Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) sanyixXx válasza Dufresne (#800) üzenetére


sanyixXx
senior tag

na jah...csak az már drágácska nekem
de majd gyűjtögetek szorgosan
d-linkről túl sok rosszat nem hallottam, szal lehet, hogy az kéne

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#802) Ziog válasza Majstor (#798) üzenetére


Ziog
aktív tag

Mit értesz azon, hogy kapcsolatot létrehozni két gép között?

BEFSR41-esben is van egy 4 portos switch és ezt használva vígan látja egymást a két gép, ami nekem most rá van kötve. Tehát a belső háló is megfelelően megy.

(#803) Majstor válasza Ziog (#802) üzenetére


Majstor
senior tag

BEFSX41-es Típusnál azt írja hogy:
''Szélessávú hálózatokhoz használható, összeköttetést létesít a belsõ hálózat (LAN) és a Kábel- vagy DSL modem között. Létrehozható vele biztonságos VPN (Virtual Private Network - Virtuális magánhálózat) kapcsolat két számítógép között, interneten keresztül is.''
Másik típusnál meg nem...félreértelmeztem...kösz a felvilágosítást!
:D
>beépítet switch<
:C

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#804) shev7 válasza Majstor (#803) üzenetére


shev7
veterán

az en regi routerem sem ''tamogatta'' a VPN-t megis ment.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#805) Ziog


Ziog
aktív tag

VPN-ről én annyit tudok - nem biztos, hogy jól - hogy mondjuk egy céges hálózathoz, vagy egy otthoni hálózathoz lehet kapcsolódni a segítségével, vagy ki lehet építeni azt vele. Szerintem az olyan router, amiben van VPN támogatás arra jó, hogy valaki tud kapcsolódni a segítségével ahhoz a hálózathoz, amivel a router közvetlen összeköttetésben áll. Mindezt az Internet segítségével teszi meg, tehát beillik valami telnetes kapcsolódásnak, csak fejlettebb.

Szerintem így van, ha valaki tud többet szívesen veszem.

(#806) Dufresne válasza sanyixXx (#801) üzenetére


Dufresne
addikt

Dlink is jó, az egyik típusról jó nagy topic van itt PH-n is

(#807) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Sziasztok! Teljesen amatőr vagyok WLAN témában, viszont most egy ilyen hálózatot kellene kiépítenem. Az lenne a kérdésem, hogy légvonalban 25m két gép között 2-3 téglafallal elválasztva biztonságosan áthidalható-e?? Ha igen akkor milyen routerrel?? :)
Köszi előre is!!

(#808) shev7 válasza Nicky Nygaro (#807) üzenetére


shev7
veterán

elvileg igen, de azert olyan routert vegyel aminek leszerelheto az antennaja, biztos ami ziher.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#809) czanga


czanga
őstag

2048/256 kbit/sec-os kábelnethez keresek megbizható, de nem túlságosan drága routert.
Nos, ami azt illeti szeretném, ha a sávszélesség nem csőkkenne a letöltések miatt.
A router két gépre osztaná meg a netet, egyre kábellel, egyre pedig wifi segítségével....
Mivel még nem foglalkoztam netmegosztással, jó lenne ha tudnátok segíteni...


Előre is kössz...

(#810) czanga


czanga
őstag

egy net sebesség mérő 1.75 és 1.89 mbit/sec körüli értéket mért...
remélem ezzel is segítettem...

(#811) shev7 válasza czanga (#809) üzenetére


shev7
veterán

Pedig sajnos a letoltesek is a ''savszelessegbol mennek'', szoval a letoltesek miatt csak egy esetben nem csokken a savszelesseg, ha nincs letoltes.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#812) czanga


czanga
őstag

nem pont erre gondoltam.... töltögetek, és fontos h a megosztáskor a gépemre ne jusson kissebb sávszélesség... a másik gépen csak netezget fater

azt hallottam, h a router kb 50-50 %-ban osztja meg a sávszélt.... ez hogy müködik, illetve ez valós érték?

(#813) VogrOn.


VogrOn.
tag

csöcskalács!

