Hirdetés

2024. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ezek a Gunnar szemüvegek baromi jól tartják magukat.

Vagy már csak a poén kedvéért vannak mindig itt?

A Tenda kamera akár érdekes is lehet, HA az NVR-ra mentés módja megfelelő. Mégis milyen NVR-re tud menteni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) laed válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


laed
junior tag

Ezek a Gunnar szemüvegek baromi jól tartják magukat.

Csak 26 ropi.... A múltkor 75-ért láttam szemüveget. :)

(#3) Semplar válasza laed (#2) üzenetére


Semplar
őstag

Egyszer ráülsz és vége :)
Akkor már inkább:

Megérett az "AI" a pusztulásra.

(#4) deathcrow42 válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


deathcrow42
tag

Aki vett már ilyet, röfögjön már ide valamit :DDD

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#5) Rowon válasza Semplar (#3) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog

Ez elég komoly cuccnak néz ki.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#6) HantekDSO


HantekDSO
junior tag

A kamera rózsaszínben nincs? :D :DD

[ Szerkesztve ]

Régen az új autó kézikönyvében az volt, hogyan kell beállítani a szelephézagot. A maiban pedig az, hogy ne idd meg az akkumulátor savat.

(#7) g@bo válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

de vehető napszemcsi?

(#8) Rowon válasza g@bo (#7) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog

Inkább költsd másra a pénzed. #23 Itt vitatkoztunk róla, engem nem győzött meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#9) MaCS_70 válasza g@bo (#7) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, vehető. De munkavédelmi boltban sokkal olcsóbban kapsz hasonló tudású és minősített másik márkát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) TeeBee73 válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


TeeBee73
addikt

Ha divatosat akar az emberfia, ennyiért Polaroid is van.

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#11) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Én "ezeket" már csak max. az újabb egerek/bill.-zetek és esetleg a MiniPC-k miatt nézem "át". A többi meg csak az eddig is szokásos "mainstream" reklám. (De ezektől a "Gúnár" szemüvegektől már én is kezdek kicsit kiakadni, mert amúgy lehet, hogy "fííínom", no de nem ennyiért és főleg nem ennyiszer.)

[ Szerkesztve ]

(#12) slayer006 válasza g@bo (#7) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#13) 4nick8 válasza slayer006 (#12) üzenetére


4nick8
őstag

dejó, de ezek közül melyik szűri ki a kék fényt?

(#14) Rowon válasza 4nick8 (#13) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog

Miért, ez szűri?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#15) HantekDSO válasza Rowon (#14) üzenetére


HantekDSO
junior tag

Hát ha egy "komoly, géppel írt" reklámban azt állítják, akkor biztosan! :D

Régen az új autó kézikönyvében az volt, hogyan kell beállítani a szelephézagot. A maiban pedig az, hogy ne idd meg az akkumulátor savat.

(#16) 4nick8 válasza Rowon (#14) üzenetére


4nick8
őstag

Az a lényege.

(#17) Rowon válasza 4nick8 (#16) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog

Nekem nem úgy tűnik, hogy egyértelműen kijelenthető ez, más kérdés, hogy a kereskedő azt mond, amit akar, neki az a célja, hogy eladja, nekem vevőként meg az a célom, hogy a kereskedő ne verjen át.

Vizsgálta-e valaha bármilyen független szakértő a működését? Szívesen elolvasnék egy ilyet, mert nekem eddig nem tűnik úgy, hogy nincs egyértelmű bizonyíték. Ahány forrásra rákerestem a neten, inkább a szemüveggyártók azok, akik bizonygatni próbálják ennek a hatásosságát, míg független oldalról pont a cáfolatokat látom. Lentebb linkeltem is ilyen tanulmányt, ami kijelenti, hogy nincs egyértelmű bizonyíték. Idézem:

Conclusions: We find a lack of high quality evidence to support using BB spectacle lenses for the general population to improve visual performance or sleep quality, alleviate eye fatigue or conserve macular health.

Van egy nagyon izgalmas és érdekes külföldi oldal, Quora néven fut és kb. ugyanaz, mint a gyakorikérdések, csak nem anonim és igen komoly végzettségű emberek is írogatnak ide. Például: [link] Kérdés: Do anti-blue light glasses really work?

