Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141401) diegho válasza RocknRoller (#141399) üzenetére


diegho
nagyúr

Stilo kell neked.

(#141402) trassher válasza Kornel (#141384) üzenetére


trassher
addikt

Minden van hozzá, keveset eszik, relatíve kényelmes. Ismerős 350K-t tekert bele 8 év alatt, a legnagyobb kiadás egy lendkerék volt és egy turbófelújítás. Azt mondta ha tudna ilyet venni 150K km-rel a mai napig megvenné újabb 8 évre. 600K km-rel az órájában adta el, minden nap látom az autót.

Redmi Note 7

(#141403) molnarpeter válasza Kornel (#141384) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak a motor, vagy az autó érdekel? A szerelő, akihez járunk, Leonja van ilyen motorral, a fiának A3 :) VAG topikban van bőven infó, Mágusnak is ilyen motoros volt az előző Octavia :)

[ Szerkesztve ]

(#141404) gaborbol válasza Acheron (#141382) üzenetére


gaborbol
őstag

En is az eszemre halgatnek es inkabb keresnek bele egy bontott motort, hogy minimalizaljam a buktat barmennyire is faj.
Ha annyira nem erdekel mar a penz amit buksz akkor tegyel ra valamennyit a vasarlasi ajanlatra es add el nekik.

(#141405) Kornel válasza molnarpeter (#141403) üzenetére


Kornel
veterán

Kosz srácok mindenkinek.
Tesomnak nézegettem autót, meg ugye asszonynak is akarok majd valamit.
Hogy őszinte legyek, ez a toledo és a leon is az egyik legjobb kiállású autó szerintem, ezért akadt meg most rajtuk a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#141406) #94529552 válasza gaborbol (#141404) üzenetére


#94529552
törölt tag

A bontott motor garanciával lenne jó, de ilyen biztos nincs, és ha ez a Toyotáknál szériahiba, akkor bontott se sűrűn lesz.
Meg már elegük is van, ami érthető.

(#141407) mycso válasza hobizoli (#141396) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Van is most hahun két oktávia. Volt miskolci taxik, 700k meg 1M körüli km-el.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#141408) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy vásárolt e már valaki a pécsi Vario Autó Kft-től?

Van egy Partner a kínálatukban ami felkeltette az érdeklődésünket.
Számomra kicsit furcsa, hogy egy 7 éves kocsiban 1km van. Motor cserés lehetett ?

Persze kiderül minden ha felhívom, de addig is kíváncsi lennék a véleményetekre. :R

[ Szerkesztve ]

(#141409) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Ezért indulhatunk is ki németbe :P [link]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141410) molnarpeter válasza akom (#141408) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyszerűen csak nem tudta pontosan /nem akarta kiírni valami miatt (általában s sok métert nem írják ki).

(#141411) MunezXBK válasza Tsebacsi (#141409) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy köpésre van tőlem. :))

(#141412) gaborbol válasza #94529552 (#141406) üzenetére


gaborbol
őstag

Csak raneztem eBay.de-re nemet tudas nelkul es 700-1600 euro kozott vannak bontott motor hozza. Nalunk a hasznaltra is szoktak adni minimum 3 honap gart. En fix raknek bele aztan mehet eladasra.

[ Szerkesztve ]

(#141413) Tsebacsi válasza MunezXBK (#141411) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#141414) spiky03 válasza Tsebacsi (#141409) üzenetére


spiky03
veterán

Szép!

Nem hoztok nekem meg egy ugyan ilyen szép i30-at? :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#141415) barnam_ válasza RocknRoller (#141395) üzenetére


barnam_
nagyúr

minnél fiatalabbat szeretnék, nyilván :D

Jó, hát nem minden az évjárat :) Nem attól jó autó a jó autó, mert minél fiatalabb.

Benzin vs. dízel témában szerintem ezt így nem lehet kimondani, hogy a dízel elromlik, a benzin meg nem. Mindkettővel lehet gond, ezért jó, ha van félretett pénz a nem várt kiadásokra.

DPF 2009-től van, az Euro5-el került bevezetésre, de 900 ezerért úgyse találsz olyat. Kettőstömegű szerintem nem akkora mumus, mint beállítják, de visszatérve az előző gondolatomhoz: legyen félretett pénz, kalkuláld bele, hogy esetleg költeni kell rá. Turbó, meg adagoló sem gazdasági totálkár, de nyilván ne új gyári alaktrészekkel számolj.

