Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) #95590400 válasza fi:zi'k (#20250) üzenetére


#95590400
törölt tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20252) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

És ez?
TP-Link TL-WR2543ND

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20253) Beri válasza fi:zi'k (#20245) üzenetére


Beri
addikt

Igen. 1043ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20254) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Javasoltátok nekem a TP LINK 7 sorozatot ,mivel kellet vettem is egyet méghozzá TL-WR740N jót vettem ,adtak 5 éva garanciát ,.
Mezei ember számára érthető leírás ,nincs hozzá?Nekem ez nagyon komplikált :B
Esetleg magyarra nem lehet állítani ??
Ja ez jó amúgy ?remélem nem vettem rosszat :F

[ Szerkesztve ]

(#20255) kali válasza zolisx4 (#20254) üzenetére


kali
legenda

jó, magyar nyelv nincs, beállítás;
fontos előre leírni, hogy biznyos beállítások esetén kéri majd a router, hogy a beállítások véglegesítéséhez szükség van a router újraindítására, olyankor mindig engedélyezd majd, mindig jelzi, hogy hová kattintva tehet meg azt - néha többször is kell engedélyezni/kattintani!
a modemből kijövő net a router wan portjába, router lan(1) portja és munkaállomás lan portja kábelesen összeköt, munkaállomáson böngésző indít, verziótól függően 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 cím megad, a felhasználó és a jelszó is admin, ezek megadásával belépsz a router adminisztrációs felületére! network -> wan -> wan connection type megad (a szolgáltatónak/szolgáltatásnak megfelelően; dynamic ip, pppoe...stb) -> mac clone csak szükség esetén (ez is szolgáltató függvénye) -> wireless -> wireless setting -> ssid; mindegy mit írsz be, csak ékezetes betű ne legyen benne! -> region; hungary -> channel; auto (amennyiben a későbbiekben ütközés van másik wifi hálózattal, úgy csatorna szükség szerint módosít) -> mode; 11bgn mixed (ez az alap, igény szerint lehet 11n only vagy 11g only) -> channel width; automatic (igény szerint módosítható majd - ha tudod, hogy mire és miért, ellenoldali eszközök függvényében) -> max tx rate; a beállított mód maximális értéke -> enable wireless router radio; engedélyez (itt tudod be-, és kikapcsolni a wifi szórást) -> enable ssid broadcast; bekapcsolt állapotban mindenki látja a hálózatod nevét, kikapcsolva nem, de utóbbi esetben te is csak akkor tudsz felcsatlakozni, ha az ssid is megadásra kerül a jelszó előtt, vagy előre létrehozol egy profil az ellenoldali rendszeren, ahol előre megadod a szükséges értékeknél az ssid azonosítót is! -> enable wds; alapban nem kell! -> wireless security -> wpa2-psk/wpa-psk -> version; wpa2-psk vagy wpa-psk (az első a jobb, ha tudja az ellenoldali modul és rendszer, akkor az ajánlottabb) -> encryption; aes (ez a jobb) -> psk password; jó hosszú jelszó, ami nagy-, és kisbetűk valamint számok kombinációja (az ékezetes betűk kerülendők) -> group key update period; 0 -> wireless advanced -> transmit power; high -> az alatta lévő négy érték alapon jó -> enable wmm; pipa -> enable short gi; pipa -> enable ap isolation; pipa (ha egymástól elszigetelt wifi eszközöket akarsz, ellenkező esetben kapcsold ki!) -> dhcp -> dhcp settings -> address lease time; 2880 -> a többi (tűzfal, mac adress szűrés..stb) igény szerint!

(#20256) Intruder2k5 válasza gadgetfreak (#20238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kár, hogy a Marwell Chipset-re nem fogsz találni moddolt firmware-t, így a torrentezés, amire eredetileg venné, elég nehézkes lesz!

(#20257) zolisx4 válasza kali (#20255) üzenetére


zolisx4
őstag

Nagyon szépen köszönöm ,a részletes és tökéletes leírást sokat segítettél ,sikerült beállítani . :R

(#20258) Gubek-Einste válasza fi:zi'k (#20252) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szinte teljesen megegyezik a 1043ND-vel, csak tud 5 GHz sávot is és ott 450 Mbps sebességet de nagyon kevés ezt támogató eszköz van.
Ha nincs 5 GHz-es eszközöd akkor felesleges a 2543ND, elég lesz a 1043ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20259) fi:zi'k válasza Gubek-Einste (#20258) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mivel látható helyen lesz, ezért vmi olyan eszközt keresek ami tűrhetően is néz ki.
Ez milyen a 1043-hoz képest?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20260) Szabo.Peter


