Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Beri válasza daniele (#20650) üzenetére


Beri
addikt

AR7240 bél, mint egy 741ND-ben pl., ami azt jelenti, hogy elméletileg ki lehet belőle csavarni annyit, ha nem túl trágya a szoftver. A gyakorlatban én nem vennék ilyen csomaghoz 100-as routert.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20652) lacika8006


lacika8006
tag

Sziasztok!
Vettem egy TL-WR841ND V7-es routert. Az a problémám, hogy nincs optikai meghajtóm, és nem tudom telepíteni a drivert. INNEN letöltöm a programot, de csak bin van benne, és a cue hiányzik. tudtok adni egy másik linket, vagy egy szerkesztett cue fájlt?

szerk:

Beri

:R

[ Szerkesztve ]

(#20653) Beri válasza lacika8006 (#20652) üzenetére


Beri
addikt

Jobbat tudok. Ne telepíts semmit. Az egyébként sem driver.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20654) lacika8006


lacika8006
tag

Sikerült beállítanom mindent! Király! Viszont van egy olyan problémám, hogy korábban telepítettem, egy edimax 7128usg wifi antennát a laptopra , és most meg nem működik a belsö wifim, csak ez.

Ami érdekesség a speedtest.net szerint wifin 10,90 a letöltésem, a feltöltésem pedig 14,90. Kábelen tudja a 40/20-at
valamit elrontottam, vagy az antenna tud ennyit. (a belső is csak b/g-s de az nem jó)

a laptopon xp sp3 van, és egy ilyet rak ki

[ Szerkesztve ]

(#20655) Intruder2k5 válasza lacika8006 (#20654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És emiatt új routert szeretnél venni? Csak azért, mert, hogy ez a Milyen routert? topik! :)

Próbálkozz itt!
Otthoni hálózat és internet megosztás

[ Szerkesztve ]

(#20656) lacika8006 válasza Intruder2k5 (#20655) üzenetére


lacika8006
tag

miért akarnék ujjat venni? Ezt most vettem 15 perce! (Mellesleg ez 1. routerem.) Csak nem értem ezeket a dolgokat, és mivel ti vagytok a szakik gondoltam segítetek. De ha van router beállítási topik átmegyek oda

[ Szerkesztve ]

(#20658) péjé


péjé
őstag

szevasztok,
sokan sokféle routert használtok, sztem tudtok segíteni tapasztalatból.
olyant keresek ami mac address alapján enged sávszélességet kiosztani.
nekem ilyen eddig nem volt, hátha ti ismertek ilyent.
előre is köszi.

(#20659) Intruder2k5 válasza péjé (#20658) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudom, hogy ez rajtad segít-e, én egy firmware-t ajánlok, nem routert! Egész pontosan a Tomato Firmware lenne az...

Ez a firmware több BroadCom Chipset-es routerre is felmegy... Például ASUS RT-N16, RT-N66U, RT-N12, Linksys E4200 v1, E2000, E3000, Netgear WNR3500L, Netgear WNDR4500, stb...

Ezen kívül tudja a Gargoyle firmware is, amint megint egy halom vasra fel tudsz tenni!

[ Szerkesztve ]

(#20660) Beri válasza péjé (#20658) üzenetére


Beri
addikt

Az első hozzászólásban mindegyik ilyen.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20661) elodman


elodman
aktív tag

Ave.

Pár amatőr kérdés imhol:

-A TP-Link TL-WR841ND akkor nem javasolt vétel?
[link]
Tudnátok egy hasonlót ajánlani? (10 v. 25 M fiber power kábelnethez)

-Miért jó, hogy torrent kliens futhat a routeren?

Köszi ha tudtok vamalit :)) .

[ Szerkesztve ]

(#20662) Intruder2k5 válasza elodman (#20661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Miért jó, hogy torrent kliens futhat a routeren?"

Mert sokkal kevesebb energiával, és sokkal kevesebb zajjal működik, mint egy PC, vagy egy szerver! Mivel a router a legtöbb esetben amúgy is folyamatosan működik, így a torrentkliens akkor is futhat, amikor Te alszol, így legalább nem akadályozza a gyors böngészést sem...

