Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) Vasinger! válasza Vasinger! (#20695) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kinéztem kettő routert:

Egyik: Linksys E900 10 000 Ft

Másik: Linksys WRT120N 9000 Ft.

A WRT120N kicsit régebbi, de szerintem az is helyt állna még ma is. Vélemény? Jó döntés lenne? Vagy van ennyiért jobb?

(#20702) hunmyke válasza vargalex (#20699) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Ja értem, akkor a 741ND-re is felmegy az OpenWrt.
Lényeg az, hogy akár egy 741ND-t is stabillá lehet "varázsolni".

Előbb inkább sajáttal szeretnék kísérletezni, nem az intézményével.

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#20703) barnam_ válasza vargalex (#20700) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az nem baj, nincs gigabit-es eszközöm.
Egy üzletben megtaláltam 8200 Ft-ért, az szerintem egész jó pénz érte. 1043ND-t 14k-ért láttam ipon-ban, az már sok nekem.

(#20704) Beri válasza hunmyke (#20694) üzenetére


Beri
addikt

25-30 kliensgép nem SOHO routernek való. Ha felraksz egy openwrt-t, dd-wrt-t a 741-ekre, olyan dolgokat tudsz konfigolni, amit a gyári szoftverrel nem, nameg olyan szolgáltatásokat kapsz, amit gyárilag nem. Ennyi a különbség. Megtáltosodni nem fog az eszköz, de elérheted, hogy ne tudják teletömni a hálót a kliensek.

Vasinger!:
Lynksis-t azért támogatnám, mert Cisco gyártmány
Közük nincs egy cisco routerhez. Ugyanabból építkeznek, ugyanazokat a drivereket használják a részegységekhez, mint a többiek. Csak van az elején sok pénzért egy cisco logó. Nem hiábavaló linksys routert venni, mert hígfost tényleg nem árulnak, csak rossz dizájnt (mikroszkopikus méretű belső antenna, trágya szellőzés). Ha kiadsz egy routerért tíz-tizenöt-húsz-negyven-ötven rugót, nem lesz jobb, mint bármi más ugyanabból az ársávból csak azért, mert cisco logó (ill. linksys by cisco) van a dobozon.

suliban is sokat dolgoztunk vele órákon főleg Linksys WRT120N-on
Mit lehet dolgozni egy SOHO routeren? Viszont ha egyet láttál, mindet láttad. Mindegy, ki gyártja.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20705) XARAI


XARAI
tag

Sziasztok!
Elolvastam az első HSZ.-t de én picit "láma" vagyok a témában, ezért szeretnék megkérni hozzáértőt, hogy segítsen nekem Wifi routert választani.
Egy 50nm-es panel lakásba szeretném, max. 1-2 laptop, illetve mobil menne róla. Digikábel net van 20/10-es. Torrent oldalról is szeretnék töltögetni a routeren keresztül.
Mely gyártó, mely típusú készülék lenne a legoptimálisabb, amivel maximum ki tudnám használni ezt a netet?
Legyetek megértők és előre is köszönöm a segítséget!
:)
Üdv!

(#20706) Intruder2k5 válasza XARAI (#20705) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha elolvastad az első hozzászólást, akkor bizonyára nem maradt ki a "Pár gondolat a wifiről" című rész sem... Ehhez kiegészítésként még annyit, hogy a WiFi teljesítményét nem nm-ben, hanem dBm-ben, vagy mW-ban mérik, és ezek nem is konvertálhatóak át nm-re! Tehát az igényeidet add meg a fenti két mértékegység valamelyikében, vagy pedig érvénybe lép a "Pár gondolat a wifiről" című fejezet! És hidd el, mindenki megértő, és ezt nem is piszkálódásként írtam, de a WiFi hatósugarát maximum tippelni lehet, mint a szombati lottószámokat, annyi tényező befolyással van rá (szomszédos WiFi hálózatok, falak, berendezések, egyéb tereptárgyak csillapítása, egyéb RF zavaró források, páratartalom, stb...), melyek nagy része jelenleg ismeretlen!

