Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) makkmarce válasza Vikthor (#1699) üzenetére


makkmarce
őstag

úton van a: 4k jupiter felemelkedése, a boszorkányok, 3d-s gravitáció, a törvény gyilkosa

okoskodom, tehát vagyok

(#1702) eeXaa


eeXaa
addikt

...csak elszántam magam és megvettem.
...mostmár csak a szemmemel lehet baj ha nem lesz perfekt a kép. :DDD

(#1703) hdtomi válasza eeXaa (#1702) üzenetére


hdtomi
senior tag

Gratulálok hozzá, biztos király lesz a kép!

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#1704) eeXaa válasza hdtomi (#1703) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh...sajnos a TV-m gyenge a Dolby Vision hoz. Több úton próbáltam, de mivel nem oled meg a max fényereje is csak 4-500 nit körül van sok komolyabb jelenet crushol, fakó, vagy a szinek torzítanak.... Pedig a tévém az egyik "hivatalos" model amit ezzel a lejàtszóval együtt adtak ki.... komoly oled kell a DV hez sajnos.... amit nemhiszem hogy veszek ezért...

(#1705) Joshi válasza eeXaa (#1704) üzenetére


Joshi
titán

Mini Led LCD tévé is jó, pl TCL C845.

(#1706) Vikthor válasza eeXaa (#1702) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Wow, grat hozzá :C , hogyhogy nem a 820-ra esett a választás? Nekem még a jó öreg 203-as Oppo teszi a dolgát. Milyen TV-d és/vagy projektorod van hozzá?

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1707) eeXaa válasza Vikthor (#1706) üzenetére


eeXaa
addikt

Igazából ennyit is sajnáltam rá nagyon, a 820 at sehogy sem tudtam megindokolni magamnak....persze jó lenne az a pár extra, viszont ez meg szuper kicsi mobil, tudom könnyen ide oda cserélgetni a szobák közt...Pana GX820 am van de mint közben rájöttem az volt 2019 ben a "belépő" model ami tudott DV DA HDR10+. Sajna még local dimming sincs benne.. nem panaszkodom mert akkor nagyon jó vétel volt ill. A szinei tökéletesek.... rengeteget tanultam azzal hogy megvettem a kép video technológiáról.. köv TV m is valószínű pana lesz.
Projim meg egy Viewsonic M2 ami simán hoz egy normál mozi minőséget képben. Tud kezelni HDR t is de nem tud Dolby Visiont.

Kb. 2 év múlva esedékes új TV/proji, lehet lézeres ultrashortthrow proji lesz belōle ami tud mindent.
Pár hete láttam üzletben, olyan fényereje volt világosban mint egy normál TV nek.
Mindenesetre a DVD im nagyon jól néznek ki ezzel a lejátszóval.... sokszor olyan mintha 720p képet néznék.... valamit mintha csinálna a lejátszó a képpel.
Mindenesetre ez is simán néz úgy ki vetítve mint a régi filmes vetítések a 80 as 90 es években.

[ Szerkesztve ]

(#1708) eeXaa válasza Joshi (#1705) üzenetére


eeXaa
addikt

Ok majd ránézek mit tud.

(#1709) Joshi válasza eeXaa (#1708) üzenetére


Joshi
titán

Nézd meg ezt a tesztet, szerintem ennyi pénzért nem rossz vétel. Bocs az offért.

(#1710) eeXaa


eeXaa
addikt

Tud valaki valami biztosat hogy egyáltalán van e valami lényegi értelme a Dolby Vision nak vagy a HDR 10 + nak?
Ahogy én kivettem a Cinematographer, Rendező, editor, nem vesz részt az aktív HDR masterelésében. Ez az egész csak ki van adva egy külsősnek, hogy csináljon valami technikai hókuszpókuszt, hogy aki szuper cuccot vesz tudjon valamit felhozni mint extra amiért fizetett..
Vagyis az alkotói folyamat, masterelés figyelmen kívűl hagyja hogy mit húznak a masterre mint Dolby Vision vagy HDR +

[ Szerkesztve ]

