Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Beri válasza santiagoe (#20850) üzenetére


Beri
addikt

Van olyan. Találsz külön topicot a témában.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20852) Coolmat válasza HeavyToys (#20849) üzenetére


Coolmat
őstag

Ezt nem tudtam, köszi az infót :)

santiagoe: Én is 1043ND-t használok ilyen célra. Működik, de nem fogod megváltani vele a világot, ha komolyabb neted van akkor is max. 1-1,5MB/s-el tudsz majd vele seedelni, és lehetőleg minél kevesebb kapcsolatot használj, mert a 400MHz-es processzoral és a 32MB RAM-al mégse erre lett tervezve :) A drágább modellek annyival jobbak, hogy erősebb proci és több RAM került beléjük, ezért kicsit jobban bírják a kiképzést, de csodát tőlük sem szabad várni, egy komolyabb torrent képes NAS való inkább erre a feladatra.

[ Szerkesztve ]

(#20853) HeavyToys válasza Coolmat (#20852) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Egyébként a sok torrent egyidejű futtatása mit takar? 10-15 torrenttel még megbírkózik? Nekem 5 megabit felfelé a netem, szóval az még bőven benne van az általad leírt 1-1,5 MB/s-os határon belül.

(#20854) Alex91 válasza HeavyToys (#20853) üzenetére


Alex91
félisten

Torrentre NAS...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20855) Coolmat válasza HeavyToys (#20853) üzenetére


Coolmat
őstag

A sok kapcsolat ami ki tudja fektetni a cuccot. Nagyon nem próbálkoztam hogy elérjem a határait, általában csak arra használom, hogy koliból megadom neki a torrent fájlt, azt leszedi otthon, majd ftp-n áthúzom szép komótosan 100kB/s-el, mert az ADSL már csak ilyen...

(#20856) HeavyToys válasza Alex91 (#20854) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ezt én értem, csak ahhoz, hogy reggel elindítsak 1 sorozat évadot, vagy akármit, hogy estére mikor hazaérek leszedje, nekem totál felesleges. Ezt pedig szerintem még a router is képes megcsinálni! :)

(#20857) Alex91 válasza HeavyToys (#20856) üzenetére


Alex91
félisten

Eros kompromiszumokkal termeszetesen :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#20858) Coolmat válasza HeavyToys (#20856) üzenetére


Coolmat
őstag

Ezt minden további nélkül meg fogja tudni oldani, az újabb vargalex firmwarekben már eleve a download queue size 2-re van csökkentve (feljebb is teheted de nagyon nem ajánlott, 4-5 még talán belefér). Ha újraindulgatna a nagy terheléstől akkor a sebességet is korlátozd le 1MB/s környékére.

(#20859) atti1848 válasza Krissz5435 (#20846) üzenetére


atti1848
senior tag

És a két antennásnak nincs nagyobb hatótávolsága mint az egy nek?Mivel két különböző helyzetben állíthatom be őket és akkor az udvaron is simán lehetne a jelet fogni, ezt gondolom én.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#20860) kali válasza atti1848 (#20859) üzenetére


kali
legenda

az 1 kontra 2 antennának akkor van jelentősége - adott esetben n szabványos átvitel esetén -, ha nem csak a router, hanem az ellenoldali wifi modul is mimo képes, 2 vagy 3 antennás modul, g szabványos wifi modul esetén nincs kihasználva a router 2 vagy 3 antennás többlete!
az antennák "extrém" állítgatásával csak óvatosan, esetlgesen többet árthat, mint használ, nem véletlenül adottak javasolt pozíciók!

(#20861) vargalex válasza Coolmat (#20848) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A TL-WDR4300 támogatása már bekerült az OpenWrt forrásba, így a következő buildemből arra is készül firmware.

Alex

(#20862) Coolmat válasza vargalex (#20861) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez igazán jó hír, nagyon kíváncsi vagyok mit tud majd a Te fw-eddel.

