Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141551) rbalint88 válasza szabonagyur (#141550) üzenetére


rbalint88
addikt

D corsát az 1.3 dezsővel ki is lőném, csúzlisra van hangolva, meg azért nem egy kimondott pályagép (hangos, bizonytalan)
H astra nem rossz, de a belterétől sírógörcsöt kapnék. ja és nincs benne vízhőfokmérő, ami szerintem prosztóság. inkább 1.7-est vennék belőle, az 1.9-est az opel sikeresen elcseszte.
Amit javasolnék: faceliftes Alfa 147 jtd, 2005 utáni. minőségi beltér, megbízható motor, ha nem szekérutakon jártok vele, akkor a futómű is tartós.

(#141552) máyköl válasza Land (#141495) üzenetére


máyköl
veterán

Én biztosan a Vitarát venném ezek közül, nekem sem tetszik az S-Cross, szerintem fényévekkel szebb a Vitara. Hiába tud többet az Scross, biztos, hogy nem azt venném csak az extrák miatt. Ha az tetszik jobban, akkor problem solved.

(#141553) szabonagyur válasza rbalint88 (#141551) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi a tippet megnézzük.

H Astra belsejétől eltekintve milyen lehet?

(#141554) diegho: se idő, se lehetőség kintit nézni... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#141554) diegho válasza szabonagyur (#141550) üzenetére


diegho
nagyúr

Én 1.9Tdi 90LE motorral néznek bármit. Mondjuk kintről Golf, olcsóbb is lesz.

(#141555) rbalint88 válasza szabonagyur (#141553) üzenetére


rbalint88
addikt

mint általában az opelek: örök, mint a nyomorúság :DDD

1.9tdi 1,2m-ért azért nem az évszázad biznisze szerintem, vannak modernebb, komfortosabb motoros autók már annyiért. akár a pdtdi-k is.

(#141556) focvis válasza máyköl (#141552) üzenetére


focvis
veterán

+1

Szvsz a Vitara egy nagyon pofás gép 👍, viszont az S-Crossnál szebbet kakálok 💩.

(#141557) #94529552 válasza szabonagyur (#141553) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ízlések és pofonok, de szerintem semmi gond az Astra belsejével.

(#141558) molnarpeter válasza Kornel (#141502) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én használttal mondanám a tesztkört - kijöhet, hogy mi öregszik benne csúnyán, esetleg zörög, stb; minél többet futott példánnyal.

(#141559) mycso válasza Land (#141516) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

K-astrára pár hónapja 5.1M-os ajánlatot kaptunk.
1.4t 150 ló, 5 ajtós, digit klíma, érintős navi, eső/fény szenzor, 17-es alu, tempomat, tolató radar, könyöklő, piros(vörös), stb. ...
Ami az oldalukon a konfigurátorban kijött kedvezményes ár, arra kapásból mondtak egy 500K-el kevesebbet, meg még utána egy százast lebeszéltünk.

Megane4 1.2tce-re 5.3M
dupla digit, 7"-os érintős navi, a többi hasonló (nálam ez lett volna a tuti befutó, ha picit engednek még, de nagyon nem akartak és lett volna belőle valami nagyobbacska motor)
Itt a listaárhoz képest valami 3-400K-et sikerült lentebb tornászni, de tovább nem akartak, egy forinttal sem.

Honda civicet néztünk még, az valami 5.5M lett volna, 1.8 szívó és semmi nincs benne, ami hasonlóan felszerelt a fentiekhez, azok inkább 6M felé vannak.
A hondánál nem nagyon cicóztak, megnézte a listaárat, majd levont 700K-et és mondta, hogy ez ennyi...

Illetve még mazda cx3-at néztünk, az is valami 5.2M körül lett volna, 120 lovas 2.0 benzin. De ez is valamivel gyérebb felszereltséggel, mint az opel+renault. (sima 3-ast mentünk el nézni, de a cx3 annyira megtetszett élőben, hogy arra kértünk ajánlatot) Viszont ez a legkisebb mind közül.
A mazdáék valami 1-200K kedvezményt akartak adni.

A ceed nekem nem adta be, valahogy olyan gagyi, arról ajánlatot sem kértünk, a vitara az képeken, papíron tetszett volna, de élőben számomra szintén nem adta, ezért azt is kihagytuk.

Az astra volt a legjobb az összes közül (minden szempontot egybevéve), azt választottuk volna, aztán végül vettünk egy használt autót.