(#20707) XARAI


XARAI
tag

Az 50nm-ert azért írtam, mert ebből leszűrhető, hogy nekem nem a nagy hatótávolság a lényeg, hanem hogy a sávszélesség maximális gyorsasággal átjöjjön. Mivel nem értek a témához ezért nem tudom, hogy milyen kimenő teljesítményű készülékek lennének a jók.
:B

(#20708) Vasinger! válasza Beri (#20704) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt valamivel alá tudod támasztani, hogy a Lynksis ugyanolyan minőségű dolgokat jár mint egy TP-link vagy egy D-link stb.? Láttál már szétszedve több típust is?

Ma megrendeltem egy E900-at, de csak akkor mondanék le róla, ha tényleg tudsz 10k-ig olyat mutatni, ami jobb mint Ő. Ilyen USB csatlakozók, meg üvegszálas bemenet nem izgat, inkább a minőség...

A szellőzésük tényleg nem csúcs, de ettől függetlenül nagyon megbízhatónak tűnnek a WRT120N-ek suliban. Egyébként van rajtuk kis szellőző lyukak, csak képeken ezt nehéz észrevenni.

Az pedig egyáltalán nem egyedi, hogy integrált antenna van bennük, több helyen is látni ilyet, más gyártóknál is.

Egyszer leteszteltük, hogy melyik router dobja jobban a jelet. Egy 3 antennás WRT350N vagy ez a WRT120N és meglepő módon az utóbbi nyert.

(#20709) XARAI


XARAI
tag

Akkor próbálok konkrétabbat kérdezni, az adott lehetőségeimmel:
TP-LINK TL WR 741 ND 150M Wireless Lite-N Router ,vagy
TP-LINK TL WR 841 ND 300M Wireless Lite-N Router

Digi kábelre (20/10) érdemes 300M-ás, vagy totál felesleges, mert a 150 is bőven elég?

(#20710) Intruder2k5 válasza XARAI (#20709) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

20/10-re a 150 is elég, de ha lesz egy emelés, akkor már kevés lehet, tehát szerintem azt a 2-3e Ft különbséget megéri a 300-as vas! Persze mint mondtam, jelenleg a 150-es is elég! A leírás viszont hibás, mert a 841-es nem LiteN, éppen azért, mert nem 150-es, hanem 300-as! Illetve a 841ND dupla, és nagyobb antennás, mint a 741ND, tehát ugyanazon helyszínen és körülmények közt várhatóan jobb jelszintet tud produkálni!

[ Szerkesztve ]

(#20711) XARAI válasza Intruder2k5 (#20710) üzenetére


XARAI
tag

Köszönöm szépen a hasznos segítséged!
Gondolom, azt már nem érdemes megkérdeznem, hogy TP-link, vagy esetleg más gyártó routere jobb-e?
:)

(#20712) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

48m2 lakásba(1 szoba+előtér) szeretnék routert. Van most egy TP Link WR340GD,de ezt le szeretném cserélni. Ezeket nézegettem:

TP Link WR702N
TP Link WR703N

Az érdekelne, hogy a WR703N-en van USB, mivel 3G-s. Ebbe az USB-be mehet akár nyomtató, pendrive, ülső USB tároló is?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20713) Intruder2k5 válasza XARAI (#20711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én személy szerint nem szeretem a TP-LINK-et, egyrészt mert rosszak a tapasztalataim vele, másrészt úgy ítélem meg, hogy több a panasz rájuk mint más router típusokra, de vannak itt többen akik ajánlják, illetve az első hozzászólás is jól tele van vele... Persze más gyártótól, hasonló paraméterekkel nem ennyiért kapsz routert, ez tény!

