Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95901) zolnagy válasza bajzal (#95900) üzenetére


zolnagy
őstag

Itt Fragola, (aki nem kevés gépet látott belülről) a Delonghit mondta jobbnak a Krupssal szemben. Tehát az utolsó linked.

(#95902) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Felturbózott desztillált vízzel főzöm a kávét.
Itt általában DM-est ajánljàk, de most a Müllerben sikerült vennem.
Az a kérdés hogy a Mülleres DIN 43530 szerint készült a DM-es meg csak annyi van írva hogy VDE 0510. Valaki tud erről valamit? Fogyaszthatóság, egészségre való hatás.. ilyesmi.

(#95903) bajzal válasza zolnagy (#95901) üzenetére


bajzal
őstag

Akkor inkább Delonghi.

És ez jó ennyiért amit lnikeltem Delonghi, vagy van jobb is ennyi pénzért esetleg?
Ez egyébként az Inissia EN80 lenne csak nem írta ki az Auchan?
Kapszuláknál pedig csak arra kell figyelni, hogy nespresso kompatibilis legyen? mint pl ez? [link]

(#95904) Cathfaern válasza bajzal (#95900) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az első dolce gustos gép, azt nem javaslom ha espresso-szerű élményt szeretnél (dolce gustonak az espressoja is inkább "kotyogós"-szerű kávét főz).

"Kapszuláknál pedig csak arra kell figyelni, hogy nespresso kompatibilis legyen?"
Ha nespressos géped van, akkor igen :)

(#95905) Mylord3 válasza Parci (#95899) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Fogalmam sincs, mert életemben nem jártam a szervizben.

(#95906) zolnagy válasza bajzal (#95903) üzenetére


zolnagy
őstag

Igazából fogalmam sincs, mert én magamnak soha nem vennék kapszulás gépet. De erre emlékeztem, hogy a Delonghi állítólag jobb. Meg az van még meg, hogy a drágábbak sem jobbak műszakilag, legfeljebb más dizájn, meg kialakítás.

(#95907) konzumpro válasza zolnagy (#95906) üzenetére


konzumpro
senior tag

Viszont a legolcsóbbakban manuális az adagolás.

(#95908) Silent77


Silent77
veterán

Urak!

írtátok, hogy cold brewhez legjobb a világos pörkölésű kávé.
[link] mtmr-nél van amelyiket ajánljátok? Cold brew, és persze presszóhoz is.
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95909) zolnagy válasza konzumpro (#95907) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor ez előny az én szememben. :)

(#95910) freaghill


freaghill
őstag

Ha valaki Kecskeméten jár akkor térjen be a Nano-ba.
Most ittam egy Kolumbiai szüreti gyümölcskávé - Kapuczinert itt, és nagyon rendben volt. :R

Sajnos tudom, hogy otthon ilyen finom kávét biztos nem tudnék húzni, vagy savanyú, vagy keserű lenne, de nagyon finom narancsos volt, az illata is a narancshéjra emlékeztet.

Agyalok egy Flair/Robot beszerzésén még mindig, csak akkor egy vízforraló is kell.

(#95911) Silent77 válasza freaghill (#95910) üzenetére


Silent77
veterán

Hétfőn voltam ott, 72lakiluk ajánlására. :)
Következőnek ha arra járok azt fogom megkóstolni. Én egy Brazilt ittam, de itthon nekem se sikerül ilyen finomra.

Vízforraló.
Nem rég vettem, tökéletes cucc.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95912) zolnagy válasza Silent77 (#95911) üzenetére


zolnagy
őstag

Ez a vízforraló kb menny idő alatt forral fel 1 dl vizet? (vagy 2 dl-t, ha azzal van tapasztalat)

(#95913) vicces1 válasza freaghill (#95910) üzenetére


vicces1
aktív tag

Meglepő, hogy rendes szettel, gyakorlással nem tudod ezt otthon reprodukálni.
Ritkán éreztem, hogy ugyanabból az anyagból jobbat kapok bárhol, bármilyen cuccal elkészítve.
(mondjuk nem is az eszközökben keresem a megoldást)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95914) freaghill válasza vicces1 (#95913) üzenetére


freaghill
őstag

Nem tudom, nekem valahogy a 4 fal között sosem sikerül olyan jól mint kávézókban amit kapok, ez a tapasztalatom, és nem a gépparkra fogom most.
Csupán eljátszottam az utóbbi időben a gondolattal, hogy egy ilyen Robotra cserélni a Babyt, azért írtam nem azért, mert ettől várnám a megoldást. :)

Silent77: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#95915) zolnagy válasza vicces1 (#95913) üzenetére


zolnagy
őstag

Szerintem nincs ebben semmi meglepő. Én sem tudom adott esetben elérni egy olyan helyen készített kávé minőségét (max megközelíteni), ahol rendesen oda is figyelnek a készítésre. Nem egyszer volt, hogy nagyon ízlett a kávé és vettem is ott helyben ugyanolyat, de nem kaptam ugyanazt otthon elkészítve. Ezek mondjuk világosabb pörkölések, amit egyébként is nehezebb jól elkészíteni.