Nálunk is ilyen 5M környéke volt a max új autóra, azért írom le ezeket, hátha segít.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#141560) hobizoli válasza g@bo (#141545) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1tonna, nem fog 7 alatt elmenni Bp-n
akik alatta jarnak, azok kb hazudnak, vagy nem Bp-n jarnak "varosban"

a gyari adat tobb ra varosra

en ugy jarok el 7literrel a Ignis-l, hogy megyek az M0-n is konstans 90-100 korul
varosban ez felejtos, lampa, zebra, kanyar
kicsit nekiallok forszirozni a dolgot, mar 8liter felett van egybol

amugy hidegben minden auto tobbet eszik, mert tovabb melegszik be, meg mert a hidegebb levegoben tobb oxigen van, es arra korrigal az ECU

több drón kell ;P

(#141561) Kakaduku válasza diegho (#141540) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm, ezer hála! :R Még jelentkezek! :DDD

(#141562) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Pug 407-ről mi a vélemény? Benzines erőforrásból melyik az, ami azért már egész jól viszi ezt a kasznit?

(#141563) SzlobiG válasza BigBlackDog (#141562) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elektromos bajai lehetnek kb akármikor meg tud hülyülni, ettől eltekintve korrekt a benzinesek viszont torkosak.

(#141564) Declare válasza #94529552 (#141557) üzenetére


Declare
őstag

990 ert 1,7 dizel? :D felejtös :N

Az a kormany :Y nekem 220k km el ehhez kepest a kormanyom az zsir uj :D 1,5 körül vannak normalis dizel H astrak, de lehet alá löttem

[ Szerkesztve ]

(#141565) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Tegnap összegyűjtöttem pár autót, amit nem tudom, hogy érdemes lenne-e megtekinteni. Mit szóltok hozzájuk?

1. versenyző
2. versenyző
3. versenyző
4. versenyző

(#141566) rbalint88 válasza mycso (#141559) üzenetére


rbalint88
addikt

Oke, hogy most dragabb a renault vegara, de hitel eseten az lesz a legolcsobb, mert kb nulla thmes hitel van ra.

Kakaduku:nalam 4,1,3,2. Golban eleg kenyelmetlen az ules

[ Szerkesztve ]

(#141567) mycso válasza rbalint88 (#141566) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen, ez ki is maradt, hogy a renault valami 1.5%-os THM-el adja a hitelt, mert saját finanszírozása van. A többinél meg sima piaci hitel van.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#141568) focvis válasza Kakaduku (#141565) üzenetére


focvis
veterán

A Golfot ezzel a turbós + kompresszoros motorral annyira nem erőltetném, a Jetta sima turbós motorja megbízhatóbb.

Amúgy szvsz teljesen rendben van a Golf ülése és deréktámaszos is.

(#141569) Declare válasza Kakaduku (#141565) üzenetére


Declare
őstag

1.: ezzel nagy luftot nem rughatsz...tetszik nem tetszik kerdes, az mas ugye :)

2.: Ez meg az elsö generacios Tsi szerintem. Azzal lanc nyulas gondok vannak (60k kmenkent nagyjabol cserelni kell a lancot), illetve kokszolodasra is hajlamos, bar az sem feltetlen es az sem dramai

3.: felejsd el. Elsö generacios tsi + dsg....szoporoller faktorok sorakoznak szepen.

4.: Annyira nem ismerem, de nem tünik rossznak. Elvileg nem egy problemas motor, ha ugyan az, mint az S40 ben is van....viszont eleg lomha es sokat is fogyaszt (relative) (s40 ezzel a motorral legalabbis). Ahogy eszrevettem ez altalaban jellemzö a ford motorokra. Nem igen dinamikusak, sokat esznek, de nem problemasak.

(#141568) focvis az a ketö motor nem ugyan az? :F

mod: jah latom a golf a 140 lovas, a masik a 122 lovas. En mondjuk nem tudtam, hogy lenyegileg különbözik a kettö :F

[ Szerkesztve ]

(#141570) focvis válasza Declare (#141569) üzenetére


focvis
veterán

Én meg a DSG-t nem konstatáltam a Jettánál.
Az előző Golfom 2009.08. havi volt, sok gondom nem volt vele a 122 lovas TSI-vel. Egy lánccserével azért nem árt kalkulálni, de nem 60 ezrenként; az enyémben közel 170 ezer km volt - lassan már érett.

