Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Beri válasza Fera7 (#20949) üzenetére


Beri
addikt

Húzol kábelt, vagy veszel egy routert és bízol.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20952) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Látom elég sokan nem tudják áthidalni a "falat", mint tényezőt. Szerintem aki teheti kábelezzen. Nekem volt egy usb stickem, -50dBm volt a jelerősség , ami igencsak jónak számít, DE...4 naponta újra kellett indítani a routert, mert egyszerűen nem bírta a 3 wifis cuccost, és ha nem indítottuk újra szar volt a net. Bekábeleztem az én gépemet(az enyém van a legtávolabb a routertől) és láss csodát jó lett a net. A wifin erősebb a jel a másik két gépen(igaz ott mind a kettő usb lite n-es vevő, a router n onlyba lett állítva és teljesen jó. Igaz ehhez az kellett, hogy hozzám eljuttassam a kábelt. 20 méter utp kábellel és egy kis tervezéssel mindenkinek jó így. És falat sem kellett fúrnom, meg semmi. Az ajtó hajlatában vezettem el, kicsit megreszeltem a belső sarkát és tökéletes. Mellesleg, alig maradt 1-1,5 méter kábel a végén fölöslegesbe, de 14-15 méterre számoltam. Szóval szerintem a kábelezés jobban megéri, még ha macerásabb is.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20953) ZsaGi


ZsaGi
csendes tag

Szervusztok!
Sok száz hozzászólás elolvasása után egyszerűbb talán feltenni a kérdést mint gyakorlatlanságomban rossz döntést hozva bevásárolni egy rossz típusba.

Egy Cisco WRVS4400N típusú router elkezdte a 24 óránkénti fagyogatását. Ezt szeretnénk lecserélni egy megbízhatóbbra.

120MBites vonal megy bele, n-es WiFi legyen rajta, szolgáljon 10 körüli eszközt, bírja a torrentezést, egy alhálózat is kapcsolódik rá gigabitesen (másik emelet). VPN nem kell, de USB-re kötött merevlemezt extraként kezelhet. Ez az új ac-s szabvány nem foglalkoztat.
Mindenképpen felsőkategóriás szegmensből választva kellene nekem a javaslat (a megbízhatóság, sebesség és jótállás miatt).
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20954) Nixon18


Nixon18
senior tag

Most, hogy már volt időm az új gépemre is rá kellett jönnöm, hogy a ProBookban az AMD A4-es procija nagyon gyenge. Pedig semmi komolyat nem csinálok rajta. Ha pedig ez így is marad, akkor igenis megéri a +30e forintot az i5 bele...

Bocsi... mellékattintottam a topicválaszásnál...

[ Szerkesztve ]

(#20955) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!

Tp-link WR941ND illetve WR1043ND között van valami erdemi különbseg az USB aljzatot es a gigabites LAN/WAN portokat leszamitva?
Es jol vettem le, hogy nagyjabol ezek a legjobb valasztasok ebben az arkategoriaban?

Nem nagyon kell semmi extra igazabol, valoszinü 25 megabites nethez lesz, ami lenyeges lenne, az a viszonylag nagy hatotav (csaladi hazba lesz emeletre, es jo lenne udvarrol is latni). USB-s winyokezeles nem hatrany, de nem is lenyeges (941-nel ugye ez ki is esik).

Esetleg Netgear WNR2000-t neztem meg, de a Tp-link a külsö antennak miatt kicsit "masszivabbnak" nez ki.

Eredetileg olyan 10k körül gondolkodtam, (mivel nagyszülökhöz lesz es en ritkan fogom hasznalni), de ha megeri azt a plusz 3-4e Ft-ot a 1043, akkor meg belefer az is.