Szabo.Peter
csendes tag

Ma vettem egy Netgear WNR3500L routert, mert a 4 éves linksys WRT54GC-m feladta a szolgálatot.
Eddig nagyon meg vagyok elégedve, gyerekjáték az üzembe helyezése, de rengeteg lehetőséget kínál a későbbiekben (főleg a 3rd party FW-k miatt).
Ugyan nekem csak 20/10-es netem van, és 802.11g-s eszközeim, viszont kis hangolás után (környezetben használt csatornák) ezt maximálisan át is viszi.
Kipróbáltam az USB módot is a 320-as WD passportommal, simán felismerte, és hálózati meghajtóként tudom használni, kb 4 MBps sebességgel, ami elsőre nem tűnik rossznak.
Kár hogy a TV-men nincs RJ45, ezentúl sosem kellene másolgatnom a filmeket..

(#20261) Gubek-Einste válasza fi:zi'k (#20259) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két antennája van és 100-as portokkal rendelkezik a 1043ND 3 antenna + gigabites portjaival szemben de alapvetően jó lesz az is.
Milyen net mellé kellene?
Szerintem a 1043ND sem néz ki rosszul.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20262) fi:zi'k válasza Gubek-Einste (#20261) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Persze, nem ocsmány, de inkább asztalra való mintsem falra.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20263) Melack


Melack
veterán

Sziasztok!

Úgy néz ki, lassan 4 éves Tp-link TL-WR542G routeremet az "N" szabvány hiánya miatt lassan nyugdíjaznám. Helyettesét keresem, de a routerek világa kicsit elhaladt mellettem, így csak keresek, de nem találok. Segítségeteket kérném, hogy ki lehetne az utód. Az alábbiakat szeretném, ha tudná:
- "N"-es szabvány
- Panelban használható
- 5 eszköz egyidejű kezelése
- könnyű beállíthatóság

Ha van rajta USB (nyomtatás leginkább) és/vagy vendég hálózat gyors engedélyezése, akkor az már maga lenne a gyönyör.

Árban jó lenne nem elszakadni a földtől, de konkrétumot nem tudok egyelőre, hogy mennyit is szánnék rá maximum.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#20264) Gubek-Einste válasza Melack (#20263) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen bajod a TP-Link-kel akkor jó választás lehet a számodra a 842ND vagy a 1043ND, mindkettő 300-as N-es wifi-vel és USB porttal rendelkeznek. A 842ND két antennával és 100-as portokkal, a 1043ND viszont 3 antennával és gigabites portokkal rendelkezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20265) bgaborj


bgaborj
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni a következőben: családi ház emeletén lévő router (Zyxel NBG-4615) hatótávolságát kellene kiterjeszteni, hogy a kertben is lehessen netezni. Egy repeaterre gondoltam, a földszinten elhelyezve. Melyik router jelentheti a legkedvezőbb árú megoldást? (A lakáson belül szükségem van a minél jobb átviteli sebességre, de a kertben az N-150 is elég lenne) Van a repeateren kívül más lehetőség?

(#20266) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Egy Dir 600-as routert, és egy d 313-as Nas-t próbálok munkára bírni otthon.

A problémám igen érdekes, mert sok esetben leáll az internet elérés, és eltűnik a Nas a routerről. Ilyenkor a routert áramtalanítom kb egy percre, és utána rendbe jön minden, de amint megpróbálom bekötni a Nas-t ismét gond van.

Lehet ez router probléma? - nagyon kezdő vagyok ebben a dologban, esetleg lehetséges, hogy "túl gyenge".

megpróbáltam fix ip-t beállítani, úgy, hogy a kiosztható ip-k más tartományba essenek, de holt jó, hol nem...
Már tudtam letölteni, és több napig jó is volt, de most nem még szüneteltetni sem a letöltéseket - talán a lecsökkentett adatforgalom segíthetne - mert mire elindulna a torrent, leáll az egész...

ötlete esetleg valakinek?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20267) kali válasza bgaborj (#20265) üzenetére


kali
legenda

extender/expander, van aránylag olcsón is; link

(#20268) bgaborj válasza kali (#20267) üzenetére


bgaborj
csendes tag

Kösz a segítséget! Már én is szemeztem vele, mert elég barátságos az ára. Abszolút nem értek hozzá, ezért megkérdezem: az, hogy ez egy 150 Mbps-es eszköz nem fogja lassítani a router kommunikációját a házon belüli többi (300 Mbps-es) adapterrel?

(#20269) vargalex válasza littlerock (#20266) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Valószínűleg a router által kezelt kapcsolatok száma túl kevés, a NAS teljesen kihasználja.
Dobj fel rá egy OpenWrt-t, próbáld meg azzal. Fel lehet tenni az A1, illetve a B1, vagy B2 revíziókra is.

