Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) shev7 válasza Moyder (#600) üzenetére


shev7
veterán

10k alatt wifi nelkul:

Edimax BR-6104K
SMC Barricade SMC7004VBR

Ezekkel ismerosoknek jo tapasztalata volt.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#602) nilrem válasza Noxy (#589) üzenetére


nilrem
tag

Netgear-es routerem van amint tudod. A tuzfalat csak kikapcsolni vagy bekapcsolni lehet csak? Hogy lehet reszletesen allitgatni benne. Egy netes progival megvizsgaltattam a portjaimat egy kivetelevel az osszes close allapotban volt. Az FTP port az open volt ez mar gyanus nem? De portra sem mondta az a progi, hogy vedve vagyok. Ez ugyben tudsz segiteni?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#603) reggy


reggy
tag

Hali!

Ha az a legfontosabb szempont, hogy minél nagyobb távot vigyen át a wireless router (és persze aminek az ára sem horribilis) akkor mit ajánlanátok. Szükség esetén plusz antennával, de akkor azt is segítsetek keresni! :)
És ha egy kb. (nem gyári, hanem tapasztalt) hatótávot is tudnátok adni, annak örülnék legjobban. Tudom hogy faltól kezdev minden számít, de mégis valami közelítő számokat! :))

Köszi!

(#604) sbazsi válasza reggy (#603) üzenetére


sbazsi
veterán

Nem lenne egyszerűbb, ha leírnád, hogy hol szeretnéd használni, milyen távolságokat kellene leküzdeni vele, milyen falakkal?

(#605) Noxy válasza nilrem (#602) üzenetére


Noxy
veterán

Igen, csak ki és be lehet kapcsolni, vagy 1 gépet DMZ-be rakni.
Nálam csak akkor van nyitva 21-s port, ha fut a BulletProof FTP Server.
Ha a TC-al ftpzek akkor is zárva van, a test oldal szerint.
Free Port Scan & Firewall Test: [link]
pcflank.com: [link]
scan.sygate.com: [link]
Nekem még fent van, reklám takarításra, meg kimenő szürésre az Outpost Firewall.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#606) XSiGma


XSiGma
aktív tag

szerintetek milyen routert?
>10k alatt
>nem wifi
>msn,dc ....
>adsl-hez
ötletek? :DDD :D

[Szerkesztve]

(#607) Gismo


Gismo
addikt

Hi!
Dialcom touter vásárlását tervezem! Vélemények? 3gépre lenne osztav egy 512-es ADSL!

(#608) shev7 válasza XSiGma (#606) üzenetére


shev7
veterán

Barmilyet? Donts kinezet alapjan :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#609) Gismo válasza XSiGma (#606) üzenetére


Gismo
addikt

Conceptronic-ot távolról kerüld! Ez csak 1 javaslat! 1ébként sztem Repotec-et nézegess!

(#610) Met


Met
nagyúr

Hello!

Routert ''kell'' vennem, Wi-fi-set.
Asus, SMC, Linksys amit nézegettem, ilyen sorrendben is. Nem kell printserver se vinyó megosztás. Jó a sorrend?

Belkinről mit tudtok? Végig olvastam a topicot de senki nem írt róluk.
Amúgy chello-hoz kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#611) takos válasza Met (#610) üzenetére


takos
tag

Sziasztok!
Engem is hasonló gondok foglalkoztatnak, mint az előttem szólót:
Most köttetem be az UPC-s netet és ketten lennénk rá 2 szobában, így egy wlan routere gondoltunk, a depo.hu az alábbi négy alacsony kategóriás routert találtam, mit szoltok hozzá, ezek megfelelőek, mi a véleményetek róla:

Edimax BR6104K
SMC WBR14-G
Edimax BR6104KP
D-Link DI-514

Üdv,
Ákos

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#612) Met válasza takos (#611) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy látszik nem nagyon járnak erre :U

Én az SMC-vel szemezek de ''gyanus'', hogy olyan olcsó a többihez képest. Természetesen nem baj, sőt, csak a végén ne legyen szívás az ára miatt.

Az Edimax nem szimpi, a D-Linkről meg elég sok rosszakat írtak lejjebb.

Szóval nemtudom :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#613) takos válasza Met (#612) üzenetére


takos
tag

Nos hát igen..., pedig itt általában segítőkészek az emberek.

A vasam? Lenovo S400U, Intel Core i5-3337M,524HDD+24SSD, 8GB DDR3 1600MHZ

(#614) Ziog


Ziog
aktív tag

Hali!

Router vásárlása előtt állok. Egy Linksys routerrel Linksys BEFSR11 vagy Linksys BEFSR41. De most merült fel bennem a kérdés, hogy van egy nyomtató is, amit az egyik gépre van rákötve, így, ha szeretném használni, akkor jó lenne valami print szerveres megoldás. E-Tech Broadband Router+Printserver [link] és Roline RRB-104P2 [link].

