Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) averis


averis
csendes tag

Segítsetek, milyen routert javasoltok?
-QoS
-WiFi
-Weboldalak blokkolása (URL, kulcsszó alapján)
-Nagy mennyiségű adatforgalom (2 router ment tönkre idáig) :W
-lehetőleg N-es szabványú WiFi
-előny lenne, ha tudná kezelni a WPA2-Enterprise-t
Olyan routert keresnék ami tovább bírja mint 2 hét :)
Előre is köszönöm (árban max 15-20k)

[ Szerkesztve ]

(#20152) Intruder2k5 válasza averis (#20151) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Netgear WNR3500L + Tomato firmware

Minden általad felsorolt dolog megvan benne!

(#20153) zka67 válasza averis (#20151) üzenetére


zka67
őstag

(#20154) Intruder2k5 válasza zka67 (#20153) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Inkább gyártói oldalt linkelj, vagy valami árajánlót ... Még azt hihetik, hogy a boltot reklámozod! :)

(#20155) zka67 válasza Intruder2k5 (#20154) üzenetére


zka67
őstag

Ott van az oldalon a termék honlapja link.

Dehogy reklámozom az oldalt, hagyjálmár, én sem onnan vásárolok, csak itt gyorsan és egyszerűen lehet kiválasztani az ajánlott terméket és a termékek overview-ját lefordítják magyarra.

Aztán ha tetszik valakinek, akkor ott az árgép, ennyire legyenek már önállóak azért.

(#20156) averis válasza zka67 (#20153) üzenetére


averis
csendes tag

Ez az edimax tetszik, de vajon bírná a starpát? (most vágtam haza egy linksys-t) :F

(#20157) Szabo.Peter


Szabo.Peter
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megpukkant a Linksys routerem :(
Most keresem az utódját, és most látom hogy rengeteg gyártó van, és fogalmam sincs melyik gagyi és melyik megbízható.

A ma már megszokott alapfunkciók mellett (GE portok, N szabvnány, stb) talán amit szivesen vennék, az az USB port (NAS funkció) illetve talán torrent kliens futtatási lehetőség, és egyéb (FTP, SSH, stb..) futtatási lehetőségek.

..Viszont nem szeretnék túl sok pénzt sem költeni, a régi linksys-em 10k volt (+wifi adapterrel) és hibátlanul végezte a dolgát, igaz csak eddig :S

Én ezt néztem ki, de kíváncsi lennék a véleményetekre:
http://ipon.hu/webshop/product/netgear_wnr3500l/145349

Köszi előre is!

Peti

[ Szerkesztve ]

(#20158) zka67 válasza averis (#20156) üzenetére


zka67
őstag

Én pont ezért használok edimax routereket, mert bírják a strapát.
Egyszer beállítod aztán el is felejtheted, hogy hol van a routered, mert nem kell vele foglalkozni. Az enyém (otthoni) pl. teljesen hozzáférhetetlen helyen van, a webes felületét pedig akkor láttam először és utoljára, amikor beüzemeltem. A havi adatforgalmam ~2TB.

(#20159) vargalex válasza róland (#20150) üzenetére


vargalex
félisten

Mondom, hogy megy. Tesóm Samsung multifunkciós nyomtatója is megy sane-val. Pontosan milyen típus?

Alex

(#20160) krealon válasza Szabo.Peter (#20157) üzenetére


krealon
veterán

A vas maga jo.
http://wiki.openwrt.org/toh/netgear/wnr3500l

DD-wrt van hozza:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Netgear_WNR3500L

En egyedul azokban a csoppnyi belso antennakban ketelkedem.

(#20161) Claude Leon válasza averis (#20151) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Hogyan tervezték meg ezeket a vackokat, ha adatforgalommal tönkre lehet vágni?
Esetleg érdemes lehet utánanézni, melyik alkatrész fáradt el, (a legvalószínűbb valami kondi, de bármi lehet a helyi melegedések miatt)

(#20162) róland válasza vargalex (#20159) üzenetére


róland
veterán

Epson sx420w.

De gondolom gyárilag hálózati nyomtató. Nem pedig egy otthoni használatra tervezett nyomtató, spéci routerre kötve.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20163) vargalex válasza róland (#20162) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem hálózati, egy Samsung SCX-3205.