(#20863) atti1848 válasza kali (#20860) üzenetére


atti1848
senior tag

Én az állítást úgy gondoltam,hogy az egyik antenna vízszintesen a másik függőlegesen állna, így asszem nagyobb lenne a lefedettsége.De mivel ez valami MIMO amiről én nem tudok semmit így fogalmam sincs,hogy akkor ez lehetséges-e vagy sem.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#20864) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Ha most a világon csak 2 router létezne: D-Link Dir-825 és TP-Link TL-WDR4300, ti melyiket választanátok? Nem tudok dönteni, kérlek segítsetek!
Végigfutottam a Dir-825 és a WDR4300 fórumokat is... Elég ilyesztő amit pl. Casterke fórumlakó társ ír a TP-Link 5Ghz-ről, de ez lehet egyedi eset, hiszen a fórum most 61db bejegyzésből áll, nincs tapasztalat. 825 fórumban is olvastam megoldatlan, misztikus megszakadásos problémákat, tehát ebből a szempontból 1:1 :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20865) Coolmat válasza VGYke (#20864) üzenetére


Coolmat
őstag

Lehet elfogult vagyok, de én a WDR4300-at választanám. Az 5GHz-es gyenge jelet én sem tudom hova tenni , az érthető hogy gyengébb a terjedési tulajdonsága mint a 2,4GHz-nek, na de ennyire? vargalex fw-jével azért elég ütős kis router lesz szerintem, remélhetőleg az 5GHz-es rádiót is meg lehet majd benne úgy piszkálni, hogy kifogástalanul sugározzon.

(#20866) dokee78


dokee78
félisten

Jelentem bekötöttem a WR841-et és fura volt,hogy semmit nem kellett installálni állítgatni.
És jóval erősebb a wifi jel,mint az elődjével.

(#20867) Coolmat válasza dokee78 (#20866) üzenetére


Coolmat
őstag

Használd egészséggel! :) A konyhai wifi térerő megoldódott? A netedből mennyit képes routolni (magyarul mennyit mérsz asztali gépen speedtesttel)?

(#20868) dokee78 válasza Coolmat (#20867) üzenetére


dokee78
félisten

100-ig mér a speedtest?
Az én gépemen mértem most.

Ebben tudsz segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#20869) vargalex válasza dokee78 (#20868) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem a Speedtest mér 100-ig, hanem a 841-esnek vannak 100-as portjai.

Radius authentikációt nem tudsz beállítani, ha nincs radius szervered LAN oldalon (ha nem tudod mi az, akkor nincs :) ). WPA2-őt állíts be.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20870) Coolmat válasza dokee78 (#20868) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez jó eredmény, ez a 94Mbit/s a 100-as ethernet felső határa, legalább ezt ki tudja magából sajtolni a router, ennél kevesebbre számítottam, olyan 80-85Mbit/s-re. Ha közvetlen a gépedbe dugod a modemet akkor mérhetsz ennél nagyobb sebességet is, feltéve hogy gigabites hálókártyád van.

(#20871) dokee78 válasza Coolmat (#20870) üzenetére


dokee78
félisten

A Netgearrel 64-65-öt mértem max.

Sima WPA2-t? és Radius passwordhöz jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#20872) vargalex válasza dokee78 (#20871) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Megnéztem simulator-ban, WPA-PSK/WPA2-PSK-t válassz!

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20873) dokee78 válasza vargalex (#20872) üzenetére


dokee78
félisten

Version?
Encryption:?
PSK Password:
Group Key Update Period:?

[ Szerkesztve ]

(#20874) Coolmat válasza dokee78 (#20873) üzenetére


Coolmat
őstag

Version: WPA2-PSK
Encryption: AES
PSK Password: oda kitalálsz valami jelszót :)
Group Key Update Period: 0 maradhat

[ Szerkesztve ]

(#20875) vargalex válasza dokee78 (#20873) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A Version-t átrakhatod WPA2-PSK-ra, de ha esetleg van olyan eszközöd, ami csak WPA-t tud, akkor lehet Automatic. Ezen kívül csak a PSK Password-ot kell megadni, ami 8-63 karakter hosszú szöveg lehet.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20876) dokee78 válasza Coolmat (#20874) üzenetére


dokee78
félisten

The change of wireless config will not take effect until the Router reboot

és restart,húzzam ki 10 másodpercre vagy kikapcs bekapcs?
Androidos teló fog tudni kapcsolódni igaz?
Remélem kihasználom,hogy tudja a teló is az n-es szabványt.

