Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) ozz válasza Intruder2k5 (#20050) üzenetére


ozz
tag

köszönöm, böngészem ezeket!

A routerben csak az USB settings-nel kell állítani... máshol nem!?

Szamitogépen se böngészőből se hálózati meghajtó csatlakoztatás útján sem látja.
Itt nem kell babrálni valamivel?

[ Szerkesztve ]

(#20052) Soma01 válasza Beri (#20048) üzenetére


Soma01
veterán

Ez a roaming dolog autómatikus? Ma már be van építve minden wifi eszközbe? Csak "helyesen kell kongifurálni"? Pl. SSID ua. csatorna szám eltérő, jelszó ua? Vagy hogy?

Akkor egész jó eséllyel működhet roaming nélkül is ezek szerint.

De 4db sima AP nem tudja intelligensen elosztani egymás közt a terhelést. Csak bízni lehet benne, hogy a kliensek kb. egyformán csatlakoznak minden AP-ra. Meg persze a kliensek területi eloszlásában lehet még bízni.

Vagy nem lesz nagy terhelés, adatforgalom?

(#20053) Beri válasza Soma01 (#20052) üzenetére


Beri
addikt

Akkor egész jó eséllyel működhet roaming nélkül is ezek szerint.
Nem valószínű. Eleve nem egyszerű tisztességesen belőni akkora teret, meg a kliensek is sokan vannak.

De 4db sima AP nem tudja intelligensen elosztani egymás közt a terhelést. Csak bízni lehet benne, hogy a kliensek kb. egyformán csatlakoznak minden AP-ra. Meg persze a kliensek területi eloszlásában lehet még bízni.
Az AP nem loadbalance-ol.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20054) krealon válasza Soma01 (#20052) üzenetére


krealon
veterán

"Ez a roaming dolog autómatikus? Ma már be van építve minden wifi eszközbe?"

A protokol resze, igy a szabvanyos eszkozoknek nem szabad, hogy problemat jelentsen.

"Csak "helyesen kell kongifurálni"? Pl. SSID ua. csatorna szám eltérő, jelszó ua? Vagy hogy?"

Pontosan. SSID es jelszo (es titkositasi parameterek) megegyeznek, de mas-mas csatornan kommunikalnak az egyes AP-k.

Tovabbi info: google -> multiple access points same ssid

(#20055) Rolly


Rolly
veterán

új infókat tudtam meg ...
- 60 m sugarú kört kell csak lefedni,
- 20 körüli kliens lesz most
- egy routert akarnak ...

szóval én arra gondoltam, hogy egy ASUS N16-es routert szereznék a célra ...

(#20056) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, hogy tudom azt beállítani TP-Link TL-WR340GD Routeren, hogy 2gép közül melyiknek mennyi net jusson?

(#20057) jNk válasza Rolly (#20055) üzenetére


jNk
senior tag

A 3-ból válasszanak kettőt mert mind nem fog menni stabilan egyszerre :)

Egy router valószínűleg elég lenne akkora területre, de 20 kliens egyidejű kiszolgálásához már szerintem kevés.

(#20058) krealon válasza Szajo (#20056) üzenetére


krealon
veterán

A TL-WR340GD-vel sehogy.

A legkisebb TP-link, ami forgalomszabalyozast tud a TL-WR541G, de ha beszerzest fontolgatsz emiatt, akkor a TL-WR741ND -nel gyengebbet semmikepp se vegyel.

(#20059) Rolly válasza jNk (#20057) üzenetére


Rolly
veterán

Án már feladtam. Elmondtam neki mit hogyan kéne ... kb 1-2 milliót költenek a rendszerre ami kint lesz, de a routerekre sajnálnak 50.000-et költeni ...

[ Szerkesztve ]

(#20060) Beri válasza Szajo (#20056) üzenetére


Beri
addikt

Sehogy.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20061) Soma01 válasza krealon (#20054) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Már jobban értem. De ezek csak AP-k. De van olyan eszköz, ami összefogja ezeket az AP-kat, és intelligensen vezérli a terhelés eloszlását pl. vagy a csatornák kiosztását, hogy ne legyen interferencia...?

(#20062) Beri válasza Soma01 (#20061) üzenetére


Beri
addikt

Otthon nyilván senkinek nincs szüksége ilyesmire, de korábban láthattál egy linket egy cisco eszközre, amelyik megoldja a loadbalance-t az AP-k között.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20063) Timocicu válasza krealon (#20027) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Köszi az infót.