(#1711) Joshi válasza eeXaa (#1710) üzenetére


Joshi
titán

A 4K HDR-nek a lényege a magasabb felbontás, síntartomány és színátmenet. Ehhez még hozzájön a kontraszt, de azt tudjuk, hogy abból már jó volt a régi plazma technológia is. Jellemzően minél magasabb kategóriás a készülék, annál jobb a megvalósítás, de ez nem meglepő. Persze még fontos a képfeldolgozó processzor milyensége is, meg ahogy mondod az elkészített film se egy utolsó szempont. A sok dolog együttesen adja a legjobb eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#1712) eeXaa válasza Joshi (#1711) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh....mondjuk én arra vagyok ráállva hogy minél közelebbi verziót lássak abból amit a rendező cinematographer aktívan kidolgozott, nem arra az extra rétegre amire max rábólintottak.
Szal ja...nem feltétlen érdekel hogy a konkrét TV vagy hókuszpókusz mit ad hozzá ami már eleve véglegesen lett masterelve.....

(#1713) Vikthor válasza eeXaa (#1710) üzenetére


Vikthor
nagyúr

"Ahogy én kivettem a Cinematographer, Rendező, editor, nem vesz részt az aktív HDR masterelésében"

Nem teljesen igaz. Pár példa:

The Godfather Trilogy 4k

James Cameron féle filmek, amik mostanában jelentek meg Aliens, The Abyss, True Lies, Avatar 1 & 2 második kiadásai, mert az első csak HDR volt és nem jó, sok benne a hiba. Itt a videó róla.

Cinema Paradiso 4k - bár itt nem tudok róla, hogy a rendezőnek bármi köze lenne a dologhoz, cserébe brutál szép élethű és jó képe van, (nemhiába, hisz Arrow studios...).

Ezeket a Dolby Vision címeket ajánlom figyelmedbe, nekem ezek nagyon bejöttek a professzionálisan kalibrált 77"-es C1 OLED TVmen. Véleményem szerint jobb a DV képe mint bármelyik HDR-nek.

1917
Blade Runner 2049
Planet Earth II
Top Gun: Maverick
Alita: Battle Angel
Jaws
2001: A Space Odyssey

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1714) eeXaa válasza Vikthor (#1713) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh... ránézek majd hogy mit mond, de az a gyanúm hogy egy youtuber akinek semmi köze az iparhoz, csak mond valamit, nem bizonyíték semmire sem.
Akkor hiszem el hogy van valami köze a végső masternek a DV hev ha a rendező vagy cinematographer állîtja ezt valahol, amihez linket is kérnék.....
Amúgy lehet hogy egy némely esetben rábólintanak egy DV masterre, de kizártnak tartom hogy ez az általános példa..... főleg annak tekintetében, hogy a közönség 99.9% a soha sem a DV verziót látja a filmpremierkor.
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy az alkotói folyamat vége a master ami sok esetben nem is HDR.
Vagyis ugyanaz mint a Hifi cuccok esetében is amikor a végső masterre egy egyszerů max pár ezres cuccon hallgatva mondjàk rá az áment, de az audiophile kûlõncöknek el kellene hinnem valamiért hogy a sokszázezres, milliós cuccukon hallanak valami extrát amit a zenészek a masternél nem........

(#1715) Vikthor válasza eeXaa (#1714) üzenetére


Vikthor
nagyúr

James (nem a Cameron féle, hanem a jutyúber) a linkelt videón, az Avatarok első és második kiadványát hasonlítja össze konkrétan HDR vs DV. Szemmel láthatóan jobb az utóbbi, igaz itt korrigálták az első kiadás hibáit. A natív képeket tárja elénk.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1716) eeXaa válasza Vikthor (#1715) üzenetére


eeXaa
addikt

...jahh, hát lehet csűrni csavarni, de a lényeg: mihezt képest??? Mert állítom hogy a DV ujrakiadásnak semmi köze az eredeti master szalaghoz, vagy amit a moziban láttunk annó....

Ugyanakkor továbbra is érdekelne hogy ennek a youtubernek mi a köze, rálátása arról hogy mi folyik az iparban. Ahogy látom a legtöbb youtuber ugyanazt szajkózza amit a másik hozzá nem értő kitalál.... :U

[ Szerkesztve ]

(#1717) hdtomi válasza eeXaa (#1704) üzenetére


hdtomi
senior tag

Enyém is :) , egy 10 éves Philipsem van, de teljesen szuper a képe. Már csak az új tévék ára miatt sem cserélem le, amíg bírja + tudja még a 3D-t.

[ Szerkesztve ]

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#1718) Joshi válasza eeXaa (#1712) üzenetére


Joshi
titán

Akkor vetítened kell, máskülönben soha nem lesz mozi közeli élményed.

