Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95851) Toobee


Toobee
veterán

Mokaflor Bio Organic 100A
Mokaflor 100 % Arabica Moretto-t akartam rendelni (megfogott a csomagolás :DDD), de valószínűleg mellé ment a gombnyomkodás.
Elég világos cucc, hiába olasz. Nem bántam meg, de azért ~9500/kg körül lehet jobb kávékat is venni. Naked dupla, kb. 18 gramm kell, hogy tele legyen a kosár, ez 17,5-ből készült. A gyors lefolyást szereti, nem egy hőigényes kávé (GetUp-hoz képest 1 fokot emeltem a PID-en)

https://barbieripnk.hu/

(#95852) Parci válasza norkov84 (#95850) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

achso :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95853) RetepNyaraB válasza sz.zs. (#95845) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Koszi, ez egesz jarhato utnak tunik; csak keruljek kavegep kozelbe (sajnos nyaralok ;])

link vicces1@ mire jo masok helyett haborogni? Kerdeztem valamit, valaki egyet ertett, valaki nem, en meg pont az egyet ertonek nem irtam semmit, my bad, nem szaporitottam a karaktereket feleslegesen (mint most) es nem szalltam bele annak az arcaba sem, aki mashogy gondolta, nyilvan tapasztalatbol beszelve.
Szoval nem biztos, hogy meg kell védened a tobbieket velt, vagy valos ellensegekkel szemben :U

Ekezet nincs, az uj prohardver app es az lg nem szeretik egymast

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95854) 72lakiluk válasza RetepNyaraB (#95853) üzenetére


72lakiluk
tag

Jól szóltál :K régen volt már 'balhé' a fórumon, és ha mindenki hidegvérrel kezeli a helyzetet, most sem lesz :)

(#95855) 72lakiluk


72lakiluk
tag

Paljoc Guji már nincs fenn a honlapon. Lehet kifutott. Segítsetek ki légyszi, milyen ízjegyeket hordoz ? Kiporciózáskor kidobtam a zacskót és nem néztem meg. Kösz.

(#95856) sz.zs. válasza 72lakiluk (#95855) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kóstold meg és megtudod ;]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95857) 72lakiluk válasza sz.zs. (#95856) üzenetére


72lakiluk
tag

:) a Rwanda után egy ricnivel durvítanom kellett az őrleményt, bánta is 2x20g :(( mire rátaláltam. Tényleg jó, ahogy Parci is írta anno. Vannak olyan ízjegyek kávékra írva, tesztekben, nemhogy nem kóstoltam még olyat, de nem is hallottam még róla. :D

(#95858) kurtuzov válasza 72lakiluk (#95855) üzenetére


kurtuzov
senior tag

(#95859) Flashback


Flashback
addikt

Már eldöntöttem hogy melyik Flair + kézi hajtány erre ki kell fizetni a közmü hozzá járulást. -300K... Uh most tolódik a full manual projekt. De bosszantó is ez... :O

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#95860) 72lakiluk válasza kurtuzov (#95858) üzenetére


72lakiluk
tag

Kösz. Egy kis tömjén, mintha éreztem volna valóban :)

(#95861) Krajcsi


Krajcsi
csendes tag

Sziasztok!

Van valami bevált receptje valakinek arra, hogy kézi őrlőnek, jelen esetben az 1zPresso JX-PRO-nak miként lehet a belső részét (kb. 10 cm hosszú henger belseje) alaposan kitisztítani?

Ecsettel nem férek hozzá rendesen, ahol igen ott sem sokat segít. Próbáltam kompresszorral, de az sem hozta meg a kívánt eredményt. :O
A gyártó azt írja, hogy vízzel tilos.

Valaki írjon már valami tuti módszert pls :D

Köszönöm a segítséget előre is! :R

Üdv, Krajcsi

(#95862) 72lakiluk válasza Krajcsi (#95861) üzenetére


72lakiluk
tag

Szétszedted ?

