Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96051) zolnagy válasza verti1 (#96048) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi, lehet egyszer kipróbálom. Most nekem kevert vizem van a GC-ban, de a Flairben most jobban ízlett az aktuális kávé csapvízzel. Jó, nem sima csapvíz, hanem egy kiherélt R/O szűrő 3 előszűrőjével átszűrt víz. A három szűrő: 5 mikron, majd aktív szén, a végén pedig 1 mikron.
Azt viszont látom, hogy a víz sokat számít a vègeredményben. A flairrel ezt büntetlenül tudom próbálgatni, míg a GC-ba nem mernék csapvízet tenni a vízkő miatt.

(#96052) SoundON válasza Parci (#96038) üzenetére


SoundON
tag

Nem értek egyet!

Ha bemegyek egy "Speciality Coffee" feliratú helyre, akkor számítok valamire amit a felirat, azaz a speciality minőség takar. Pálinkánál a pálinkára, méznél a mézre.

Pontosan ugyan arra számítok, amit a SCA le is ír mind a kávéültetvényes, zöldkávé beszerző, pörkölő, barista vonatkozásában is [link]

https://sca.coffee/research/what-is-specialty-coffee

Ha nem ezt a speciális hozzáadott értéket és nem ezeket az attitűdöket, eljárási folyamatokat tapasztalom (és itt nem az ízlik nem ízlik dologról beszélek) akkor átb@szva érzem magam.
Erre volt példa a MOM Parkos teljesen szakképzetlen (direkt nem mondom hogy barista) lány aki a kávét készítette és a 14másodperc alatt (persze látványos LM Starad AVből) lezúduló szőke híg fos presszónak nem nevezhető valami.

...de tovább nem ragozom, senkit nem akarok meggyőzni

(#96053) lacko22 válasza Szaszi-80- (#96013) üzenetére


lacko22
aktív tag

Nekem is hasonló a tapasztalatom a Graef 702 vel, nekem mind a 3 alátét be va rakva és így darál jól, de pl vettem bravos classic kávét bele az nagyon ne jött be szinte ihatatlan koffeinbomba. Kollégám adott most Rioba platinumot a kék zacskóst, ez nem volt döglött és nagyon ízlik, Metroban lehet kapni és meglepő, 11 es fokozaton jön le 30 ml, a bravosnál 5 ös fokozatra kellett állítani de úgyis rossz ízű. Nem szabad megvenni ezeket az olcsó kommersz kávékat...

(#96054) bbuffy válasza koxx (#96046) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem. Chronometro R. Csak ebben vwn giotto kivitel. És én örökre eladtam a lelkem a design ördögnek. Ez már a második darab. :DDD

mano66: köszi. Valóban hamar hozzászoktam. A hangjához föleg.

Beélesedett viszont a Silvia távozása. Ha vki pont akar, itt a lehetőség :)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96055) 72lakiluk válasza SoundON (#96052) üzenetére


72lakiluk
tag

Így érzem én is. Szegeden - nem a Hét és nem az elefánt - amikor a duplát világos pöriből kértem, a lányok rákérdeztek, hogy biztosan azt akarom-e, mert savanyú lesz :Y llyenkor belegondolok, hogy otthon az asszonynak vagy egy havernak nagyobb szakmaisággal mondom el, hogy mit fog inni és kb. mi várható az adott kávétól. Azt gondolom, hogy jó barista lennék :) de szerintem itt soksn gondoljuk így.

(#96056) kzoltann válasza Mano66 (#96047) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Mindenki milyen happy az uj örlőkkel/gépekkel, én meg itt év végéig várhatok a monolithra :O

(#96057) hcstuning válasza verti1 (#96049) üzenetére


hcstuning
tag

Mindenesetre hasonlót mértetek Gáborral :)

Hm, értem, hogy ezzel a channeling-et elfedem, viszont ugyanazt a kávét finomabb őrleménnyel tudom így használni --> nálam ez győzött meg eddig a használatáról.

-=Joey=-

(#96058) hcstuning válasza zolnagy (#96051) üzenetére


hcstuning
tag

Nálam Laica van normál szűrővel, próbáltam a teás/kávés patronját is, de kávénál nem volt számottevő különbség nekem (inkább teánál jött ki).