[ Szerkesztve ]

(#20663) Beri válasza elodman (#20661) üzenetére


Beri
addikt

-A TP-Link TL-WR841ND akkor nem javasolt vétel?
Alatta a többi hozzászólást is olvasnod kellett volna.

Tudnátok egy hasonlót ajánlani? (10 v. 25 M fiber power kábelnethez)
BÁRMIT vehetsz az első hozzászólásból.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20664) elodman válasza Beri (#20663) üzenetére


elodman
aktív tag

"-A TP-Link TL-WR841ND akkor nem javasolt vétel?
Alatta a többi hozzászólást is olvasnod kellett volna."

ugyan már... csak biztosra akartam menni.. nem tudtam, h. megint főmaestrok válaszolnak. :DD
thanx!

köszi a torrent infot is !!!

ave Nektek !

(#20665) VGYke válasza jNk (#20562) üzenetére


VGYke
addikt

Ismét köszönöm válaszod! Szétguglizva magam, nekem is az Asus RT-N56U a szimpatikus.
Azt szeretném kérdezni a fórumlakó társaimtól, hogy van valakinek a fenti routerrel valami gyakorlati tapasztalata?
Elsősorban a DLNA képessége, illetve az USB portra kötött külső HDD felismerése érdekelne, mert itt az utódjáról (Asus RT-N66U) azt olvasom, problémázik a külső merevlemezekkel. Nekem valami ilyesmi elég régi WD My Passport Essential cuccaim vannak...
Szóval jó lenne olyan router, ami DLNA képes és nem sokat problémázik a külső HDD-vel, mert új HDD-re biztosan nem lesz már pénzem....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20666) aleister válasza VGYke (#20665) üzenetére


aleister
veterán

Az 56U nem Broadcom-os, hanem Ralink chipes, ezért nem megy fel rá modolt fw.
Én a helyedben hanyagolnám.

Persze, ha megelégszel a gyári fw fícsöreivel, akkor tekintsd a fentit tárgytalannak.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20667) Intruder2k5 válasza aleister (#20666) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van hozzá moddolt fw, bár többet én sem tudok róla... Ettől függetlenül én sem venném meg, tényleg csak akkor, ha tuti soha nem akarnék fw-t cserélni rajta! Esetemben ez viszont elképzelhetetlen! :)

(#20668) VGYke válasza Intruder2k5 (#20667) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszaitokat! Viszont akkor vissza kell térnem eredeti kérdésemre, milyen routert, ami: dual bandos (2,4-5), ketyeg benne valami UPnP/DLNA és USB-n megeszi pl. a WD MyPassprort külső NTFS-re formázott HDD-t?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#20669) Intruder2k5 válasza VGYke (#20668) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mindig azt szoktam mondani, hogy ma már nem érdemes olyan routert venni, amire nem lehet moddolt firmware-t tenni, főleg, ha ez a router még USB-s is! Hogy ezek közül az fw-k közül kinek melyik szimpatikus, azt mindenki döntse el maga. Én Tomato párti vagyok, ami csak BroadCom Chip-es routereken fut, bár értelemszerűen nem mindegyiken! Ezekből Neked az ASUS RT-N66U, Netgear WNDR4500, és mondjuk a Linksys E4200 v1 is jó lenne, de ha úgy döntesz, hogy megfelel az OpenWrt, vagy a DD-WRT firmware is, akkor választhatsz Atheros Chip-es routert is, mint mondjuk a D-Link DIR-825, Netgear WNDR3700, Buffalo WZR-HP-AG300H, stb... Választék tehát van bőven, de szerintem a firmware moddolás lehetőségét tartsd szem előtt, ne találd meg az egyetlen olyan, amin ez nem működik!

(#20670) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#20669) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, és még valami... Ezek a firmware-ek mind Linux alapúak (de a gyáriak is), így az NTFS HDD kényszer megoldás, ami bár működik, de sokkal nagyobb erőforrásigénye van, mint az ext rendszernek!