Köszi a segítséget. :R

(#20877) Coolmat válasza dokee78 (#20876) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, ezekkel a beállításokkal kell tudni csatlakoznia az androidos telódnak is. Újraindításhoz nem kell feltétlen kihúzni meg vissza, System Tools -> Reboot menüpont is jó erre.

[ Szerkesztve ]

(#20878) dokee78 válasza Coolmat (#20877) üzenetére


dokee78
félisten

Na Reboot után meg az uttorrent lenn piros felkiáltójelet mutat :(

Netgearrel meg tudtam csinálni,de ez a felület még ujdoság.
Utolsó off

[ Szerkesztve ]

(#20879) vargalex válasza dokee78 (#20878) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Forwarding->Virtual Servers-ben kell egy port forward. Vagy a Forwarding->uPnP-t engedélyezni kell.

Alex

(#20880) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy tp link wr841nd router és egy 50 megás upc-s net. Eddig csak g-s eszközökkel használtuk, gondoltam beruházok egy n-es usb-s wifire, hogy gyorsabb legyen és nagyobb legyen a hatótávja. Vettem is egy wn821n-es usb wifi adaptert és óriási meglepődöttséggel tapasztaltam, hogy ugyanazon a ponton (légvonalban kb. 8-10 méter) ahol a laptop 54mbps-es wifi 25megával ott a wn821n 7-8 megával... Emellett a jelerősség is a laptop wifijével 4-es az usb-el 1-2-es. Próbáltam only N módban meg mixed-ben is 40mhz-el 300mbs módban. Csatorna is jó mert a környéken senki nem használja 2-vel alatta felette vannak... Ugye nem mondjátok, hogy ennyire gyenge ez az adapter? Pont, hogy a 300mbs meg a MIMO miatt sokkal jobbnak kéne lennie nem? :(

Hát ha ez ennyit tud akkor ÓRIÁSIT csalódtam...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Myth#1775

(#20881) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Elolvastam az 1. hsz-t, de nem tusom mennyire friss, mivel 2005 januári...
Tehát: úgy állunk, hogy meghalt a routerünk és szükségünk lenne egy újra.
Az Invitel 4 Mbit/s-os ADSL nete lenne 3 felé osztva + WiFi. Mit javasoltok 10 max 12.000 forintért?

(#20882) barnam_ válasza Nixon18 (#20881) üzenetére


barnam_
nagyúr

Üdv,
A eredeti hozzászólás ugyan 2005-ben keletkezett, de azóta frissítve lett, így aktuális ami benne van.
Szvsz 4megás nethez elég a legolcsóbb router is. 10e ft körül én ezeket ajánlom:
WR842ND, WR941ND, vagy 1043ND, de ez már 15 körül van.

(#20883) Nixon18 válasza barnam_ (#20882) üzenetére


Nixon18
senior tag

És a 1043ND-hez mi a maximum sebesség? Mert le kellene cserélni már ezt a 4 megásat.
Gondol ez már a 150 megással is elboldogul...

(#20884) barnam_ válasza Nixon18 (#20883) üzenetére


barnam_
nagyúr

Első hsz: TP-Link 1043ND: AR9132 @400MHz (verziószámtól függetlenül) gigabites portokkal, 145-155Mbit közötti átviteli sebességgel és USB porttal, ami csak fájlmegosztásra használható

(#20885) Intruder2k5 válasza barnam_ (#20884) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#20886) Myth válasza Myth (#20880) üzenetére


Myth
aktív tag

Erre valaki?

Plusz emellett adott egy wr841nd és egy wr741nd. Rá akarok kapcsolódni a wr741nd-vel wds-el, hogy a ház más pontjáról is tovább szóra a wifit. A helyzet az, hogy odáig eljutottam, hogy rákapcsolódik, kiírja, hogy a wds fut és akármelyik wifi hálózatára kapcsolódik elérem a másik router http-s kezelőfelületét is. Emellett mindkettőnél azt írja, hogy van internetelérés de csak a fő routeren megy a net a 2.-ikon valamiért nem... Mi lehet a gond?