[ Szerkesztve ]

(#141571) Kakaduku válasza Declare (#141569) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

"2.: Ez meg az elsö generacios Tsi szerintem. Azzal lanc nyulas gondok vannak (60k kmenkent nagyjabol cserelni kell a lancot), illetve kokszolodasra is hajlamos, bar az sem feltetlen es az sem dramai"

A benzinesnél van kokszosodás? Ez új, bár laikusként nem is nagyon értek már ennyire hozzá. :)

"4.: Annyira nem ismerem, de nem tünik rossznak. Elvileg nem egy problemas motor, ha ugyan az, mint az S40 ben is van....viszont eleg lomha es sokat is fogyaszt (relative) (s40 ezzel a motorral legalabbis). Ahogy eszrevettem ez altalaban jellemzö a ford motorokra. Nem igen dinamikusak, sokat esznek, de nem problemasak."

Igazából a Ford-tól tartok egy kicsit. Nem tudom miért, talán sok rosszat hallottam róluk, de ez nem mérvadó. Egyébként tetszenek, de nem szeretnék lomha autót vásárolni. ;]

focvis: Kb. mennyibe kerül egy lánc csere?

[ Szerkesztve ]

(#141572) focvis válasza Kakaduku (#141571) üzenetére


focvis
veterán

A direktbefecskendezésés motorok (dízel és benzines is) kokszosodnak - van márka amelyiknél jobban, a másiknál kevésbé. VW-ből rengeteg direktbefecskendezéses benzinest adtak el (FSI-k, TSI-k), ezért a közvélekedés szerint a VW-k kokszosodnak, pl. a Fiatok meg nem, de utóbbiból töredék mennyiséget gyártottak a VW-hez képest.

Mennyibe kerül a lánccsere?
- Csak a lánc + láncvezető sínek kb. 40 ezer Ft + munkadíj.
- Ha a vezérlésállító-kerék is cserés, az munkadíjjal együtt 200-240 e. Ft; de ha jó bele a nemrég kiadott komplett javítókészlet (80 e Ft), akkor kb. 100-120-ból meg kell állnia.

(#141573) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

(#141574) Qru válasza BUZZLGHTYR (#141573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt 1,8T B5.5-öm nagyon szerettem. :K Nem hibátlan konstrukció de szépen szedi a pacskert.

Ezek a sarkalatos pontok: karbon képződés az olajkádban, olajpumpa szívókosarában (nem jut elég olaj akkor hengerfejes lesz), tud repedni a turbó, rángat a gyújtótrafó hibája miatt, kényes a hűtésre.

372k km-rel lett eladva ez idő alatt a turbó repedés jött össze a fenti listából meg gyújtótrafó hibája. Illetve ette már az olajat de ennyi km után nem csoda mondjuk...

Focvis: Lexus is kokszosodik arról sincs sok szó. Hivatalos márkaszerviz a vegyszeres átmosást javasolja (illetve csak ezt a megoldást alkamazzák). Diószórás kéne de a Táltos Bandi Totálkár Tibi nem vállalta (gondolom mert Lexust még csak fényképről látott).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#141575) Declare válasza focvis (#141570) üzenetére


Declare
őstag

Nalunk 60k nal volt az elsö es a kerregö hang hideg inditasnal lassan megint jelentkezik, bar most meg nagyon finoman. A3 1.4 TSI 2008

(#141576) rwin5 válasza Qru (#141574) üzenetére


rwin5
őstag

hány litert fogyasztott egy ilyen jószág? :D

(#141577) Kakaduku válasza focvis (#141572) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Ez annyira érdekes. Mindenhonnan (na jó ez túlzás) azt lehet hallani, hogy a Volkswagen milyen fasza, milyen jó és természetesen nagyon drága, mert presztízs stb.

Ennek ellenére eddig csak rosszakat olvastam róla. 2.0 PD TDI elkerülni, 1.4 TSI elkerülendő... Nem túl fényes a helyzet. Akkor maradok az elsőre kinézett KIA vagy HYUNDAI márkánál. Szinte csak jókat olvastam ezekről az autókról és még az áruk is elfogadható.

(#141578) roberto211 válasza Kakaduku (#141577) üzenetére


roberto211
őstag

"Akkor maradok az elsőre kinézett KIA vagy HYUNDAI márkánál."