Ha a #1 kritérium a megbízhatóság, akkor valami egyszerű kis benzines, vagy szívó dízel kell. Nekem utóbbi van, nem is aggódok, hogy reggel eljutok-e munkába :))

(#141416) Acheron válasza #94529552 (#141406) üzenetére


Acheron
őstag

:R
Jól látod a lényeget, főleg az utolsó mondatban.
Egyébként léteznek a Toyota által felújított motorok T25 modellekhez, garanciával, jóval olcsóbban, mint egy új. De T27 automatához való 150 lovast nem tudott kínálni a szerviz - ezért beszélgetünk új alkatrészekről és kemény árakról.

(#141412) gaborbol: Én nem vagyok szakember, találomra nem fogok kiválasztani egy motort, ami vagy jó azt autómba, vagy nem. Emellett azt haza kell hozatni, keresni kell egy szervizt, aki beszereli, le kell papírozni a motorcserét a hatóságoknál, és eladás után még jó darabig viselni kell egy esetleges meghibásodás rizikóját, ami egy ilyen motornál, valljuk meg, nem kicsi. Emellett nyilván nem új, garanciális motorral lenne eladva, vagyis jóval kevesebbet lehetne kérni érte, mint azzal - végül lehet, csak néhány százezerrel jönnék ki jobban (jó esetben )- ennyi macerát nekem már nem ér meg. Talán a korábban javasolt motorhibás meghirdetés a legjobb ötlet. Én azt gondoltam volna, hogy inkább megéri összerakni és úgy eladni, de ha az a vélekedés, hogy így sem lennék pénzemnél, akkor nem erőltetem.
Azon még gondolkodom, hogy esetleg becseréljem -e egy benzines modellre, bár gyanítom, ez is komoly családi vitákat generálna - emellett nem is biztos, hogy abból jobban jönnék ki. Az új autóval annyi a gondom, hogy hacsak nem sok évre terveztem megtartani (már pedig ahhoz egy erős, élvezetes vezethetőségű autó kellene), akkor az első időben igen nagy az értékvesztés - az eladásnál többet bukhatnék rajta, mint most "nyerhetek" (dehogy lehet itt bármilyen nyerésről beszélni :( ) Benzines / hibrid használtat talán meg lehetne fontolni. És még akkor is ott van, hogy a "különösen megkedvelt" szervizbe kellene hordanom...

(#141417) nesa válasza Acheron (#141416) üzenetére


nesa
veterán

Neked van motorszám a forgalmidba?
Amiket láttam külföldről behozott kocsikat szinte mind csak motor kódos volt.

[ Szerkesztve ]

(#141418) Acheron válasza nesa (#141417) üzenetére


Acheron
őstag

Jó kérdés. 10 karakteres betű - szám kombó van: 2ADxxxxxxx (az x -ek helyén számok)
Gondolom, ha csak kód van, kevesebb a bürokrácia.

(#141419) nesa válasza Acheron (#141418) üzenetére


nesa
veterán

Naná hogy egyszerűbb, nincs papírmunka ha csak kód van.

(#141420) Thom!


Thom!
veterán

Citroen Berlingo 1.6HDI 90le 2010. 02 gyártású, ebben van DPF?

