Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109201) Csabroncka válasza PredatorZoli (#109192) üzenetére


Csabroncka
addikt

A 21 miért nem jó? , példának is ezt hozza a kedvezményes e-mailben:

Csak azért kérdezem, mert most kell még kijavítanom, ha arra nem él a kedvezmény...

"in medias res"

(#109202) PredatorZoli válasza Rolly (#109199) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Nem működik a tbsz-en 25k-nál kevesebbel! ha 25k-nál kevesebbet állítasz be TBSz-re, akkor sem fogják megvenni érte a cuccost ha már megvan a TBSZ!
Nincs értelme szerintem kínlódni, normálra a legolcsóbb csomag 20k-val és eladni majd azt csinál vele mindenki amit akar.

(#109203) bandus válasza PredatorZoli (#109202) üzenetére


bandus
veterán

vagy megtartani ha már megvetted.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#109204) PredatorZoli válasza Csabroncka (#109201) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Mindenre él a kedvezmény. De ha valaki a legolcsóbban akarja megúszni hogy megveszi és el is adja egyből, akkor a 85-öst kell venni.

(#109205) powerwade válasza PredatorZoli (#109204) üzenetére


powerwade
senior tag

egyből = több napig tart :)

(#109206) goccer


goccer
aktív tag

Futures kapcsán most tűnt fel valami (még csak most akarok indítani). Eddig abban voltam, hogy ezzel nullázni lehet teljesen a fix költségedet (ahogy Randomnál volt). Viszont most ha jól olvasom az állományi díjat lehet csak nullázni vele, a 350Ft/hó/számla számlavezetést viszont nem?

(#109207) Moleman válasza goccer (#109206) üzenetére


Moleman
addikt

"...az indítást követő két évben a Díjjegyzék szerinti fix és állományi díj 100%-a elengedésre kerül minden értékpapírszámlára vonatkozóan azokban a hónapokban, amelyben legalább 20.000 forint utalás érkezik normál, TBSZ vagy NYESZ-R számlára, bármelyik rendszeres befektetéscsomag megvételére. A kedvezmény csak azon hónapokra vonatkozik, amikor beérkezik a feltételeknek megfelelő legalább 20.000 forint."

(#109208) Csabroncka válasza PredatorZoli (#109204) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ok, akkor átállítom, mert csak transzfer miatt és kedvezményre kell, köszi :R

"in medias res"

(#109209) bigdady válasza Llew (#109196) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma emelkedett 7.33-ról 7.9-re

(#109210) Rolly válasza PredatorZoli (#109202) üzenetére


Rolly
veterán

Köszi, de

akkor ha jól értam TBSZre megy 25.000 Fttal?

csak mert inkább fizetek 625 ft-ot, mint hogy 20.000 ft-tal foglalkozzak vegyek 20.000 ft-ot visszaváltsak... vegyek mást és a végén a vételnél ugyanúgy fizetek jutalékot...

(#109211) PredatorZoli válasza Rolly (#109210) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Működni működik, csak ezzel így nem te jársz jól hanem a bank.
Ezeknek a befektetési alapoknak a tartása nem áll hosszútávon az érdekedben. Eleve kifizetsz ezeknél a részvényalapoknál egy tök magas 2,5% induló költséget. Ezt követően pedig éves szinten fizetsz ilyen 2% állományarányos alapkezelési díjat, ami egyre több lesz ahogy gyűlik bent a pénz. Rövid idő alatt el fogsz jutni arra a szintre hogy a már bentlevő pénzeidnek az alapkezelési díja több mint ami a számlavezetésen megspórolsz. Ennek az egész akciónak pont ez a célja és ha te ezt az egyszerű utat csinálod, akkor pont ebbe sétálsz bele.
Ha nem akarsz minden hónapban foglalkozni vele, akkor csak simán vedd a legolcsóbbat és fél évente add el és váltsd át ETF-re...