(#1719) eeXaa válasza Joshi (#1718) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh.. vetítek is.... viszont sokszor sokkal egyszerűbb tévézni. :)

(#1720) Joshi válasza eeXaa (#1719) üzenetére


Joshi
titán

Ha azt akarod látni amit a rendező megálmodott, akkor látnod kelle az álmát. ;] Legjobb esetben is be kell szerezned egy professzionális master monitort mint pl a Sony BVM-HX3110. Na ez nem éppen olcsó mulatság, cserébe ha nem ilyenen nézed a filmet, akkor tuti nem lesz olyan mint amit a rendező megalkotott. Csak és kizárólag a csúcskategóriás technológiájú tévék érhetnek fel valamelyest ehhez a szinthez.

[ Szerkesztve ]

(#1721) eeXaa válasza Joshi (#1720) üzenetére


eeXaa
addikt

Téves!
Az lehet hogy a grading meg a master ilyen monitoron készül, viszont nem az előtt ůlve hozzák a végleges döntést. Ezeket a monitorokat egyfajta munkaezközként, mankóként kezelik nagyrészt a gradesek vagy az editorok. A rendezők nem ássák magukat ilyen szinten az editbe meg a grade be hogy ide vagy oda 3 vagy 5 százalékkal több vagy kevesebb kell a fényből vagy kontrasztból. Persze vannak kivételek ahol egy rendezò totális kontrol freak és ezt is teljes mértékben irányítja, de abszolute nem ez a jellemző...... több tesztvetítésen megy át egy film mielőtt rámondják a végleges verzióra az áment. Az "általános" legelterjettebb standard technikára véglegesítenek mindent, nem a csúcs technológiára, ami szinte senkinek sincs.

(#1722) Joshi válasza eeXaa (#1721) üzenetére


Joshi
titán

És akkor most venni kell egy belépőszintű LCD tévét? Egy minőségi tévé szerintem csak előnyére válik a megjelenített képnek, nem fordítva.

(#1723) eeXaa válasza Joshi (#1722) üzenetére


eeXaa
addikt

Persze.... nem arra céloztam hogy a legolcsóbb legótvarabb, hanem standard minőségre.... értem én hogy HDR meg atmos stb. Jahh ad az élményhez, én csupán az egészet azt aktív HDR viszonylatában hoztam fel, (dolby vision) ami szerintem nagyrészt humbug, meg hókuszpókusz amit a TV gyártók nyomnak hogy eladhatóbb legyen az új technológia.

(#1724) Joshi válasza eeXaa (#1723) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy korábban írtam a technika fejlődik, mint pl színtérlefedettség (REC.2020) stb. Ne ragadj le a HDR-nél. Vannak kategóriák aminek jót tesz a HDR és van aminek nem. De legalább váladzthatsz. A moziélmény ~70%-t a hang adja (állítólag). Hozzáteszem, átlag mozik minősége minden tekintetben kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

(#1725) eeXaa válasza Joshi (#1724) üzenetére


eeXaa
addikt

Szerintem keversz egy pár dolgot. Vagy legalábbis nem látod át teljesen mi mivel van összefüggésben..... bocs, de a kommentedből ez tűnik...

(#1726) Joshi válasza eeXaa (#1725) üzenetére


Joshi
titán

Tudom hogy azt akarod mondani, hogy a HDR egy utólag generált ficsör. Szerintem meg sok esetben nem. Azzal a részével egyetértek, hogy néha nem kellene rá.

[ Szerkesztve ]

(#1727) eeXaa válasza Joshi (#1726) üzenetére


eeXaa
addikt

Nem. Az AKTÍV HDRre értem ezt, vagyis dolby vision vagy HDR10+
A HDR alapjában véve szükséges is mivel a modernebb digitális kamerák sokkal kifinomultabbak, érzékenyebbek mint a 15-20 évvel ezelőttiek. Ezért volt szükséges az új, bővebb színtér.
De ha azt nézzük hogy a nézők nagyrészének a film az etalon, akkor ugye az egész bővitett színtér megy a levesbe a filmstock szin, dinamika limitációjából adódóan. :DDD

(#1728) Joshi válasza eeXaa (#1727) üzenetére


Joshi
titán

Az nem aktív hdr, hanem van statikus és dinamikus metaadattal számoló hdr. A HDR10+ és a DV utóbbiba tartozik. Akkor ezért értettem félre. Egyébként igen, ezt a különbséget azért már nem olyan egyszerű észrevenni, de nem lehetetlen.