[ Szerkesztve ]

(#20671) róland válasza Intruder2k5 (#20670) üzenetére


róland
veterán

Azért a La Fonera 2.0n is elboldogul az NTFS-sel (torrent, és médialejátszás egyszerre), pedig kifejezetten ellenjavallt.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20672) elodman válasza Intruder2k5 (#20669) üzenetére


elodman
aktív tag

Intruder:"Én mindig azt szoktam mondani, hogy ma már nem érdemes olyan routert venni, amire nem lehet moddolt firmware-t tenni"

-Miért? (programok sávszél használatának szabályozása és gyorsabb wifi?)
-Még akkor se érdemes, ha csak egyszerű otthoni célokra használunk egy középkategóriás routert (6-25 Mbps-en)? (böngészés, youtube, néha online játék)
-igaz az, hogy ez megszünteti a garanciát?

Köszi, üdv.

(#20673) aleister válasza elodman (#20672) üzenetére


aleister
veterán

Nem szünteti meg a garanciát, csak nem érvényes a garancia, ha a modolt fw-vel hibásan működik valami.
Ha esetleg egyéb baja van a routernek, és modolt fw volt rajta, akkor vissza kell rakni a gyárit, és úgy kell gariztatni.

Bizonyos esetekben instabil a gyári fw. Szinkront veszít a router, ingadozó a jel, stb. Persze nem ez az általános.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20674) Coolmat válasza VGYke (#20668) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Esetleg TP-Link TL-WDR4300? Mindent tud amiket felsoroltál, bika hw (egyedül a 8MB flash tűnik kevésnek), viszont teljesen új modell, ezért sok tapasztalat még nincs róla, emiatt moddolt fw sincs még rá, de egészen biztosan lesz. Intruder2k5 valszeg nem fogja ajánlani, én viszont egy 941ND és 1043ND után bátran merem ajánlani ezt a márkát.

Szerk: most nézem csak, open-wrt oldalon 4310 néven szerepel, elírás, vagy két különböző modell jelent meg :F Hivatalos oldalon is csak a 4300 szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#20675) 69er


69er
csendes tag

Sziasztok!

4-5k körül ajánljatok nekem legyetek szívesek wifi routert 2 laptopot meg 2 mobiltelefont kéne kiszolgálni, semmi extrát nem kell tudnia, csak megbízhatóan működjön, hosszú garancia sem árt ha van. :) előre is köszi

(#20676) Coolmat válasza 69er (#20675) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Első hsz-ből: TP-Link TL-WR740N vagy TP-Link TL-WR741ND, a különbség csak annyi, hogy előbbinek fix antennája van, utóbbinak cserélhető.

(#20677) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Hali!

Egy kisebb intézményben elég szerencsétlenül választottak routert, TP-LINK TL-WR741ND-t vettek és ugyanilyet raktak be AP-knek is szintenként.
Az intézmény digi 80/25-ös vonalat kap. És pillanatnyilag 25-30 gép csatlakozik pillanatnyilag a hálózatra, mely idővel növekedhet max 50-re.
Sokszor van hogy lefagy a router, de megesik, hogy az AP-k is. A router azért problémás, mert van szerver is és kamerás rendszer is, amit kintről szeretnének elérni.

Annyi lenne a kérdésem, hogy milyen routert tudnátok ajánlani?
Főszempontok: vezetékes, stabil, és könnyen konfigurálható legyen.

Eddig ezzel szemeztem igazán: [link]

Van valakinek esetleg tippje, hogy mit érdemes hasonló 25-30k-s árkategóriában?

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#20678) Beri válasza hunmyke (#20677) üzenetére


Beri
addikt

Az RVS4000 nem rossz alap. Az AP-k WDS-ben vannak?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20679) Intruder2k5 válasza elodman (#20672) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A garanciáról egyszer már írtam ITT bővebben véleményt! Sok esetben a gyári szoftvert is "le kell" cserélni, mert nem úgy teljesít, ahogy az elvárható lenne... Ha pedig a router erre nem alkalmas, akkor meg vagy lőve! Még a TP-LINK routereket ajánlók, kedvelők legtöbbje is beismeri, hogy a például annak gyári szoftvere elég vacak! De nyilván ez más gyártóval is van így... Bár kétségtelen, hogy sokaknak megfelel az alapfeladatokra!

(#20680) Intruder2k5 válasza hunmyke (#20677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én EZT azért átolvasnám, mielőtt RVS4000-et veszek!