Na ezt látod jól teszed ;) Nekem is nagyon bejönnek az új hyundaiok s elvileg megbízható is meg úgy néz ki gyakorlatilag is.. Nepper haverom hetente jár ki egy régebbi i30 al foglalózni németbe autókat meg összegyűjteni, havonta beleteker vagy 15ezret és semmi baja.. Új autót vennék akkor vagy hyundai vagy suzuki lenne.. Lehet h a vw belül minőségibb, jobb, nagyobb a presztízse de én nem ezt veszem alapul ha autót veszek..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#141579) w333 válasza Land (#141533) üzenetére


w333
félisten

A Suzuki SX4 S-Cross fedélzeti rendszere :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#141580) diegho válasza Kakaduku (#141577) üzenetére


diegho
nagyúr

Hol mondja mindenki, hogy a VW olyan jó? Én sehol se hallom.

(#141581) lenko válasza Kakaduku (#141577) üzenetére


lenko
aktív tag

Mert te azon emberek közé tartozol, hogy mindegy miben ülsz, csak ne legyen baja. A beltér minősége futómű, szélzaj stb. nem számít... Pl. vezettem HYUNDAI i30-at, hátam közepére nem kívánom az autót. ;) Lehet, hogy megbízhatóbb, de az valakinek nem minden. ;)

Az embereknek fáj az igazság!

(#141582) rii válasza rii (#141493) üzenetére


rii
nagyúr

up

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#141583) Emu


Emu
őstag

Ismételten a segítségeteket szeretném kérni. NAGY vasat keresünk, és itt nem a motorra gondolok, hanem a bódéra. :) Egy 20+ éves 1.9TDI Galaxyból szálltam ki, és 1.8m-ig bezárólag keresem az utódját. Alap koncepció egy fiatalabb 7 személyes egyterű volt (rövid városi távok miatt inkább benzines, vagy állófűtéses dízel), de annyira siralmas a felhozatal – legalábbis amiket eddig megnéztem – hogy kezdek elállni ettől a tervemtől. Amiket eddig néztem:
EV2: ebben az árkategóriában egyértelműen az látszik, hogy az 1-2000 eurós autókat annyira rendben rakják, hogy elinduljon, aztán ráraknak egy magas árcetlit (1,5m) amiből a hibák miatt tudnak engedni (tisztelet a kivételnek).
Sharan/Galaxy/Alhambra: ennyi pénzért megkímélt példány nem létezik…csak annak mondott.

Ezek után lejjebb adtam az igényekből, és elkezdtem másfele nézelődni:
Corolla Verso: Méretre még sok szódával jó lenne, azonban csomagtartót felnyitva rájöttünk, hogy nem ez lesz a mi autónk. Avensis Verso: megbízhatatlan dízel, kokszosodó benzines (Toyota fórumon lebeszéltek róla, ha sokat menne városba) Logan MCV: nem fér el benne a 3 gyerekülés középen, Lodgy-ban igen de azt meg nem kapok ennyiért. Mitsu Grandissal ugyanez a helyzet, vagy csomagtartó vagy csak két ülés. Sógorom Volvo V70-t ajánlott amibe koccosan bemegy a 3 ülés, viszont nem bírnám fizetni a szervizigényét…

Ekkora összegért elvetemült ötlet viszonylag fiatal jó autót találni? Vagy túl magasak az igényeim? Ha azt mondjátok, hogy keresgéljek mert lesz, akkor nem hagyom abba.

(#141584) nesa válasza Emu (#141583) üzenetére


nesa
veterán

Ha ilyen magas igényeid vannak feltételezem a 20+ éves galaxyd patika volt, miért adtad el addig amíg nem tudod mit akarsz helyette, 1,8 ér azért én biztos találnék jó EV2 meg azért ezeknél bele kell kalkulálni hogy a nyugdíjas hétvégén csak misére járó Papi meg Mami alól nem tudsz ilyet kihúzni mert nem ilyen autóval jár, a tizenéves példányokban meg felnőtt 3-4 gyerek, ez van sajnos, PL az EV1 egész jól viseli a gyerekeket, sokkal jobban mint a sharan testvérek a ropi szar minőségű belsővel.

Ezek az EV2 teher vonal nem tetszik?

Van L1H1 ben is az rövidebb

[ Szerkesztve ]

(#141585) Kakaduku válasza lenko (#141581) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Nem mindegy, hogy miben ülök, de ha veszek egy autót és azért nem tudok benne ülni, mert szervizben van állandóan, akkor igen, ilyen emberek közé tartozom.

Mellesleg megkérlek, hogy ne minősítsük egymást. Én sem teszem!

