Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69251) hemaka válasza ViZo72 (#69242) üzenetére


hemaka
nagyúr

Fordot csak az vesz, aki szpatni akarja magat. A piac gyonyoruen bearazza a hasznalt autokat, nem veletlen hogy a ford es hasonlo tarsai olcsobbak a suzukinal…

En anno a sportomat 5.5be vettem zsirujonnan es lassan ket eve adtam el 17e euroert… szoval van baj a hasznaltauto piacon, nem is kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#69252) dunc


dunc
nagyúr

Srácok swifit mankó kereknél normális a 60psi nyomás, több mint 4 bár? Éreztem, hogy nem elég kemény (szerencsére nem volt rá szükség) ezért felfújom, de nem merem ennyire! :))

(#69253) burgatshow válasza dunc (#69252) üzenetére


burgatshow
veterán

Hát elég vékonyka meg kicsike, el kell bírnia egy negyed autót, ha az van ráírva akkor az van ráírva. :D

(#69254) AMD Power válasza fogkefe21 (#69249) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem is sok. De valószínűleg nem véletlenül. Ettől függetlenül nem szeretnék 5 millióért venni egy használt autót 100e+ kilométerrel.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69255) Qtya123 válasza dunc (#69252) üzenetére


Qtya123
őstag

Normális. 4.5 bar körül van a mankókerék nyomása.

[ Szerkesztve ]

(#69256) dunc


dunc
nagyúr

Köszi :) Mindenkinek. De csak 3 ra nyomtam fel, ha kell van a kocsiba kompresszor. :))

(#69257) ViZo72 válasza hemaka (#69251) üzenetére


ViZo72
tag

Felsorolhattam volna még egyéb márkákat is az említett Opel, Ford mellett, már eleve a Reanult Megane-t is szóba hozta valaki, de ott a Skoda Octavia, Golf, Kia Ceed / Hyundai i30, Corolla/Auris mint hasonló kategóriás autók (mármint S-Cross, Vitara kategória használtpiaci árakat nézve).
Nyilván mindegyikre jönne valami reakció hogy ez azért, másik meg másért problémás.

Felmerül tehát a kérdés, hogy mindenki hülye aki nem Suzukit vesz? Minek szívatják magukat? Ez egy költői kérdés egy Suzuki fórumon persze. :-)

Én pl. szeretnék a közeljövőben fiatalabbat a mostani helyett, de ott tart a dolog, hogy ha csóró vagyok, nem tudok Suzukit venni. Vagy várok még a csodára, vagy kénytelen leszek a felsorolt hanyatló nyugat-európai / koreai /japán típusok közül válogatni...

Árazással kapcsolatban néha felmerül a gyanú bennem, hogy egymásra licitálnak (felfelé) a hirdetők. Meglátja, hogy más mennyiért rakta fel a Vitarát, akkor a sajátját fölé árazza, hiszen ez megkíméltebb/szebb/felszereltebb miközben már lehet, hogy az alapul vett autó is esetleg vastagon volt árazva.
Ami viszonylag barátibban van árazva az meg elmegy 2-3nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#69258) Qtya123 válasza ViZo72 (#69257) üzenetére


Qtya123
őstag

"Felmerül tehát a kérdés, hogy mindenki hülye aki nem Suzukit vesz?"

Nagyon leegyszerűsíted. Senki nem hülye, aki nem Suzukit vesz. Szimplán amiről beszéltem korábban, a piac beárazza a tapasztalatok alapján (nyilván lehetnek túlzott kilengések le és felfelé is), de az alapja ennek ez.
Minél kisebb fenntartási költségű egy használt ~6-10 éves autó, annál jobban tartja az árát.
Az emberek is (sokszor, ha saját kárukon is) tanulnak. Lásd 2010-es évek közepe, mikor boldog-boldogtalan 320D BMW-t vett, majd a sok szívás után hallani sem akarnak már ezek az emberek tizenéves dízel prémiumról, míg akkoriban az volt nekik a húdekirály.