[ Szerkesztve ]

(#20681) bulldog30 válasza Intruder2k5 (#20680) üzenetére


bulldog30
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy most szereztem egy TP-LINK TL-R402M tipusu routert és megy minden rendesen csak a net nem megy 100%-on!

Nálam ez úgy néz ki,hogy kábelnetem van 60/5 a routerrel meg 10/5 a letöltésem nem stimmel már anyi mindent olvastam a neten de nem jöttem rá!

Valaki segítsen már nagyon szépen köszönöm!

(#20682) Beri válasza bulldog30 (#20681) üzenetére


Beri
addikt

Vegyél egy gyorsabb routert. Problem solved.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20683) Intruder2k5 válasza bulldog30 (#20681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"megy minden rendesen csak a net nem megy"
Akkor mi az ami megy? Egy routeren nem a netnek kellene mennie? :)

Amúgy ez a router szerintem soha nem fog 60Mbps-t route-olni Neked, bár a 10-et meg kicsit keveslem! Minden esetre szerintem ez nagyon rossz vétel volt, ahhoz a nethez - ha már TP-LINK - akkor legalább egy 841ND kellene!

(#20684) bulldog30 válasza Beri (#20682) üzenetére


bulldog30
csendes tag

És nem is lehet semmit sem csinálni?

Köszönöm a választ!

(#20685) Intruder2k5 válasza bulldog30 (#20684) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, venni egy másikat!

(#20686) Beri válasza bulldog30 (#20684) üzenetére


Beri
addikt

Dehogynem. Venni egy másikat.

Intruder2k5: 15 másodperc!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20687) bulldog30 válasza Beri (#20686) üzenetére


bulldog30
csendes tag

Azt hittem így már legalább földhöz is vághatom na min1! :))

(#20688) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv!
Routert keresek Digi 40/20-as nethez, 50nm-es lakásba. Wifi-n lenne 2 laptop, meg egy telefon. Igaz hogy csak 54Mbit-et tudnak, de jó lenne kihozni belőle a maximumot. Hasznos lenne, ha lehetne rá pakolni custom fw-t, és aggasztani rá USB-s HDD-t média megosztás szempontjából. Bár ez utóbbiak nem létszükségesek, de később jól jöhet.
Árban inkább 5e Ft körül szeretnék költeni rá, de ha nagyon kell, max. 10e-t adnék érte.
(Olvastam az 1. hsz-t, de kíváncsi lennék TP-Linken kívül milyen alternatíva van)

(#20689) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy tp-link wr741nd és egy wr841nd... Kérdésem, hogy érdemes-e fw-t cserélni rajtuk? Stabilabb, jobb lesz-e jelük esetleg? Valamint úgy szeretném csinálni, hogy a 841-es van az emeleten (netkábel abba megy) és a 741-es wds-el megtámogatná a földszinten a 841-est... Kérdésem, hogy wifin így milyen sebességet várhatok a 741-től, hogy az a 841-től szedi a netet?

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

Battletag: Myth#1775

(#20690) vargalex válasza hunmyke (#20677) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Mielőtt másik routert vennétek, ha nem gond az alternatív firmware, megérhet egy próbát az OpenWrt.
Sellerbuyer kollégának volt hasonló gondja (szintén egy intézményben) a TP-Link TL-WR1043ND-vel.
Elolvashatod az általam mérésekkel alátámasztott magyarázatot is, ami a helpdesk álláspontjával egyáltalán nem egyezik.
Illetve megtalálod a végkifejletet is.

Természetesen a közbenső hozzászólásokban részleteiben is láthatod a témát.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20691) Myth válasza Myth (#20689) üzenetére


Myth
aktív tag

Ja és még egy kérdés, hogy wds-nél a fő router jele erősödik fel vagy két külön wifi hálózatom lesz és ahhoz kell csatlakozni ahol nagyobb a jel meg amelyikhez közelebb vagyok?

Battletag: Myth#1775

(#20692) Predator2


Predator2
addikt

üdv

van egy tp-link 941nd típusú routerem szeretnék hozzá plusz antennát venni h a wifi jel erősebb legyen!

(udvaron is fogni szeretném a wifit)

Milyen antennát ajánlotok? Milyen kell hogy legyen a csatlakozása?