(#141421) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

(#141422) rbalint88 válasza RocknRoller (#141399) üzenetére


rbalint88
addikt

2-300 evente az abbol jon ossze, hogy vasarlaskor megcsinalod a nagyszervizt (vezerles, izzitogyertyak, diagnosztika, olajcsere,, szurok, fagyallo, valtoolaj) gyari cuccal, top olajjal 160-ert, meg futomuben amit kell, de azt mondjuk 3 evente szepen ugyis megveszed az egeszet ujra a csodas utjaink miatt. Nagyszerviz le van tudva 3-4 evre evi 25k km-rel. Olajcsere levego olaj es pollenszurovel munkadijjal 30-40k, ez nalad ugye 9-10 ho, mert 20ezrenkent kell. Turbofelujitas 120, ha kell es abban mar benne van par plusz lo is es gyari minoseg, szoval elmegy 2-300ezret (nekem meg a gyari van 300k-nal, kezd hangosodni de meg 1,4-et vigan tolt a gyari 1,2 bar helyett igy chipelve). Kuplung-kettostomegu munkadijjal jo alkatresszel 200ezer, de lehet okoskodni kuplungnal kevlarozassal-erositessel 40-60k-ert +munkadij. Elvileg erositett kettostomegure is van megoldas.
Ugye kell gumizni is, 15"-rol indul a jatek, ekkora futashoz erdemes mar ket kulon szett gumit tartani. Jo minosegu es tartos gumik 15k/dbtol indulnak, kell 8, meg egy szett 15" alu 40k mondjuk.
Cr rendszer elegge stabil, 4-500e kmig birnia kell hozzanyulas nelkul, de szerencsere torott meg kulfoldi autokbol van hozza alkatresz olcson, ha barmi kellene. Rozsdara figyelni kell, fruttibol visszaallitottat ne vegyel. Vetelkor szerencses, hogy elegge nincs arul, ennyi penzbol korrekkt veteleket ki lehet fognies annyival nem dragabb a fenntartasa, mint amennyivel tobbet ad. Azt mondom, hogy egy azonos parameteru golf4-hezbkepest kb 20%-kal tobb, viszont vezetesi elmenyben (futomu,kormanyzas) nagyon mas vilag az alfa, meg ugy sokkal szerethetobb karakter, az esetleges hibakat is konnyebb szivvel nezi el neki az ember. Nekem eddig nem volt vele gondom, most lesz majd kuplungozva, elfogytak a gatlok alola es pici rozsda kezd elojonni, de ezek egyreszt kopo-fogyo dolgok, masreszt 13 eves, kinti tartasu osztrak auton ennyi minimal rozsda belefer, kb 50k kijavitani.
Ja meg en hulye vagyok es egyreszt tuningolom (chip, turbo, kiskutyafule), masreszt kb szalonautot akarok belole csinalni par ev alatt es igy van ra szanva evi 4-500k, amibol ez full realis.

[ Szerkesztve ]

(#141423) LuckyL válasza Acheron (#141416) üzenetére


LuckyL
őstag

magánszemélyként semmiféle rizikót nem kell viselni eladáskor, csak megfelelő adávételit kell írni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#141424) rbalint88 válasza LuckyL (#141423) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez nem igaz. A fogyasztot nem lehet lemondatni a szavatossagi igenyerol. Es fodarabra vallalni kell, ez eleg pontosan meg vn fogalmazva, de abban biztos vagyok, hogy a motor az benne van. Oke, hogy a fogyasztonak kell bizonyitania az igazat, de a teny ettol meg teny marad.

[ Szerkesztve ]

(#141425) BigBlackDog válasza rbalint88 (#141424) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én úgy emlékszem, hogy ha kizárják a szavatosságot a szerződésben (magánszemély-magánszemély esetén), akkor nem kell vállalni, egyébként meg fél év a szavatosság ideje (+ ahogy írtad is, a vásárlónak kell bizonyítania az igazát).

(#141426) g@bo válasza Kornel (#141333) üzenetére


g@bo
nagyúr

lehet jobban jár az 1,2-es Splash-el mint a swiftel, friss szerzemény 2009-es swift városban nem akar 7 liter alá menni, pedig már majdnem mindig 5-ösben megyek 60 nál is. ;] őrület.

1,1 es altóm bélését kitapostam, nem zabált 7 liternél többet.

mi a trükk? :F

(#141427) hobizoli válasza g@bo (#141426) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a sulya, meg a front felulete

több drón kell ;P

(#141428) Kornel válasza g@bo (#141426) üzenetére


Kornel
veterán

Splash vegyesben 5,5 Budapesten is elvan 6,5-bol.
Pálya szintén 6,5, országút 5 alatt.

(#141429) g@bo válasza Kornel (#141428) üzenetére


g@bo
nagyúr

swift 7,3 városban. légkondi megléte befolyásolja?

ti a váltót hogy nyomjátok, gyors fel, gyorsitás előtt le?