(#20714) cellpeti válasza XARAI (#20709) üzenetére


cellpeti
veterán

én régóta TP Linket használok, nekem is az van és szüleimnek is már. Nekünk nincs gondunk velük, sőt a testvéreméknek is az van és diginetjük van a 20/10es. Nekik sincs gondjuk vele. Persze mi "egyszerű" felhasználók vagyunk.

Más:

20/10es netre elég a WR340GD? :F

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20715) Intruder2k5 válasza cellpeti (#20714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem elég! Oda minimum WR74x kell!

Előző kérdésedre:
Miért nem veszel 842ND-t? Azon is van USB, lehet moddolni vargalex build-del, onnantól pedig torrentezik, nyomtatót oszt meg, web és file-szerver lesz belőle, persze mindezt a maga teljesítményével! Vagy 1043ND...

[ Szerkesztve ]

(#20716) XARAI


XARAI
tag

Személyes véleményed melyik gyártóra, típusra esik? Persze nem az egekbe szállva árakkal. :B

(#20717) cellpeti válasza Intruder2k5 (#20715) üzenetére


cellpeti
veterán

és miben látszik ez meg, mert tesómék vettek maguknak, de nem hallgattak rám, hogy kevés lesz az oda...nem hiszem, hogy ők észreveszik, csak engem érdekel(mondjuk ez a veszély engem nem fenyeget itt Győrben...sajnos)

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20718) Intruder2k5 válasza XARAI (#20716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én inkább a BroadCom platformra épülő cuccokat favorizálom! Persze ilyen is van több gyártótól, ASUS, Linksys, Netgear., stb, de mint mondtam, ezek árban kicsit fentebb vannak a TP-LINK-től.


cellpeti
Hasonlóan járhatsz vele Te is!

[ Szerkesztve ]

(#20719) cellpeti válasza Intruder2k5 (#20718) üzenetére


cellpeti
veterán

értelek, sztem meg se nézték ezt még :DD

a 3G-s routerek USB portjára mást is rá lehet kötni? Pendrive, nyomtató...ilyesmik.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20720) Intruder2k5 válasza cellpeti (#20719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, jellemzően nem lehet, csak firmware moddolás után, mondjuk OpenWrt-vel... A TL-MR3420 támogatott, de az általad linkelteket nem ismerem!

(#20721) cellpeti válasza Intruder2k5 (#20720) üzenetére


cellpeti
veterán

TP Link WR703N-> itt valamit írnak róla :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20722) XARAI válasza Intruder2k5 (#20718) üzenetére


XARAI
tag

Nagyon köszönöm a segítséged, sajnos ezek közül nem láttam 10k alatt. Sajnos többet nem tudok áldozni rá, így marad a 841

(#20723) cellpeti válasza cellpeti (#20721) üzenetére


cellpeti
veterán

illetve a DD-WRT is támogatja :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20724) laca500


laca500
aktív tag

Tudnátok nekem valamit mondani erről a routerről?
Egyáltalán nem ismerem ezt a márkát. (Nem mintha a többit igen :D )
Tegnap rábeszéltek egy ilyen "csodára". Azzal a feltétellel hoztam el, hogy ha nem válik be, akkor kicseréli nekem pl. TP-Link wr1043nd-re. Persze a különbözetet kifizetem.
A menüje nagyon egyszerűnek tűnik. Nem lehet benne szűrőket állítani, nem lehet fixálni a kiosztott ip címeket, nem lehet ip.hez külön portot nyitni. Nem találok benne tűzfal beállítási lehetőséget sem. Bár csak gyorsan átfutottam. Valahogy nem nyerte el a tetszésemet. Egyedüli előnynek talán csak azt tudnám mondani, hogy magyar nyelvű a menü.
Kéne valaki hozzá értőtől egy gyors vélemény. Érdemes megtartani, vagy cseréljem? :F

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#20725) cellpeti


cellpeti
veterán

DD-WRT támogathatja a 3G-s routernél az USB-t más is használja?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20726) Intruder2k5 válasza cellpeti (#20725) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez elég valószínű, bár ez nem tapasztalat, de ezeknél az fw-knél így szokás!