Beszereztünk tegnap egy Tp-link TL-WR740N-t, nem volt egyszerű a beüzemelése, mert a magyar nyelvű leírás szinte semmit nem ért, de sikerült a beüzemelése.

Nagyon jól működik! :K
Este teszteltük, nagyon jó! :C

Nem tudom milyen áron mennek ezek a cuccosok, de szerintem jó áron vettük. :)

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#20064) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv.

Mi a különbség (főleg hatótávban) a TP-Link 340GD, és az 542G között?
Mivel tud többet az 542G?

(#20065) Intruder2k5 válasza tzsolesz (#20064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hatótávban? Szerintem az utóbbi nehezebb, így aztán messzebbre lehet dobni!

Ha viszont a WiFi képességei iránt érdeklődsz, arra az első hozzászólásban találsz választ, a "Pár gondolat a wifiről" című bekezdésben!

(#20066) tzsolesz válasza Intruder2k5 (#20065) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mivel egy router esetében mással nem köthető össze az a kifejezés hogy hatótáv, így természetes hogy a WIFI hatótávolságára vagyok kíváncsi.
Azt is tudom, hogy antenna erősségétől is függ (dB)
Nem tudom, hogy melyikkel járnék jobban. A 340GD használom most is. De alkalmam van lecserélni egy 542G-re.

(#20067) Intruder2k5 válasza tzsolesz (#20066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Magyarra fordítva az előző hsz-em, szerintem felelősséggel ezt senki nem mondja meg Neked, hogy melyik lesz jobb a Te környezetedben... Aki mond is valamit, az felelőtlenül teszi, mindenféle alap nélkül, vagyis csak jósolgat, és ez vagy beválik, vagy nem! Amúgy én személy szerint nem rajongok a TP-LINK eszközökért, de itt általában azt szokták mondani akik ajánlják azokat, hogy csak a 7-es szériától kezdve vedd meg azokat, vagyis az 5xx-től ne várj minőségi előrelépést!

(#20068) tzsolesz válasza Intruder2k5 (#20067) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Maximum annyi lesz hogy hazaviszem és kipróbálom hogy melyik a jobb.

:K

(#20069) Gubek-Einste válasza tzsolesz (#20068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, csak egy konkrét próba tudja megmondani, hogy jobb lesz vagy nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20070) zka67


zka67
őstag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudom megoldani, hogy PC nélkül legyen egy mobilinternetes hálózatom? Konkrétan egy IP-s kamera lenne rákötve erre az eszközre, amit távolról szeretnék elérni.

(#20071) jNk válasza zka67 (#20070) üzenetére


jNk
senior tag

Veszel egy 3G képes routert, beállítod rajta a mobilinternetet és a portforwardot az ip kamerához amit rákötsz a routerre és már nézheted is távolról mobilnet sebességgel a kamera képét :)

(#20072) krealon válasza zka67 (#20070) üzenetére


krealon
veterán

Ha ugy erted, hogy van 1 mobilinternet stick-ed, es azon keresztul szeretned nezni tavolrol a WiFi-s kamera kepet, akkor ki kell, hogy abranditsalak.
Odaig meg menne a dolog, hogy veszel egy 3G routert, amire csatlakozol a kameraval.

Ott van a problema, hogy a szolgaltato altalaban nem ad publikus IP-t a mobilnethez, es akkor kintrol nem tudsz rakapcsolodni a kamerara.

(#20073) zka67 válasza krealon (#20072) üzenetére


zka67
őstag

Nem akarom kívülről elérni, egy FTP szerverre töltené fel időnként a kamera a képeket.
Úgy már menne, nem?

(#20074) jNk válasza zka67 (#20073) üzenetére


jNk
senior tag

Igen, az menne, a kérdés hogy a mobilnet feltöltési sebessége mennyire teszi ezt használhatóvá.

(#20075) Brogyi válasza jNk (#20071) üzenetére


Brogyi
senior tag

Vazz, nem olvasok mindent el. Bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#20076) zka67 válasza jNk (#20074) üzenetére


zka67
őstag

Köszi, rendeltem egy TP-LINK TL-MR3420 routert, remélem be tudom majd üzemelni.
A feltöltés? Óránként egy képet töltene fel, ~80kB. Ennyit morzézva is el lehet küldeni.