Alex

(#20164) Sz_David válasza Claude Leon (#20161) üzenetére


Sz_David
tag

úgy, hogy újat KELLJEN venni.
(fogyasztói társadalom)

(#20165) Beri válasza Claude Leon (#20161) üzenetére


Beri
addikt

Két hét alatt nem púposodik fel kondi, nem megy tönkre router. Vagy eleve rossz volt, vagy user error. Persze játszhat még a környezetből adódó melegedés, de nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20166) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdéssel fordulok hozzátok!
Adott egy router aminek 1/100 Wan portja, es 10/100 a Lan portja.
Tudja-e a router kezelni a 80MB/s le és 20MB/s le netem ugy hogy kiadja a max savszelességet? vagy normális hogy 20MB/s a le és fel töltés sebbessége?
Digi net!

elöre is köszönöm a választ!

(#20167) Soma01 válasza G4ga (#20166) üzenetére


Soma01
veterán

Tudhatja kezelni, tipus függő. 80 mega épp kijöhet, de a 20 kevés. De ha régi a router, lehet ennyit tud és kész.

[ Szerkesztve ]

(#20168) róland válasza vargalex (#20163) üzenetére


róland
veterán

S hogy sikerült megoldani?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20169) G4ga válasza Soma01 (#20167) üzenetére


G4ga
őstag

köszi a választ!
ez a tipusa: planet xrt-401d! legfrissebb firmware van rajta. 25-nél kiakad!
ehhez kell vmi beállitás? érdekes mert pl a dhcp listánál nem látja a gépeket amik csatlakoznak hozzá, ergo vmit rosszul csináltam.

igazábol a 54MB/s routerem cserélném le. ezt kaptam ajiba, ha müködik megtartanám!
ha ez már gondnak minösul inkább a routrt gondos topikban kérdezzek?

[ Szerkesztve ]

(#20170) Soma01 válasza G4ga (#20169) üzenetére


Soma01
veterán

Az a router közel 10 éves fejlesztés. Szerintem annyit tud max-ra.

Ha van net, csak 25-nél kiakad, akkor jól van összedugva, csak nem bírja a terhelést. pl. torrent, nagyobb sebesség. Gondolom a wan portba megy be a kábel és alan portból kapja a géped a netet a routertől.

Szerintem menj a "Milyen routert?" témába és olvasd el az első hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#20171) G4ga válasza Soma01 (#20170) üzenetére


G4ga
őstag

igy van! akkor nem járok vele jobban!
köszönöm a segitséget! mindent megtudtam!

(#20172) Soma01 válasza Soma01 (#20170) üzenetére


Soma01
veterán

Ja, már itt vagyunk... :B

(#20173) Krissz5435 válasza Soma01 (#20172) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ezen milyen jót nevettem. Mondjuk először nem fogtam fel mi van :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20174) G4ga válasza Soma01 (#20172) üzenetére


G4ga
őstag

:)

közbe kicsusztam a szerkböl.
tudtok ajánlani esetleg akkor olyan vezetékes routert ami viszonylag olcso és kiadja a 80MB/s-et?
abszulut nem ragaszkodom a wifihez. kicsit hadi lábon állok a vezeték nélküli dolgokkal!
argépet néztem de szinte mindegyikhez az van irva hogy 10/100 igy nem tudom melyik jó. nálam a router bedugom azt megy kategoria. nem nagyon konyitok hozzá!

(#20175) Beri válasza G4ga (#20174) üzenetére


Beri
addikt

1043ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20176) Soma01 válasza Beri (#20175) üzenetére


Soma01
veterán

:K

Kikapcsolja rajta a Wifit és leszedi (vagy inkább rá se teszi) az antennákat és van egy vezetékes routere, ami simán viszi a 120-as netet is. Pláne kikapcsolt wifivel.

(#20177) G4ga válasza Beri (#20175) üzenetére


G4ga
őstag

:R
10K alatt nem lehet ezt meguszni? :B
bocsánat a sok kérdésért...