(#95916) Silent77 válasza zolnagy (#95912) üzenetére


Silent77
veterán

Nem néztem még, de megnézem neked később.

2dl, 2 perc.
A Xiaomi forralom gyorsabb picit, de nem sietünk. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95917) zolnagy válasza Silent77 (#95916) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi! A 2 perc se vészes 2 dl-re.

(#95918) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok.
Nem tudom jó forumba irok e be. Szeretnék egy használt automata kávégépet venni és ki is néztem most egy Delonghi esam 5600 perfecta gépet, úgy gondolom egész jö áron. Nem tudom a gép teljes előéletét, de kertem egy fotót az össz lefőzött kávémennyiségről es 13e-t mutat, ami nekem elég durvának tűnik. Nem értek a kávégépekhez ezért lehet ez olyan mintha egy használt autóban lenne 13e km, ami ugye semmi :) A gép állitolag tökeletes, de mittudomén, nekem ilyesztő ez a szám :D Vagy csak nekem az ? :)

(#95919) Silent77 válasza zolnagy (#95917) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem elsőre furcsa volt a Xiaomi után, de már megszoktam.
Azt hiszem írja a kézikönyv, hogy ne tegyünk bele kevesebbet mint a min 0,5L. Ezt betartom.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95920) koxx válasza tom_77 (#95918) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a gép amivel 13e kv-t főztek le az autóban olyan mintha 600e km-rel vennéd meg. (automata esetén, a kávézókban lévő profi gépeket most ne keverjük ide)

(#95921) tom_77


tom_77
tag

Köszi. Akkor ez messziről kerülendő ha jól ertem :) Milyen jó hogy pl ez a tipus képes kiirni ilyen statisztikákat. Jaa es hogy nem resetelte a tulaj :)

(#95922) Bazsee71 válasza koxx (#95920) üzenetére


Bazsee71
őstag

Legyen inkább 250e km, annyira nem vállalhatatlan a 13ezres gép sem, na meg ugye állapotot nézünk. :) Kérdos, hogy milyen sűrűn szervizelték, megkapta-e a szükséges tisztításokat? Szívesebben vennék én is 4-8e közötti kávéval gépet, de van pár iroda, ahol a gépek már bőven 20e felett járnak, és pár tömítés cseréjén eddig kutya bajuk (lágyított vízzel üzemelnek, és rendszeresen megejtik a zsíroldós tisztítást is).

(#95923) tom_77 válasza Bazsee71 (#95922) üzenetére


tom_77
tag

Hát igen, de azért nekem ijesztő számoknak tűnnek ezek ;) Te megvennél egy ilyen gépet 45e-ért, ugy hogy igazábol nem tudod a gép előéletét, mert hiába mondja az ember hogy ő napi 1 kávét főzött le vele, de nyilván ez is egy külföldi presszóbol behozott gépként került hozzá. Vagy pedig 36 évés a masina :D

(#95924) koxx válasza Bazsee71 (#95922) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fene tudja :) ezek az automaták nem az örökkévalóságnak lettek terveztve. Egy jurát talán meg mernék venni.

(#95925) nemethsza válasza freaghill (#95910) üzenetére


nemethsza
tag

Pedig ez a narancsos kolumbiai nem is háklis fajta :-D
Szerintem otthon is simán vállalható.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#95926) bluesfan válasza bezsoo (#95897) üzenetére


bluesfan
tag

Én 3 éve használom, jól kijövünk egymással.
Azért elsősorban ne a használható méretű bögre mérete alapján dönts gépvásárláskor.

