?
Bővebben: link
elég nagy batárnak tűnik, létezik ez egy picit kisebb kiadásban is? tartok tőle hogy ez vagy 25 rugó...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#107) Vagyok válasza Integra (#106) üzenetére


Vagyok
senior tag

Nem ismerem. mint feljebb írtam USR-t akartam én is, de mindnhol csak rendelésre működött ezért letettem róla. Nem tudom neked ez szempont-e?

(#108) Vagyok válasza steve@prhw (#102) üzenetére


Vagyok
senior tag

Köszi. Nem tom hogy lehetne helyiként telepíteni ha nem látja a gép (mivel nincs a portjába csatlakoztatva) nyomtató. Azért köszi.

(#109) Integra válasza Vagyok (#107) üzenetére


Integra
titán

nem holnap kell megvennem szóval nem sos nálam a dolog, mert még az adsl sincsen bekötve, csak időben szeretnék elkezdeni foglalkozni vele, hogy aztán ne legyen káosz a végén :)
mondjuk így is lesz mert nem volt dolgom routerekkel még, majd most lesz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#110) Integra


Integra
titán

illetve itt van még ami érdekes lehet:
Bővebben: link

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#111) YuriY válasza Mennyi? (#105) üzenetére


YuriY
csendes tag

Nem vagyok kolléga. Már nem. :D
De ha kell infó, dobj egy mélt, hogy mit nem sikerült beállítanod, és kapod a választ. :DD

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#112) Mennyi? válasza YuriY (#111) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Már megváltál a Planet routertől? :(

Nagyjából sikerült csak nem a legtökéletesebb. Igazából a ''quick setup''-on kívűl kíváncsi lennék a többi beállításra! :U

(#113) YuriY válasza Mennyi? (#112) üzenetére


YuriY
csendes tag

Nem váltam meg egyiktől sem. A melóhelyemtől váltam meg. :D
Mindegyik cucc itt figyel az asztalon.
Mit nem sikerül beállítanod?

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#114) Mennyi? válasza YuriY (#113) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Írtam, hogy sikerült csak pl a mélyebb tűzfal és egyéb beállításokba nagyon nem mélyedtem bele+ van amikor egyszerűen nem találja a netet a gép hiába dugom be(hozzáteszem néha ki szoktam huzogatni:) )
Arra próbálok kilyukadni, hogy ha kérhetem ments le nekem egy config fájlt (persze előtte kapard ki belőle a csatlakozási jelszavakat) és belekukkantanék úgy, hogy miben tér el az enyémtől! Már ha ez megoldható?

Ha nem akkor majd du. v. este ha a router közelében leszek. :)

(#115) YuriY válasza Mennyi? (#114) üzenetére


YuriY
csendes tag

Tűzfal beállításokkal még én sem foglalkoztam. Minden gépen van szoftveres tűzfal, úgyhogy nem kapcsoltam be. :)
A config fájl lementése megoldható, de nekem fix IP-m van, úgyhogy ''no password needed'' :DD
De inkább majd este foglalkoznék ezzel, mert lassan el kell mennem.
Annyit azért elmondhatok, hogy 4 gép között megosztva a net. Mindegyiken fixre belőttem az IP-t, így tuti nincs kavar. :)
Mivel az egyik gép úgymond szerverként üzemel, ezen ez szükséges is. Arra az IP-re Virtual Serverrel be van állítva 3 port és semmi több. :D

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#116) Mennyi? válasza YuriY (#115) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Ok! Köszönöm!:R Akkor estefelé visszatérünk a konkrétumokra és várom a config fájlt! :)

(#117) Vagyok


Vagyok
senior tag

Kérdésem továbbra is:

az SMC BR14UP router printer szerver részéhez. Csatlakoztattam a printert és megy is a nyomtatás, de normális az, hogy be kell kapcsolni azt a gépet amelyiken telepítve van a nyomtató? Nem tudja alapból a router a nyomtatót vezérelni? Mindenképpen telepíteni kell az egyik gépen? Bocs ha láma a kérdés, de nem születtem informatikusnak

(#118) steve@prhw válasza Vagyok (#108) üzenetére


steve@prhw
őstag

Simán tudod helyileg telepíteni:

Nyomtató hozzáadása -> helyi nyomtató -> pipát a p&p elől kiszeded -> típust kiválasztod, vagy saját lemezről drivert megmutatod.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#119) Vagyok válasza steve@prhw (#118) üzenetére


Vagyok
senior tag

ja ja az oké, de akkor így működni fog minden gépen bármelyik lesz bekapcsolva?