Múlt hétvégén kipróbáltam egy vízreceptet (WOC Budapest a BH-ról) is a Flair-rel, és volt különbség a Laica-hoz képest, de hétköznapokra nálam is a kényelem győz, mint Vertinél :DDD Hétvégén meg kutyulgatok.

Filternél vártam nagyobb szenzációt, de munkahelyre sem fogok még vizet bevinni :D

-=Joey=-

(#96059) norby_42 válasza hcstuning (#96058) üzenetére


norby_42
aktív tag

Érdekes, én nagyon megéreztem a kávés patronra váltást.

Eat pasta, run fasta

(#96060) Parci válasza SoundON (#96052) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az objektív része oké (például kávé, ültetvény, beszerzés stb.). ezt lehet specifikálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96061) bbuffy válasza SoundON (#96052) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sajnos mára ez a szlogen is teljesen elcsépelté sőt inkább vevőcsalogatóvá vált. Mint minden ilyen. Tapasztalással és informálódással lehet kiszűri ezt, de főleg az elóbbivel.
Nekünk főleg kényes ha nagyon nacionalisták vagyunk, mert kb csak a top jó :D .
Én épp ezért nem iszok kb sehol kávét, csak amit ismerek, esetleg itt és barátok ajánlanak.
külföld más ott bele kell menni, de pl olaszba is mikor voltam ittam pár szar kvt simán.
jó unikum izűt. :D

Valaki elment a Madalba megkostolni a 6000 ft os filter gésát?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96062) adriankoooo válasza verti1 (#96028) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Na igen, így már rendben van a dolog. Köszöntem. ;)

(#96063) Cathfaern válasza bbuffy (#96061) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Sajnos sok helyen azt látom, hogy a "specialty" inkább jelenti a süti / szendvics / reggeli / üdítő vonalon a "specialty"-t, mint a kávé terén. Utóbbi sokszor kimerül annyiban, hogy single origin kávét használnak, normális tejhabot csinálnak, meg tudnak latte artot önteni :) Mondjuk sok helyhez képest ez is előrelépés :D

[ Szerkesztve ]

(#96064) ici169 válasza SoundON (#96025) üzenetére


ici169
csendes tag

Egyszer bevittem egy ismerősömet, gyakorlatilag ihatalan volt a kávé. Ő pedig még sosem kóstolt spesölity-t előtte... valószínüleg elment a kedve egy életre tőle.
Környékbeli vagy?

[ Szerkesztve ]

(#96065) koxx válasza Cathfaern (#96063) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"meg tudnak latte artot önteni" aha, 10-ből 6 helyen. Nálam az az elvárás, hogy minimum olyat készítsen mint én otthon. Neki ez a munkája/hivatása, napi 50-60-100 nem tudom hány kávét készít, én napi 2-t. Ha én meg tudom csinálni akkor elvárom, hogy 800ft-ért ő is képes legyen rá. (nem mindig sikerül)
Btw, megint baszakszik a gőzkar a gépemen, bammeg felgyújtom ezt a gépet komolyan. :W végülis csak május 28-án volt szervizben. Desztillált vízzel főzzek vagy mi a franccal?

(#96066) adp


adp
őstag

Bor és víz kft-vel mi van? Voltam kint kedden de zárva voltak. Portás szerint már más van ott. Egyébként valaki 20-kerben vagy 9,14,-ben tud Nordára ötletet az is jó

(#96067) Toobee válasza adp (#96066) üzenetére


Toobee
veterán

20. ker Intersparban Vera szokott lenni, ha az is opció. Metroban pedig legutóbb volt Norda is.

https://barbieripnk.hu/

(#96068) konzumpro válasza koxx (#96065) üzenetére


konzumpro
senior tag

Pedig világbajnok gép ez az Ascaso, állítható OPV, PID, hőszigetelt gőzcső. Vízkő a baja? Mert akkor tényleg BH víz desztből vagy RO vízből a megoldás. Olyan szép, megér ennyi törődést, szerintem ne gyújtsd fel :D