Max 15-öt szeretnék rászánni az egészre.

Azt meg lehet, valahogy oldani, hogy a nyomtatót bekötöm a routerbe épített swich egyik helyére, valami átalakító segítségével? A nyomtató USB-s HP 656c.

Válaszokat előre is köszi

(#615) shev7 válasza Ziog (#614) üzenetére


shev7
veterán

ha van rajta printserver, akkor usb-n radughatod. UTP-s atalakitoval nem tudod rakotni, ha erre gondoltal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#616) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Milyen routert ajánlatok ami jó is, olcsó is és van bandwidth management képessége. Azaz tudom szabályozni a rácsatlakozók sávszélességét.

Egyelőre csak az Asus wl-500g deluxe versenyzőt ismerem tudtok még más hasonló versenyzőt hasonló (vagy alacsonyabb) árban?

(#617) Gismo válasza Gismo (#607) üzenetére


Gismo
addikt

Dialcom router megvéve, és faxán megy minden!

(#618) Gismo válasza Met (#610) üzenetére


Gismo
addikt

Draytek-et is nézegesd nyugodtan! SMC-t felejsd! Sok a rossz tapasztalat a routereikkel és hálókártyáikkal!

(#619) Gismo válasza Ziog (#614) üzenetére


Gismo
addikt

a 2 közül az E-Tech-et ajánlanám inkább, mert azt ismerem! Eddig 2 E-Tech printszerver nélküli routert üzemeltem be! És azóta mind2 hibátlanul és atombiztosan működik!

(#620) emitter válasza BaLee (#616) üzenetére


emitter
őstag

asszem a linksys wrt54g is tud BW-managelést, megfelelő firmware-rel ;] de ezügyben godwazzeg kollégát keresd :)

mod: ~20k alatt nehéz ilyen routert találni, nem véletlenül. sztem ha a linksys cucca télleg tud ilyet, akkor az a jó választás (ár/érték miatt is - 16-18k körül kapható, Linuxos változatot kell venni)

[Szerkesztve]

(#621) Ziog


Ziog
aktív tag

Feltűnt egy újjabb versenyző is. Edimax BR6104KP [link]

Ha tud valaki valamit közelebbit erről a routerről, akkor szívesen veszem.

Előre is köszönöm.

(#622) Szab007


Szab007
csendes tag

Sziasztok olvasgattam a forumot, de nem lettem okosabb. Van egy linksys wrt54g routerem de szeretnem boviteni a rendszert, ugy hogy a telep hatso reszen is lehessen vezetek nelkul netezni. Az elgondolas az, hogy az elso routernek a hatosugaraba teszek meg egy routert, ezzel megnovelve abba az iranyba a hatotavolsagot. Csakhogy alapveto fogalom zavarban kuzdok. Milyen routert vegyek? Draadloze router? Broadband router? Mi a kulonbseg?
Gondolom nekem olyan kell aminek ketto antennaja van, az egyiken veszi az adast a masikon sugarozza. Vagy nem?
Es meg mindig azon filozok, hogy vajon tobb eselyem van kompatibilitasi problemakra ha a masodik router nem linksys?

(#623) emitter válasza Szab007 (#622) üzenetére


emitter
őstag

jah, wlan kell, ha wireless a hálózatod (mármint amit bővíteni akarsz)
mindegyik router broadband, azaz szélessávú - 54 vagy 108mbps eléggé szélessáv (de lehet, h a netre értik a bb szót, ezesetben is igaz, h mindegyikkel meg tudsz osztani kábel/adsl-t)

persze, ha már linksysed van, érdemes ugyanolyan márkát venni :) jó az a wrt54g, 2 antennás jószág, sztem menni fog a dolog. wrt54GL-t vegyél, az linuxot futtat

(#624) Taltosparipa válasza Ziog (#621) üzenetére


Taltosparipa
tag

Jo, stabil, konnyu konfig, eddig a telepitett 67 db bol egy jott vissza szervizre de atapja volt rossz eldurant a bizti tulfesz miatt.

(#625) hornet88


hornet88
csendes tag

Hi!
mercury kob br100-ce router-ról tud valaki
vagy ADSL Router 4 port + print szerver Canyon Cn-BR1 infót?


[Szerkesztve]

(#626) Ziog válasza Taltosparipa (#624) üzenetére


Ziog
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásod, szerintem meg lesz véve, aztán, majd írok ide egy kis tapasztalatot.

(#627) BaLee válasza emitter (#620) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Hali!

Kösz a tippet.
Utánanéztem a dolognak és a Linksysben sajnos csak prioritásokat lehet állítani gépnek vagy alkalmazásoknak sávszélt nem.