[ Szerkesztve ]

(#20178) Beri válasza G4ga (#20177) üzenetére


Beri
addikt

10k alatt nem ajánlott ezt megúszni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20179) Soma01 válasza G4ga (#20177) üzenetére


Soma01
veterán

Keress ilyet használtan. Hátha 10 alatt lesz. [link]

[ Szerkesztve ]

(#20180) G4ga válasza Beri (#20178) üzenetére


G4ga
őstag

értem...
olyan router akkor ami nem wifis és többet tudd mint a mostani TP-Link TL-R460 ( amit anno 4 éve kb 4k ért vettem ) nem létezik csak 3x ennyiért és csak wifivel?
ettöl kivagyok hogy olyanokért fizetek pluszba amit nem is akarok használni de muszály mert nincs más alternativa!
erröl nem ti tehettek, ne értsétek félre de kell a tö***mnek 10K+ router amikor a jelenlegi routerem 4k és semmi komoly bajom nincs vele. gondoltam 6-7K ból letudom a dolgot azt pár évig megint jó vagyok mig nem emel a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#20181) Soma01 válasza G4ga (#20180) üzenetére


Soma01
veterán

Van, csak drágább. :DDD

(#20182) G4ga válasza Soma01 (#20181) üzenetére


G4ga
őstag

:(( :(((

még1x mindkettötöknek köszönöm.
akkor beérem avval ami van...

(#20183) Beri válasza G4ga (#20180) üzenetére


Beri
addikt

Rosszul állsz hozzá. Egyszerűen nincs piaca a középkategóriás SOHO kábeles routereknek. Mindenkinek van otthon legalább egy telefonja, amit használni is akar. Nem fog egyik mainstream gyártó sem a vevők kevesebb mint egy százalékának másik eszközt tákolni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20184) G4ga válasza Beri (#20183) üzenetére


G4ga
őstag

ez nem hozzáállás és maradiság kérédése.
nem kell tákolni emiatt egy ujat. szedje ki a dobozbol a 3db antenát tiltsa le szoftveresen a wifit azt adja olcsobban! ha szükségem lesz a wifire elmegyek és veszek hozzá antenát és stb!
Az alaplapoknál, videókártyáknál ezt megtudják csinálni. de akár egy telefonnál is tudják korlátozni a wifi-t!
mielött valaki megemliti, hogy haladjak a korral ... a bakelit se halt még ki!
kereskedelembe dolgozok és tökéletesen tudom minek van piaca. hidd el több szükség lenne a középkategóriás cuccokra mint a high tech-ekre. és nem minden esetben az ára miatt!
emlitetted a telefont : van kötve korlátlan net ami non stop megy, tehát nincs szükségem wifire.

remélem nem lesz harag hogy nem egyezik a véleményünk!

(#20185) Brogyi válasza G4ga (#20184) üzenetére


Brogyi
senior tag

Miért ragaszkodsz a router-hez?A UPC-nél 3 IP-t adnak a top net-hez (persze ha jól emlékszem).Ott egy switch bőven elég.Bovli digi nem így csinálja?

(#20186) Brogyi válasza G4ga (#20184) üzenetére


Brogyi
senior tag

Neked egy ilyen kell:[link]
[link2]
A "G"-re figyelj, és a proci típusára.Minden vágyad azt hiszem teljesült. :P

[ Szerkesztve ]

(#20187) nokiander


nokiander
tag

A problémám az lenne hogy van egy 15mbit-es t-online netem és ha ezt routerrel meg szeretném osztano akkor akadozik nem jön a 15mbit illetve instabil az egész sebesség de ha közvetlenűl képbe dugom a netet akkor gyors simán jön a sebesség.Biztos hogy nem a router a gond mert már vagy 5 fajtával próbálkoztam és mind1iknél ezt csinálta..rendesen be van konfigolva minden ppooe jelszó felhasználó de nem megy.....Úgy viszont igen hogy ha két hálókártyás gépembe bedugom rendessen az egyikbe a netet majd lefuttatom a varázslót megosztom a netet a másik karibó kijön majd abból bedugva a router wan portjába simán jön a 15 mbit....KI ÉRTI EZT???Nem tudom hogy mi lehet a baj vagy mit kéne csinálnom kérem aki ért hozzá segítsen előre is köszönöm...tudom hogy nem ide kellett volna de így többen látjátok mert már kivagyok ettől....

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#20188) Soma01 válasza nokiander (#20187) üzenetére


Soma01
veterán

A routerek közt volt új is? Mai darab? Meg kellene próbálni egy Linux alapúval is.

(#20189) nokiander válasza Soma01 (#20188) üzenetére


nokiander
tag

Volt igen de ugy se jó....

"Néha csak akkor vesszük észre a meghúzott határokat, ha már átléptük őket"

(#20190) Soma01 válasza nokiander (#20189) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor a modem a gyanús. Szerintem is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20191) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Tudtok valami megoldást arra, hogy a mostani routeremre rálehessen kötni egy háttértárat?
Egy ilyen Linksis routerem van, [link] Most nem tudom megmondani a típusát, de gondolom ebből csak ez van.

