Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96251) MPowerPH válasza Cathfaern (#96250) üzenetére


MPowerPH
félisten

Comandante mar a duplaja lenne ennek is. :DDD Ujonnan ennyi a G1. Neztem az osszehasonlito tesztet errol a Comandante -val. Annyira nem szerepelt rosszul egyebkent. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96252) Csápájev válasza CB (#96240) üzenetére


Csápájev
őstag

Profi vagy :DDD

(#96253) konzumpro válasza koxx (#96248) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem gyenge, inkább az a bajom vele, hogy túl sok levegő kerül a tejbe, ha a felszín fölé kerül a gőzcső vége, négy lyukkal eléggé lutri, hogy sikerül.

(#96254) koxx válasza konzumpro (#96253) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aha, az mondjuk tényleg nem túl ideális. Nálam az 1 furatossal is csak az volt a baj, hogy hirtelen nagy erővel megküldte, a végén meg egy jó nagy paplanhab lett.

(#96255) kzoltann válasza koxx (#96254) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Én feladtam a tejjel szenvedést és inkabb iszok Espresso Tonic-t.

(#96256) koxx válasza kzoltann (#96255) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:DDD imádom az E.T-t, de csak nyáron
Most a karanténosdi alatt azért a napi 2-3 flat white készítésénél volt időm gyakorolni, ha el nem vízkövesedik megint ez a rohadék gőzkar.

(#96257) MPowerPH válasza bbuffy (#96249) üzenetére


MPowerPH
félisten

Talaltam G1 -et, ujonnan olcsobban, £93 -ert akciosan. Megvettem. Elvileg a javasolt C2 folott van tudasban. Nekem eleg lesz. Most a mar emlitett kotyogoshoz, amig nem szervalok egy konyhaba valo gepet is, amit kineztem. Sajnos csak hasznaltan lehet beszerezni, de egyszer ugyis talalok. :)

Vagyis talaltam is, Gaggia Evolution, de az ipse lusta postazni. :o

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96258) konzumpro válasza koxx (#96254) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hát, még tesztelem, nem tudom mi lesz a vége, de 11 után úgyse lenne szabad tejeset inni...
Why Italians Don't Drink a Cappuccino After 11am

(#96259) vicces1 válasza MPowerPH (#96257) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kotyogóshoz nem lesz kihívás. Kíváncsian rápróbálnék presszóra.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96260) bbuffy válasza MPowerPH (#96257) üzenetére


bbuffy
senior tag

Na ugye? Jó ár már amugy. Közben utánaolvastam, egész jó már az a szint. Bőven jó lesz.

Urak!
megjelent a Pro.
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96261) koxx válasza bbuffy (#96260) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1318 font? :C :DDD valakinek picit elgurult a gyógyszer. Amúgy avx-nél lesz 2db 4kiló alatt.

(#96262) sz.zs. válasza koxx (#96261) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Még a “4kiló alatt” is rohadt sok :Y

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96263) koxx válasza sz.zs. (#96262) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem egy bestbuy gép. Nem tudom mire gondolhattak az árazáskor. :U

(#96264) 72lakiluk válasza koxx (#96263) üzenetére


72lakiluk
tag

Bestbuy lenne negyed áron :)

(#96265) koxx válasza 72lakiluk (#96264) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A DB miatt akar 300k is lehetne, de tobb mint fel milla nevetseges.

(#96266) Neck


Neck
veterán

Ma érkezik Annácska. Sikerült Amazonon nagyon akciósan kifogni. Tudom, nem vagytok nagy véleménnyel róla, de 375 eurót szerintem megért a beépített PID-del együtt, még akkor is, ha csak 57-es (szerintem ez a legnagyobb hátránya). Majd jelentkezem a tapasztalatokkal. U.i.: Valaki tud egy jó tampert ajánlani hozzá? :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#96267) radi8tor válasza Neck (#96266) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

https://onepacket.hu/eszkozok/tamperek
Lehet szerintem 57-est is rendelni ebből.

⭐ Stella

(#96268) koxx válasza radi8tor (#96267) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ádám olyan méretű tampert készít amilyet kérsz :) nálam most készülőben van egy magasított talpú 58,6-os.

Vettem az arch&beansnél 2 zacskó júli 8-as pörkölésű kofit, egy Kenyát és egy Hondurast. A Hondurassal gyönyörű lefolyás, nagyon zamatos testes íz. A Kenyából az első 2 shot még elment, de aztán olyan szinten megdöglött a kv, hogy fröcskölt mindenfele a kosárból és mocsárlé íze volt. Szerintem nem bírta a konyhában a 28 fokos meleget.

[ Szerkesztve ]

(#96269) Parci válasza sz.zs. (#96262) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a qm silvano is 1000 usd/eur volt mindig is, szóval ezek ma ennyibe kerülnek :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96270) Neck


Neck
veterán

Meg is érkezett.