(#628) renatto


renatto
őstag

Heló!

Nekem a következő lenne a kérdésem:

Lenne egy épület, 3 szintes, az földszinten lenne középen a router. Jobbra-balra 3-3 szobát kellene a wlan-nak áthúznia és felette lévő szintre is jó lenne ha elérne (vagy akár a harmadikra). A routertől a két szélső szoba távolabbi oldala 8-8 méterre van (légvonalban a szélső szoba belseje max 10-12m re lehet). Erre kellene nekem 1 router. Ami nem is bonyolult és elég erős is lenne... Kinéztem az ASUS WL-520G (Vélemény?) de a gyári adatokkal nem igazán érek sokat... Esetleg valamilyen más, illetve ötlet hogy megoldható legyen (antenna?)? Mennyi gépet bír a W-LAN? V alamint ha vezsek usb wlan adaptert, akkor azzal már működne is a dolog, ugye? :F

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#629) emitter válasza BaLee (#627) üzenetére


emitter
őstag

Mint mondtam, csak ''hekkelt'', azaz nemhivatalos firmware-rel lehet kibővíteni a tudását, ez persze garivesztéssel jár, de azért megérheti a dolog, ezt neked kell eldönteni
[link]
itt nézegess, nagyon sok cikk, howto van a wrt54g firmware-upgrade-jéről, sőt, többféle fw is létezik hozz, válogass kedvedre

és itt láthatod a kibővített tudást: [link] ;]
ha kérdésed van, ajánlom figyelmedbe GodWazzeg PH-tagot, neki már van tapasztalata e téren :)

(#630) emitter válasza renatto (#628) üzenetére


emitter
őstag

ha csak téglafalakról és nem vasbetonfödémről van szó, akkor van rá esély, h minden további nélkül működjön a hálózat, extrák nélkül
ajánlom figyelmedbe a márkás cuccokat (én a linksyst választanám, még ha drágább is az átlagnál), és lehetőleg egyféle márkát válassz, ne kombinálj (tapasztalat, h így nagyobb a jelerősség)
miattam az asust is kipróbálhatod, csak előtte kérdezd meg a boltban, h szükség esetén kicserélheted-e egy jobb routerra, a hatótáv gyengesége miatt mondjuk
nekem linksys wrt54g van, ez átvisz jelenleg 1 vasbeton födémet meg egy téglafalat, és így stabil 70-85%-os a jelem ;)
usb stick is jó lehet wlannak, mert tudod hosszabbítókábelen optimális vételű helyre tenni, ellenben a sima pci-karival, amihez legfeljebb egy drága külső antennát illeszthetsz

(#631) renatto válasza emitter (#630) üzenetére


renatto
őstag

Köszi. Az a baj hogy ebbe legalább 1 de lehet több vasbetonfal is van... úgy látom csak halyszini próbánál fog kiderülni.
Ezt viszont nem értem:

''usb stick is jó lehet wlannak, mert tudod hosszabbítókábelen optimális vételű helyre tenni, ellenben a sima pci-karival, amihez legfeljebb egy drága külső antennát illeszthetsz''

Lap topba lenne, azért gondoltam,de ha mégis át akarnám rakni ez jó asztaliba is, de a kártyát nehéz lenne a laptopban működésre bírni... :Y


[Szerkesztve]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#632) LLaurent


LLaurent
csendes tag

Gismo #618-ban azt írta hogy az SMC routereket hanyagoljuk. Miért?
Most láttam SMC WBR14-G routert 12k-ért. Megnéztem a manual-t. Nekem úgy tűnik a manual alapján hogy rendes jószág. Apropó: ha valakinek van ilyenje, hogy kell rajta statikusan IP-t beállítani egy géphez (pl. MAC cím alapján), mert a konfiguráció LAN menüpontjában nem találtam semmit ami erre utal (csak DHCP neable/disable).

(#633) Szab007


Szab007
csendes tag

Sziasztok
Egy wrt54g-nek a hatosugarat szeretnem novelni egy masik wlan routerrel, de mar vagy ket hete keresek a neten egy hasznalt wrt54g-t, de nem talalok. Milyen masik wlan routert javasoltok hasonlo kategoriaban?

(#634) emitter válasza renatto (#631) üzenetére


emitter
őstag

ja, ha laptopba és asztaliba is kell majd a wlan, akkor usb-wlan-adapter kell neked, csak ezt tudod átrakni egyikből a másikba, s ha veszel hozzá usb-hosszabbítót, esetleg elérsz vele olyan helyre, ahol jobb a vétel, mint konkrétan a gépnél...

próba cseresznye - szvsz ha van olyan ismerősöd, kérd tőle kölcsön az usb-wlanját, hogy rizikó nélkül kipróbálhasd a jelerősséget :)

(#635) renatto válasza emitter (#634) üzenetére


renatto
őstag

Köszi a segítséget! :R

Sajnos se adapter se router nincs a környezetemben próbára...