(#109212) bandus


bandus
veterán

tegyetek ossze a ket kezeteket az otthoni adorendszerert meg tbsz-ert :D elkezdtem felgongyoliteni az etf-ek adozasat ausztriaban, eddig ez tunik a legjobb informacioforrasnak, de eleg melos es osszetett dolog lesz ez, foleg, hogy az accumulating etf-ek dividentjeiert is kell evente adozni zsebbol (ha jol ertem a rendszert, de csak atporgettem egyelore). szeep. [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#109213) yossarian14


yossarian14
tag

A future eladásából származó forintot hogyan a leggazdaságosabb eurós etf-be fektetni ERSTE-nél? Hol és hogyan érdemes megejteni a devizaváltást?

(#109214) Ixion77 válasza bandus (#109212) üzenetére


Ixion77
őstag

Honnan tudod egy accumulating ETF esetében hogy mennyi a nyereségből a dividend? :U

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#109215) Rolly válasza PredatorZoli (#109211) üzenetére


Rolly
veterán

értelek, csak ilyen kis összegnél lehet elviszi a váltás a nyereséget a két megoldás között (erste alap / etf), de az jó ötlet, hogy mondjuk negyedévente futni vele egy kört vagy akkor amikor nagyobb összeg kerülne be tbszre és akkor a sima számláról átforgatni a pénzt...

(#109216) PredatorZoli válasza Ixion77 (#109214) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ki kell bogozni a reportokból. Én is hallottam rationalreminderen hogy ott cumi az adózás.

(#109217) peetie1 válasza yossarian14 (#109213) üzenetére


peetie1
aktív tag

Amíg tart az erstes deviza váltó akció addig ott érdemes helyben. Mindössze erstes bankszamla és deviza számla kell hozzá. Ha ezek egyike sincs akkor szopo,fizetheted a spreadet. Én hagyom a save csomagban és a nyeszre pakolom át amikor épp venni akarok ott. Ez is csak addig működik amíg ez a megtakarítási alapok alapja ilyen szépen megy felfelé és kitermeli a saját díját legalább.

(#109218) makaay2 válasza Csigusz23 (#109180) üzenetére


makaay2
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne: Van az ERSTÉ-nél TBSZ számlám az állományi díj lefaragása miatt. November és decemberben viszont már vont le állományi díjat, gondolom lejárt az akciós időszak. A kérdés az lenne, hogy ha most indítok egy új - eddigektől más - FUTURE befeketetést, akkor megint jár a kedvezmény? Vagy ez a hajó már elment... :)

Válaszokat és segítségeket előre is kösözönöm.

[ Szerkesztve ]

(#109219) noiq_nolife válasza Rolly (#109215) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

Ezeknek az alapoknak van büntető díja is, ha idő előtt felbontod (30/60 nap azt hiszem) szóval, mindenképp érdemes várni vele.

(#109220) bandus válasza PredatorZoli (#109216) üzenetére


bandus
veterán

valahogy igy. illetve ha van valami domestic reporting agentje az etf-nek, es hazai brokered, akkor elvileg ezt megcsinaljak neked, csak be kell csengetni. ez pl a deloitte a vwce eseteben, de az invescos alternativanak meg utana kell jarni. ezert pl szerencsem van a flatex-szel
is, mert ha az elejen az ib-hezbkezdem vinni anpenzt, ott meg ez az opcio sincs.

minden esetre, hogy egt jol csinaljam azt hiszem ideje megerteni ezeknek az accumulating etf-eknek a mukkdeset. az sem mindegy mikor lepnek uj penzugyi evbe, stb. szoval eg tenyleg szopas. szerencse, hogy ratalaltam arra a topikra, kulonben ezt egyedul sose szamolom fel, de igy is kell majd egy kompetens adotanacsado.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#109221) dugo_ válasza yossarian14 (#109213) üzenetére


dugo_
veterán

Vételnél bepipálod a devizaváltást és kiválasztod, hogy a számlán lévő pénzeket milyen arányban használja fel.