(#95863) verti1 válasza 72lakiluk (#95862) üzenetére


verti1
tag

Szerintem is szét lehet szedni annyira, hogy mindenhez hozzáférj, de felesleges. Én a tengelyt és a belső kést szoktam kivenni. Akkor már hozzá férsz a külső késhez és kefével le tudod szépen takarítani. Nem kell kivenni a helyéről. Ami felette van azt ki lehet fújkálni szájjal.

(#95864) 72lakiluk válasza verti1 (#95863) üzenetére


72lakiluk
tag

Szilikonoztad valamelyik alkatrészét ? Talán ajánlott, de én még nem kentem.

(#95865) Krajcsi válasza verti1 (#95863) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Szétszedtem, persze. Az a bajom, hogy bele van száradva ilyen-olyan kávé aprólék és nem akar fújássaé sem kijönni.

Amennyire lehet teljesen szétszedtem, a külső és a belső kést azt nagyon szépen le is tudtam tisztítani, de a henger belső falához nem férek hozzá rendesen és nem tudok nyomást kifejteni rá, hogy leszedjem pl egy kefével.

Valamilyen oldószer segíthet? Mit lehet használni ami élelmiszeripari szempontból is biztonságos? :D

(#95866) verti1 válasza 72lakiluk (#95864) üzenetére


verti1
tag

Az állító tárcsa belső alkatrészeit egy kicsit. Eléggé nyersen járt nélküle.

(#95867) verti1 válasza Krajcsi (#95865) üzenetére


verti1
tag

Valamilyen ecsettel szerinte be lehet nyúlkáni felülről, lehet kapni hobby boltban rengeteg méretben vagy saslik pálca...

(#95868) soldier2 válasza Krajcsi (#95865) üzenetére


soldier2
őstag

"Valamilyen oldószer segíthet? Mit lehet használni ami élelmiszeripari szempontból is biztonságos?" - kis dihidrogén monoxidot próbálj ki. Tudom, nem javasolja a gyártó, de egy kevés nem árthat. Esetleg egy fotót a problémádról (azok kedvéért akiknek nincs ilyen daráló otthon)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#95869) Bazsee71 válasza Krajcsi (#95865) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha erőszakkal nem jön ki, akkor jó eséllyel a kávédba sem fog kerülni belőle. :)

(#95870) Cathfaern válasza soldier2 (#95868) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából arra kell figyelni, hogy az ezekben az acél nem rozsdamentes. Tehát ha kicsi nedvesség is marad rajta, akkor rögtön elkezd rozsdásodni.

Mondjuk én személy szerint nem erőltetném a mosást, az őrlőknél van jelentősége a tisztántartásnak, máshol szerintem nem ér annyit, hogy utána esetlegesen elkezdjen rozsdásodni.

(#95871) soldier2 válasza Cathfaern (#95870) üzenetére


soldier2
őstag

Nem rozsdamentes  :Y ? Kis nedves törlés akkor sem árt ha utána megszárítod, de ez akkor is érdekes.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#95872) Parci válasza Bazsee71 (#95869) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na meg kipucolod, tekersz két shotot, és ugyanott vagy megint

bevallom őszintén, aztán dobjanak le a szakma legmagasabb ormairól, hogy én nem pucolom a darálóimat

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95873) bbuffy válasza Parci (#95872) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én kéthetente egyszer kiporszivózom a darálót. Remélem az NZ t annyit sem kell. (Elvileg jövő hét :D ).
De a kv post minden nap letörlöm, nem szivlelem ha tökin néz ki :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95874) Ketchup2020 válasza Krajcsi (#95861) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Szép estét.
Én valami vékonyabb kisebb üvegmosoval is megprobálnám szárazon.
Pl
https://m.lightinthebox.com/hu/p/palack-kefe-palack-tisztito-kefek-tisztito-kefe-tisztito-szuk-nyaku-palackokhoz_p7738164.html?currency=HUF&litb_from=paid_adwords_shopping&sku=1_38218&country_code=hu&utm_source=google_shopping&utm_medium=cpc&adword_mt=&adword_ct=411867760947&adword_kw=&adword_pos=&adword_pl=&adword_net=u&adword_tar=&adw_src_id=7646038313_8920189164_95474295091_pla-864780131932&gclid=EAIaIQobChMIofCFyZ3S6gIVBqWyCh0g2w__EAQYAiABEgJfNfD_BwE