(#20956) Zozzer888 válasza Zozzer888 (#20911) üzenetére


Zozzer888
addikt

Akkor ez TL-WR743ND jó lesz nekem?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20957) jNk válasza ZsaGi (#20953) üzenetére


jNk
senior tag

Mielőtt kidobnál egy 50e Ft-os routert, próbáltál firmware-t frissíteni vagy garanciában cserélni ?
A cisco az egyik legkomolyabb cég hálózati eszközök terén (meg is van az áruk), nehezen fogsz találni reális áron minden igényt kielégítő megbízhatóbb megoldást.

(#20958) Nixon18 válasza jNk (#20957) üzenetére


Nixon18
senior tag

Pesten hol lehet kapni Tp-WR1043ND-t? Mert webshopokat találtam, de üzleteket nem igazán.

[Szerk.:] Bocs, nem véalszt, hanem újat akartam írni...

[ Szerkesztve ]

(#20959) Intruder2k5 válasza Nixon18 (#20958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt komolyan kérdezed?

Az ipon-ban, az edigital-ban, az aqua-ban, és a többi huszonháromezerhatszáztizenkét számítástechnikai üzletben ami Pesten van, és az ugyanennyi budaiban is! Ezen kívül Auchan, TESCO, MediaMarkt, de talán még a MOL kúton is van!

[ Szerkesztve ]

(#20960) dokee78


dokee78
félisten

Tudja valaki,hogy mekkora CPU és RAM van a WRT841N routerben?

(#20961) Intruder2k5 válasza dokee78 (#20960) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amennyiben a TP-LINK WR841N-re gondoltál, akkor igen!

http://wiki.openwrt.org

(#20962) Claude Leon válasza dokee78 (#20960) üzenetére


Claude Leon
senior tag

a cpu verziófüggő, a többi egyelőre még állandó.

(#20963) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Érdemes egy TP-Link 1043ND-t lecserélni egy Netgear WNR3500L-re?
Igazából a TP-Linkkel sincs bajom, de lehet, hogy elajándékoznám ismerősnek. A netgear-nek a Wi-Fi része mennyire "erős" a TP-Linkhez képest?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#20964) Coolmat válasza Jim74 (#20963) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Előre nehéz megtippelni mit produkál a te környezetedben a két router wifije, ami biztos, hogy a Netgearnek belső antennái vannak, ami nagy távolságban akár hátrányos is lehet. Továbbá a Netgearben kicsit erősebb hardver van, ami jól jöhet ha custom firmwaret használsz (nemrég jelent meg erről egy cikk itt a PH-n, ahol pont egy WNR3500L-t veséznek ki ilyen szempontból).

(#20965) Jim74 válasza Coolmat (#20964) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. Igen, pont ezen dilemmáztam én is. Mivel födémen és falakon is át kellene mennie a jelnek, ezért kicsit félek a belső antennától... Milyen alternatíva jöhet még szóba ebben az árkategóriában?

(#20966) Intruder2k5 válasza Jim74 (#20965) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olyan ami Gbit-es és USB-s is, és ennyibe kerül, nincs! A következő lépcső szerintem az ASUS RT-N16!

(#20967) HeavyToys válasza Jim74 (#20965) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Vagy esetleg a TP-Link TL-WDR4300.

(#20968) dokee78


dokee78
félisten

Ebben segítene valaki?

Firmware-t frissítenék és elakadtam.

Ezek a verziók a honlapon:

Viszont nem tudom,most mi van:

Verzioszám a router alján Ver 7.2

És ez van a kezelőfelületen:

Akkor melyik verziót tegyem fel?

(#20969) Jim74 válasza Intruder2k5 (#20966) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az USB nem érdekel, csak hogy Gb-s legyen, wifis és atomstabil.

(#20970) dokee78 válasza dokee78 (#20968) üzenetére


dokee78
félisten

(#20971) dokee78


dokee78
félisten

A TL-WR741ND és a TL-WR743ND között mi a különbség a designon kívül?

(#20972) kali válasza dokee78 (#20971) üzenetére


kali
legenda

utóbbi ap/client funkcióval is bír!