[ Szerkesztve ]

(#69259) 2ozzmexy válasza Qtya123 (#69258) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A Suzukis a más kárán tanul, az ostoba a sajátján se? :DDD
Ez igaz, de hadd játszam kicsit az ördög ügyvédjét. Ugyanis az igazsághoz az is hozzátartozik hogy a Suzukiban ne várj anyaméhként ölelő belteret, olyan futóművet amivel ha 140 körül kitévedsz az M1-es külső sávba, akkor nem kell két kézzel kapaszkodni a kormányba, itt-ott szélzajos, hangos, nincs tapintásjavító bevonat, csak az egyen belső újrahasznosított tejfölös dobozból. Azt kapod amiért fizettél, se többet, se kevesebbet. Tehát itt a probléma a userben van, aki a szomszédnak meg a haveroknak vesz autót, egy Suzuki nem akar többnek látszani mint ami, egy célszerszám, egy közlekedőedény ami az utasait A-ból B-be juttatja.
Hú, de szét fogtok oltani, már most látom... :))

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#69260) AMD Power válasza 2ozzmexy (#69259) üzenetére


AMD Power
titán

Mivel én sem a haveroknak vennék autót, ezért is gondolkoztam el egy új Sanderon. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69261) Qtya123 válasza 2ozzmexy (#69259) üzenetére


Qtya123
őstag

Én nagyon agyaltam a Cross megvásárlása előtt egy Corollán. Próbálgattam is, hogy milyen, aztán átültem a Crossba, hogy az milyen, majd vissza a Corollába, hogy újra összehasonlítsam.
Tény, hogy a Corolla beltere finomabb volt, meg úthibán átmenve nem pattogós a hátulja, mint a Crossnak. Sokat agyaltam rajta, aztán úgy döntöttem, hogy Cross, mivel 1 millával volt drágább a Corolla, de azt mondtam, hogy nem érzem, hogy összességében annyival többet ad, hogy azt az 1 millát rádobjam, mert a beltér valóban minőségibb, így érthető a felár de számomra másban nem adott többet, ennyi felárat meg nekem nem ért pusztán a beltér.

[ Szerkesztve ]

(#69262) Janusz001


Janusz001
őstag

Megint drágul majd 1 millával a vitara/scross, gondolom ez is szépen felfele húzza majd a használt modellek árait.

(#69263) szabonagyur válasza AMD Power (#69260) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ültél benne vagy mentél vele? Mindig azt kell megnézni, hogy mi az amire szükséged van és mennyiért kapod meg. Simán lehet, hogy az új Sandero hozza az elvárást, akkor jó lehet. De ha kell az erősebb motor vagy bármi akkor meg nincs sok lehetőség ha a keret adott.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#69264) Vigneau válasza AMD Power (#69260) üzenetére


Vigneau
félisten

Engem is vonz az új(abb) Sandero, de még nagyon hezitálok.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#69265) fogkefe21 válasza Qtya123 (#69261) üzenetére


fogkefe21
kezdő

Mondjuk a Toyota Amerika Suzukija. Pont úgy vannak vele, hogy megbízható jó autók, amivel nem lehet élvezni a vezetést. Inkább egy Octavia, Megane, 308, Leon, stb európai autóval kellene összehasonlítani. Ott már kiderül, hogy kényelemben a másik többet ad.

(#69266) AMD Power válasza szabonagyur (#69263) üzenetére


AMD Power
titán

Meg sajnos nem. Az előző Sandero-ban igen. Az abszolút nem volt rossz. 2019-ben. És állítólag ez fényévekkel jobb mint az elődje.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69267) peetie1 válasza Janusz001 (#69262) üzenetére


peetie1
aktív tag

Remélem a swace árát nem emelik, és jövőre lesz belőle a 200lovas motorral szerelt. Oh de szép is lenne :)

(#69268) AMD Power válasza Janusz001 (#69262) üzenetére


AMD Power
titán

Kereskedésben mondták? Vagy ismerős? :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69269) Janusz001 válasza AMD Power (#69268) üzenetére


Janusz001
őstag

(#69270) 2ozzmexy válasza Janusz001 (#69269) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Az 1,5 valódi hybrid ismerősen cseng valahonnan... ;]
Véletlenül nem atkinson ciklusú az az 1,5 literes toyota felirattal és 75 paripával? :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#69271) AMD Power válasza Janusz001 (#69269) üzenetére


AMD Power
titán

Gyönyörű.... Így még már főleg nem fogok venni S-Crosst. :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69272) simonjoe válasza AMD Power (#69271) üzenetére


simonjoe
senior tag

Alá fogják magukat ásni ezekkel az árakkal. Ebben a kategóriában azért már van választék. Ha meg valaki nem akar szalonból kihozni, elengedi az új autót, és ezen az áron két-három éves, "nagyobbat" vesz, a Suzuki erősen vissza fog esni.