Most fogom a jövőbe megosztani az itthoni netet, és mivel cable-es tudomásom szerint ezt csak routerrel lehet megosztani, úgy tervezem h Wireless-es routerrel fogom megosztani, szal az lenne a kérdésem hogy melyiket érdemes megvenni? melyik a legjobb árba?

THX

AMD Atlon XP 3200+ ; MSI K7N2 Delta ILSR ; 2x512 Kingston 400MHz DDR, 200Gb+120Gb+20Gb HDD; ATI Radeon 9800PRO; LG DVD-RW 16X

(#814) bozont


bozont
veterán

Hali
Most akarok routert venni max 10k-ig.Adsl megosztásra lenne(meg gondolom ezúton hálózatban is lesznek a gépek),meg legyen benne tűzfal is.Milyet érdemes venni?
Ahogy belepillantottam néhol a HSZekbe láttam olyat h Dlink DI604,jókat irkáltak róla ez szimpi nekem,vagy van jobb is ebben az árkategóriában?

(#815) shev7 válasza czanga (#812) üzenetére


shev7
veterán

rosszul hallottad. Nincs savszel management alapbol a routerekben. Kb amilyen sorrendben jonnek a keresek olyan sorrendben szolgalja ki.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#816) shev7 válasza bozont (#814) üzenetére


shev7
veterán

Max 10ig tuti nem fogsz olyat kapni amiben van tuzfal. Ebben azt irjak hogy van SMC WBR14-G, pontosabban aktivalhato benne a zone alarm pro. Szoval ha jol gondolom fizetni kell erte. (A router 13k korul van)

Erdekes, a DLinkrol nem szoktak jokat irni.

Szerk: Egyebkent mit ertesz konkretan azon hogy tuzfal? Mert szo szerint kivaltani vele a tuzfalfunkciokat 10k alatt nem tudod. Arra barmelyik jo, hogy a kivulrol erkezo tamadasokat megfogja. De ha bennt van valami a gepeden, akkor csak a geped tuzfala fogja mar meg...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#817) Dufresne válasza czanga (#812) üzenetére


Dufresne
addikt

Alapból valóban nincs bandwitch management a routereken, amiken meg van, azok már a drágább kategória, mondjuk 15k-tól felfelé.
Nekem asus wl520g-m van és sztem arra tökéletes, amire neked kéne. Ha apád csak netezget, akkor az nem fogja jelentősen érinteni a töltögetésedet.

(#818) bozont válasza shev7 (#816) üzenetére


bozont
veterán

Hardveres tűzfalra gondoltam,pont arra gondoltam h kívülről ne nagyon engedjen be semmit,de attól meg használnék hardveres tűzfalat.
A Dlinkről meg a topic elején hallottam és többen azt írták h megvannak vele elégedve.

(#819) shev7 válasza bozont (#818) üzenetére


shev7
veterán

ahhoz nem kell semmi, hogy kivulrol ne engedjen be semmit. Mivel ezt a ''vedelmet'' elvileg a NAT is megoldja.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#820) bozont válasza shev7 (#819) üzenetére


bozont
veterán

Szóval akkor mit érdemes venni 10kig?

(#821) nofreenick válasza bozont (#820) üzenetére


nofreenick
aktív tag

én most vettem 1 ilyet: [link]
mostanáig tökéletes... (1 hete használom)

(#822) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Jelerősség szempontjából van különbség az USB wireless kulcs ill a PCI kártya között?
Melyiket érdemesebb megvenni?

(#823) shev7 válasza Nicky Nygaro (#822) üzenetére


shev7
veterán

PCI

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#824) Soma01 válasza Nicky Nygaro (#822) üzenetére


Soma01
veterán

Inkább USB-s AP, nem kulcs, az jobb mint a PCI de a legjobb a sima (UTP-s,amit a háló kariba kell dugni) AP.

(#825) Soma01 válasza nofreenick (#821) üzenetére


Soma01
veterán

Az az SMC router jó, én jókat hallottam róla, de jó még az Edimax ja és a Trendnet is az olcsóbb kategóriából.
Itt nézzen körül akinek kell: [link]
Itt az ár alapján az SMC nyer és elég jó is a router..