(#95927) soldier2 válasza tom_77 (#95923) üzenetére


soldier2
őstag

Tudom más kategória, de az Quicmill Aquaviva-m 7000 körüli értéket mutatott amikor megvettem. Régi mint az Istennyila, és 10000-nél átfordul, szvsz a kérdés az hányszor fordult át a számláló :). Mai napig megy szüleimnél. Persze el is romolhatott volna. Ha hibátlanul működik, és esztétikailag is vállalható, én vsz nem törődnék a számlálóval (pedig a Creminába jó lenne egy, meg a Parci Aplimontjába is :) ).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#95928) Parci válasza soldier2 (#95927) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mellé kell tenni egy ilyen csengős, mechanikus számlálót, rávágsz a tetejére, léptet egyet. ezzel lehet jelezni azt is, hogy kész a kávéé.

hmmm, tényleg kéne egy :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95929) bajzal válasza Cathfaern (#95904) üzenetére


bajzal
őstag

Tényleg, az dolce amit linkeltem. Nespresso-t szeretnék :)

Szerintetek az EN80 Inissia [link] és az EN85 Essenza Mini [link] között van valami különbség a dizájnon kívül? Én műszaki adatokban nem nagyon láttam különbséget. Ráadásul az olcsóbb 80-nak még nagyobb is kicsit a víztartálya. Viszont a 85 kicsit halkabb. Kb. ennyi különbséget olvastam: [link]

(#95930) konzumpro válasza bajzal (#95929) üzenetére


konzumpro
senior tag

Egyébként az nem igaz, hogy a Dolce Gusto kotyogós-szerű kávét főz. Biztosan van hosszú kávé kapszula hozzá, ami tényleg nem presszó, sőt olyan is amiben instant kávé is van, de semmivel se rosszabb mint a Nespresso, annyi csak a bűne, hogy több kávé fér bele, és még tejporos kapszula is létezik amivel plusz kütyü nélkül lehet gépi cappuccinot készíteni.

(#95931) maross válasza konzumpro (#95930) üzenetére


maross
veterán

nalam dolce van, szerintem az osszes letezo kapszulat probaltam, de nespresso valoban presszosabb erzest ad, igaz tobb penzert. Dolce gustoban a tejeseket is szeretem, bar azokban elvileg instant kave van. En nem erzem, jo a valtozatossag, heti egyszer boldogan iszom a flat whiteomat :). A kompatibilis kapszulakat nem feltetlenul komaljak a gepek (ez dolcera is igaz), neha lazan felrobbannak es torolhetjuk mindenhonnan a kavet + lehet inni a zaccos vegeredmenyt, ez nalam is tobbszor sikerult, es nespressos havernal is a nem-alu kapszulakkal.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#95932) konzumpro válasza maross (#95931) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Pellini kapszulák jók. Utántöltősről még nincs tapasztalatom, nekem pedig megérné a macerát is a friss pörkölésből készített kóstoló.

[ Szerkesztve ]

(#95933) freaghill válasza nemethsza (#95925) üzenetére


freaghill
őstag

Útba fogjuk ejteni Kapuczinert és veszek otthonra ilyet.
Mi az ami hasonló és nem nehéz finomat húzni belőle?

(#95934) nemethsza válasza freaghill (#95933) üzenetére


nemethsza
tag

Én ehhez hasonlót még nem ittam. Narancsos étcsoki, ha jól készíted...
Anno volt Paljocnak egy epres milkája, de évekkel ezelőtt, szerintem azóta se. De erről inkább ő tudna nyilatkozni.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#95935) bezsoo válasza soldier2 (#95927) üzenetére


bezsoo
csendes tag

Köszi a többi elvárásomnak tökéletesen megfelel, már csak ez volt kérdés!

(#95936) yazoo1 válasza nemethsza (#95925) üzenetére


yazoo1
tag

Igaz,pont ezt akartam írni...
Otthon uolyanra sikeredik..de én magamnak ezt leegyszerűsített em: " szicíliai kávénak" hívják,ha kevés friss narancshéjat reszelsz a cremára, pár percig hagyod. Aztán vagy kikanalazod vagy megiszod..
Tök finom, bár én a narancsot nagyon szeretem de vigyázok ne vigye el a kávé ízét..
Nos ez olcsóbb megoldás és nem vagyok abban sem biztos hogy kapucinerék ahonnan veszik,azok vmi hasonlóan manipulálják vagy vmi kémiai anyagot locsolnak a kávéra...
Ja, és tényleg nagyon drága...