(#109222) Vesa válasza nort_on (#109097) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks! Érdeklődésemen kívül van a crypto alapból, de úgy döntöttem, hogy hosszú távra mégis beteszek oda egy összeget, aztán vagy csinál valamit vagy nem. Majd a gyerekeim meglátják, ha felfordulok. Szóval ilyen "lesz ami lesz", kaszinós izének ami elvan magának, 10+ éves távra. Jó nekem az ETF is, tök mindegy, a lényeg az, hogy ha valamilyen csoda folytán elindulna ismét az egekbe, akkor azt realizálni tudjam/tudják majd.

A tudomány a valóság költészete!

(#109223) ngaba válasza Vesa (#109222) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ha már te is kriptót veszel, akkor ideje kiszállni (akinek van). ;]

(#109224) Llew válasza bigdady (#109209) üzenetére


Llew
senior tag

Ezt hol nezted? Mert a a 7-8 honap körülieknek van 7,5-7,6 körül. A rövidebbeknek mind 6,91

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#109225) bigdady válasza Llew (#109224) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akk.hu mai aukció

Más: erste futurehoz akkor havonta kell beutalni mindegy melyik nap vagy mindig ugyanakkor? :R

(#109226) Vesa válasza ngaba (#109223) üzenetére


Vesa
veterán

Haha, akkor ezek szerint Te is felpattantál Ezekiell kartács Vesa-konteó vonatára? :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#109227) nort_on válasza bigdady (#109225) üzenetére


nort_on
senior tag

Kb mindegy, valószínűleg manuális a folyamat, a vétel és a kedvezmény havi ellenőrzése is. Ha biztosra akarsz menni, akkor minden hónap utolsó munkanapja előtt 2 nappal utald be, ugyanis T+2 napos vételi elszámolás van.

(#109228) Llew válasza bigdady (#109225) üzenetére


Llew
senior tag

Akkor az allpapair.hu-n, meg a kincstárban miért látszik más?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#109229) bigdady válasza Llew (#109228) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kérdezd AKK-t :D

(#109230) ngaba válasza Vesa (#109226) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem tudom miről van szó. :)

Azt akartam mondani, hogy amikor a korábbi leghevesebb ellenzők is beugranak, akkor már közel van emelkedés kifulladása. :)

(#109231) Vesa válasza ngaba (#109230) üzenetére


Vesa
veterán

Bocs, akkor félreértettelek. :D

Egyébként most is csak egy kisebb összeggel játszanám meg, max. 5M-et gondoltam betenni, már ha úgyis állandóan téma a minél diverzifikáltabb kaszinózás. :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#109232) dani0113 válasza Vesa (#109231) üzenetére


dani0113
senior tag

Kisebb összeg = éves átlag magyar fizu. :C :R

ui: Ha csak 2022-es TBSZ-em van és szeretnék belépni a Futures programba, akkor nyitnom kellesz egy újabb TBSZ számlát ahova átvezethetem a pénzeket idővel? Valamint jól estem hogyha Futuresben részt veszek akkor az újabb TBSZ számla díját is megspórolom? Próbáltam az elmúlt 100 kommentet átfutni amivel le voltam maradva, de annyi infó van már, hogy kicsit bele is gabalyodtam! :) Őszintén szólva anno Randomnál azért vettem ETF-et, hogy ne kelljen vele foglalkozni, aztán most kicsit bosszantó, hogyha az ember nem a pénze ellensége, akkor le kell állni ezzel b*szakodni.. :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#109233) Kobe


Kobe
veterán

Erdekes adatok a kozeposztalyrol
[link]