(#141430) hobizoli válasza g@bo (#141429) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem kell kiuvegelni, vezess nyomatekbol

több drón kell ;P

(#141431) hobizoli válasza Kornel (#141428) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert Bp-n sem mind1, hogy hol jarsz meg ott mikor

több drón kell ;P

(#141432) Kornel válasza g@bo (#141429) üzenetére


Kornel
veterán

Swift legalább fél literrel többet eszik, volt olyanom is.
Nem kell 2000-nel elváltani feltétlenül, inkább az számít, hogy lendületből autozz, motorfeket ésszel használd, stb.
Ja és legalább 5w30-as olaj legyen benne, ne 10w40.

Hobizoli: persze hogy számít. Lényeg, hogy kb. atlagokat írtam, normális, tempós, de előre látó vezetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#141433) g@bo válasza hobizoli (#141430) üzenetére


g@bo
nagyúr

naja, de a literes autónál fordulatnál volt nyomaték, itt lejjebb is van erő.

öröm nézni, hogy gyorsításnál a pillanatnyi fogyasztás eléri a 20 litert is. :D

(#141434) Kornel válasza g@bo (#141433) üzenetére


Kornel
veterán

Ezért autozz lendületből.
Motorfeket használj, simán nyersz fel litert.

[ Szerkesztve ]

(#141435) g@bo válasza Kornel (#141434) üzenetére


g@bo
nagyúr

most olvasom utólag, lehúzzák a swiftet, hogy eléggé népautó lett. nagyon nem volt alternativa kisautóban, még talán yaris vagy panda, egy corolla már 1,5 1,6 milla.

tényleg szégyelni való gép a swift? :F úgy viszik a használtautón, mintha ingyen lenne.

(#141436) BigBlackDog válasza g@bo (#141435) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a nagy kereslet egyik oka az MK2, MK3 Swift megbízhatóságára és igénytelenségére vezethető vissza, legalábbis sokan ebből indulnak ki az új Swiftek kapcsán is. Mondjuk nem is állítom ennek az ellenkezőjét. :)

[ Szerkesztve ]

(#141437) Kornel válasza g@bo (#141435) üzenetére


Kornel
veterán

Dehogy szégyellni való.
Kategóriájának egyik legjobb autója szerintem.
Bár picivel többért a splash szerintem jobb választás, ha nem száguldozni veszi az ember.
Ha igen, akkor swift sport 😃

BigBlackDog: igen, ez az oka.
És azért ez meg is állja a helyét.
Gomboc swiftnel az 1.3-at érintheti a váltó nyelestengely csapagy hibája, aztán kb. ennyi.
1.5,1.6 esetén, illetve az újabb szériánal és a splashnel sincs ez.
Ujabbaknal az első rugok torese okozott gondot, kemeny 40k az új.
Azért a mai autókhoz képest ezek kevésnek mondhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#141438) g@bo válasza Kornel (#141437) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem nem sport lett de könnyfém felnis facelift /csomegtéren szélterelő/ rosszul azért nem néz ki. :)

(#141439) Kornel válasza g@bo (#141438) üzenetére


Kornel
veterán

Jó autó az, nyugi.
Főleg ha rendesen elférsz benne 😉
Ha igen, akkor nagy gond nincs.

(#141440) roberto211 válasza hobizoli (#141430) üzenetére


roberto211
őstag

Hát szivójapánoknál ezt azért elég nehéz megoldani 2liter alatt.. 1.3-as -1.5 ös swiftet nyomatékból vezetni? 3ezer környékén kezd el rendesen húzni, én 4ezer körül váltottam és akkor még nem húzott rendesen hanem lendületesen mentem. Igaz ez literes swift volt de vezettem II es swiftet is ott se sokkal különb de nekem mondjuk ez a karakterisztika tetszik inkább s nem a "nyomaték".. Mondjuk én szeretem kiüvegelni is a szivójapókat :DD Persze ha egyedül vagyok. Ha a zasszony vagy valaki mellettem van akkor szigorúan szépen,kíméletesen megyek. Muternek II-es swiftjét azért nem csipázom mert automata és legkésőbb 6500nál elváltja kickdownnál is.. Viszont 1.5vvt, gurítja rendesen a kis dobozt. :)

(#141429) gabo: Változó,de swiftnél gyorsítás előtt 1-2 fokoatot vissza és utána gyorsítás.. Ha valóban gyorsítani akarsz .. Amúgy nem ciki autó, miért lenne az? Specko ha lenne 1-1,2m ft om gondolkozás nélkül stiftet vennék állandó autónak..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#141441) Declare válasza rbalint88 (#141424) üzenetére


Declare
őstag

Kizarhato a szavatossag, ha beleirod. En sem adnek el mashogy autot. Gondolj bele, maganszemely vagy, nem kereskedes es hasznaltautonal pont az a riziko, azert er egyre kevesebbet (reszben) a hasznalt auto, mert egyre inkabb elöjöhet barmi. Maganszemelykent nem kötelessegem azt tudni, ha fütyül a turbo, akkor hamarosan egy 100 ezres vagy meg huzosabb turbo felujitas/uj turbo vetel van kilatasban.

