Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) Krissz5435 válasza Gubek-Einste (#20100) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Vagy 841 ND-t

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20102) HeavyToys válasza AMD Power (#20099) üzenetére


HeavyToys
senior tag

841Nd is belefér! Azt vedd inkább.

Megelőztél! :)

[ Szerkesztve ]

(#20103) 8Ba8 válasza AMD Power (#20097) üzenetére


8Ba8
csendes tag

A Telenoros eszköz egy Huawei E587-es tipus. Sajnos ezen csak USB, csatlakozás van, amin nem tudom csatlakoztatni, mert a lakásban nem fogja a 3G-s jelet. A padláson ahol most van Wifin keresztül kapcsolódik a TPLINK-hez, a TP-LINK-ből lejön egy kábel az asztali Pc-hez, illetve Wifin keresztül szeretném, ha erősítené a jelet. Ha a telenoron kikapcsolom Wifit, nincs internet, mivel így a TP-LINK sem fogja a jelét. Remélem érthetően sikerült leírnom. Ha a TPLinket AP módba kapcsolom, szintén nincs net, mondjuk fogalmam sincs, mit kellene állítgatni rajta, mivel ezekben a dolgokban még nem nagyon vagyok jártas..

(#20104) Soma01 válasza 8Ba8 (#20103) üzenetére


Soma01
veterán

Vegyél egy AP-t lentre is. Vagy egy routert.

[ Szerkesztve ]

(#20105) AMD Power


AMD Power
titán

TP-LINK WR-841N 300Mbps
Nekem ez ma kell! PCX megtudom ezt úgy venni?

Vagy a D-LINK DIR-600

Vegyesek nagyon a vélemények erről a TP-Linkről.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20106) kali válasza AMD Power (#20105) üzenetére


kali
legenda

a d-link esetében is legalább annyira árnyalt a kép, több problémás típusa is van, illetve a jobb típusokkal is van baja néhány embernek - ahogy ez minden gyártó esetében lenni szokott...

(#20107) AMD Power válasza kali (#20106) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor legyen ez a TP-Link TL-WR841N.

A E-nél nem jó a kép. Ez valóban így néz ki.

Árukeresőnél szinte viszont csak jót írnak róla.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20108) kali válasza AMD Power (#20107) üzenetére


kali
legenda

a régebbi széria még kocka alakú volt, az újabbak már ufósak!

(#20109) AMD Power válasza kali (#20108) üzenetére


AMD Power
titán

Végül is mind1 csak jó legyen! ;) Van még itt a közelben a PC kis bolt oda is benézek mielőtt elkocsikázok 30km-t. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20110) 8Ba8 válasza Soma01 (#20104) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Mint írtam, ha újrafuttatom a telepítőt, akkor veszi a jelet idelent is tökéletesen minden, ezért nem szeretnék még egy routerre beruházni. A Telenoros net előtt mikrohullámú netem volt, és egy TP LINK 701ND tipusú routerrel is kb 50-70 méter sugarú körben lehetett netezni. Ezért vettem 901ND-t, mivel gondoltam, ha már három antennája is van, valamivel erősebb is lehet. Egyébként az én Nokia E52- el még 100 méterre is közepes jelerősség mellett tudok Wifi-ni, ezért gondolom, hogy nem a hatósugarával van a gond, hanem azzal, hogy valamilyen okból kifolyólag az okostelefonok egy idő után elsőbbségben részesítik a Telenoros eszköz Wifijét, és arra csatlakoznak, ami természetesen a távolság miatt is gyengébb, mint a TPLINK, és dobálja a netet, illetve akadozik is. Mivel Universal Repearter módban van, ezért azt sem tudom beállítani, hogy más kódot adok egyiknek, illetve a másiknak, így akadályozva meg, a gyengébb jelre való csatlakozást…

(#20111) Gubek-Einste válasza AMD Power (#20107) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az 841ND-t vedd meg mert azon cserélhetőek az antennák.

(#20110) 8Ba8: Töröld ki az elmentett kapcsolatot a telefonban így mivel nem tudja a kódot a telefon nem is fog rá csatlakozni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20112) AMD Power válasza AMD Power (#20109) üzenetére


AMD Power
titán

Megvettem a 841N! De a telipites vegen a Verify router settingnel hibat ir ki!!