(#20077) AMD Power


AMD Power
titán

Van egy régi kb 7 éves Belkin routerünk. Mostanában elmegy néha a net ilyen 1-2 percre majd visszajön. De a laptop szerint a jel erősség nagyon jó. Ilyenkor a mobilom is feltud rá csatlakozni de netezni nem lehet azzal se. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20078) philoxenia válasza AMD Power (#20077) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A régi routerem nekem is ezt csinálta a másik szobában lévő laptoppal.... Szerintem érdemes beruházni egy újba...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20079) AMD Power válasza philoxenia (#20078) üzenetére


AMD Power
titán

Én is erre gondoltam. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20080) AMD Power válasza philoxenia (#20078) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen márkát érdemes venni? D-Link, Linksys? Egy sima 2 szobás panelba kéne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20081) philoxenia válasza AMD Power (#20080) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Amelyik olcsóbb ezek közül az újabbakból, nekem is úgy ajánlottak itt... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20082) Gubek-Einste válasza AMD Power (#20080) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen a neted és az igényeid mert akkor könnyen tudunk konkrét típust ajánlani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20083) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

Sziasztok.

Megkísérlem, hátha valaki tud segíteni ;)

50/50-es béreltvonalhoz vagy 120/30-as FP nethez milyen cuccot ajánlotok? (~40 gépet kell kiszolgálni, nat, tűzfal, qos, bw limit, vlan, 2poolos dhcp, wifi szeparálás) :)
Eszközt írjatok, nem akarok, vagyis nem szeretnék pc+sok hálókari pfsense vagy hasonló megoldást.. RB750GL? RB450G?

Itthonra is kellene valami, 8-8mbit van jelenleg, ami valószínű 15/15 lesz. Igen fontos tényező a wifi térerő, és hogy legalább 25mbitet tudjon stabilan 4-5 wifi kliensel.
Versenyzők: RB751G-2HnD, ESR9850, TP-Link 1043ND

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#20084) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Régebben már jártam erre és ajánlottátok a Netgear WNDR3700vX nevű routert X= a külöböző verzió szám. . .

A router tökéletesen teszi a dolgát meg minden oké vele. Csak hát a távolság ameddig elér az nem a legpöpecebb.

Szeretnék venni mellé egy Repeatert, és azt szeretném kérdezni, hogy ti melyik repeatert ajánlanátok? A lakás emeletes és a jobb alsó sarokból elég rossz a jel a bal fölsőbe. . .

Én ezt a két Repeatert néztem ki:

Netgear RangeMax Wireless-N 300 WN2500RP, 300Mbps (MIMO) Dual Band

És a : Belkin Smart TV Link 4 Port, 300Mbps (MIMO) Dual Band (simultan) (F7D4550DE)

Ti melyiket ajánlanátok?

Köszi. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#20085) Gubek-Einste válasza ThunderBoy (#20083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Otthonra jó lesz a TP-Link 1043ND és ajánlott feltenni a Vargalex féle OpenWRT-t is.

Az irodai hálóhoz már komoly cucc kell, a PC+pfsense megoldás nagyon ajánlott és viszonylag költség hatékony is.

(#20084) Tauren45: Ha nem kell a 5 GHz sáv használata akkor jó lehet egy TP-Link WA730RE (150Mbps) vagy WA830RE (300 Mbps) is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20086) Tauren45 válasza Gubek-Einste (#20085) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Köszi az ajánlatokat, de igen kellene az 5Ghz-es sáv. Azért lett a WNDR3700vX megvéve. :K

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#20087) ThunderBoy válasza zka67 (#20076) üzenetére


ThunderBoy
tag

Szia!

Nekem telenor netre volt kirakva egy (Bipac Billion router, max 7mbit le, 2mbit fel) TL-SC3130G kamera, portforwardal kívülről ment simán. Ftpre is lazán tolta ki a képet.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#20088) ThunderBoy válasza Gubek-Einste (#20085) üzenetére


ThunderBoy
tag

Az irodai cuccra: ezért kérdeztem, a 2 mikrotiket, mert nem akarok pc-t. Tapasztalatom van pfsensel, kell alá legalább egy C2D hogy megfelelő sebességgel dolgozzon. (most egy helyen 45-50 gépet szolgál ki egy i3, 4g rammal, VPN, meg mindenféle szabályokkal, és ezzel van normális sebessége.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#20089) vargalex válasza Tauren45 (#20086) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha bütykölős kedvedben vagy és még egy esetlegesen felesleges próbálkozás belefér, én kipróbálnám külső antennákkal.