Az első 3 lefolyás átrohant a kávén. 3 baros nyomással.
Most legfinomabbra állítottam a Graef őrlőt, és megta(m)peroltam mint az állat, így felmegy olyan 7-8 barig, de így sem elég jó, bár jobb, mint eddig volt.

Gondolom a fos bolti döglött kávé miatt ilyen, ugye?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#96271) koxx válasza Neck (#96270) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen valószínű, ha döglött akkor mindegy mit állítasz.

(#96272) Neck válasza koxx (#96271) üzenetére


Neck
veterán

Frankó. Most gyorsan utánanéztem, a német faluban, ahol lakunk, van egy kávépörkölő. Elszaladok egy 250g-os tasakért, hátha...

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#96273) bbuffy válasza koxx (#96261) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ennek fényében nem is volt drága a Rocket :DDD

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96274) sz.zs. válasza Neck (#96272) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ettől függetlenül még az is lehet, hogy kívánna a Graef egy alátétet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96275) Neck válasza sz.zs. (#96274) üzenetére


Neck
veterán

Szétszedtem, 0 alátét van alatta, és nem adtak hozzá. Mehetek az obiba? 10-es kell?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#96276) freaghill válasza sz.zs. (#96274) üzenetére


freaghill
őstag

Ez nem az ami nekem is volt, hogy nem alátéttel kell állítani, hanem a kis kosárkán?

Csak kérdezem, nem tudom :)

(#96277) Neck válasza freaghill (#96276) üzenetére


Neck
veterán

Kosárka. Meg is találtam.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#96278) sz.zs. válasza freaghill (#96276) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mivel nemtom milyen Graef, lehet... de közben meg is jött a válasz :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96279) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

Hoppá: flair dupla kifolyó
Remélem a classichoz is kidobják majd!

(#96280) Parci válasza Peti...(16v) (#96279) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

micsoda fejlesztés!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96281) koxx válasza Parci (#96280) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

10év megfeszített kutatómunka

(#96282) Nyufiful válasza Rison77 (#96161) üzenetére


Nyufiful
csendes tag

A Veritas egy vicc... Megrendeltem Nordát. Eltelt két hét, felhívom őket, mi a helyzet a rendeléssel. Nagy csend, hebeg habos a kissrác, hogy hát nem lesz Norda egy darabig. Kérdezem, hogy talán erről nem kellett volna engem is értesíteni? Hát nem tudja... Ne nagyon alapozzatok a Veritasra Norda ügyben... Vettem egy BWT kancsót, olcsóbb és nem érzek érdemben különbséget Norda és kancsóval szűrt víz között. Volt Laica kancsóm is, azt utáltam, keserű lett a víz. BWT szűrői egész jók, egészen minimálisan éreezni csak ezt a kesernyés ízt.

(#96283) konzumpro válasza Nyufiful (#96282) üzenetére


konzumpro
senior tag

Vannak mineral balance meg magnesiumactive Laica betétek, azok nem "keserűek". Cserébe vízkövesedik tőlük a kazán (ha van kazán).

(#96284) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Megjott a Brikka -m. Nagyon baba, nem egy normal kotyogos. :)
Mi a szelep korrekt allasa? Csak mert latom, hogy lazithato, amivel no a gap a kupak es az alatet kozott. Gondolom ezt teljesen be kell csavarni?!

Don't Tread On Me

(#96285) Silent77 válasza MPowerPH (#96284) üzenetére


Silent77
veterán

Igen, teljesen rácsavarni. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#96286) MPowerPH válasza Silent77 (#96285) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szuper. :) Szervalok kavet bele, amivel csinalok 3 elo-fozest.
Daralo csak kov. heten jon, addig meg nem hasznalom.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96287) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Milyen örlő ajánlott 15e-ig? Mit vállalok, ha ennyiért veszek őrlőt? (például meddig fogja bírni, az őrölés minősége milyen lesz, stb.) :R

(#96288) I02S3F válasza I02S3F (#96287) üzenetére


I02S3F
őstag

Most, hogy olvasom az összefoglalót, így inkább egy Bialetti Birikkát kellene vennem. Hiszen lehet frissen őrölt a kv, ha a főző meg rossz minőségű.

(#96289) nemethsza válasza I02S3F (#96288) üzenetére


nemethsza
tag

Mindig az őrlő a fontosabb :)

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#96290) haten válasza sz.zs. (#96274) üzenetére


haten
tag

Én a 702-est új korától kezdve legfinomabbon használtam, minden féle kávétípusnál. Múlt hétem meguntam, hogy sosincs crema, és 4-5 másodperc alatt a kifolyó kávé kivilágosodik, és sosem tudom a megfelelő ideig főzni, mert 15 másodperc alatt félig van a csésze. Tudtam kellene az az alátét. Mindjárt kettőt is betettem a kúpos kés alá, de azóta csak olyan darabosan darál, mint a kristálycukor szemcsemérete. Nem finomabb lett, hanem sokkal durvább. Szétszedtem, megint összeraktam, úgy gondolom minden a helyén van, de nem változott. Járt már valaki így? Mit rontottam el?