(#120) steve@prhw válasza Vagyok (#117) üzenetére


steve@prhw
őstag

Dlink usb-s printserverrel kapcsolatban találtam ilyet: Bővebben: link

Itt IP-s portot kell létrehozni, azaz a kütyü IP-jére kell dobni a nyomtatási csomagot. Nézz bele a user's manualba, szvsz benne lesz...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#121) Vagyok válasza steve@prhw (#120) üzenetére


Vagyok
senior tag

nagy vagy köszi a link jó bár paralel porton vagyok de szerintem ott is műkszik

(#122) Mennyi? válasza YuriY (#115) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

No tehát az a legfőbb gondom, hogy amikor bekapcsolom a gépet nem találja meg a netet! Nem tud csatlakozni és csak egy kis matatás a routerben segít. :( Majd ezután újraindítás és akkor szedi össze magát. Elvileg a ''Connect on Demand''-on van, de ez nem szokott jó lenni és van amikor manuálisan kell csatlakoztatnom.

(#123) YuriY válasza Mennyi? (#122) üzenetére


YuriY
csendes tag

Máris mászok a routerbe. :DDD
DSL-es vagy?

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#124) Mennyi? válasza YuriY (#123) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Bocs, tegnap bealudtam!:( Ma meg Lan-party. :) Ezért most nem leszek gépközeben.

Igen DSL-es vagyok. Csak nem akarom azt hogy folyamatosan fent legyen, hanem azt szeretném, hogy ha kell a net csatlakozzon magától. (Jah és van fent CFos, - bár ez nem tudom mennyire befolyásol - és ZoneAlarm is.)

(#125) YuriY válasza Mennyi? (#124) üzenetére


YuriY
csendes tag

A cfos-t nem ismerem, de a tűzfal nem befolyásol. Mindjárt utánanézek a beállításoknak és közlöm ha tudok valami okosat. :D

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#126) YuriY válasza YuriY (#125) üzenetére


YuriY
csendes tag

Nos, megnéztem a beállításokat és szerintem a következő beállításokkal működnie kellene.

username és password ugyebár adott a szolgáltatótól, tehát az egyértelmű.
a service name megadása nem kötelező, ez szolgáltató függő.
az MTU nem tudom pontosan mire jó, de nekem alapból 1492-n áll, szerintem úgy jó
connection type-ot Connect on Demand-ra állítod, az idle time-ot pedig belátásod szerint

Ennyi

Max annyi van még, hogy a gépeken a hálózati beállításnál amellett, hogy automatikusan kéred az IP-ket (vagy nem), az alapértelmezett átjárónak a routert adod meg.
Szerintem ezzel mennie kellene.

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#127) Mennyi? válasza YuriY (#126) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

Ez mind egyezik! :( Még az átjáró is be van állítva...
Ezért kérdezek, mert tudásom szerint ezekkel a beállításokkal mennie kéne, de nem akar! :(

Közben annyit sikerült kitapasztalnom, hogy ha a router ''Manual connectjét'' használom akkor bármikor felmegy, lejön, de ha a ''Connect on demand''-on van akkor az explorer vagy az outlook indításánál sem jön be semmi.

Az MTU beállítása, a ''802.1d Spanning Tree'' és a DHCP (Enabled) mire szolgál?

(#128) YuriY válasza Mennyi? (#127) üzenetére


YuriY
csendes tag

Az MTU úgy tudom a csomagméretre vonatkozik, a Spanning Tree-ről nem tudok semmit, a DHCP pedig automatikusan osztja a routerre kötött gépeknek az IP-címeket a megadott tartományból. Alapesetben 192.168.0.100 és 192.168.0.200 közötti tartományból.

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#129) Torry


Torry
addikt

Hi all!

Pls ajánljatok már nekem egy router-t.
Szempontok:
1. kábelnet-hez kell nem tudom ez változtat-e valamit
2. beépített tűzfal fasza lenne
+kérdés:
A wireless mennyivel drágább?
még egy:D
Mekkora az a hossz (kábelre gondolok) amellyel még tökéletes a net?
10-15m-en még jó?

Előre is köszi!