(#20727) cellpeti válasza Intruder2k5 (#20726) üzenetére


cellpeti
veterán

értem, köszönöm :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20728) Siriusb


Siriusb
veterán

Sziasztok. Az első hozzászólás mennyire naprakész? Mert pl. a EnGenius ESR9850-re 600 Mb van írva, míg a weboldalán 300-at tüntet fel a gyártó.

Mindenesetre milyen wireless routert ajánlanátok 20k alatti áron ADSL-hez, mely "n"-t tud jó sebességgel? Gigabites ethernethez nem ragaszkodom, 4 db port gondolom általában mindegyiken van, igaz nekem max 2 szükséges. Jelenleg egy edimax BR-6204WG router működik, amiből kb. 2,5MB-es sebességet lehet kicsikarni, de 10m-rel és 2 fallal odébb már visszaesik 1 MB körülre.
Az se lenne rossz, ha nem kellene újraindítani az eszközt minden változtatás érvényesítéséhez, mint az edimax-ot.
Háttértár nem lenne hozzá csatlakoztatva.

(#20729) XARAI


XARAI
tag

Na megvettem a 841-est. Összedugtam hipp-hopp be is állítottam. mértem elötte a Digikábeles netet (20/10) a mért érték kábellel kötve 22/9,5 volt. Most megmérem wifin az alapbeállítás után 13/8,5 Mit kell átállítani, hogy ne veszítsek ennyit a sávszélességből?

(#20730) Intruder2k5 válasza XARAI (#20729) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kliensed amivel mérsz N-es?

(#20731) XARAI válasza Intruder2k5 (#20730) üzenetére


XARAI
tag

Azt nem tudom :B

(#20732) XARAI válasza Intruder2k5 (#20730) üzenetére


XARAI
tag

Evvel mértem mindkétszer:
http://speedtest.upc.hu/

A csatlakozás sebességére is "csak" 54,0 Mbps ír. Elötte a közvetlen kapcsolatnál 100,0 Mbps volt

(#20733) Intruder2k5 válasza XARAI (#20732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A mérőoldallal nincs baj, ellenben az 54Mbps kapcsolat arra utal, hogy a kliensed G-s, azzal pedig csak ideális esetben fog összejönni a 20Mbps! Esetleg töltsd le az inSSIDer2 programot, és nézd meg, hogy a környéken lévő WiFi hálózatok milyen csatin mennek, és keress magadnak egy szabad sávot, ahol a lehető legjobb a vétel!

(#20734) XARAI válasza Intruder2k5 (#20733) üzenetére


XARAI
tag

Most azt hiszem automatára van állítva ez a csatorna dolog. A többiektől minnél távolabbi csatornát érdemes választani akkor?

(#20735) Intruder2k5 válasza XARAI (#20734) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ahogy mondod... Az AUTO elég szerencsétlen megnevezés, mert ez többnyire abból áll, hogy van egy előre meghatározott csatorna, és az az AUTO, tehát semmiféle scannelés, vagy mérés nem történik a beállításakor! A legtöbb esetben ez a 6-os csatorna, de előfordul 1 és 11 is.

De basszus most nézem csak, hogy ez a Milyen routert topik, inkább menjünk át a Router gondok-ba, és folytassuk ott, mert ez itt elég off!

[ Szerkesztve ]

(#20736) XARAI válasza Intruder2k5 (#20735) üzenetére


XARAI
tag

Elnézést az offért! :B

(#20737) myke01


myke01
senior tag

5 / 0,5 Mbit-es ADSL nethez keresek wifi-s routert .Jelenleg egy TP-LINK TL-R402M (cable/DSL router) látja el a szolgálatot 3 géppel rákötve (2 asztali és egy laptop). Viszont az "okos telefonjaink" miatt be kellene ruházni egy Wi-Fi-s darabra , hogy ne a szomszédét kelljen 'lopni' állandóan :)) .
Nagy igények nincsenek , de azért egy-két téglafalon át kéne "hatolnia" a jelnek , és "lag-mentesnek" sem ártana lennie. Úgy 7-8E Ft körül szánnék rá . Mi a javaslat ?