(#96291) sz.zs. válasza haten (#96290) üzenetére


sz.zs.
senior tag

1., a felső késtrató és az állítógyűrű jelölése nem esett egybe az összerakásnál
2., és / vagy a felső késtartóról letörted a kis műanyag pöcköket

"4-5 másodperc alatt a kifolyó kávé kivilágosodik, és sosem tudom a megfelelő ideig főzni, mert 15 másodperc alatt félig van a csésze" - ez símán lehet döglött kávéra utaló jel is.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96292) MPowerPH válasza Silent77 (#96285) üzenetére


MPowerPH
félisten

Crema nagyon nincs, bar ez ilyen pre ground coffee, gondoltam atmosashoz jo lesz. Ha tultomom, akkor a kiscszelepen enged ki vizet, ugye?

Don't Tread On Me

(#96293) MPowerPH válasza MPowerPH (#96292) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hozzatennem, a kavenak mar a zacskoba beleszagolva nagyon rossz a szaga...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96294) Csápájev válasza MPowerPH (#96293) üzenetére


Csápájev
őstag

Kinézetre pedig szép...

(#96295) MPowerPH válasza Csápájev (#96294) üzenetére


MPowerPH
félisten

A kave maga is tul durvara van orolve. Azert a bean to cup gepem ennel sokkal finomabbra orli. Na meg a kinezet egy dolog. :D A crema nalam az, ami ha kiiiszod a cseszed, akkor rajta marad a szelen, mint a krem. Vagy kanallal felpupozhato, kis duneket lehet belole epiteni.

De ennyi penzert ez nem rossz. :)

Don't Tread On Me

(#96296) Ketchup2020 válasza MPowerPH (#96295) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Szép napot. :C
Pedig ezzel a "cremaval" elégedett lehetsz. A Brika kb ezt tudja max. Ne számits olyanra mint egy presszogépnél. Az nagyon más főzési elv.
(talán amit nemrég linkelt valaki a 9Barista az tudhat valamit.)

(#96297) MPowerPH válasza Ketchup2020 (#96296) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ihato...Eros, es ami nekem fontos volt, nem egett. Anyosomnal szoktam inni kotyogost, de csak udvariassagbol. Az mindig meg volt egve.

Amig nem talalok jofele presszokave gepet, addig ezt hasznalom. Turakra meg egyenesen tokeletes, csak a kis adag miatt tobbszor kell nekiallni lefozni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96298) Neck válasza sz.zs. (#96278) üzenetére


Neck
veterán

Cm800. Összefoglalóban lehet frissíteni kéne. A kosárka kivétele után ki kell tekerni az oldalán található két pici csavart. Ezután engedi tekerni magát a tartójában. Logikusan befelé, azaz összetekerve közelebb kerül a késhez, azaz finomabb lesz, kifelé, azaz széttekerve durvább.

Aztán az sem mindegy, hogy hogyan rakod vissza a kosárkát a helyére. Nekem elsőre sikerült valahogyan rosszul összerakni, és hiába volt minden a legfinomabb álláson, sóder jött púder helyett. :W Aztán jól összerakva meg 40-esen is púder jött. Most kb másfél fordulattal kitekertem, így 20-ason jön a púder.

Vettem friss pörkölésű kávét. Sajnos túl friss (30-án pörkölték). Még nagyon kezdő vagyok, de elsőre nem rossz: (szuper lassú lefolyása volt, enyhén étcsokis, picit kesernyés, még be kell lőni)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#96299) Ketchup2020 válasza MPowerPH (#96297) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Énnekem is ilyen ok miatt volt, még most is van hogy azt használom. Mostmár egy gaggia mellet van. Espressóban a Handpressó lett a végleges túrákra.

[ Szerkesztve ]

(#96300) soldier2 válasza MPowerPH (#96297) üzenetére


soldier2
őstag

Ha égett a (jó alapanyagból készült) kávé a kotyeszban akkor annak az oka, hogy sok a víz. Anyósodéknál próbáld meg kevesebb vízzel tölteni a rendes kotyeszt, csodát tesz. A magyar emberek többségének akkor jó a kávé, ha sok, így gyakorlatilag túltöltik vízzel és kávéval is a kotyogót (tömöríteni nem csak a brikkában nem javasolt, a sima kotyeszban is max késsel lehúzod a fölösleget).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.