Van még egy Belkin-em is. Az pedig ilyen:
[link]

(#20192) hbenedekhun válasza averis (#20151) üzenetére


hbenedekhun
csendes tag

Csáo! Probáld meg a Linksys wrt120n-t,arról nagyon jókat hallotam, és kedvezőbb az árfekvése, bár személy szerint én Linksys E1200-est használok, és nekem nagyon bevállt!

(#20193) kali válasza hbenedekhun (#20192) üzenetére


kali
legenda

egyrészt elég régi típus, másrészt a wifi szórása elég gyenge, végül csak züminek nevezik... :(

(#20194) Intruder2k5 válasza Zefír (#20191) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Megoldás éppen VAN, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri ezzel bíbelődni... Na meg nem is olcsó dolog ez!

[ Szerkesztve ]

(#20195) Zefír válasza Intruder2k5 (#20194) üzenetére


Zefír
őstag

És egy olyan router amire rálehet kötni httértárat kb mennyibe kerül?

Tegnap próbálkoztam azzal, hogy a gépemen lévő Trónok Harcát megosztottam , és apám lent tudta nézni , viszont néha picit akadt, 720p-s a film.

Én meg eközben tesóm gépéről nztem egy filmet ugyancsak wifiről, de nekem nem volt vele bajom.
Ez azért lehetett mert 720p-hez nem elég erős a router vagy mi?

(#20196) Gubek-Einste válasza Zefír (#20195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legolcsóbb USB router a TP-Link 1043ND + Vargalex OpenWRT firmware, ez már gigabites portokkal rendelkező, 300-as N-es router 3 külső cserélhető antennával, a jelenleg kapható egyik legjobb ár/érték arányú eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20197) Intruder2k5 válasza Zefír (#20195) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hogy mennyibe kerül, az leginkább az elvárásaidtól függ, elég széles a skála! A legolcsóbb megoldás az, ha veszel használtan egy ASUS WL-500gP-t a hardverapro-n. Újonnan mondjuk az ASUS RT-N10U, Netgear WNR3500L, ASUS RT-N16, TP-LINK WR1043ND, stb... típusok képesek ilyenre. Általában véve, egy-két kivételtől eltekintve, majdnem minden USB-s router alkalmas a feladatra, viszont nagyon nagy valószínűséggel firmware moddolni kell, mert a gyári szoftver az esetek többségében nem tudja kielégíteni az elvárásokat. Régebben írtam erről a történetről pár sort, azt ITT el tudod olvasni. HD film streameléséhez erősen ajánlott az n-es WiFi kapcsolat, ami ugyebár csak akkor fog létrejönni, ha a router mellett a gépedben lévő WiFi adapter is alkalmas erre!

(#20198) Zefír válasza Intruder2k5 (#20197) üzenetére


Zefír
őstag

Gubek-Einste

Köszönöm a válaszokat! Akkor még átgondolom. A pénz nagyúr :/
De akkor olyan 12körül kijönne.

Köszönöm a válaszokat!!! :R

(#20199) Intruder2k5 válasza Zefír (#20198) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, akörül van a minimum... Viszont a Linksys WRT54G routered, ha csak nem 7-es verziójú, még elég jó áron eladható, és akkor valami vissza is jön belőle!

(#20200) Beri válasza G4ga (#20184) üzenetére


Beri
addikt

szedje ki a dobozbol a 3db antenát tiltsa le szoftveresen a wifit azt adja olcsobban!
Tehát ugyanazt a belet adja olcsóbban, mert csak? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

ha szükségem lesz a wifire elmegyek és veszek hozzá antenát és stb!
Ha a három bot árával kevesebbért kapnád a routert, az számítana? Mondjuk a 1043ND a 13k helyett lenne 12.

Az alaplapoknál, videókártyáknál ezt megtudják csinálni.
Ott alapvetően hibás darabokból készül az itt-ott letiltott modulos verzió, hogy maximalizálják a profitot. Ha van/volt olyan, amikor a hibátlan darabokból tiltogattak le, az szükségből történt, mert nem volt elég "selejt".

több szükség lenne a középkategóriás cuccokra mint a high tech-ekre
Egy 1043ND nagyon nem high-tech.

nokiander: Bemész a boltba, veszel egy routert az első hozzászólásból és örülsz.

Zefír: Van. Veszel egy NAS-t.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.