(#96069) koxx válasza konzumpro (#96068) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen valszeg megint a tetves vízkő. Végülis a Nordában annyira sok az ásványi anyag... :)

(#96070) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Kernek segitseget, ajanlast!
durvan 4 eves a Lelit Annam, minden tokeletes, igyekszem ra vigyazni. Minden kave utan, visszaoblitem, vakdugozom, a felsoszurot papirral attorlom a menet menten. Szurt viz van csak benne es 3-4 havonta citromsavazom.
Szeretnem atnezetni szervizben (vagy nem kell?)
Hova vigyem?
Koszi
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#96071) CB


CB
senior tag

Ezt szerintem mindenkinek ki kell próbálni: :DDD
Tihanyban megtaláljátok.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96072) 72lakiluk válasza Gravity1234 (#96070) üzenetére


72lakiluk
tag

Szerintem többet is teszel, mint kellene :) A savval csak gyilkolod, de ha ragaszkodsz hozzá évi egy is elég. Nem vagyok szaki de esetleg tömítést cserélhetsz/cseréltethetsz.

(#96073) bl4ze válasza CB (#96071) üzenetére


bl4ze
veterán

Meghagyom Neked inkább :) :)

.:. bl4ze .:.

(#96074) reset válasza koxx (#96069) üzenetére


reset
senior tag

Nekem a fapados (PID nélküli) verzsön van meg az Ascasobol. Közepesen kemény vízzel hajtom - napi 2-3 csapolás. A vízlágyító patronban havonta cserélek gyantát, 2 havonta citromsavas jakuzzi + Pully Caff. Nem volt gondom soha a gőz-szeleppel...Lehet, hogy nem úszod meg a pancsikálást...

[ Szerkesztve ]

(#96075) CB válasza bl4ze (#96073) üzenetére


CB
senior tag

Biztos?
Egy élmény lehet. :D

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96076) freaghill


freaghill
őstag

Srácok, vettem a narancsos kávéból, de itthon nem tudom egyszerűen eltalálni, hogy olyan domináns narancs íze legyen mint a kávézóban volt.

Állítottam a finomságon, mennyiségen, hőfokon, de nem jön ki. Érzem-érzem, de messze nem olyan erős mint ott volt.

Tudtok adni valami támpontot, vagy franc tudja, valószínűleg az örlő/gép ennyit tud?

(#96077) Flashback válasza freaghill (#96076) üzenetére


Flashback
addikt

Ezzel :D

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96078) #64275200


#64275200
törölt tag

Ha felesleges dolgot szeretnék csereberélni azt is a Hardver Apróra kell feltenni, vagy elfér itt a Fórumon? Rendet akarok tenni a cuccaim között és a felesleges dolgoktól megválnék.
Egy hölgyismerősöm azt mondta, hogy amit három hónapig nem használ a konyhába, arra nincs is igazán szüksége.

(#96079) verti1 válasza #64275200 (#96078) üzenetére


verti1
tag

Múltkor volt itt egy kérés, hogy hardver apro és a linket osszuk meg itt.

(#96080) #64275200


#64275200
törölt tag

Szerintetek ez mi lehet? Látott már valaki ilyet vagy hasonlót?

(#96081) hogyaza válasza koxx (#96069) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Nordából két féle van forgalomban.Az egyik 62mg/L ásványi anyag tartalommal,a másik 165mg/L. Csomagolás,cimke is azonos.Csak akkor veszed észre a külömbséget,ha csekkolod a cimkét.

(#96082) bbuffy válasza #64275200 (#96080) üzenetére


bbuffy
senior tag

Tippem szerint, bár nem biztos, kávédaráló. :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96083) #64275200 válasza bbuffy (#96082) üzenetére


#64275200
törölt tag

Igazad lehet, de én már annyira rákattantam a Bizerba után a szögletes formákra, hogy kubista fan is lehetnék.

[ Szerkesztve ]

(#96084) koxx válasza hogyaza (#96081) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nabaz, ezt nem tudtam. Nálam eddig csak a 62-es járt.

(#96085) #64275200 válasza verti1 (#96079) üzenetére


#64275200
törölt tag

Köszi!
Én is ilyesmire emlékszem. De nem voltam teljesen biztos abban, hogy itt azután meg lehet osztani.