Battletag: Myth#1775

(#20887) Nixon18 válasza Intruder2k5 (#20885) üzenetére


Nixon18
senior tag

Megijedtem ezektől a számoktól :D

(#20888) kali válasza Myth (#20880) üzenetére


kali
legenda

nem, természetesen jóval többet (is) tud - bár egy jól beantennázott notis wifi többnyire jobb, mint egy apró usb adapter/stick!
kezdésnek próbálj ki minden csatornát, mert nem mindig az üres a jó, az elmélet és a gyakorlat nem mindig fedi egymást!
az usb adapterhez legyen telepítve a megfelelő gyártói illesztés, nem feltétlenül elég/jó az, amit például a win 7 alapban ad!

(#20889) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem. Két router közül kellene választanom:

TPLink TL-WR741ND vagy D-Link RT-N150. Nagyjából hasonló áron vannak, 15 Mbites Tréhómos optikai nethez lenne. Az előző Belkinem nem igazán akar működni, rendszeresen megszakad a kapcsolat.

A kettő közül melyik a tuti választás?

:R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#20890) barnam_ válasza csusza` (#20889) üzenetére


barnam_
nagyúr

A TP-Link-nek erősebb, és cserélhető az antennája, plusz 5 év garancia van rá.

(#20891) csusza` válasza barnam_ (#20890) üzenetére


csusza`
senior tag

Hát akkor köszönöm, azt választom.:)

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#20892) Myth


Myth
aktív tag

Adott egy wr841nd és egy wr741nd. Rá akarok kapcsolódni a wr741nd-vel wds-el, hogy a ház más pontjáról is tovább szóra a wifit. A helyzet az, hogy odáig eljutottam, hogy rákapcsolódik, kiírja, hogy a wds fut és akármelyik wifi hálózatára kapcsolódok elérem a másik router http-s kezelőfelületét is. Emellett mindkettőnél azt írja, hogy van internetelérés de csak a fő routeren megy a net a 2.-ikon valamiért nem... Mi lehet a gond?

Battletag: Myth#1775

(#20894) Zsiguli


Zsiguli
tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlotok, ami:

- DD-WRT, Tomato és (vagy) Gargoyle kompatibilis
- illetve tud kliensként csatlakozni egy másik WiFi routerhoz, és még létre tud hozni egy másik teljesen független virtuális AP-t.
Nem WDS, vagy kliens-bridgere gondolok.

(#20895) Intruder2k5 válasza Zsiguli (#20894) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Utóbbi igényeid a szoftveren múlnak, az mindegy, hogy milyen a router...

(#20896) eugenehu válasza Willie (#20834) üzenetére


eugenehu
csendes tag

Hello! Én saját magam tapasztalatából egy linksys x2000-rest ajánlok. Többek között azért mert ez egy gateway (modem+router) és van rajta vezetékes csatlakozó és utp is, tehát ha jövőben szolgáltatót is válltanál nem kell új routert venned.egyébként nagyon megbízható és jól funkciónáló kütyű, egy hosszútávú befektetés.Ja és a konfigurálása is pofonegyszerű.

(#20897) Zsiguli válasza Intruder2k5 (#20895) üzenetére


Zsiguli
tag

Én eddig még csak a Fon 2100/2200-ről hallottam/láttam.
Most is használom őket, "AP+Client" módnak hívja a Gargoyle. A DD-WRT meg virtual interfaces-nek ha jól emlékszem. Az nekem nem elég, hogy wifin csatlakozik, majd azt továbbosztja vezetékes lanon.
Wifin csatlakozzon kliensként, majd egy teljesen más SSID-jű AP-t létrehozva WPA2-vel ossza tovább. Vagyis egyszerre menjen wifin a kliens mód, és az ap mód, és a kettő egymástól teljesen független legyen.
Pl a 1043nd Varga Alex fw-vel is tudja?

(#20898) caslok


caslok
csendes tag

ehez melyik alternativ firmwert ajánlanátok tp-link wr743nd

(#20899) Intruder2k5 válasza Zsiguli (#20897) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egész biztos tudja, mert a vargalex build is OpenWrt, akárcsak az általad is használt Gargoyle, azt viszont már nem tudom, hogy webes felületről is be tudod állítani, vagy pedig csak konfig szerkesztéssel... Amúgy meg a 1043-ra is van Gargoyle!

[ Szerkesztve ]

(#20900) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Üdv ! TP-LINK TL-WR1043ND routert szeretnék vásárolni. Ennek a Firmware cseréje windows alatt megoldható?Openwrt-re gondoltam.15/2-es nethez lenne torrentezni is szeretnék vele.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.