Válaszoló A:

If a lens is truly preferentially blocking the blue-end of the colour spectrum then things viewed through it will have an obvious reddish/yellowish/brownish tint.

Tehát, egy valóban blokkoló lencse, ha ténylegesen szűri a kék oldali spektrum színeit, akkor a végeredmény egy barnás, sárgás, pirosas látótér. Ez nem túl praktikus.

Válaszoló B:

Although people associate blue light (or high energy visible light (HEV, wavelength 380 – 500 nm) with computers and phones, the largest source of blue light is the sun.

Tehát az emberek a telefonokkal és a számítógépekkel azonosítják a kék fényt, holott a legnagyobb forrása a Nap. Kék fény nélkül nappal nem tudnánk ébren maradni, ami önmagában is bizonyítja, hogy nem káros.

Exposure to ultra violet light (wavelength 100 – 380 nm) increases the risks of cataracts, growths on the eye, and cancer.

Sokkal nagyobb probléma az UV sugárzás, aminek a legnagyobb kibocsátója szintén a Nap. Az elektronikai eszközökről már korábban szintén linkeltem egy tanulmányt, ami kimutatta, hogy konkrétan 0 ilyet bocsátanak ki a monitorok.

The best way to protect your eyes against digital eyestrain from blue light in devices is to take regular breaks using the “20-20-20” rule. For every 20 minutes, shift your eyes to look at a distant object at least 20 feet (6 meters) away for at least 20 seconds.

A szem védelmének a legjobb módja a 20-20-20 szabály. 20 percenként egy 6 méternél (20 láb) távolabbi pontra kell fókuszálni 20 másodpercnél tovább. Ez segít megelőzni a szemfáradtságot.

Válaszoló C:

We get more blue light in 15 minutes outside in the sunlight than we do in 6 or 8 hours from a tiny screen indoors.

Ehhez sajnos nem linkelt az illető forrást, de elgondolkodtató, hogy 15 perc Napon töltött idő alatt több kék fényt kapsz, mint, ha 6 vagy 8 órát a monitor előtt töltenél, ami hihető is, főleg,ha a modern monitorok konkrétan 0 mennyiségű káros fényt bocsátanak ki.

Összefoglalva:

- Kék fényre szükségünk van napközben, mert az is a létünk természetes része.
- A Nap sokkal több kék fényt bocsát ki, míg a monitorok igen keveset.
- A monitorok és az okostelefon képernyők nem bocsátanak ki UV fényt, ami valóban káros lehetne, így nincs mi ellen védekezni.
- 20-20-20 szabály alkalmazása plusz irodai dolgozóknak óránként kötelező a 10 perces szünet beiktatása többet segít, mint egy kődrága beltéri szemüveg.
- Ha az UV szűrés a cél, akkor érdemesebb egy komoly szűréssel rendelkező napszemüveget vásárolni, de ennél is biztonságosabb, ha 11 és 15 óra között nem tartózkodsz a Napon, különösen akkor, amikor a MET mérési adatai szerint magas a sugárzás. Ezt itt lehet követni: [link]

Személyes véleményem a témában:

Ez egy nagy lehúzás.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#18) 4nick8 válasza Rowon (#17) üzenetére


4nick8
őstag

igen sok kék fényt bocsát ki a nap este.

Az én véleményem pedig az hogy te nem értesz hozzá.

(#19) 4nick8 válasza Rowon (#17) üzenetére


4nick8
őstag

És tudod mi a lehúzás? Az áfa, mert azt nem tudod megúszni. Meg a TB amiért semmit sem kapsz meg a szja ami ellenében nem működtetik az államot.

Senki sem tart pisztolyt a fejedhez hogy ilyet vegyél. Ha tartana az lenne a lehúzás.

Mindenki tud tájékozódni és eldönteni hogy szüksége van e bármilyen eszközre és nincs szüksége megmondóemberekre aki tévesen azt gondolják hogy csakis az ő kezükben van a végleges igazság.

(#20) Rowon válasza 4nick8 (#18) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog

igen sok kék fényt bocsát ki a nap este.

Este nem számítógépezni kell, hanem aludni. Az biztosan felborítja a bioritmusodat. Lefekvés előtt 1-2 órával már nem kell a gép elé ülni. A másik, hogy igen, este is bocsát ki kék fényt a Nap, mert ő nem tudja, hogy te éppen a bolygó melyik felén tartózkodsz.

Az én véleményem pedig az hogy te nem értesz hozzá.

Annyira biztosan értek hozzá, mint te.

És tudod mi a lehúzás? Az áfa, mert azt nem tudod megúszni. Meg a TB amiért semmit sem kapsz meg a szja ami ellenében nem működtetik az államot.

Ennek mi köze is van az eredeti témához? Nem teljesen értem az összefüggéseket.

Ha meg tudod cáfolni az állításaimat, akkor arra várom a válaszokat. :R

megmondóemberekre aki tévesen azt gondolják hogy csakis az ő kezükben van a végleges igazság.

Ott vannak a kutatási eredmények, amiket linkeltem, ezek nem szubjektív alapon működnek, hanem tudományosan, MÉRŐMŰSZEREK segítségével.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#21) Janika--1982 válasza Rowon (#20) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Hagyd rá,fotelharcos-panellakó. :W

Nagy János

(#22) Rowon válasza Janika--1982 (#21) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog

Mármint én vagy ő? A személyedkedést kerüljük el, semmi értelme nincs. A véleményhez pedig mindenkinek joga van, én leírtam az enyémet és továbbra is tartom, hogy a kék fény szűrős beltéri szemüvegek a SCAM kategóriába tartoznak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#23) NandoXXL válasza Janika--1982 (#21) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Látom Te vagy itt a Jani :DDD
A scam elkerülése érdekében (no meg egészségügyi okok miatt) van szemkímélő mód a windowsban :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Néézd mán tesóóó, ottt van ni a kék szűrőő :DDD :C

Windows:

(#24) Rowon válasza NandoXXL (#23) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog

Erről is lehet olvasni sokat, a szoftveres kék fény szűrők valójában nem képesek megszüntetni teljesen azt az amúgy is hangyaf*sznyi mennyiséget, amit a monitorok kibocsátanak. Én még az f.lux-ot is használtam Windows alatt, ami valamivel funkciógazdagabb.

Este már nem kell gépezni aztán nem lesz gond az alvással sem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#25) Pille99


Pille99
tag

Az LCD 3 ledből állít elő színeket.

ha csak nem a tiszta zöldet, vagy pirosat nézel, mindig sugározni fog a kék led,

(#26) Pille99


Pille99
tag

Ha a képernyő fehér részét nézed, annak 1/3-a kék fény.

(#27) pelikán01 válasza Pille99 (#26) üzenetére


pelikán01
csendes tag

Az LCD-ben csak fehér ledek vannak és azok adják a háttérvilágítást.
A szinek úgy képződnek hogy a megfelelő színű szubpixelen áthaladva zöld kék és piros színűvé válik és a három szín arányaiból keletkezik az a szín amit a szemünk lát. A háttérvilágításban lévő ledek mint írtam fehérek ezért tartalmazzák a teljes látható spektrumát is a fénynek így kéket is. És egy kis UV-t is.

(#28) Pille99 válasza pelikán01 (#27) üzenetére


Pille99
tag

akkor nem LED, hanem subpixel.
A kék fény, ott van.

(#29) Semplar válasza Pille99 (#28) üzenetére


Semplar
őstag

A kék fény sem károsítja a szemet, csak megzavarja az alvásritmust. Fölösleges ellene a szemüveg.

Megérett az "AI" a pusztulásra.

(#30) Rowon válasza pelikán01 (#27) üzenetére


Rowon
veterán
LOGOUT blog

Nem tartalmaz UV-t, ez nem igaz.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#31) Pille99 válasza Semplar (#29) üzenetére


Pille99
tag

Nem állítottam, hogy káros, csak azt mondom., hogy a monitorból a szemünkbe piros, zöld és kék fény megy. Ebből csinál az agyunk különböző színeket, pl. f.ehéret

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.