Te mint vevö, vidd el, nezesd at es ennek tudataban vasarolj. Biztos, hogy en sem vallalnek semmilyen garanciat. Tudod mikor hivogasson engem azzal fel ev mulva barki, hogy ennyi meg annyi volt az adagolo....meg bizonygassuk, hogy kinek a hibaja, milyen kokanyolt gazolajjal jart mondjuk üveghangon hidegen, olajnelkül, amivel fel ev alatt akar hiba is elöhozhato, egy amugy tökeletes, de sokeves hasznalt autobol.

(#141442) hobizoli válasza roberto211 (#141440) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ignis-l szoktam menni siman ugy, 2500 korul elvatod oszt megy az ugyis eleg jol

több drón kell ;P

(#141443) MunezXBK válasza Declare (#141441) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Szavatossági jogodról nem tudsz lemondani. Ha lehetne, mindenki beleírná a szerződésbe.

(#141444) Declare válasza MunezXBK (#141443) üzenetére


Declare
őstag

A jogilag egyszerűbb eset amikor magánszemélytől vásárolunk használtautót. Ebben az esetben NEM fogyasztói szerződésről beszélünk, a jogszabály fél év szavatosságot ír elő amennyiben az adásvételi szerződésben ez nincs másképpen rögzítve. A hibás teljesítés bizonyítása ilyenkor a vásárló dolga. Magyarán szólva, ha a szavatosságot kizárták a szerződésben, akkor nincs esélyünk szavatossági igény érvényesítésére. Amennyiben nem zárták ki, akkor is elég nehézkes az igazunk bizonyítása.

[link]

Ahogy a nemeteknel is a legtöbb esetben oda van irva:

Verkauft wird als Privatperson, daher ohne Garantie und Rückgaberecht !!!

Ez nem csak autoknal, ebay en is, hasznaltcuccoknal is. Szvsz ez igy logikus is.

[ Szerkesztve ]

(#141445) SzlobiG válasza Tsebacsi (#141409) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szép, nekem csak az nem tetszik benne, hogy a hátulja már nagyon megy "össze".

(#141415)Aggregátor: Sok típus Euro 4-be is kapott már pl a mondeo is.

[ Szerkesztve ]

(#141446) LuckyL válasza rbalint88 (#141424) üzenetére


LuckyL
őstag

nagy tévedés
ha magánszemély az eladó, akkor le lehet bizony

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#141447) Integrale válasza SzlobiG (#141445) üzenetére


Integrale
veterán

Igen, Peugeotokban már a 2000-es évek elején is volt.

"Bad reklám is reklám too"

(#141448) #94529552 válasza SzlobiG (#141445) üzenetére


#94529552
törölt tag

Meg az se, hogy 4 év alatt 176.000 km-t futott, taxi volt talán?

(#141449) SzlobiG válasza #94529552 (#141448) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én mint típusra értettem a kijelentésemet. Németbe céges autóként simán beletekernek ennyit.

(#141450) rbalint88


rbalint88
addikt

barátoknak segítek az autóvásárlásban, 5-600-ig értelmesen fenntartható automata autó kell 3 kutyához 1-2 évre. Zafira A 1.8 benzin és 406 kombi 2.0 benzin 4gangos olajkavaróval nem hangzanak túl rizikósnak, jól tippelek?
bátrabb választás gyanánt felmerült még A6 2.8 quattro tiptronic kombi és E39 523iA kombi is :P de azt úgy is vezettem fel, hogy csak ha nem fáj évente rákölteni a vételárat.
hétvégi kirándulós autónak plusz nagyobb bevásárlásokhoz lenne használva. dízelt a feldobott találatok közül nem mertem javasolni... egy C5 kombi van, de a 2.2 hdi-t nem ismerem.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.