(#826) Soma01


Soma01
veterán

Amúgy az Edimax menüje szinte ua. mint az SMC-jé, nem sok szolgáltatással. De ha neked néhány alap dolog is elég akkor jó lesz az SMC. A Trendnet jobban hangolható, (több a szolgáltatás) de jobban is kell érteni hozzá, hogy kihasználd ezeket és a Zyxel-ben van talán a legtöbb extra ami otthon szinte nem is kell. (Forgalom átirányítás és modemes backup a szélessávú hozzáférés megszakadásának esetére)

(#827) Szanya válasza Nicky Nygaro (#822) üzenetére


Szanya
tag

Az USB azért nem lehet rossz, ha egy ~100 Ft- os hosszabbítóval oda teszed, ahol erősebb a jel.

''Szanya csak egy van.''

(#828) Soma01 válasza Szanya (#827) üzenetére


Soma01
veterán

Így van, pláne az UTP-s változatot. Akár 100m-re is elviheted elősítés nélkül elvileg.
De ha közel van a router, vagy jól rálátsz, akkor egy USB-s adapter is jó egy USB hosszabbítóval jól el tudod majd helyezni. De a kis USB-s adaptereknek általában nincs valami jó nyereségű antennájuk és még csak nem is cserélhetsz/csatlakoztathatsz hozzá 1 jobb antennát. Szóval csak akkor vagyél adaptert ha tuti, hogy menni fog. Vagy próbálj ki ha tudsz 1 adaptert.

[Szerkesztve]

(#829) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Vettem egy SMC routert: SMCWBR14-G
Nem tudja valaki, hogy miért nincs az SMC honlapján egyetlen firmware sem hozzá?
Honnan lehetne letölteni a legfrissebbet?

(#830) Sianis válasza Nicky Nygaro (#829) üzenetére


Sianis
addikt

Van vele valami gond? Általánosan elfogadott dolog, hogyha valami működik akkor azt nem kell bolygatni. Nekem is van itthon egy WLAN routerem. Hiába jelent meg azóta firm, nem szedem le, mert ez működik, úgy ahogyan kell.

(#831) Nicky Nygaro válasza Sianis (#830) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

OK, ebben igazad van, csak nekem fizikai fájdalmat okoz, ha valamelyik eszközön nem a legfrissebb firmware van fennt... :)
Egyébként a router azért kicsit más kategória nem? A tűzfal miatt nem kellene rendszeresen (3-4 hónap) update-elni??

(#832) Sianis válasza Nicky Nygaro (#831) üzenetére


Sianis
addikt

Nem! :) A routernek nem olyan tűzfala van, mint te azt gondolod. Egyéb szűrések felett a legfontosabb biztonsági rendszere a NAT, ami lehetővé teszi, hogy a router mögötti géped egy random porton kommunikáljon aktívan az internettel. Ez a random port kap egy időbélyeget, ami ha lejár megváltozik, így pl egy alkalmazásodon keresztül egy cracker nem tud visszanyúlni egykönnyen a te gépede, mert a szoftver - net kapcsolat azon a porton már nem fog élni, mégha ő úgy is látja, hogy az egy aktív kapcsolat aktuálisan. Ezért nagyszerű eszközök a routerek. :) Remélem érthető voltam. A lényeg, hogyha nincsen bajod a routerrel, akkor nem kell piszkálni

[Szerkesztve]

(#833) shev7 válasza Nicky Nygaro (#831) üzenetére


shev7
veterán

Remelem eljonnek valamikor azok az idok, mikor mindenki tudja majd, hogy nem egy ''Norton Personal Firewall'' van a routerben :):)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#834) shev7 válasza shev7 (#833) üzenetére


shev7
veterán

kifuttatm az idobol

Mellesleg van hozza firmware a honlapon, csak regi

[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#835) Soma01 válasza shev7 (#833) üzenetére


Soma01
veterán

...én már rég tudom, Kerio van a routerekben, nem NIS vagy NPF! :DDD

(#836) Nicky Nygaro válasza shev7 (#834) üzenetére


Nicky Nygaro
tag

Természetesen ezt az oldalt én is megtaláltam, de szerintem a firmwarek közül egyik sem tartozik a fennti képen látható routerhez, hanem különböző smc termékekhez vannak.