(#95875) 72lakiluk válasza soldier2 (#95871) üzenetére


72lakiluk
tag

De, a leírás szerint az, a tengely és a kés. A test és a hajtókar meg alu ötvözet. Úgyhogy simán elmoshatja a kérdéses részt, szerintem. Bár én úgy vagyok vele, hogy inkább megelőzöm a beszutykolódást, nem is igazán értem, hogy sülhetett be oda bármiféle retek, ami nem akar kijönni :)

(#95876) sz.zs. válasza Parci (#95872) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én sem, max. kb. félévente kiporszívózom, de a Niche még porszívózva sem volt, pedig majd 1 éves.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95877) bbuffy válasza sz.zs. (#95876) üzenetére


bbuffy
senior tag

Na jól van, ezek szerint NZ t annyira nem kell.

Én amugy imádom buzizni ezeket, legyen patika. Mas siman lehet szanaszét, van is, de a kvpult legyen pro :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95878) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Niche mióta megvan (január), még nem takarítottam.

(#95879) kzoltann válasza Krajcsi (#95861) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Azt irtad fujassal nem jon, de suritett levego sprayt probaltal esetleg? Nekem a kinun mukodni szokott.

NZ-re most mennyit kell varni? Biztos jobb, mint a kafatekre decemberig :(

(#95880) billyjoe válasza kzoltann (#95879) üzenetére


billyjoe
csendes tag

Én májusban rendeltem és remélhetőleg valamikor augusztus közepén megjön, de már vágom a centit...

(#95881) vicces1


vicces1
aktív tag

Stage Barista Pro - K. Oro Di Palermo
Remek páros :K

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95882) norkov84


norkov84
tag

Sziasztok!

Kb. 3 éve teljes körű felújításon átesett (nálam 2.5 éve van), adagonkénti őrlésre átalakított ipari őrlőm keresi gondos, új gazdáját (meandertől vettem anno)

Mit takart a felújítás?
- új fényezés (metál szürke - azóta 3, egyenként kb. gombostűnyi karc került rá a használat során)
- késtartó felszabályozva (fragola)
- új gyári kés
- új kartartó villa, mazzer logó, tömítés, tölcsér fedél, rugók, gumi lábak

Fentieken túl egyéb átalakítások:
- cukrász tölcsérrel karbaörlőssé alakítva
- Arduino elektronikával szabályozható az egy/két csészés időzítés (szabadon állítható a hossza), vagy a harmadik program szerint szabadon fut. Kis LED kijelzőn látható, épp melyik programon áll
- kartartó villán csúszásgátló, így a naked kar nem csúszkál, sima kar elengedve megáll, nem zörög őrlés közben
- egyedileg esztergáltatott garat toldó, amin a körtepumpa - adom hozzá - szépen megáll (ha garat ecsetsöprés helyett pumpálnál).

Nagyon szerettem, eladás oka, hogy kézire váltottam (Kinu), így több a hely a pulton.
Ár: 150e Ft

Helyileg Bp. XIII. ker.
Méretéből, súlyából adódóan kizárólag személyes átvétel, nem postázom

Érdeklődni privátban.



(#95883) bbuffy válasza kzoltann (#95879) üzenetére


bbuffy
senior tag

Májusban rendeltem, most adtak fel tegnapelott. Ha most rendeled, szeptember.
illetve most nincs is eu verzió rendelhető. Szóval igy passz.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95884) Mano66 válasza bbuffy (#95883) üzenetére