(#95937) vicces1


vicces1
aktív tag

Véletlenül került terítékre, semmi dátumot nem találtam a zacsin.
Remélem nem akkori pörkölés, amikor ez a teszt volt :DDD [link]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95938) CB


CB
senior tag

Pár napot Balatonfüreden töltök a párommal, gondoltunk egyet, az ebéd utáni kávét a Pazarban fogyasztjuk el.
Odasétáltunk a kávézó elé. Színültig tele. Minden asztal foglalt...
Egy hölgy éppen felállt az egyik asztaltól. Mi leültünk.
Vártunk pár percet......semmi. Az egyik felszolgáló lány a mellettünk levő asztalhoz lépett, megismerte egyik ismerősét. Ölelkezés, puszilkodás, beszélgetés magánügyekről. Mi még mindig vártunk.
Mondtam a páromnak, hogy belépek a kávézóba, megnézem a sütiket, és kérek egy presszót. Amint beléptem, láttam, hogy egy másik felszolgáló hölgy a pult elötti széken ül, beszélget. Ő is észrevett. Kedvesen megkérdezte, mit szeretnék. Mondom, hogy egy eszpresszót. Kérdi, hogy van-e már asztalunk? Mondom van, kb. 5 perce. Erre a lány: ja, a kávét a pultnál kell kérni!
Mondom neki, hogy voltunk már párszor itt, akkor kiszolgáltak, ha leültünk.
Hát, srácok, mondanám, hogy a kávé finom volt, de ezek után nem ízlett annyira a 600 Ft-os eszpresszó
Ja, amíg a presszót ittam, a mellettünk levő asztalnál még mindig beszélgetett a másik felszolgáló csaj.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#95939) radi8tor válasza CB (#95938) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet lecserélték a felszolgálókat tavaly óta. Lassan szolgálnak ki ez tény, de ha gyorsítani akarod a folyamatot miért nem mentél oda a pulthoz rendelni? (újhullámos kávézókban amúgy is ez a divat)

⭐ Stella

(#95940) koxx válasza radi8tor (#95939) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Prágában én mindig a pultnál kértem ki mert megszoktam itthon, de ott a legtöbb helyen asztalhoz kijönnek.

(#95941) radi8tor válasza koxx (#95940) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, de ha rögtön a pulthoz mész akkor kiderül hogy mi a szokás. Bár asszem' ahol pultos rendelés van azt egyértelműen kiírják. Tömeg esetén én tuti megpróbáltam volna pultnál gyorsítani a folyamatot.
Idén voltatok már Füreden?

⭐ Stella

(#95942) konzumpro válasza CB (#95938) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem az övék a hely, nem érdekük a nagyobb forgalom és a visszatérő vendég, nem törődnek vele. A tulajnak meg nem innen jön be az utolsó forintja, gondolom csak hobbi. Vagy nem szereti a pénzt. Van ilyen.

(#95943) vicces1


vicces1
aktív tag

Kakukktojás :U

Tudom, egy lelketlen user vagyok, aki bántja a pörkölőt, hogy a 10k/kg os cuccal az őrlőt is püföli.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95944) Parci válasza CB (#95938) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából a közeg sajnos elég gázos. az az egész környék, kb. mint a gozsdu udvar, elsőre új, meg szép, meg látványos, másodikra meg... steril, újsznobok gyülekező helye, drága, pucsítós. és így a kávé sem esik már olyan jól, tény. hadd ne mondjam, hogy hogy néztek ránk, amikor kértünk plusz tányért, meg evőeszközt a gyerekek miatt. meg is kellett ismételnem, hogy igen, plusz tányér, meg szalvéta, mert hát kicsi és kupit fog csinálni a legjobb szándékunk mellett is. :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95945) 72lakiluk válasza vicces1 (#95943) üzenetére


72lakiluk
tag

:F mit kell látni ?

(#95946) koxx válasza Parci (#95944) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egész Balatonfüred ilyen :o

(#95947) CB válasza konzumpro (#95942) üzenetére


CB
senior tag

Így is tele volt a hely...ettől nem mennek kevesebben.

Többieknek:
Azért nehogy már az legyen a konklúzió, hogy én vagyok a f@sz, mert nem mentem a pulthoz azonnal kérni!
Akkor írnák ki az asztalra, hogy rendelni a pultnàl kell, ne várj a felszolgálóra!
Nem várnának a vendègek 5 percet feleslegesen......
De mindegy is.
Sütiből legalább 10 fajta volt, és mind nagyon bejövős. Sajna 1 szelet 900 - 1000 Ft.
Ezen kívül pohárkrémek is vannak, párom már kipróbálta őket, mind finom.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#95948) radi8tor válasza CB (#95947) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én nem ezt mondtam, de ha nem akarsz várni az ellen lehet tenni.
Písz! :R

⭐ Stella

(#95949) Parci válasza CB (#95947) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, újhullámos-hipszterbaristás árban van minden. de tényleg jók.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95950) konzumpro válasza CB (#95947) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ha ennyire jól megy, van még hely másik kávézónak is.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.