(#20973) Zozzer888 válasza kali (#20972) üzenetére


Zozzer888
addikt

az mire jó?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#20974) Intruder2k5 válasza Zozzer888 (#20973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rákapcsolódik egy másik router WiFi hálózatára, és azt tudja tovább osztani ugyancsak WiFi-n, és kábelen is...

(#20975) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok.

Meg tudnátok mondani, hogy az USB 3.0-ás D-Link DIR-857-es képes-e több meghajtót szimultán kezelni HUB-on keresztül? Vagy ha nem, akkor tudnátok ajánlani egy helyet ahol meg tudják válaszolni a kérdésem?

Átnyálaztam a manualt, a gyári oldalakat, még videókat is nézegettem, de nem találtam semmilyen utalást a témában.

Előre is köszönöm.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20976) dani3l


dani3l
őstag

Akinek esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalata, meg tudna mondani, hogy egy ilyen antenna hoz e valami erezhetö külünbseget egy 1043ND-n a gyari 3dBi-shez kepest? Illetve ha igen, erdemes mindegyiket cserelni, vagy eleg mondjuk egyet?

(#20977) kali válasza dani3l (#20976) üzenetére


kali
legenda

minimális javulás, és mindegyiket érdemes azonosra cserélni!

(#20978) dani3l válasza kali (#20977) üzenetére


dani3l
őstag

Ertem, köszi! Akkor egyelöre hanyagolom, aztan majd meglatom, mit tud a gyari, de szerintem ugyis eleg lesz.

Igy felig OFF-ban megkerdeznem, hatha tudja valaki, amit linkeltem webshop, mennyire megbizhato? Most lattam elöször, soha nem hallottam rola, de valamivel jobbak az arai, mint mondjuk iPonnak es fele annyi a postaköltseg..

(#20979) HeavyToys válasza dani3l (#20978) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Kicsi javulás várható, én próbáltam anno, ahol 3-4-es erősséget jelzett a windows, ott stabil 4-es lett.

A webshop megbízható, rendesek, engem mindig értesítettek telefonon rendelésnél, tudom őket ajánlani!

(#20980) dani3l válasza HeavyToys (#20979) üzenetére


dani3l
őstag

Köszönöm! :R

(#20981) eugenehu válasza kali (#20950) üzenetére


eugenehu
csendes tag

Teljesen igaza van kali úrnak, megoldás mindig van. hasonló problémámra nekem pl egy Linksys re1000 range extender kiválló megoldást jelentett.semmilyen jel nem ment le addig a földszintre, evvel viszont stabilan erős jelet tudok leküldeni. javaslom, ha van lehetőőséged , probáld ki!

(#20982) localhost


localhost
Közösségépítő

Kérem javasoljatok nekem egy egyszerű és olcsó Wifis "G"- routert - printer porttal.
Esetleg lehet N-es, de a legfontosabb a printer port.
Köszönöm! (használt is jöhet, ha van ilyen :) )

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#20983) Beri válasza HeavyToys (#20979) üzenetére


Beri
addikt

Ha egy irányított antennával öt kilóméterről megcélzom a kliensedet, ott is szép, sokcsíkos jelszintet fogsz látni, de felcsatlakozni egyáltalán nem fog sikerülni. Hiába erősíted az egyik oldalt, attól még a kliensed nem fog hangosabban kiabálni.

localhost: Printer port alatt USB-ről való nyomtatómegosztást értesz? Mert akkor tp-link 842ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20984) Gubek-Einste válasza localhost (#20982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Újonnan a legolcsóbb ilyen a TP-Link 842ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20985) Kasza08


Kasza08
őstag

Sziasztok!
Szófogadó jóuser voltam, és elolvastam az első hozzászólást, de 2 dolog nem lett teljesen világos.
1. Ha a középszíntű routereknek a 100Mbit szab határt, akkor dafuq a leírásban az a 300Mbit? Gondolom akkor az valami másra utal, de akkor mire?
2. Ez és e között csak a sebesség a különbség? Vagy valamivel erősebb jelet is küld? Nekem ez utóbbi lenne most a fő cél - router vásárlás előtt -, mert a 10Mbit-es netemmel olyan mindegy, hogy mennyi neki a max.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#20986) Beri válasza Kasza08 (#20985) üzenetére


Beri
addikt

Ha a középszíntű routereknek a 100Mbit szab határt, akkor dafuq a leírásban az a 300Mbit?
Wifi.