Joe

(#69273) AMD Power válasza simonjoe (#69272) üzenetére


AMD Power
titán

Amit kinéztem most 8 millió körül az most lesz 9 millió? Annyiért már tényleg nem Suzukit veszek. Vagy 3 millióval olcsóbban egy Dacia.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#69274) beef válasza AMD Power (#69273) üzenetére


beef
őstag

Jó, de ami eddig 9 volt, az most 10 lesz :)

(#69275) tboldi válasza 2ozzmexy (#69270) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem ugyanaz, ez saját motor 102 pónival.

szerk.: A Suzuki 1462 cm³, a Toyota 1497.

[ Szerkesztve ]

(#69276) Doki16


Doki16
addikt

Suzuki Swift 2015-ös modell. Van jól bevált hely vonóhorog vásárlásra? Egylátező legegyszerűbb legolcsóbb verzió kellene. Évi 1-2 alkalommal lenne használva és akkor is csak pár száz kiló.

Köszi előre is a választ :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#69277) simonjoe válasza Doki16 (#69276) üzenetére


simonjoe
senior tag

vonohorog-bolt.hu, vagy a carmax.hu

Joe

(#69278) dunc


dunc
nagyúr

Baranya 2013 as Swift ajánlat.
Az alábbiakban a kért javítási ajánlat.

A szükséges alkatrészek:

Motorolaj: 17275 FT
Olajszűrő: 4830 FT
Váltóolaj: 18860 FT
Hűtőfolyadék: 12715 FT
Fékfolyadék: 4710 FT
Összesen anyag: 58390 FT

Munkadíjak

Olajcsere szerviz 14850 FT
Fékfolyadék csere 6750 FT
Váltóolaj csere 6750 FT
Hűtőfolyadék csere,
légtelenítés 10800 Ft


Összesen: 97540 Ft

(#69279) Gyöször válasza dunc (#69278) üzenetére


Gyöször
senior tag

Reálisan oljcsere 2-3 ezer ha a hűtőfolyadék 10. Bár lehet csak azért félek tőle mert még nem csináltam ilyen bonyolultabbnak tűnő motoron..
De 17 ért lecserélni az olajat ammeg mi??

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#69280) dunc válasza Gyöször (#69279) üzenetére


dunc
nagyúr

Durva, nem 17 az olajcsere, az csak az olaj, +15 ezer az olajcsere munkadíj. :Y

(#69281) Qtya123 válasza dunc (#69278) üzenetére


Qtya123
őstag

Márkaszerviz ajánlata a fenti tételek?

Én most cseréltettem motorolaj+szűrőket, illetve a fékolajat, igaz nem márkaszervizben.
(végig vezetett szervizkönyves, folytatni akartam ezt, ezért viszem szerelőhöz, hogy legyen benne továbbra is pecsét, amúgy az ilyeneket magamnak csinálnám)

20.000 Ft-ot kért és 1.5 órás művelet volt. A cuccokat én vittem.

[ Szerkesztve ]

(#69282) Dvix


Dvix
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni motorolaj terén.
Asszonynak a szerelő azt mondta nem talált Shell 5W-40 ultra Helixet ezért Elf Evolution 900 FT 5w40 et rakott bele. Ezzel van tapasztalata valakinek? Vagy két kanyar után csapoltassam le? :)) vagy "jóvanaz"? ;] asszony évi 2000km-t megy az autóval.
Típus: suzuki Swift 2008 1.3 (M13A)benzin

[ Szerkesztve ]

(#69283) dunc válasza Qtya123 (#69281) üzenetére


dunc
nagyúr

Igen, egy másik már mínusz 20K. (ott sokat kell várni, de jó lesz az)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.