(#130) steve@prhw válasza Torry (#129) üzenetére


steve@prhw
őstag

SMC, D-Link, Linksys, etc.... Választék van bőven, az alap 7-8kHUF, a wlan-os alap 12kHUF környéke. (esetleg erre nézz körül: Bővebben: link)

A LAN-kábel 80m-ig (hivatalosan) működik, tehát biztosan elég lesz...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#131) Protezis


Protezis
őstag

Pár napja vettem egy Canyon CN-BR1 routert bruttó 8000 Ft-ért.
4 port + USB nyomtatószerver port. Eddig tökéletesen működik, tetszik a tudása: DoS támadásokat ki tudja védeni, elrejti a külső IP-t, statisztikát mutat folyamatosan frissülő grafikonnal, plusz a szokásosak. Egyszóval: akinek olcsó router kell, annak ajánlom.

(#132) Torry válasza steve@prhw (#130) üzenetére


Torry
addikt

Értem.

Ezt néztem ki hirtelen:
DLINK WIRELESS ROUTER DI-514

Ezekben jó tűzfal van?
Egyetlen falon kellene átvinni a jelet. Kb. 8m az én szobám meg a nappali között, a nappaliba kellene eljuttatni.
Elég lesz?

(#133) ízirider válasza YuriY (#128) üzenetére


ízirider
tag

Hi, igen az MTU-> Maximum Transfer Unit<- a maximalis csomagmeretre vonatkozik, byteban, Ezt a legegyszerubben pingelessel lehet kideriteni, tehat mennyi a maximalis csomagmeret ami meg epen oda vissza el tud menni a kapcsolatodon.
Bővebben: link bovebben itt, es van is egy tablazat amiben ossze van foglalva, hogy mekkora MTU-t ajanlanak, amugy ha nem akarsz vacakolni vedd le 1400ra az biztos jo lesz DSLnel es hasznald ugy. De amugy ha ez a gaz szerintem a gepeken is le kellene venni az MTU-t.


En is probalkoztam ezzel azt hittem ez a baja a routeremnek SURECOM 4904SX, mert folyton lecsatlakozik uj IPt ker es ekkor olyan 30sec megall a net. A logja is eleg erdekes tele van ienekkel: PPPoE IPCP receive, PPPoE IPCP send egy csomoszor ez aztan kap uj IPt es megy tovabb. Bar nemtudom mi lehet mert egy ideje elkezdett villogni rajta a DSL aktivitast jelzo led akkor is ha az osszes gep ki van kapcsolva, lehet h a szolgaltatom pingeli egyfolytaban es attol akad ki :F
Mindeneset mukodget a dolog de megegyszer nem vennek ilyen fajtat :(
Mondjuk legkozelebb mar csak egy switchet veszek inkabb es majd az egyik gep routol :C

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#134) steve@prhw válasza Torry (#132) üzenetére


steve@prhw
őstag

Elég. Már több, mint fél éve (most is) pont ilyet használok. Tökéletesen működik, olcsó.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#135) Torry válasza steve@prhw (#134) üzenetére


Torry
addikt

Nagyszerű!

Még1x köszi a gyors választ!

(#136) steve@prhw válasza Torry (#135) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szívesen...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#137) #32577792


#32577792
törölt tag

és ezekről valakinek tapasztalata :
zyxel p334wt
netgear wgr614 is

(#138) Taltosparipa válasza Torry (#132) üzenetére


Taltosparipa
tag

ha nagyon szupert szeretnel
- zyxel p334wt
- DrayTek DSL/CABLE Vigor 2100VG Router
mind ketto profi de nem olcsok!

(#139) #32577792 válasza Taltosparipa (#138) üzenetére


#32577792
törölt tag

úgy néz ki, hogy a zyxel lesz, 12k

(#140) emitter


emitter
őstag

Erről mit tudtok: D-Link DI-624 (az aqua-nál 15e)
A zyxel p334wt routert hol lehet kapni? Google nem nagyon találja. Addel.hu-n 25e:(
itt is annyi: Bővebben: link
Nekem egy beton födémet vagy 2-3 válaszfalat kellene átvinnie (mindkettőt egyszerre, két gép van). ennek a DLinknek mennyi lehet a hatótávja? A laptopomban integrált b/g wlan van, ahol vettem azt mondták, hogy nem a wlan kártya határozza meg a hatótávot, hanem az adóegység.:F Ez nem ugyanaz?
Szóval kérdésem, mit tudtok ajánlani 15e alatt minél olcsóbbat, a vezetéknélküli-kapcsolat biztonsága nem nagyon fontos, úgy értem, nem hiszem h a szomszédok közül vmelyik fel akarná törni a netemet:DD (falun lakom). Fő szempont a hatótáv, elég 11mbps.