Please check the Wan connection...

Please check your network connectivity and retry.

Minden ugy csinaltam ahogy le volt irva!??

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20113) AMD Power


AMD Power
titán

A Set PPPoE parametersnel azt a user nevet es jelszot kell megadnom amit a Digi adott? Nekem a program automatikusan kitoltotte azt a reszt.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20114) kali válasza AMD Power (#20113) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltatótól kapott adatokat kell megadni, mivel a router jelentkezik majd fel a szolgáltatóhoz!

(#20115) 8Ba8 válasza AMD Power (#20112) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Köszi a tippet, de a kód kitörlése nem működik. Mivel Repearter módban tudom használni, így a Telenoros eszköz kódját kell megadnom a TP LINK-es eszköznél is.. Pedig ha meglehetne úgy oldani, hogy a Telenoros modem és a TPLINK routernek más legyen a Wifi kódja, az megoldaná a problémát azt hiszem. Úgy látom marad a próbálkozás, vagy a két naponta lefuttatott telepítő lemez…… Nem hiszem el, hogy pont én járok így! :-)

(#20116) AMD Power válasza kali (#20114) üzenetére


AMD Power
titán

Koszi! Mar nezem is.;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20117) AMD Power válasza AMD Power (#20116) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nem tudtam megszerezni így várat magára az új Router belövése. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20118) AMD Power


AMD Power
titán

Megy a Router!:)

A laptop is felment rá. De azt írja ,hogy az identitás ellenőrzése....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20119) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Családi házba szeretnék egy routert. A jelnek az első szobából kellene elérnie a hátsóba, közben van egy kis szoba, wc, fürdőszoba, meg egy nagyszoba. Kb 4 fal. Van olyan wifi router ami ezeken átvinné a jelet?

(#20120) krealon válasza chatran (#20119) üzenetére


krealon
veterán

Proba nelkul nem fog kiderulni az igazsag.
Ha van ra lehetoseged, akkor kerj kolcson egy routert es teszteld le egy mobiltelefonnal vagy notebookkal a veteli viszonyokat.

Megfelelo terero eseten beszerzel magadnak egy routert, ha viszont gyenge a jel, akkor kenytelen leszel a nem elerheto reszre kabelt kihuzni es egy masik AccessPoint-ot telepiteni.

(#20121) kali válasza chatran (#20119) üzenetére


kali
legenda

gyakorlati próba után kiderül, látatlanban senki sem fogja tudni megmondani neked - ráadásul még az ellenoldalak milyensége is számít, nem csak a környezeti tényezők, és a router...

(#20122) AMD Power


AMD Power
titán

Tudjátok mi durva? Hogy ez a router amit ma vettem 6990Ft-t volt az E-nél. Itt nálunk egy kis "sufni" számítógépes boltban 6400Ft-ért megvettem. :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20123) chatran válasza krealon (#20120) üzenetére


chatran
őstag

Kösz a válaszokat! Ha jól tudom minden számtechboltban van olyan lehetőség, hogy 2 héten belül vissza lehet vinni indok nélkül az árut. Vagy ez csak internetes rendelés esetén áll fenn?

(#20124) krealon válasza chatran (#20123) üzenetére


krealon
veterán

A 8 napon belul elallas lehetosege csak a tavol levo felek kozotti vasarlasnal lehetseges. Ilyenkor persze bukhatod a visszaposta dijat, de ez boltonkent valtozik.

Boltba visszavinni 3 napon belul lehet, ha a termek hibas. Ez estben cserelik hibatlanra, vagy ha az nem lehetseges, akkor penzvisszafizetes. :R

(#20125) AMD Power válasza krealon (#20124) üzenetére


AMD Power
titán

Ez pontosan így van. Én mint kereskedő ezt csak megerősíteni tudom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20126) chatran válasza AMD Power (#20125) üzenetére


chatran
őstag

Akkor marad az online vásárlás. Milyen routerrel próbálkozzak inkább, az antennák száma lényeges?

(#20127) Gubek-Einste válasza chatran (#20126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak akkor ha van olyan adaptered amely MIMO képes (300 vagy 450 Mbps N-es).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20128) pista1235


pista1235
tag

10 megás nethez kellene nekem egy router tp-link wr842est néztem ki ahogy visszaolvastam bőven tudja a sebességet. az lenne kérdésem hogy használ itt valaki ilyet? meg van vele elégedve? mik a tapasztalatok róla? előre is köszönöm.

(#20129) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy nyomató eddig usb csatlakozott a pc-hez.Most,hogy lett noti szeretnék egy routert venni de olyan kellene amelyre tudnám a nyomatót is csatlakoztatni,hogy ne keljen a notira állandóan ki-be dugni az usb csatlakozóját.Milyet tudnátok javasolni amely megbízható és olcsó is.

[ Szerkesztve ]

(#20130) DiabloCorsa válasza qwertly (#20129) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Olyat keress, amin van USB csatlakozó. Ettől még nem fog "nyomtatni" programot (firmware) kell majd cserélni. Én ezt használom, [link] tegnap óta nyomtatok ezen keresztül több gépről. Ha a két gép általában egyszerre dolgozik, elég a nyomtó megosztása a hálózatom és nem kell router.
Ha ilyen routered lesz lehet nyomtatni a másik gép bekapcsolása nélkül is.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#20131) ftc


ftc
nagyúr

Thx a helpeket... netgear wnr3500L lett a befutó :)

(#20132) Intruder2k5 válasza qwertly (#20129) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mivel routerről beszélünk, azért nem ártana tudni, hogy milyen nethez szeretnéd használni, szükség van-e 300Mbps WiFi-re, Gbit-es portokra, stb...

(#20133) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
3G mobilnethez keresek egy stabil routert. A lényeg a stabilitáson van :)
Mit ajánlanátok?
TP-Link TL-MR3420-t néztem (ehhez kell stick is).

Van esetleg olyan típus is, amibe direktbe bele lehet tenni a sim kártyát?

Köszi

(#20134) puru válasza puru (#20133) üzenetére


puru
senior tag

A LevelOne WBR-6800 3g routerről van valakinek véleménye?

(#20135) krealon válasza puru (#20134) üzenetére


krealon
veterán

Attol eltekintve, hogy ketszer annyiba kerul, csak egy kicsit butabb mint a TP-link. ;] (150M vs 300M, 1 LAN port vs 4 LAN port)

Egy igazi back-box, nem leht tudni, hogy mi van a motorhazteto alatt.

Radasul a kompatibilitasi listajan PCI-express csatolos modemek is fel vannak sorolva , ami egy vicc.

(#20136) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat :R arról lenne szó,hogy az asztali pc kilett kukázva lett helyette egy noti és maradt egy lézer nyomtató amely csak usb.Mivel a notit nem szeretnénk tele aggatni kábelekkel és kellene egy router.Így szeretnénk egyszerre megoldani a wifit és a nyomtató gondot is.Arra gondoltam,hogy egy olyan routert vesszek amelynek van usb portja és arra menne a nyomató csatlakozás is.Ez megoltható költség hatékonyan és anélkül,hogy routert kellene modingolnom?A hálózat egy egyszerű t-home 2 megabit,így a wifi csak a családi házban kell.

(#20137) róland válasza qwertly (#20136) üzenetére


róland
veterán

La Fonera 2.0n

Nálam most épp egy USB-s külső HDD van ráakasztva. De a régebbi 2.0g-s változatra kötöttem már Epson nyomtatót. (Annyi gondom volt vele, hogy csak a nyomtató megy hálózaton, a szkennerhez nincs hálózati driver. De ez minden multifunkciós nyomtatóra igaz.)

Érdekes volt wifin keresztül nyomtatni egy Linuxos gépről. ;)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20138) vargalex válasza róland (#20137) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha nem gyári firmware-ról beszélünk, akkor sane-val azért megoldható a scannel-és is.

Alex

(#20139) qwertly válasza róland (#20137) üzenetére


qwertly
addikt

Nem kell nekem szkenner csak egy Konica Minolta Page Pro 1300w nyomató lenne.Gondolkodtam print szerverbe de ha már úgyis kell router akkor talán így olcsóban jövök ki.

(#20141) puru válasza krealon (#20135) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Köszi, én is így gondolom :)
Akkor marad a TP-Link. Köszi

(#20142) FLeMiNG


FLeMiNG
tag

Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem.
Megszüntetném a 18 kábelt ami az asztalom környékén tekereg, a hálózatot wifire cserélném.
Tudnátok ajánlani olyan routert, ami stabilan, megbízhatóan és szűkülés nélkül át tudja wifin engedni az u betűs szolgáltató fp120-át? (fölfele/lefele is) Esetleg hozzá kártyát az asztali gépbe?