Alex

(#20270) littlerock válasza vargalex (#20269) üzenetére


littlerock
aktív tag

A választ köszi, még kissé kínai, amit írsz, de nem vagyok rest tanulni. Utánanézek...

gondolkodtam egy ilyen beszerzésén : http://www.pcx.hu/termek/tp-link-tl-wr1043nd-router-43479 hátha "erősebb-szebb-jobb" alapon megoldhatja a dolgot.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20271) kali válasza bgaborj (#20268) üzenetére


kali
legenda

amely 300-as eszközök a 300-as routerre csatlakoznak, azon kapcsolatokba nem szól bele a 150-es eszköz, a kertben meg ha már nem látszik a 300-as router jele, akkor ott már csak a 150-es eszközre tud majd felcsatlakozni az ellenoldal!

(#20272) bgaborj válasza kali (#20271) üzenetére


bgaborj
csendes tag

Akkor már biztos, hogy ezt választom. Kösz a segítséget!

(#20273) littlerock válasza vargalex (#20269) üzenetére


littlerock
aktív tag

Szia!

Most értem haza, és megnéztem a routert. B5 van a dobozra írva, illetve az admin oldalon Bx van feltüntetve... meg tudnád erősíteni, hogy jó számomra az általad linkelt oldal?

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20274) Claude Leon válasza littlerock (#20273) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Abban már RT5350 lakik a korábbi RT3050 helyett sajnos, alternatíva még csak wive-ng-rtnl van rá, szerintem itt senki sem ismeri, valami orosz dolog :)
Majd később biztosan utolérik az oroszokat a többiek is.

u.i. épp tegnap bámészkodtam a saturnban, 6 kilóért dömpingelnek DIR-300/B1-eket, a dobozon g-router szerepel, de a bele u.a., mint a DIR-600/B1-nek.

[ Szerkesztve ]

(#20275) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali.
Tanácsot szeretnék kérni. 80/20 as digi netm van. Kinéztem a 1043ND routert.3 gépre lenne osztva a net plusz a wifi a mobilra. Az utóbbi lényeges! Megfelelő-e számomra a kinézett router?
üdv

(#20276) forrest85 válasza nagyfejü (#20275) üzenetére


forrest85
senior tag

Teljes mértékben!

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#20277) dni


dni
őstag

Sziasztok!

1043-as routerem az örök vadászmezőkre került, ha van egy kis szerencsém, akkor rá tudok fizetni egy másik típusra. Mi lenne a következő lépcső? OpenWRT-vel vagy Tomatoval felvértezhető, p2p-re alkalmas, stabilan működő routert keresnék jó Wi-Fi teljesítménnyel.

Érdemes a 32 (1043) helyett 64MB RAMmal szerelt 2543-at választani?

[ Szerkesztve ]

(#20278) Intruder2k5 válasza dni (#20277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az esetek döntő többségében a 1043 éleszthető soros porton! Természetesen torrentezéshez nagyon jól jön a 64MB RAM!

(#20279) dni válasza Intruder2k5 (#20278) üzenetére


dni
őstag

Remélem a nagykerben nem kezdik élesztgetni :) vajon megér-e 5K-t a plusz 32MB RAM? mert az 5GHz-et még nem nagyon tudom kihasználni, (nem minden WiFi-s eszközöm 5GHz kompatibilis.) 450MBit megint nem nagyon játszik, mert még a 300-at se sikerült elérni Open-WRT-vel.

(#20280) Intruder2k5 válasza dni (#20279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hallottam már olyat, aki el flashelte OpenWrt-vel, bevitte garba, ott megcsinálták, de érdekes módon nem is tették szóvá, sőt azt állították mikor visszaadták, hogy nem is volt semmi baja! Pedig volt, mert el sem indult!

(#20281) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!
Tudom nem teljesen a témához tartozik, de nem tudom hol kérdezhetném meg! Vettem egy routert (vezetékest, TP-LINK)! A leírtak alapján beállítottam, megy is a net rendesen itt is, meg a másik gépen is! De a routeren a "system" LED folyamatosan villog! Ez miért van? Ez így normális?
Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#20282) Beri válasza fogirobi (#20281) üzenetére


Beri
addikt

RTFM

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20283) fogirobi válasza Beri (#20282) üzenetére


fogirobi
senior tag

Jólvan köszi az értelmes választ, amíg ezt beírtad, le is írhattad volna!
Értelmi szinted tükrözi ez a komment! Tudod nem lehet mindenki akkora kocka mint te...

[ Szerkesztve ]

(#20284) Beri válasza fogirobi (#20283) üzenetére


Beri
addikt

[link]
A személyeskedés pedig nem ide való.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20285) fogirobi válasza Beri (#20284) üzenetére


fogirobi
senior tag

Nem ide való? Akkor minek írsz be olyat amivel nem válaszolsz a másik kérdésére csak leoltod? Inkább ne is írjál...