Mano66
senior tag

Basszus. A Covid-19 előtt 4-5 nap volt az átfutás.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#95885) bbuffy válasza Mano66 (#95884) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nagyobb a kereslet mint amire beálltak, úgy látom. Mert figyeltem folyamatosan és amint kijött egy rendelési széria hamar elfogyott.
Én például a juliusi legutolsót vettem meg.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95886) Krajcsi válasza 72lakiluk (#95875) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Nem vészes a dolog, csak mivel eladásban gondolkodom, szeretném ha ránézésre patika lenne :D
rendszeresen szét kapom és takarítók, csak van egy két nehezen hozzáférhető helyen egy két apró lerakódás, ami nem zavart, hogy ott van, mert nincs jelentősége, de az új tulajnak azok nélkül szándékozom átadni.
majd veszek olyan kefét, amivel be tudok nyúlni, csak nincs ilyenem itthon, és érdeklődtem, hogy van-e valami bevált házi praktika, hogy ne vegyek feleslegesen nem megfelelő eszközöket :DD

[ Szerkesztve ]

(#95887) Krajcsi


Krajcsi
csendes tag

Na fasza lett, egy gyerek fogkefét “átalakítottam”, azzal már könnyen kijött belőle minden :DD

Köszi az ötleteket :R

(#95888) soldier2 válasza Parci (#95872) üzenetére


soldier2
őstag

"bevallom őszintén, aztán dobjanak le a szakma legmagasabb ormairól, hogy én nem pucolom a darálóimat" - hááááát, a darálót én sem :), igaz az enyém is eléggé karbantartásmentes darab. Félévente-évente megy egy kis szilikonzsír a fogaskerekekre, de ha nem menne akkor sem kopnának el amíg élek.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#95889) konzumpro


konzumpro
senior tag

Nem tudja valaki, a Sage hivatalos szerviz Fast Hungary Kft. él még?
Találtam egy egylyukú fúvókát a Barista Pro-hoz, igazából az Expresshez jó, egyszerűbb lenne mint három lyukból egyet a tej felszíne felett próbálni tartani, nekem nem jött be ez a háromlyukú újítás.

[ Szerkesztve ]

(#95890) koxx válasza konzumpro (#95889) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Esztergáltatni kell fúvókát az a tuti.

(#95891) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Philips 1220/00 74rongyot megér?

[ Szerkesztve ]

(#95892) konzumpro válasza CoolBoy323 (#95891) üzenetére


konzumpro
senior tag

Semmi sallang, megéri. Használd DM-es kevert vízzel és nem kell venni bele filtert sem.
Itt asszem van valakinek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#95893) bezsoo


bezsoo
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
LELIT VICTORIA csepptálca és kifolyó közötti távolságára lennék kíváncsi!
Magyarul, mekkora csésze / bögre fér alá normál esetben?
Előre is köszönöm, üdv, Zsolt

(#95894) bezsoo


bezsoo
csendes tag

Még egy kérdés!
Gaggia Evolution - t 6 év használat után át szeretnék nézetni, kihez forduljak, előre is köszönöm!
(Budapest és környéke)

[ Szerkesztve ]

(#95895) bluesfan válasza bezsoo (#95893) üzenetére


bluesfan
tag

Szia!
Majdnem pontosan 10 cm magas bögre fér alá normál esetben.

(#95896) Mylord3 válasza bezsoo (#95894) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Nekem az óbudai KV-gép szerviz most nézett át és rakott össze, szerintem abszolút jól, két régi karos Gaggiámat. Futárral elhozatták, és amikor készek voltak velük, vissza is küldték mindkét gépet. Eddig nekem mindkét gép OK. (Persze mindez került amibe került, de a kényelemnek is megvan az ára. :) )

(#95897) bezsoo válasza bluesfan (#95895) üzenetére


bezsoo
csendes tag

Köszönöm!
Ezen is múlik, hogy ezt a gépet vegyem-e vagy keresgéljek tovább!
Te, hogy vagy megelégedve vele?

(#95898) bezsoo válasza bezsoo (#95897) üzenetére


bezsoo
csendes tag

Köszi!
Régebben volt valaki Kistarcsa, vagy Nagytarcsa környékén aki vállalt "hobbi" szinten gepkarbantartást.

(#95899) Parci válasza Mylord3 (#95896) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a bécsi út 120.?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95900) bajzal


bajzal
őstag

SziasztoK!

Melyik kapszulásat éri megvenni a 3 közül? Vagy hasonlót 20 ezer Ft környékén?

[link] [link] [link]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.