(#109234) avl válasza Kobe (#109233) üzenetére


avl
aktív tag

szerintem azert nem o.k. a cikk, mert

"Magyarországon 2021-ben 4 998 343 fő nyújtott be adóbevallást, ebből tőkejövedelemmel (osztalék, ingatlan bérbeadása, árfolyamnyereség – az adómentes kamat nincs benne) 344 551 fő rendelkezett"

azaz mintha a TBSZ-szel nem számolna
...márpedig szerintem Mo.-on a TBSZ-t ki kell használni, és nem gondolom, hogy ez kevés ember lenne, nem csak 10-20e fö

(#109235) D1Rect válasza avl (#109234) üzenetére


D1Rect
félisten

Meg más olyan tőkejövedelem sincs benne, ami nem adózik.
Pl. a feketén kiadott ingatlan, de az airbnb(ezen lehet vitatkozni, hogy ez mennyire tőkejövedelem) se kerül tőkejövedelem kategóriába, vagy a sima állampapír se.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#109236) j0k3r! válasza Kobe (#109233) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Amerikából vannak részletesebb adatok:
- Share of Total Net Worth Held by the Top 1% (99th to 100th Wealth Percentiles)
- Share of Total Net Worth Held by the 90th to 99th Wealth Percentiles
- Share of Total Net Worth Held by the 50th to 90th Wealth Percentiles
- Share of Total Net Worth Held by the Bottom 50% (1st to 50th Wealth Percentiles)
Összefoglaló: [link]

Egyértelműen látszik, hogy a felső 1%-nál birtokolt vagyon aránya brutálisan nő a középosztály (50-99 percentilis) kárára. Ha jön még pár nulla kamatos, brutális eszközár emelkedős évtized, akkor a felső 1%-nál lesz a teljes vagyon fele, vagy akár még több is. Valószínűleg ez nem amerikai sajátosság, a legtöbb fejlett országban, vagy akár nálunk is el tudom képzelni, hogy hasonlóan néz ki az 1% vagyonának alakulása. Mondjuk azt hozzátenném, hogy az elmúlt 40 évben úgy lettek átírva a játékszabályok (tőkejövedelem vs. bérjövedelem, adózás, alacsony kamatok, stb.), hogy ez következzen be (by design).

some men just wanna watch the world burn...

(#109237) HussarF válasza avl (#109234) üzenetére

+1, ugyanezt akartam írni. Akkor ebben a statisztikában nincsenek benne, gondolom, a topiktagok nagy része sem a TBSZ-en tartott tőzsdevagyonokkal.

(#109238) ngaba


ngaba
aktív tag

Fejlesztenek a webkincstár biztonságán hétvégétől:
https://www.portfolio.hu/befektetes/20231207/varga-mihaly-bejelentette-minden-magyarnak-jon-az-egyszerubb-azonnali-kincstari-szamlanyitas-656065

"A kincstár rendszerei biztonságosak, de az adathalász rendszerek miatt új funkciók lesznek: minden változtatást a jövőben csak jelszóval vagy biometrikus azonosítással lehet majd végrehajtani. Minden új számla rögzítése 48 óra múlva válik aktívvá, ezzel is védve a számlát a csalók számlanyitásával szemben.

Egy új rendszert vezetnek be ezzel, erre át kell állni, emiatt pénteken, december 8-án senki nem fogja tudni elérni a kincstár oldalát, ez leghamarabb hétfőn reggel lesz újra elérhető."

(#109239) pictigjis válasza ngaba (#109238) üzenetére


pictigjis
senior tag

hihetetlen, hogy alapból nem így volt. de nézzük a jó oldalát: legalább reagálnak

(#109240) HussarF

Mennyire jó ötlet most €MÁP-ot venni olyan pénzből, ami egyelőre nélkülözhető, de nem annyira, hogy TBSZ-re rakjam?

Látom, most valamivel 4% alatt van az EURIBOR, amivel az 1%-os visszaváltási költséget tekintve jó 3-4 hónap alatt hozza ki magát 0-ra. Most 23-án les a kamatfordulója.