Előre is köszönöm!

(#20143) kali válasza FLeMiNG (#20142) üzenetére


kali
legenda

120 megabit/sec nem feltétlenül fog átmenni - teljes egészében - wifi útján...
persze wan -> wlan irányra gondolok!

[ Szerkesztve ]

(#20144) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Szükségem lenne egy ADSL modem + router kombóra.
Amit az inveitel ingyen adott (Zyxel), folyamatosan fagy, wifit dobálja, belassul (1 megára), restart után mindig jó.
Emellett semmit nem lehet állítani rajta, néhány dologra szükségem lenne.

Melyik az a típus, amit bátran meg lehet venni, stabil, nem lassul be, lehetőség szerint akár DDWRT is felmegy rá?

(#20145) FLeMiNG válasza kali (#20143) üzenetére


FLeMiNG
tag

Tudom hogy a routerek többsége ezt nem tudja, de hátha van valami megoldás. A távolság 7-8 m, fal csak egy van a router és a gép között, az is csak válaszfal, téglából. Kéne lennie megoldásnak.

(#20146) kali válasza FLeMiNG (#20145) üzenetére


kali
legenda

a legtöbbet két 450-es eszközzel tudsz majd kihozni, például; link és link de még így sem garantált a dolog, sőt...

(#20147) FLeMiNG válasza kali (#20146) üzenetére


FLeMiNG
tag

Szomorúan hangzik... Azért köszönöm a segítséget!

(#20148) Sz_David


Sz_David
tag

Sziasztok!

Egy routert szeretnék venni 6000Ft-ig, e fölé nem szeretnék menni.
Körülbelül internetmegosztásra kell, kéne bele N-es wifi (Galaxy Mini miatt), szerintem nem baj ha n-lite.
Szempont lenne az is, hogy lanon tudjon valami sebességet produkálni, de szerintem a fórumban olvasható 90 megabit bőségesen elég lesz.
A wifi 1. emeleten lenne elhelyezve, kb 3 szobáig kéne elérhetőnek lennie ugyanazon emeleten, esetleg még az udvarról.
a netlopások ellen le szeretném jelszavazni, valami kicsit nehezebben feltörhető módszerrel, ami szerintem a WPA2, esetleg MAC addres alapján szűrni.
A gépről fut néhány szerverszoftver időszakosan, úgyhogy a portforwad lehetőse is szügséges, de szerintem ez már alap.

És ha valamit elállítok, elfelejtem a jelszót, vagy valami, akkor legyen egy RESET gomb.

Ha számít valamit, akkor egy Arris CM550B típusú kábelmodemről jön a net, egy RJ-45ös csatlakozóval van bedugva a hálókártyába, beállításra nem volt szügség, drivert sem tettem fel.
Szempont a garancia időtartama (talán 5 év) és hogy ne romoljon el hamar (pl szériahiba), ne szakadozzon a net, és gyártó normális legyen(pl: ne szórakozzon a garanciával, megbízható.)

Ezek alapján a TP-LINK TL-WR741ND nevű routerre gondoltam, szerintetek ez megfelel nekem?

Itt fogom megvenni: http://adriacomp.eu/main.php?l=hu&m=0&p=6&search_params=&pfs=741nd&bt=pdlist&pi=_14431&ck=0, mivel helyben van, így nem kell fizetni a szállításért :)
vagy valamelyik másik helyi boltban

Segítségeteket előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#20149) Intruder2k5 válasza Sz_David (#20148) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Akkor már tegyél hozzá 500Ft-ot (a 6000-hez, egy fagyi ára) és vegyél 841ND-t! Vagy vedd meg máshol, 6000 alatt...

WiFi hatótávolságát nem lehet megbecsülni, ez majd utólag kiderül... Portforward, MAC szűrés, WPA2, reset gomb mindegyikben van.

[ Szerkesztve ]

(#20150) róland válasza vargalex (#20138) üzenetére


róland
veterán

Nem oldható meg, mert linuxhoz is kellene a driver. S az alap multifunkciós eszközöknél a scanner nem megy hálózaton.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.