Köszönöm a segítséget előre is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20693) Beri válasza barnam_ (#20688) üzenetére


Beri
addikt

Árban inkább 5e Ft körül szeretnék költeni rá, de ha nagyon kell, max. 10e-t adnék érte.
Na, ez a probléma. Ennyiért új usb portos routert nem ad senki a tp-linken kívül.

Myth: [link]

Predator2: Első körben azt érdemes tisztázni, hogy hiába kiabál hangosabban a routered, attól még a kliensek ugyanazok maradnak. Előállhat az a helyzet, hogy a kliens még látja az AP-t, de már felcsatlakozni nem tud rá, mert akárhogy próbálkozik, túl kicsi szegénynek a hatótávja. Ha pedig fel tud csatlakozni, instabil lesz a kapcsolat, hiába látja erősnek az AP jelét.
Egyébként ezt egész olcsón meg lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20694) hunmyke válasza vargalex (#20690) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Köszönöm a választ, lehet az itthoni 1043ND-mmel kipróbálom az OpenWrt-t, mástól is olvastam jókat róla. De még nincs hozzá tapasztalatom, szóval még alaposan utánanézek.
Egyébként mennyire megbízható? mármint úgy értem, hogy újraindítás nélkül mennyi ideig bírja 25-30 user-rel?

Az itthoni routeremen még a gyári szoftver van. 3-4 havonta fordul elő újraindítás, de itthon csak 2-3-an csatlakozunk rá. Szóval nincs úgy kihasználva, mint az adott intézményben.
Örülnék, ha egy ilyennel megúsznánk a dolgot, mert mégis olcsóbb, mint az általam nézett Linksys.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#20695) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

S.O.S kéne egy új router.

Jelenleg egy ASUS WL-520gC routerem van, ami kezd behalni és a mobilomat sem nagyon szereti valamiért, de ez lehet nem a router hibája, majd kiderül, ha új lesz. [link]

Szóval kb. 10k környékén kéne egy router.

A legfőbb tulajdonsága az legyen, hogy megbízható legyen.

Továbbá pár alap dolog, hogy Wifi-s legyen b,g,n és szabványos technológiát használjon, a mobilom miatt, meg úgy egyébként is, hogy ne legyenek kompatibilitási gondok. Jó lenne, ha a wifi viszonylag távolra is el tudná lőni, szóval nem lenne baj, ha erős lenne.

DHCP-t tudjon szórni, wifi hálózatot tudjon titkosítani stb.

Lynksis és TP-Link között gondolkozok.
Lynksis-t azért támogatnám, mert Cisco gyártmány és suliban is sokat dolgoztunk vele órákon főleg Linksys WRT120N-on.

[ Szerkesztve ]

(#20696) Predator2 válasza Beri (#20693) üzenetére


Predator2
addikt

Bocsánat a tudatlanságomért de mi az a AP?
Én abban a hitben voltam h veszek egy +antennát a routerre akkor nőni fog a hatótáv is

Mi lenne a jó megoldás akkor? lehetőleg normális anyagi kereteken belül

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20697) aleister válasza Predator2 (#20696) üzenetére


aleister
veterán

Access Point. Kb ugyanaz, mint a router, de konkrétan wlan kliensek lanra csatlakozásának a céljából szerelik be őket a hálóba. Ebből kifolyólag általában egy ethernet aljzat van rajtuk.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20698) barnam_ válasza Beri (#20693) üzenetére


barnam_
nagyúr

Önmagában a TP-Link-el nincs bajom, volt is már olyan márkájú router-em.
Ezt találtam ami a legolcsóbb USB-s: TL-WR842ND
Erről mi a véleményed?

(#20699) vargalex válasza hunmyke (#20694) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A linkelt hozzászólásoknál is sok kliens esetén fordult elő a hiba (ahogy írtam, az is egy intézményben volt). OpenWrt felrakása után teljesen stabil lett a vas.

Viszont lehet, hogy félreértettél. Én azt próbáltam javasolni, hogy első körben a TL-WR741ND-n kellene megpróbálni az OpenWrt-t!

Alex

(#20700) vargalex válasza barnam_ (#20698) üzenetére


vargalex
félisten

Elvileg az is jó, viszont csak 100 Mbps-es portjai vannak. OpenWrt által támogatott.

Alex

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.