(#20286) Beri válasza fogirobi (#20285) üzenetére


Beri
addikt

Mert egyrészt itt, konkrétan ebben a topicban is válaszoltam már ugyanerre a kérdésre (ahogy láthatod), másrészt benne van a manualban.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20287) fogirobi válasza Beri (#20286) üzenetére


fogirobi
senior tag

Ezt te sem gondolod komolyan...
2011-06-03 22:08:51 Ekkor válaszoltál rá! Lassan 1 éve, hol van az már? Szted annyi kommentet visszapörgetek vagy mi? Úgy írod mintha 2 napja válaszoltál volna rá! Úristen ember...

(#20288) Beri válasza fogirobi (#20287) üzenetére


Beri
addikt

Nem kell visszapörgetned, erre való a kereső, én is azzal találtam meg az előbb. Ha pedig nem akarod azt használni, még mindig ott a manual.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20289) dik


dik
őstag

Bocs hogy ide írom de vettem egy 842ND routert de egyszerűen nem akar menni. Mi lehet a gond? Jól van összerakva de ha beírom 192.168.1.1 akkor nem lép be a menüjébe. Adtak hozzá kis lemezt ha arról csinálom akkor be tudom írni a szükséges dolgokat menti majd reseteli a routert de semmi tovább nem. Kiirja hibaüzenetnek hogy:
1, Please check the WAN connection type and parameters.
2, Please check your network connectivity and retry.
Esetleg valaki tudna mondani nekem valamit erre amitől megjavul?
Wifi-je megy csak a net nem megy valamiért.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20290) pista1235 válasza dik (#20289) üzenetére


pista1235
tag

http://tplinklogin.net/ vagy 192.168.0.1 ezekkel próbáld

(#20291) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok

Tervezek venni egy routert most 20/2-es kábelnetem van, a net 1pc 1 laptop, 1 telefon és később lehet egy htpc között lenne megosztva.
Az elkövetkező években várható a net sebességének növelése is.

Én ezek között vacilálok:

TP-Link 741ND
TP-Link 841ND

Ki melyiket ajánlaná, esetleg más is jöhet.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#20292) Krissz5435 válasza kisfer (#20291) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Szerintem 841ND. A jövőre való tekintettel. Alig drágább, de két antennás, és 300-as, ellenben a 741 1 antennás és 150-es.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#20293) dik válasza pista1235 (#20290) üzenetére


dik
őstag

Nagyon kösz! A gyári papírja irt hülyeséget. Valóban a 192.168.0.1 a nyerő! Mostmár megy!
Esetleg ajánlana valaki valami router gurut aki nagyon benne van ebben a témában? Lenne rengeteg kérdésem még mert ez a router sokmindent tud aminek hasznát venném csak éppen én nem nagyon értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#20294) smog86


smog86
senior tag

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy wifi router két antenna csatlakozójára rákötök egy-egy irányított antennát és két különböző irányba fordítom őket, fog működni mind a két helyen a net?

(#20295) Intruder2k5 válasza smog86 (#20294) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez szoftverfüggő, attól függ, hogy az adott firmware, hogy kezeli ezt... Például Tomato-ban, DD-WRT-ben szabadon állítható, hogy melyik antenna legyen az adó, és melyik a vevő, vagy legyenek multifunkciósak.

(#20296) smog86 válasza Intruder2k5 (#20295) üzenetére


smog86
senior tag

Gyári firmware-nél meg kitudja mi? :F

(#20297) Intruder2k5 válasza smog86 (#20296) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én biztos nem tudom! Mondjuk köztünk szólva én még a fentebbiekben sem vagyok biztos, hogy nem csak parasztvakítás az egész, és valóban van is hatása! :)

Szerintem próbáld meg! Csavard le a routerről mindkét antennát, majd fogj egy WiFi-s eszközt, és menj el olyan távolságra, ahol már nem érzékeli a router jelét! Ezután tedd vissza az egyik antennát, és nézd meg, hogy tudsz-e netezni, majd próbáld meg ugyanezt a másikkal is!

[ Szerkesztve ]

(#20298) smog86 válasza Intruder2k5 (#20297) üzenetére


smog86
senior tag

Vagy lehet egyszerűbb lesz AP-kat venni... :))

(#20299) Intruder2k5 válasza smog86 (#20298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akár... Vagy kihúzni az UTP kábelt! :)

(#20300) kisfer válasza Krissz5435 (#20292) üzenetére


kisfer
aktív tag

Valahogy én is így gondoltam, köszi a megerősítést.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.