(#1729) eeXaa válasza Joshi (#1728) üzenetére


eeXaa
addikt

Aktívnak is hívják. ;)

(#1730) Joshi válasza eeXaa (#1729) üzenetére


Joshi
titán

Max a kereskedők/webshopok hívják aktívnak, de a hivatalos megnevezése az amit írtam. Nagyon elkanyarodtunk a topik témájától, szerintem erről ennyi elég is lesz.

(#1731) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Nekem az idei nyúl illetve a tavaszköszöntőm ezt a szerény pakkot hozta.

Csak a Római Vakáció tartalmaz teljes magyar vonatkozást, kár, hogy csak a 4k lemezt kaptuk meg, egy bluray lemez is simán elfért volna mellette.

A mandzsúriai jelölt, U-571 illetve a Karib Tenger Kalózai 1-4 ment a magyar bluray lemez, igaz az első kettő korábbi master és a 4k-ra meg nem kerültünk fel.

Vannak köztük igaz sztorik is illetve jó bosszúállós krimik, misztikus thrillerek, ezeket szeretjük.

A Secret in their Eyes, a hollywoodi remakeje az argentín 2009-es filmnek. Mindkettő jó, de Nicole Kidman és Julia Roberts azért magasabb szintre emelte a nívót én úgy vélem.

Úton van még a Changing Lanes 4k UHD amerikából (Ütközéspont), de az még nem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1732) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Május 14 a nagy dátum:

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1733) makkmarce válasza Vikthor (#1732) üzenetére


makkmarce
őstag

ezt én is várom, és vajon lesz magyar szinkronnal is? mert az első részt is megvettem 4k-ban

okoskodom, tehát vagyok

(#1734) Vikthor válasza makkmarce (#1733) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nagyon remélem összehozzák ugyanúgy mint az első részt és rajta leszünk legalább felirattal... Legyen akárhogy is, ezt megveszem így is úgy is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1735) hdtomi válasza Vikthor (#1732) üzenetére


hdtomi
senior tag

Sajnos nem lesz rajta se magyar hang, se magyar felirat :(

Az a baj, még a feliratnak is megvan a jogdíja stb. Meg hát már az önálló magyar kiadókon kívül, talán a Paramount ami hoz pár régebbi filmet mostanság.

Nekem is megvan az első rész, ezt is megveszem. Első körben BD-n, aztán később UHD-n is. Azért így, mert várok esetleg egy díszdobozos kiadásra, aztán az úgyis UHD lesz.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#1736) Vikthor válasza hdtomi (#1735) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Sajnos én is ennek adok nagyobb esélyt, hogy nem leszünk rajta. Kár érte, egy jó kis trilógia lesz pedig...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1737) belinho válasza Vikthor (#1736) üzenetére


belinho
senior tag

Nincs Warner forgalmazás, szóval kizárt, hogy itthon megjelenjen hivatalosan szinkronnal, felirattal.
1.rész-t én is megvettem, az még tetszett is, de ez a 2. valahogy már annyira nem jött be nekem.

(#1738) makkmarce válasza belinho (#1737) üzenetére


makkmarce
őstag

nem érdekel, ha nem itthon jelenik meg, felőlem feltehetnek a franciára is :) csak legyen

okoskodom, tehát vagyok

(#1739) Vikthor


Vikthor
nagyúr

A nyúl visszatért hozzám, de most már nagyon fáradtnak tűnt, úgyhogy szerintem egy ideig nem is látom... :DDD


Érkezett egy 1977-es Wes Craven féle The Hills Have Eyes - felújítva 4k UHD lemezen, kis könyvvel, képeslapokkal és poszterrel csomagolva az Arrow Video-tól.
The Nun 2 4k UHD, High Tension 4k UHD, Beast, The Popes Exorcist illetve az AVP 1&2 a horror részlegből.

2 mese:
Wish bluray steelbook és Encanto
Pár klasszikus:
Maverick, Kramer vs. Kramer, Malcolm X
Illetve jó krimik nélkül sincs rendelés:
Sum of All Fears 4k UHD, The Silencing
Hab a tortán meg a Gran Turismo 4k UHD és a King Kong 4k UHD

Még nem döntöttem el melyiket nézzük ma este, de szerintem a High Tension lesz... ;]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1740) eeXaa válasza Vikthor (#1739) üzenetére


eeXaa
addikt

Énmeg visszaküldtem a BR lejátszót.... nem volt értelme számomra.... a 4K ból eléggé kiégtem.... a hétvégén pl. DVD ket néztem, és teljesen jó volt.