(#20738) Gubek-Einste válasza myke01 (#20737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik az első hozzászólásból.
Legolcsóbban egy TP-Link 74x lehet megúszni, ajánlott az ND végződésűek mert azokon cserélhető az antenna így szükség esetén lehet másikat is lehet rárakni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20739) Beri válasza Vasinger! (#20708) üzenetére


Beri
addikt

Ezt valamivel alá tudod támasztani, hogy a Lynksis ugyanolyan minőségű dolgokat jár mint egy TP-link vagy egy D-link stb.? Láttál már szétszedve több típust is?
Pontosan ugyanazt a CPU-t találod pl. egy linksys 160NL-ben, mint egy tp-link 1043ND-ben, ha már a két gyártó közötti párhuzamról beszélünk. Forrasztani meg már megtanult az emberiség, hidd el. A D-Link egyébként nagyon hisz a Ralink chipekben, a modderek kevésbé :D
Igen, láttam már szétszedve több típust is. Sőt, ha kíváncsi vagy, guglizd meg, mindegyik routert azonnal megbontja valaki, amikor a piacra kerül.

üvegszálas bemenet nem izgat
Ha találsz fiberes routert 10k-ért, arra én is vevő lennék :DDD

Ma megrendeltem egy E900-at, de csak akkor mondanék le róla, ha tényleg tudsz 10k-ig olyat mutatni, ami jobb mint Ő.
Ha nagy ő-vel írod, úgysem tudlak lebeszélni.

A szellőzésük tényleg nem csúcs, de ettől függetlenül nagyon megbízhatónak tűnnek a WRT120N-ek suliban.
Bekonfigolod és működik. Mint minden más.

Az pedig egyáltalán nem egyedi, hogy integrált antenna van bennük, több helyen is látni ilyet, más gyártóknál is.
Attól még nem követendő példa, csak a dizájn miatt alább adják funkcionalitás terén. A wrt320n-nél (most már E3000) a legjobb példa erre.

Egyszer leteszteltük, hogy melyik router dobja jobban a jelet. Egy 3 antennás WRT350N vagy ez a WRT120N és meglepő módon az utóbbi nyert.
Egy MIMO-s AP jelszintjét máshogy fogod látni, nem összehasonlítható a kettő.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20740) Gubek-Einste válasza Beri (#20739) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WRT320N utódja az E2000.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20741) Siriusb válasza Siriusb (#20728) üzenetére


Siriusb
veterán

Erre valaki?

(#20742) aleister válasza Beri (#20739) üzenetére


aleister
veterán

"Ma megrendeltem egy E900-at, de csak akkor mondanék le róla, ha tényleg tudsz 10k-ig olyat mutatni, ami jobb mint Ő.
Ha nagy ő-vel írod, úgysem tudlak lebeszélni."

Mi lesz itt Valentin napon?! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#20743) Vasinger! válasza aleister (#20742) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Csak poénól írtam nagybetűvel, nem tudom miért kell ezen így kiakadni...

(#20744) velizare válasza Vasinger! (#20743) üzenetére


velizare
nagyúr

relax, nekünk is tetszik. :DDD

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20745) Vasinger! válasza Beri (#20739) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szóval ezzel idáig is tisztában voltam, hogy a ugyanaz az ARM proci van bennük, nade egy router nem egy processzorból áll, ha jól tévedek, van bennük memória is és jó pár alkatrész is.. Másrészt a szoftveres rész sem elhanyagolható.

Némelyik routernél megőrülök, hogy milyen hülyén vannak a menüpontok és a beállítások.