(#96086) gyuri860213


gyuri860213
tag

Jópofa kis gép, elfogadható áron, okos megoládokkal, kár hogy espresso-ra nem lett kalibrálva.
https://www.kickstarter.com/projects/fellow/ode-brew-grinder-cafe-performance-for-your-countertop

(#96087) koxx


koxx
MODERÁTOR

Szereztem 2 zacsi kávét az arch&beansből, a hondurasból ittam egy flat whiteot az jó volt. Júli 8-as pöri szóval pont megfelelő.

(#96088) norkov84 válasza verti1 (#96079) üzenetére


norkov84
tag

Hoppá, el is felejtettem. :(
Akkor utólag is bocs mindenkitől a múltheti Mazzer hirdetésemért.

(#96089) verti1 válasza norkov84 (#96088) üzenetére


verti1
tag

Nem én találtam ki....😀 Engem nem zavar, nyilván olyan is van aki nem olvasta és berakja. Majd az illetékesek rendezik ha nem tetszik valami.

(#96090) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
A billenőkapcsolós, Gicar PID-es Ascaso Steel Uno Prof. PID szenzorával kapcsolatban kérnék infót, a mellékelt fotók alapján.
1. Az ábrán feltüntetett hőérzékelőt alkamazzák-e?
2. A kazánnak/fejnek mely részéhez rögzítették?
(A kiguglizott fotók alapján úgy vélem, hogy a kazánt és a fejet rögzítő csavarok egyike szorongatja...tehát nem a kazán tetején csücsül...)

[ Szerkesztve ]

(#96091) reset


reset
senior tag

(#96092) kaligula válasza SoundON (#96037) üzenetére


kaligula
tag

Javítsatok ki, ha tévedek, de ahogyan nincs működő SCAH sem, a pörkölőket mégannyira sem fogja össze semmi. Sem alulró, sem felülről jövően sem. Pláne nem valamiféle minisztériumi szintről kontrolláltan (turisztikai ügynökség?), irányt mutatva, fejlesztve. Ha van itt valakinek ismerőse, szólhatna pár szót ezügyben a megfelelő helyeken :R

rovidkv.reblog.hu

(#96093) Sic.Transit válasza kaligula (#96092) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Valaki írta, hogy aliexpress-ről rendelt valami jópofa tartótáskát comandante-hoz vagy kinu-hoz, de már nem találom. Van erről tapasztalat, mit érdemes? Köszi előre is!

(#96094) #64275200


#64275200
törölt tag

A barátom ezt a gyönyörűséget újította fel magának az R58 mellé

(#96095) konzumpro válasza kaligula (#96092) üzenetére


konzumpro
senior tag

"Hallom, eladó a pörkölőd!"

(#96096) adriankoooo válasza Sic.Transit (#96093) üzenetére


adriankoooo
senior tag

(#96097) Peti...(16v) válasza adriankoooo (#96096) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Nagy nehezen (kb. 3 hónap alatt) megérkezett. Még épp időben, nyaralás előtt, uh jött is velünk a szett.

(#96098) adp válasza Toobee (#96067) üzenetére


adp
őstag

Köszi. Megnézem a Verát akkor. Metroba bemehet már bárki? Megtudom oldani a kártyát is, de ha nem muszáj akkor nem

(#96099) Bazsee71 válasza Peti...(16v) (#96097) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ezt a szettet én is vinném! :B

(#96100) Rison77 válasza adp (#96066) üzenetére


Rison77
senior tag

Pont tegnap próbáltam elérni őket, telefonon már nem tudtam , se weboldal semmi már, viszont írtam a régi email címükre egy levelet. Körülbelül 10 percen belül írt is valaki borkereskedes.hu email címről, hogy van még nekik norda mindhárom kiszerelésben, kérdeztem, hogyan lehetne átvenni nagyobb mennyiséget, milyen áron, de arra már azóta se jött válasz :O . Találtam hozzájuk weboldalt is, lehet eladták a céget, vagy nem tudom, de az ottani kínálatban nem szerepel norda.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.