Az EURIBOR-nak van olyan várható pályája, mnit pl. az inflációnak, ami alapján sejthető, hogy marad-e ez a 3+% -os szint vagy esetleg visszaesik 2% alá? Mert úgy már egész hosszú idő lenne, mire egyáltalán 0-ra kidolgozza magát.

(#109241) Dare2Live válasza ngaba (#109238) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az SMSes 2FA val is kellene vmit kezdeni 2023ban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#109242) Victoryus94 válasza HussarF (#109240) üzenetére


Victoryus94
őstag

Miért Euroba akarod tenni?
PMÁP nekem alig 1 hónap alatt pluszba került a nyár végén.
Most nem figyeltem mi a helyzet, de az Eur Máp akkor érte meg, amikor a forint sokat gyengült. Most viszonylag stabil, idén nem volt nagy gyengülés, és rövidtávon maximum az várható hogy 400-as szint aljára zárkózik.

(#109243) HussarF válasza Victoryus94 (#109242) üzenetére

Diverzifikálok, hogy mikor megint 400 fölé ugrik az EURHUF és megjelennek itt a topikban újra az államcsődöt vizionálók és a legrosszabb áron vadul eurót vásárlók, akkor én már rég kényelmes, jó áron vásárolt eur poziban üljek.

(#109244) aujjobba


aujjobba
addikt

Mindekozben az IB feluleterol nalam eltunt a bejovo TBSZ transzfer opció.
Lehet nem sikerült túl jól az éles beta teszt. :)

(#109245) vnorbi válasza aujjobba (#109244) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Odaát írták tegnap ügyfélszolgálatos levet idézve, hogy felfüggesztették a régi TBSZ-ek nyitásának lehetőségét, és új TBSZ transzfer fogadási kérelmet sem fogadnak, amíg fel nem dolgozzák az eddigieket.

[ Szerkesztve ]

(#109246) aAron_ válasza HussarF (#109240) üzenetére


aAron_
őstag

3M EURIBOR Forward Curve

What is your ikigai?

(#109247) lemusz válasza HussarF (#109240) üzenetére


lemusz
addikt

Ha megnézed a jelleggörbélyét [link] képes rövid időn belül sokat zuhanni, mint pl 2008 végén. Ha jól értelmezem a működését, akkor könnyen eltudom képzelni ezt a forgatókönyvet a következő hónapokban is, aztán ülhetsz még benne kb másfél vagy 2 évet a szotyiért, ha nem akarod bukóval kivenni. Persze az is megeshet, hogy rosszul látom mindezt, mindenesetre a múltkori kérdőívükben jeleztem, hogy örülnék új eurós/dolláros papíroknak, hátha...

[ Szerkesztve ]

(#109248) HussarF válasza aAron_ (#109246) üzenetére

Köszi, ilyesmit kerestem!

Úgy látom, hogy akkor megvehetem még most, nem kell attól félni ,hogy a dec. 23-i kamatfordulónál egyből leesik 1,5%-ra. Valószínűleg még bőven 3% felett lesz, amivel a márciusi kamatfordulónál már kb. 0-n lesz.

[ Szerkesztve ]

(#109249) fogkefe21


fogkefe21
kezdő

Lehet amatőr kérdés, de eddig mindent csak TBSZ-re vettem és nem tudom, hogyan kell adózni az Erste Futeres után? Tehát tételezzük fel folyamatosan veszem minden hónapban, mondjuk év végén eladom kiutalom a bent lévő 240+valamennyi ezer forintot és a nyereség után 15% amit az szja bevallásba majd fel kell tüntetni?
Újabb TBSZ-t már nem szeretnék az Ersténél nyitni, jövőre tuti, hogy IB vagy Lightyear lesz, tehát benthagyni nem akarnám.

(#109250) nort_on válasza fogkefe21 (#109249) üzenetére


nort_on
senior tag

Pont a napokban volt erről szó itt, kicsit olvass vissza. ERSTE intéz mindent a NAV felé, de mivel kicsi lesz az összeg, befizetni nem kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.