(#837) Klacus69


Klacus69
tag

sziasztok..mi a véleményetek az asus routerekről??
asus 530g ill. 520g néztem ki..

(#838) Atlantis


Atlantis
veterán

Ajánljatok nekem egy megbízható Wi-Fi routert! Elvárások:

1., Megbízható, egyszerűen konfigurálható. (láma vagyok a hálózatokhoz)
2., Kezeljen le egy nyomtatót és esetleg egy külső vinyót(NTFS)
3., Lehetőleg tudjon sávszélességet korlátozni, megosztani a gépek között.

Két laptopra akarom kiosztani vele a netet, mindkettőre Wi-Fi-n keresztül.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#839) sbazsi válasza Atlantis (#838) üzenetére


sbazsi
veterán

ASUS WL-500g Deluxe
[link]

(#840) shev7 válasza sbazsi (#839) üzenetére


shev7
veterán

NTFS vinyot ha jol tudom nem tud. Szerintem a home-made firmware-rel sem tud, mivel elegge titokban tartja az NTFS dolgot az MS. Egyebkent minden mas igenyt kielegit ez a router.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#841) sbazsi válasza shev7 (#840) üzenetére


sbazsi
veterán

ez igaz.
bár csak zárójelesen volt ott az ntfs.
kérdés, hogy rá akarja dugni, és csak rajta használni, vagy esetleg hurcibálni is?

(#842) sbazsi válasza sbazsi (#841) üzenetére


sbazsi
veterán

még valami.
a gyári soft-tal nincs win megosztás, csak ftp szerver.
a windowsos megosztáshoz kell a buhera soft
de ezzel már webserverként is üzemelhet.

(#843) Atlantis


Atlantis
veterán

Buhera szoft? Én ehhez nem értek, így nem akarok semmit buherálni. Alapból jó lenne, ha tudná azokat, amiket írtam. NTFS külső vinyó nem lenne hurcolva, csak rádugni akarom és mindkét géppel elérni.

Mi az a Win megosztás, amit alapból nem tud?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#844) phanfantom válasza Atlantis (#843) üzenetére


phanfantom
senior tag

megy a megosztás?

(#845) sbazsi válasza Atlantis (#843) üzenetére


sbazsi
veterán

windows alól nem tudod csatlakoztatni mint hálózati meghajtó.


ebben az esetben keress mást, ha nem akarsz buherászkodni. mert ezzel elég sokat kell. :U

(#846) Atlantis válasza sbazsi (#845) üzenetére


Atlantis
veterán

Ajánlj mást, amivel nem kell. :)

phanfantom: nem is próbáltam azt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#847) phanfantom válasza Atlantis (#846) üzenetére


phanfantom
senior tag

Kíváncsiságból próbáld már ki, légyszi, mert ez engem is érdekelne:)

Ui: a phantomlord is tetszett :D :C

(#848) shev7 válasza Atlantis (#846) üzenetére


shev7
veterán

Sztem nem fogsz olyat talalni, ami NTFS filerendszert alapbol kezel, de ez szigoruan sajat velemeny. Tudasan mindenkeppen ez a router ami az egyik legjobb.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#849) Atlantis válasza phanfantom (#847) üzenetére


Atlantis
veterán

Jóvanna, fene se emléxik minden névre. :D

Nem müxik, kipróbáltam. Bár lehet nem is jó helyre írtam be. :)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#850) Atlantis válasza shev7 (#848) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó, akkor hagyjuk a külső vinyó kezelését. Elég, ha a nyomtató elviszi, de az se fontos, amúgyis le akartam cserélni a nyomtatót, legfeljebb majd Wi-Fi, vagy blue-s lesz.

Lehagytam egy fontos dolgot: tudjon MAC-et klónozni a router.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.