2. Ez és e között csak a sebesség a különbség?
Igen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20987) Claude Leon válasza Kasza08 (#20985) üzenetére


Claude Leon
senior tag

1) "Az egyes szabványok jellemző átviteli sebességei a gyakorlatban" megvolt? Tudod, hiába az optimálisan 300Mbit fizikai kapcsolat, arra még protokoll is kell, hogy valóban átérjen valami, azért lesz látszólagosan kevesebb a vége.
2) Nagyjából u.a. a rádiós rész, de annak az ereje eleve szabványban korlátozott, ha a lehetségesnél - ami erősen környezetfüggő - nagyobb lefedettségre vágynál, akkor vagy a jelet sugárzásának a szögét kell csökkentened (antennák), vagy további hasonló eszközökkel hódítani a térből további négyzetmétereket.

(#20988) Coolmat válasza Kasza08 (#20985) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

1. 100Mbit a vezetékes részre értendő, és ott is a routolási képességet korlátozza le (vagyis mekkora internernet képes megosztani). A 300Mbit a wifire értendő, de ilyen-olyan veszteségek miatt a valóságban csak 80-100Mbit lőhető át optimális esetben wifivel.

2. Amivel a 1043ND többet tud: USB port fájlmegosztásra vagy nyomtatószerverhez (custom fw-el torrentezni is lehet a rákötött winchesterre továbbá 3G modemet is kezel), gigabites ethernet portok (hálózaton belüli másoláshoz jól jöhet), erősebb CPU ami nagyobb routolási sebességet is jelent (esetedben ez nem lényeges 10Mbit-es net mellé). Minden más tekintetben ugyanaz a két router, wifijük is teljesen megegyezik. Ha nem használnád ki az USB portot vagy a gigabites ethernetet akkor nyugodtan veheted a 941ND vagy olcsóbban a 841ND-t (ezen csak 2 antenna van, de nagy hátrányt nem jelent) esetleg 741ND is tökéletesen elég lehet, ha nem támogatja a MIMO-t a wifi vevőd (több antennás vétel).

(#20989) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

lehetőleg wifi nélkül routert szeretnék irodába az asztali gépeket hálózaton összekötni, fájlokat megosztani, (esetleg routerre usb-n nyomtatót/racket kötni?) összekötni. kis irodáról van szó, 3 gép lenne csak a hálózaton min 100Mbit-es ethernet csati van mindegyiken.

mit tudnátok ajánlani, ami megbízható, nem melegszik, és nincs vele sokáig gond. jelenleg egy smc barricade van használatban, de az már kezdi megadni magát (8 év után...), ahelyett kellene valami komolyabb. az árkeret, amit költenék rá az max 20-25k, afölé nem nagyon szeretnék menni.

válaszokat előre is köszönöm!

üdv

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#20990) Kasza08 válasza Coolmat (#20988) üzenetére


Kasza08
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek még egyszer! :R

(#20991) barnam_ válasza deathtania (#20989) üzenetére


barnam_
nagyúr

Olyan routert már nem nagyon kapsz, és nincs is értelme venni, amin nincs wifi. Ha nem használod, letiltod a wifi-t, és kész.
Ha usb kell, akkor TP-Link WR842ND, ez 8e Ft körül van, ha a gépeken gigabites port van, akkor WR1043ND, ez 13e körül kapható.