(#141586) Qru válasza rwin5 (#141576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Városban a 11-12-t simán beverte. Városon kívül 7-8-ból elvolt. Ami nem rossz ahhoz képest, hogy az elődje az 1,6-os G Astrám is majdnem megevett ennyit.

mod:

rii: Ha van a forgalmi engedélyben érvényes műszaki (matrica, pecsét) akkor az elég. Ha nincs akkor a műszaki vizsgán kapott műszaki adatlappal tudod igazolni, hogy érvényes műszaki engedélye van az autónak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#141588) rii válasza Qru (#141586) üzenetére


rii
nagyúr

nem ismerem még a pecséteket, ez lenne az?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#141589) Qru válasza rii (#141588) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ez az. :K

mod:

Ebben az esetben a régi forgalmit leadod a okmányirodában és kapsz egy újat ami már a te nevedre szól. Értelemszerűen a műszaki vizsga érvényességi ideje nem változik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#141590) roberto211 válasza lenko (#141581) üzenetére


roberto211
őstag

Ja...hát nehogymááá!444 Különben is golf a legjobb nem?
A kép lemaradt most viszont részedről..

;] ;] :DD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#141591) Emu válasza nesa (#141584) üzenetére


Emu
őstag

Köszi a tippet megnézem a teher vonalat is.

A Galaxy ugyan patika nem volt, de bőven átlagon felüli (ezt az eladási ára is tükrözi szerintem, mert nem sok híján 7 számjegyű összeget kaptam érte.). Tisztában vagyok vele, hogy ezeket az autókat általában nagy családosok használták, nálam is 3 gyerek fog benne utazni, meg alkalmanként a kutya is, ezért kell épkézláb méretű csomagtér. Állapotnál inkább műszaki, mint esztétikai állapotra gondoltam.
EV1-be nem férek be, nem tudom a vezetőülést annyira hátratolni, hogy a lábaimtól el tudjam forgatni a kormányt. Galaxyba is folyamatosan nyomta a műszerfal a térdemet...

(#141592) spiky03


spiky03
veterán

A Hyundai i30-nál tud valaki valamilyen típushibáról? Amire érdemes figyelni, vagy ami bizonyos km után jelentkezhet?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#141593) rii válasza Qru (#141589) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

már csak azt nem tudom, hogy amit ezen az oldalon írnak meghatalmazást, (hivatalos meghatalmazás (a lap alján letölthetől)
)
az milyen esetbren kell?

az oldalon írtakkal ellentétben a lap alján nem találok ilyen dokumentumot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#141594) adorjant


adorjant
senior tag

Üdv!

Szomszédom eladná Corolla Verso 2.2 DCAT autóját. Igen,tudom ;]
Újonnan vette,sokat ingázik,és egyébként is sokat használták,600e kilométer van benne :) Egyszer volt egy motorcseréje garanciában. Mivel sokat használja,karban volt tartva, és a fenntartása sem viseli meg a pénztárcáját. A rengeteg kilométer miatt jutányos áron meg lehetne venni,kérdés,hogy egy 2001es 1.8 benzin Zafirát érdemes lenne-e lecserélni erre, ha ezt eladom akkor kb 0 a Corolla bekerülési költsége, persze a fenntartása jóval több lenne,cserébe jóval erősebb, és modernebb autó,ennek minden előnyével és persze hátrányával is.

(#141595) Qru válasza rii (#141593) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meghati csak akkor kell ha nem a tulajdonos intézi az átírást. Ebbe a körbe az is beletartozik ha az üzembentartó intézné a dolgot a tulaj helyett.

Itt van meghati hozzá: [link]

#nincsbennetarcsi

(#141596) rbalint88 válasza adorjant (#141594) üzenetére


rbalint88
addikt

600ezer km-t futott 2.2-es dízel toyotáért nekem kellene fizessenek, hogy használjam... szerintem engedd el. max ha van pénzed ilyesmire, vedd meg és áruld drágábban.

(#141597) alázógyík válasza adorjant (#141594) üzenetére


alázógyík
őstag

:Y :N

(#141598) rii válasza Qru (#141595) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

akkor nem kell, mert én megyek, én leszek (remélhetőleg minden rendben lesz) a tulaj, meg az üzembentartó ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#141599) Qru válasza rii (#141598) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a legegyszerűbb. :K

#nincsbennetarcsi

(#141600) Land válasza w333 (#141579) üzenetére


Land
veterán

Elolvastam, jópofa. Csak a dizájn nem győzött meg eddig a külső/belsőt illetően. Azért nehéz egy 159-es után egy ilyenbe átülni...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.