Más: egy ilyen routeren keresztül lehet nyomtatni is, vagy ahhoz be kell kapcsolni a nyomtatós gépet? Lehet h ez hülye kérdés volt, de nem nagyon vágom a témát.
köszi

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#141) #32577792 válasza emitter (#140) üzenetére


#32577792
törölt tag

nézz szét az aproneten!
holnap megyek érte, majd elválik, hogy tényleg annyi-e? meg, hogy az-e, aminek írják!

(#142) emitter


emitter
őstag

Egyre jobban kezd tetszeni ez a dlink 624-es, a kérdés csak az h ezek a routerek simán mennek linux alatt is? Vkinek van tapasztalata ezzel kapcsban?

(#143) emitter válasza emitter (#142) üzenetére


emitter
őstag

bocs, DI-624+
Bővebben: link
az aqua-nál nagyon olcsó 15 br-ért, minden máshol vagy nem lehet kapni, vagy dupla ennyiért.
És lehet bővíteni a hatótávot másfajta antennával.

[Szerkesztve]

(#144) emitter


emitter
őstag

Na holnap megyek megvenni ezt a DLinket (624+) Majd írok róla, ha lesz elég tapasztalatom vele, és ha a boltban nem beszélnek esetleg le róla :D

Vásárlási tapasztalat, érdemes megfogadni:
Minél több helyen nézzél körül, mielőtt megveszel vmit, mert óriási árkülönbségek vannak. Ez is 3-4 üzletben 20-25 ezer, az aquánál 15e. És nem is akciós, van több márka is hasonló tudással, ugyanennyiért.
Már várom a holnap estét:)

(#145) #32577792 válasza emitter (#144) üzenetére


#32577792
törölt tag

Váci 51/a Gavi Kft-nél vettem meg a Zyxel P334wt-t, 12k-ért. Gari papírral, zsír új! szerintem ez jobb vétel és olcsóbb is! bár úgy vitték, mint az olcsó benzint:DD
gondold át, nekem eddig nagyon bejött!

(#146) emitter


emitter
őstag

Nah! Megvettem végülis egy linksys wrt54g routert, egy napos szenvedés után annyit sikerült összehozni, hogy még vezetéken keresztül sem jut át rajta a net, nemhogy a rádiós kapcsolaton.:((( Pedig látja a gép a routert, 100%-os jelerősség (50cm távolságból:) ) de valahogy nem sikerült belőnöm. Talán vas. beszélek egy hozzáértő sráccal, remélem tud segíteni, és nem az történt, hogy pont egy selejtes routert fogtunk ki:U
Amúgy ezt 17k bruttóért vettem a Mekkánál (XIII. Victor Hugo u. 11-15), állítólag ez a kategória legjobbja, mert linuxot futtat, és ezért vannak hozzá ''hekkelt'' firmwarek, amik állítólag kibővitik a tudását.
Majd ha tényleg működni fog, írok még róla.

[Szerkesztve]

(#147) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Milyen routert ajánlotok Fibernet kábelnet megosztásra. Nincsenek nagy igényeim, csak menjen mindkét gépen a net. A 2-es számú gép a modemtől kb. 25 méterre lesz. Nem tudom, hogy ez jelent e valamit. Milyen kábel lenne a legmegfelelőbb. Ja, és max 15ezer van rá, de inkább 10 körül lenne jó valami ketyere. Előre is köszi a válaszokat!

(#148) Torry válasza Matt-OPT (#147) üzenetére


Torry
addikt

A legolcsóbb is jó választás.
25 m bőven jó mint utóbb én is megtudam.

Itt van pl ez:DLINK ROUTER DI-604 4PORT
Ha kecskeméti vagy a lingvinben kaphatsz.

(#149) Karex válasza emitter (#146) üzenetére


Karex
senior tag

Hali! En is ilyet keszulok venni egy heten belul, tenyleg nagyon jonak mondjak tobb helyen is.
Amugy itt erdemes szetnezni: Bővebben: link ;)

(#150) Matt-OPT válasza #32577792 (#145) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Heló! Utánaolvastam egy kicsit ennek a routernek, mert árban jó lenne nekem és mégsem kell a kábellel vacakolni. A kérdésem az lenne, hogy adnák hozzá valami olyasmit amit a távoli gépbe kell rakni? Láma vagyok egy kicsit, szóval valami PCI kártya vagy külső egység antennával ami fogja a jelet vagy azt külön kell venni, ha igen mennyibe fáj? Ja, és van még valami, a user guide-ban az van, hogy a modemből kijövő WAN kábelt kell a routerbe dugni. Nekem viszont olyan a kábelmodemem, hogy a modembe van a WAN és a kábel másik fele az USB ami a gépben van. Előre is köszi a választ!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.