Alex

(#20090) Tauren45 válasza vargalex (#20089) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Köszi, ezt lehet megpróbálom. :K

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#20091) TwentyFour


TwentyFour
tag

Sziasztok,

Otthoni routerre lenne szükségem, az alábbit néztem ki: TP-LINK TL-WR1043ND. A kérdésem az, hogy mik a tapasztalatok ezzel a tipussal, illetve, van-e olcsóbban hasonló tudású router? A router upc-s net megosztására kell wifin keresztül, ezenkívül semmi extrát nem kell hogy tudjon.

Előre is köszönöm a válaszokat.
24

(#20092) AMD Power válasza Gubek-Einste (#20082) üzenetére


AMD Power
titán

25Mbit sima alap Digi. 2 szobás panel. Egy asztali gép és két laptopot kell kiszolgálnia.

Ezeket néztem.

D-LINK DIR-600
BELKIN F7D1301qaz

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20093) jNk válasza ThunderBoy (#20083) üzenetére


jNk
senior tag

A 450G erősebb procija és több memóriája jól jöhet ~40 gép kiszolgálásához ezért én inkább azt használnám a 750-el szemben.
Otthonra a 751 és a 1043 közül választanék. A TP-Link külső (egyszerűbben) cserélhető antennái valószínűleg nagyobb teret fedhetnek le, de a 25mbit/s sebesség szimultán 4-5 klienssel nemfog menni, az már 100-125mbit/s-et jelent amire egy wifi rádió sem képes.

[ Szerkesztve ]

(#20094) 8Ba8


8Ba8
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy TP_LINK TL WA901ND Access Pointot. Az internetem Telenor Hipernet. szükségem volt egy eszközre, amivel le tudom kábelen hozni a netet a padlásról a számítógéphez. (Csak a padláson megfelelő a hálózat) illetve szeretném, ha telefonon és laptopon is tudnánk csatlakozni a netre. A kábeles része működik is, de a wifi-vel problémák adódtak. Ha lefuttatom a cd-n kapott telepítőt, akkor egy Range Extender-t telepít, és nem is találok a Cd-n 901-nd-s drivert. A TPLink oldalán csak Firmware-t lehet letölteni. Ha megvan valakinek, megköszönném, ha feltenné.
A telepítés után működik a Wifi telefonról, és laptopról is, de eltellik egy-két nap, (nem mértem a pontos időt) és minden Wifis- eszköz a Telenoros eszközre csatlakozik, nem pedig a TP-Linkre, aminek persze a távolság miatt jóval gyengébb a jele, és le is dobál. Nem tudom mi okozhatja ezt, ha lefuttatom a telepítőt, újra jó lesz egy ideig, aztán kezdődik elölről..

(#20095) AMD Power válasza AMD Power (#20092) üzenetére


AMD Power
titán

Kettő közül melyik a jobb? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20096) Gubek-Einste válasza AMD Power (#20092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Belkin-ekre sokan paszkodnak, a D-Link megfelelő lehet.
Ha tervezed, hogy feljebb váltasz akkor egy TP-Link 1043ND-re érdemes beruházni. Ha nem lesz 50 Mbps-nél gyorsabb neted és húzósan sem fogsz torrent-et használni akkor elég lesz egy TP-Link 74x vagy 84x is, érdemes az ND változatot megvenni ezekből mert azokon cserélhetőek az antennák szükség esetén.

(#20091) TwentyFour: Nincs

(#20094) 8Ba8: Egy router-t/AP-t nem kell telepíteni, a hozzá adott CD-t ki lehet dobni, semmit sem ér. Webes felületen minden be lehet állítani ami kell.
Próbáltad már a Telenor-os eszközön kikapcsolni a wifi-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20097) AMD Power válasza Gubek-Einste (#20096) üzenetére


AMD Power
titán

TP-Link-ről sok jót nem hallottam. Lehet,hogy akkor a D-Link lesz a befutó. Torrent az megy,. :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20098) Gubek-Einste válasza AMD Power (#20097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig sokan használják és igen jók a tapasztalataik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20099) AMD Power válasza Gubek-Einste (#20098) üzenetére


AMD Power
titán

Az is jó nekem csak működjön. Max 6-7e van rá szánva.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#20100) Gubek-Einste válasza AMD Power (#20099) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Abból tudsz venni egy TP-Link 741ND-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.