Tehát a szoftver sem elhanyagolható.

A lényeg a lényeg, hogy ma megjön az E900 és majd leírom a véleményem, a mostani routeremhez képest. Főleg arra leszek kíváncsi, hogy a mobilom végre folyamatosan fog e kapni netet, vagy ez is dobálni fogja, másrészt, hogy milyen távolra fogja lőni a jelet.

Függetlenül az eredmény kimenetétől leírom ide, akár pozitív, akár negatív irányba dől a mérce.

Szerintem 9k-ért nem volt rossz vétel 2 év garanciával. Kb. 2-3k-t lehetett volna spórolnom egy TP-link-kel, de megkockáztatom, hogy ezzel jobban járok majd, mint egy olyannal.

[ Szerkesztve ]

(#20746) Beri válasza Gubek-Einste (#20740) üzenetére


Beri
addikt

[link] [link] [link] [link]
A tanulság: a numerikus billentyűzeten ritkábban ütök mellé :D

Vasinger:
Szóval ezzel idáig is tisztában voltam, hogy a ugyanaz az ARM proci van bennük, nade egy router nem egy processzorból áll, ha jól tévedek
But nothing else matters :))
Arra gondolsz, hogy majd hibás memóriát pakolnak a routerekbe? Vagy nem tudnak tápáramkört tervezni 5W-hoz?

Némelyik routernél megőrülök, hogy milyen hülyén vannak a menüpontok és a beállítások.
Pl.? Én még mindig azt mondom, hogy mindegyik ugyanolyan. Same shit, different color.

Szerintem 9k-ért nem volt rossz vétel 2 év garanciával. Kb. 2-3k-t lehetett volna spórolnom egy TP-link-kel, de megkockáztatom, hogy ezzel jobban járok majd, mint egy olyannal.
Ha hiszel benne, így is lesz. Pláne azért, mert soha nem fogsz a helyére berakni bármi mást, hogy megnézd, van-e különbség.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20747) velizare válasza Vasinger! (#20745) üzenetére


velizare
nagyúr

tbh, én a te helyedben rádobtam volna az a pár ezret, és megvettem volna a 1043nd-t. mégpedig azért, mert gigabites switch van benne, az e900ban pedig "csak" 100mbites. a másik pedig a nem-hivatalos support - a 1043nd-nek saját topicja van a ph-n. a harmadik pedig az antennák - 2 belső mimo vs 3 külső, cserélhető mimo, utóbbitól nagyobb hatótávolságot, jobb jelszintet várok, persze minden relatív.
sorolhatnám még az előnyeit, de nem vagyok a te helyedben, nekem pedig mások a szempontjaim. a felsorolt igényekhez elégnek kell lennie az e900nak is, szóval reméljük, hogy nem maradt ki semmi deal-breaker gondolat, hogy jó lenne, ha még ezt meg ezt tudná.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20748) Beri válasza cellpeti (#20723) üzenetére


Beri
addikt

TP Link WR702N/703N jó választás lehet egy 48nm-es lakáshoz?
Lehetetlen látatlanban megmondani.

esetleg DD-WRT-vel pendriveot nyomtatót lehet vajon rá kötni?
dd-wrt-vel elektromos konzervnyitót is köthetsz rá, mert ahhoz is van support, már ha egyáltalán támogatott az eszköz. A 703v1-et látom is a listában, de a többi verzió, vagy a 702 sehol.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20749) cellpeti válasza Beri (#20748) üzenetére


cellpeti
veterán

702 nincs benne a listában, de a 703 benne van az nekem már jó lenne

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20750) VGYke válasza Intruder2k5 (#20669) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm részletes válaszod! Meggyőztél!
Kérdésem első körben az lenne, hogy a D-Link DIR-825 routeren javíthat-e annyit a moddolt frim, hogy ne csak azt a gagyi D-Link SHAREPORT™-t tudja, hanem pl. igazi uPnP /DLNA szerverként működjön?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.