(#1741) Vikthor válasza eeXaa (#1740) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A sima bluray lemezeket mivel játszod le? Ezt a panasonic lejátszót csak a 4k UHD miatt vetted?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1742) eeXaa válasza Vikthor (#1741) üzenetére


eeXaa
addikt

Nem a DV meg a HDR10+ miatt, de nem vettem észre lényeges különbséget sem a képben sem a hangban.
...XBOX al meg PS el játszok le már vagy 15 éve.... sosem volt dedikált lejátszóm, aszittem majd most, de mint kiderült számomra semmi értelme.... a 4K lemezek vásárlásáról is leszokok.... esetleg 1-2 film egy évben. Maradok az olcsó használt DVD meg blu rayeknél.... nekem enyit ér a dolog....

(#1743) Vikthor válasza eeXaa (#1742) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na akkor beszéljünk a filmekről, neked mi a top 10 misztikus bűnügyi thriller filmed?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1744) koncsik válasza Vikthor (#1743) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR


Carefully ;)
(bocs eeXaa, nem hagyhattam ki :R )

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1745) Vikthor válasza koncsik (#1744) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ismerem eeXaa film értékelési eljárását (már ha lehet ilyet állítani :D), inkább arra vagyok kíváncsi, hogy esetleg én nem láttam azok közül olyat, amit érdemes megnézni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1746) eeXaa válasza Vikthor (#1743) üzenetére


eeXaa
addikt

...ezekre többé kevésbé ráhúzható ez a kategória

Perfume: The Story of a Murderer
The Place Beyond the Pines
Nocturnal Animals
Infinity Pool
Possessor
The Neon Demon
Too Old to Die Young
Gone Girl
Men
Inherent Vice
The Skin I Live In
Good Time
Leave the World Behind

(#1747) koncsik válasza eeXaa (#1746) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Hmmm. Én rájuk fogok keresni, amiket nem láttam. :R Kiemelkedő másztörpísz? (Nekem amúgy a Twin Peaks mozifilmek. Nem vagyok biztos benne, hogy egyértelműen mindenkinek, csak nekem).

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1748) eeXaa válasza koncsik (#1747) üzenetére


eeXaa
addikt

Az új limited series, az mestörpísz. :K

(#1749) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Körülbelül jó 5 éve keresem ezt a filmet, és most végre rábukkantam véletlenül erre a Gary Oldman remekműre, ami nem más mint az Immortal Beloved (Halhatatlan kedves), Beethoven félig meddig szerelmi életéről szóló történet. Nekem nagyon tetszett a film, és ezen a kiadáson magyar felirat is rajta van. Csak ajánlani tudom, óriásit alakít benne!

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1750) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Raktam fel 9 filmet az apróba, hátha érdekel valakit esetleg.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1751) hdtomi


hdtomi
senior tag

Én egy filmet raktam fel, szerintem egy különlegességet. Aki szeretné nyugodtan írjon rám.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#1752) Vikthor válasza hdtomi (#1751) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem megvan, de tényleg nem mindennapi a White God film. Hogy lett belőle 2?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#1753) hdtomi válasza Vikthor (#1752) üzenetére


hdtomi
senior tag

Elővigyázatosságból szereztem be régebben több példányt, jól éreztem mert sérülten érkezett. Még marad nekem is, de úgy voltam vele, ezeket eladom. Amúgy úgy néz ki, hogy el is keltek.

Mi 8 & Mi Band 6 (+ Lumia 950) - Windows 10 Home 64-bit - Philips 52PFL9606 & Panasonic DP-UB824EGK

(#1754) Vikthor


Vikthor
nagyúr

3 magyar klasszikussal bővült a "hazai" filmekből álló kollekcióm. Ma érkezett a Szürkület, Torinói Ló és a Körhinta.

A Torinói Ló filmen kívül, mindegyik a Second Run, brit kiadó jóvoltából vannak. A fenti 3-at a Kultúrbarlang-tól sikerült beszerezni, érdemes igyekezni, mert a fenti címekből alig van már.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.