(#20992) deathtania válasza barnam_ (#20991) üzenetére


deathtania
senior tag

köszönöm, igen, ahogy néztem sajnos wifi-vel már olcsóbb, mint annélkül. az usb annyira nem élethalál dolga, szóval az is lehet, hogy az otthoni porosodó NETGEAR WPN824 v2-met bedobom a mostani helyére, és a wifi-t meg letiltom rajta, és akkor még egész olcsón is kijövök. ez így irodába jó lehet 3 géphez?

ellenben engem érdekelne egy olyan wifis router, amivel most vásárolt telenor mobilnetetmet szét tudom dobni. a 2 notebookra és az okostelómra kellene, ami van a lakásban. van ilyen router, amit érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#20993) Gubek-Einste válasza deathtania (#20992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mobilnet megosztásra: TP-Link MR3220 és MR3420.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20994) barnam_ válasza deathtania (#20992) üzenetére


barnam_
nagyúr

3 gépet madzagon kiszolgálni kb. bármelyik most kapható router jó :)

Mobilnetet megosztani (USB-modemmel) az említett két router-el is lehet, de ahhoz egyedi fw kell, mint például az OpenWrt, vagy DDWrt.
Vagy a két TP-Link, amit Gubek-Einste javasolt, azok eleve erre a feladatra lettek kitalálva.
szerk.: amúgy belüket tekintve, az MR3220/MR3420 megegyezik a WR842ND-vel, csak utóbbinak 8MB-s flash tárhelye van (ezen lakik a firmware).

[ Szerkesztve ]

(#20995) deathtania válasza Gubek-Einste (#20993) üzenetére


deathtania
senior tag

ez az MR3220 elég jónak tűnik, főleg az 5 év garival és az N-es wifivel. szerintem meg is rendelem hamarosan. 150mbit szerintem sokáig elég lesz nekem. a netgear meg megy az irodába.

és akkor ezen még szórakoznom sem kell, csak beállítom rajta a mobilnetet és jóság van?

elég régen nézegettem már routereket, de a tp linkek ennyit fejlődtek az elmúlt években? pár éve még ipari hulladék kategóriába sorolták őket, de most nézem, hogy már 5 év garral dobálják a routerjeiket. :Y

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#20996) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

30K körül keresnék egy megbízható, minőségi routert. Irodában lenne használva, amit ki kell szolgálnia: 3db PC, 2db okostelefon, 1db NAS, 1db nyomtató (lanon, nem usb-n). A PC-k és a telefonok wifin, a többi "kanócon" :)
Tehát valami olyan router kellene, ami megbízható, megfelelően gyors proceszora és memóriája van. Nem tervezünk ráhegeszteni Tomato, DD-WRT, stb. 3rd party fw.-eket, a gyári fw.-rel lenne használva. Első körben a Linksys EA3500-ra gondoltam, de ha van más tippetek, akkor megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#20997) S-eye


S-eye
senior tag

Sziasztok! Vettünk egy TP-Link 841N routert a barátnőmnek, és be is állítottam, csak annyi a probléma, hogy nagyon sokszor megszakad wifin a kapcsolat az XP és Win7 gépeken is.Főleg a youtube videókat nem lehet lejátszani,viszont a skype videóhívás nem szakad meg. A net 1,5 Mbites. Mi lehet a probélma?

(#20998) Intruder2k5 válasza S-eye (#20997) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A fő probléma, hogy rossz topikban próbálkozol! Javaslom próbáld meg ezek valamelyikében...

Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok
Otthoni hálózat és internet megosztás
Router gondok

De így első körben arra gondolok, hogy csatorna ütközés lehet egy szomszédos WiFi hálózattal.

(#20999) S-eye válasza Intruder2k5 (#20998) üzenetére


S-eye
senior tag

Bocs,ezt tényleg benéztem.Köszi a választ:)

(#21000) 0519


0519
senior tag

Sziasztok!

Mit vegyek ASUS RT N15U vagy ASUS RT N16?

Alternatív firmware megy majd rá és letöltő gép, NAS szerepkört kap.

Az ár nagyon hasonló, a felépítés, a belső nagyon más.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.