Milyen hosszú egy usb hosszabbító?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#636) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Olyan routert keresek ami nem fossa össze magát állandó 10Mbit le és kb 3-4Mbit felfele irányuló forgalomtól.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#637) BaLee válasza emitter (#629) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kösz a tippet sikerült elérnem és tényleg van ilyen fw. Úgyhogy asszem linksys lesz a dologból.
Már csak 1 kérdés, ugye nekem wrt54GL-t kell vennem?
Ez a linuxos amire rátehetők ezek a firmek?

Ja amúgy itt az oldal amit God Vazzeg ajánlott. [link]

(#638) Tigi


Tigi
őstag

Hali

Van vkinek Minitar Wireless Router-rel tapasztalata?
Mert nekem mostanában sokat szarakodik, spontán megszakad a net kapcsolat, viszont ha kihúzom a tápját és pár másodperc múlva visszadugom akkor megint van net.
Mondjuk mióta megvan (kb. 3 hónap) azóta megállás nélkül megy letöltés, feltöltés (512/96).
Lehetséges, hogy néha pihentetni kellene :F

Lécci valaki help :O

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#639) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

hy! Épp most kötöttem egy ADSL család csomagra szerzödést. Azt szeretném megtudni hogy az 1 Mbit elég-e 2 gépnek játékra pl? Ha megosztom a netet azt a szolgáltató látja? Milyen router-t vegyek ami jo jatekra 2 gépnek? kosz

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#640) shev7 válasza jaffa 2843 (#639) üzenetére


shev7
veterán

1 Mbit elég-e 2 gépnek játékra pl?
A feltoltesi sebesseg a donto, az lesz a szuk keresztmetszet.

Ha megosztom a netet azt a szolgáltató látja?
Ha nagyon akarja

Milyen router-t vegyek ami jo jatekra 2 gépnek?
Hat az ADSL nem arrol hires, hogy toleralja azt ha a jatek mellett valami mast is csinalsz. Szoval sztem ketten egyszerre nagyon bajosan fogtok jatszani, mindenesetre nem a routeren fog mulni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#641) shev7 válasza renatto (#635) üzenetére


shev7
veterán

Asszem jelerosites nelkul max 5 metert lehet rajta hosszabitani.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#642) jaffa 2843 válasza shev7 (#640) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

128as feltöltési. amikkel játszanék: COD2, CS:S, CS 1.6, NFSMW. Főleg CS-k, esetleg Sacred. adhatnál valami tippet routernek mer nemtom milyet vegyek. valami márkásat de ne tul dragat

[Szerkesztve]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#643) shev7 válasza jaffa 2843 (#642) üzenetére


shev7
veterán

A 128 nagyon keves lesz ket embernek, bar ADSLnel szinte mindegy...

Routert milyet? Aszondjak, hogy a Linksysek jok. Sztem vegyel azt :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#644) Chieftec válasza jaffa 2843 (#642) üzenetére


Chieftec
őstag

1.6 os CS nek 4-5-6 KB upload kell, (többit nemtom) neked van 16. 2 gépen is menni fog bár azt hozzáteszem, hogy adslt az életben nemköttetnék de ez most nem ide tartozik. Linksys routerek tényleg, jók. egyet nemajánlok viszont az a d-link.

(#645) jaffa 2843 válasza Chieftec (#644) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

csak az a probléma hogy nemtok mást mer most van hálózatkiépítés. 1-év adsl aztán majd ha lesz más... miért neked mi bajod az adsl-el?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#646) Chieftec válasza jaffa 2843 (#645) üzenetére


Chieftec
őstag

Kicsi upload, ha töltesz fel akkor az nagyon belassítja a letöltést. Nem éri meg az árát, sztem koax powa. :)

(#647) renatto válasza shev7 (#641) üzenetére


renatto
őstag

Az klassz! Nekem olyan 1.5-2m bőven elég lenne!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#648) shev7 válasza Chieftec (#644) üzenetére


shev7
veterán

nekem sem volt adsl-em soha csak ismeroseim tapasztalatabol tudom, hogyha ket gepre van osztva a net, es az egyiken csak netel (bekapcsolt netlimiterrel) akkor is rettenetesen megno a ping.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#649) renatto


renatto
őstag

Hány gépet tud egyszerre kezelni egy wlan router vezeték nélkül?

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#650) georgeeboy


georgeeboy
tag

Ezzel az Edimax-al találkozott már valaki? [link] Ára miatt. Kellene egy óccsó stabil megoldás, ez br. 7.5k

::Ez van...::

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.