Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz Stanlee #37193 üzenetére

    Kicsit pontosítva, aki a Suprából vett a január 2-i árfolyamon 1 millió forintért, az a november 4-i árfolyamon eladva az árfolyamváltozáson 18,5%-ot ért volna el. De kifizette a számlavezetési díjat időarányosan 10 hónapra, a vétel és az eladás díját, és nem TBSZ-re vette, így még kamatadót is fizetett, akkor 15,59%-ot realizált.

    Az iShares Core MSCI World 25,92%-át átszámolni valóban realizálható hozamra már bonyolultabb a nagyon eltérő brókerdíjak miatt. Mindenesetre ha a Suprához hasonlóan ugyanott tartom nem TBSZ-en kb ugyanazt az összeget, akkor minden költség levonása után a 20,78% maradt volna (euróban).

    Ha a kérdés arra vonatkozott, hogy konkrétan én mit realizáltam a Suprával, akkor pontos számot majd holnap tudok mondani a T+3-as elszámolás miatt, de egy nappal előtte ez az állás:

    Négy kisebb csomag volt, számlavezetési díjat nem számolok, mert szinte végig a minimum díjat fizettem, amit más miatt is kellett volna. Egyik sem TBSZ-en volt, így az adó le van vonva.

    1. 2,3 év (822 nap): 6,05%
    2. 2,3 év (853 nap): 6,55%
    3. 2,8 év (1033 nap): 7,10%
    4. 6,5 év (2376 nap): 4,86%

    A százalékos értékek évesítve vannak kamatos kamat szerint. Azaz például az utolsó 4,86% a 6,5 évre azt jelenti, hogy összesen 36,16% a realizált hozam.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés