Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96351) Nutra válasza Neck (#96266) üzenetére


Nutra
tag

Annához tamper Sok sikert a géphez!

(#96352) bbuffy válasza koxx (#96349) üzenetére


bbuffy
senior tag

Egy Henrik Thor Larsen egg chair. :C Örülnêk ha az lett volna ennyiért. Az brutális, meg az ára sem rossz. 350 től megy. Nem, ezt a floh-n lőttem. :D

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96353) Parci válasza bbuffy (#96352) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát mindenkinek vannak heppjei, ezt az ufót én akkor sem raknám be a nappaliba, ha fizetnek érte :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96354) Karthmann válasza bbuffy (#96352) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Ha választani lehet akkor inkább vagy egy JAB-ot vagy egy Paola Lentit választanék, nyílván nem az ára miatt.

Happy wife happy life

(#96355) bbuffy válasza Karthmann (#96354) üzenetére


bbuffy
senior tag

Azok is szépek. Bár nekem a skandináv design, illetve Tom Dixon a nagy kedvenceim. Van is itthon egy Starlight.
Volt anno Le Corbusier LC4, vmi hûlye pillanatomban eladtam sajnos.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96356) kurtuzov válasza Parci (#96353) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem van az a Strietman+Niche kombó, amiket ízlésesen az ufószék ülőpárnájára helyezve hoznak, kicsit szájhúzva ugyan, de már átvennéd a futártól...
Max a szék véletlenül a gyerekszoba szabad a rablás üzemi területére kerül kihelyezésre... ;)
Ha már kávézó ajánló: Komárno - Sturovo viszonylatban tudtok ajánlani kipróbálásra érdemes helyet?

(#96357) bbuffy válasza kurtuzov (#96356) üzenetére


bbuffy
senior tag

Na én pl a Strietmantől borsózok. Tudom funkcionális, de ahogy kinéz, never ever. :N :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96358) Parci válasza kurtuzov (#96356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a strietmant szívesen használnám. de nekem az is túldizájnolt, nem bírom szépnek látni. mellérakok egy mini gaggiát, vagy bármelyik karos gépet a 60-es, 70-es évekből, és vérzik, egyszerűen "bazári" a szememnek (de ezzel senki lelkébe nem szeretnék taposni, ízlés és akkor könyveljük el, hogy az enyém rossz :DDD).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96359) kurtuzov válasza Parci (#96358) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Az idő most a 60-70-es évek dizájnjának dolgozik. Nem védem a mai formatervezőket ezzel, még nekem sem jön be sok mai megoldás - bár most leginkább sok gyári pid festett műanyag igénytelen kivitelezése ami nem tetszik akár több ezer eurós gépeken is.

(#96360) bbuffy válasza kurtuzov (#96359) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ne is mondd. Új R58. Nem hiszem el hogy oldalra kellett kirakni a pidet. Teljesen megöli az összképet.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96361) vicces1


vicces1
aktív tag

Múltkor az uccsó 3-4 duplányit lefagyasztottam a szokásos 47ml-es mézesüvegekbe a Black Pearl-ből.
Hát nem tudom mi történt vele, de nem sok ilyen finom balanszos gyümölcslevet ittam idén.
Beleértve, hogy ebből a zacsiból sem a fagyó előtt.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96362) bbuffy válasza vicces1 (#96361) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem folyt bele a fagyasztott meggyből?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96363) fragola.6035 válasza 72lakiluk (#96343) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Egy hete voltam a soproni Kultúrpesszóba. Pusztítóan keserű és túloldott presszót kaptam 550-ért.

https://caffe35.webnode.hu/

(#96364) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Brikkahoz hany kattanast toljak a daralon, hogy kenyelmes legyen a fozonek. Timemore azt irja, Espresso 6-12. 11 -et kattintottam. Lefozte, de messze nem olyan hevvel, ahogy szokta.viszont finom, es lett crema.

Don't Tread On Me

(#96365) norkov84 válasza bbuffy (#96360) üzenetére


norkov84
tag

Én sem értem: a korábbi R58 verziók külön vezérlő dobozához mindig az volt az indok, hogy ők az analóg dizájnt preferálják... erre itt ez az új “táccs szkrín” verzió. Nem azért, mert nekem még az előző verzió van, de szerintem az sokkal szebb. Ha akarom, lecsatlakoztatom a dobozt... bár nekem a gép mögé rejtve nem látszik.

Mondjuk szerintem a Te Giotto-d Cronometro integrációja a legtuttibb, nekem nagyon tetszik, ahogy a kijelzőt ott behúzták...

(#96366) Neck válasza Nutra (#96351) üzenetére


Neck
veterán

Köszönöm :R
A tamper pedig jó áron van, jobb áron, mint a gyári. Meg is próbálok szerezni egyet!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#96367) MPowerPH válasza MPowerPH (#96364) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igy jott a csomag. :)

Don't Tread On Me

(#96368) KAL- válasza norkov84 (#96365) üzenetére


KAL-
újonc

Élőben még nem láttam, de a videón úgy látom, hogy az új verzióról is le lehet venni a kijelzőt, mágnessel csatlakozik.

(#96369) Flashback válasza MPowerPH (#96367) üzenetére


Flashback
addikt

Jól néz ki. Számolj be milyenek.
A Brikkába meleg vizet rakj jót fog tenni az ízeknek. :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96370) MPowerPH válasza Flashback (#96369) üzenetére


MPowerPH
félisten

A meleg vizet megjegyzem. :) Az orlot meg tanulom a Brikkahoz, jelenleg 14 kattanasnal jarok, de meg mindig tul finom az orlemeny. Viszont izre mar igy is eg es fold ahhoz kepest, amit az elore leorolt kave mutatott.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96371) Cathfaern válasza MPowerPH (#96370) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amennyire tudom Brikka nem működik jól meleg vízzel: [link] (videóból: measurement 1: Brikka hideg vízzel, 3-as: Brikka meleg vízzel).

[ Szerkesztve ]

(#96372) MPowerPH válasza Cathfaern (#96371) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kiprobalom, amig nem talalom meg a megfelelo orlesi fokozatot, addig mindent kiprobalok. Viszont boldog vagyok, mert ehhez az orlohoz tenyleg vehetek valami jofele presso gepet.

Don't Tread On Me

(#96373) kurtuzov válasza bbuffy (#96360) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Az R58 V3 PID megoldására gondolsz?

Itt a kinézettel nem lenne feltétlen bajom (bár nem ragaszkodom az érintős infopanel csodákhoz), de valóban nagyon nem találják a helyét. Bezzeg milyen szép visszafogott az időmérő...

Ellenben az Evoluzione PID-je:

nem véletlen rejtik el a csepptálca mögé (amúgy jó helye van ott)
De valahogy ismerős a megoldás: már a belépő Lelit Annákon is ilyen van:

A Rocketet nem láttam még élőben, de a Lelit Annán nekem nagyon bazárinak néz ki.
A Lelit PID megoldását csak az itt leírtak alapján tudom, hogy pl Fragola sincs tőle elájulva. Nem tudom mennyiben más a Rocketben levő egység illetve annak bekötése?

[ Szerkesztve ]

(#96374) vicces1 válasza bbuffy (#96362) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kizárt! a marhalábszár és a májashurka között volt.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96375) Karthmann válasza norkov84 (#96365) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Nem értettem én sem, hogy miért kellett ezt ïgy megoldani, mert én is eldugom a gép mögött. Szerintem erre van igény egy szép egérmozi izlésesen elhelyezve nem feltűnően. Inkább az előáztatást oldották volna meg, az többet ért volna, bár az nem látszik kívülről.

Happy wife happy life

(#96376) norkov84 válasza Karthmann (#96375) üzenetére


norkov84
tag

Utóbbit én a Profitec flow regulatorral oldom meg :B

(#96377) bbuffy válasza kurtuzov (#96373) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igen. Bár úgy néz ki levehető. De nem csak a top modellen legyen a házba applikálva.
a shot timer ami multi funkciós amugy, 100 pont.
ránézésre ugyanaz a pid, nem tudom hogy van bekotve, de nekem működik rendesen. Kávén is erezhető. Egyszerű, funkcionális, semmi csicsa. És nem látszik.
fontos volt hogy az összkép megmaradjon. Itt sikerült.
Amugy sokáig hezitáltam r58 es Giotto között, de nem sikerült rávennem megam. DB hiányát nem érzem, még gondolkodom hogy bedobjak e fejhőmérőt, bár igy hogy van pid nem látom annyira értelmét.

Előáztatás van, csak vizhálózat kell hozzá. Sajnos.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96378) radi8tor válasza bbuffy (#96377) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akinek ilyen gépe van csak be tud még invesztálni két műanyagcsőbe. :D
Feltéve ha a kávéfőző nem a nappaliban kapott helyet.

⭐ Stella

(#96379) Csápájev


Csápájev
őstag

Több bevált helyen sincs Norda. :F
Pl Teleki téri G roby, váci úti Manna...
Van valakinek tuti forrása?

(#96380) eddhunter


eddhunter
tag

Graef CM702-ben mikor érdemes kést cserélni?
Kb. 3 éves a daráló, havi 1 kb. kávé átmegy rajta. Mostanra 3 alátéttel, 1 fokozaton se jó mindig pl. kapucziner kávéknál. Az eredmény nagyon ingadozó, sokszor túl híg. A gép Gaggia Baby nem hinném, hogy azzal bármi baj lenne.

(#96381) Libretom válasza Parci (#94854) üzenetére


Libretom
aktív tag

Olvasgatom a Mazzeres posztokat és az érdekelne, hogy amit itt írtál, az a Mazzer Mini melletti pozitív kritika? Csak azért, mert mintha egyöntetűen jó lenne itt a topikban a vélemény a M.M-ről, és én is most szereztem be egy használtat, viszont a youtube-os rangsorokban nem szerepel a legjobbak között.

(#96382) hoffman_ válasza eddhunter (#96380) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez engem is érdekel, én 1 éve használom, havi kb 1kg kávéval, pár havi takarítással. most azt hiszem nincs alatta alátét, de nekem is kellene 1, mert a legfinomabb fokozaton a P&Y GetUp például már használhatatlan.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#96383) hoffman_ válasza Csápájev (#96379) üzenetére


hoffman_
nagyúr

bocsi a dupla miatt, most latom csak.

igen, hetek ota nem lehet kapni a fobb forrasaimnal, az egyetlen XI. keruleti titkos kisboltombol is elfogyott...

ha valaki talal Nordat, megoszthatna a helyet :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#96384) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok,

nemrég vettem egy De'Longhi EC685 kávéfőzőt. Bottomless/naked portafiltert honnan érdemes beszerezni? Kiváncsi vagyok azzal milyen kávét lehet főzni. Alie-ról ez pl.? Itthon esetleg valami bolt?

Köszi

Amúgy kotyogósról váltottam, még nem bántam meg. :))(Bialetti Moka Induction)

Expect the unexpected.

(#96385) Parci válasza Libretom (#96381) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát én inkább azt akartam írni, hogy azért ezek mind jó őrlők már, és ha frankó kávéval eteted, finomakat fogsz inni bármelyikből.

a mazzer mini szerintem egy jó cucc, én szerettem. ha nagyon hifizni akarok, akkor azért a nagy kúposakból jobbakat húztam (kony, robur) és most a forté is van olyan jó, mint a kony volt.

szóval van feljebb, de egy minivel is elégedett lennék, inkább a kávét cserélgetném, ha valamiért nem tetszene, amit iszom :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96386) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

" "A kémikusok kongresszusa nagyon érdekes volt" - tudatja egy barátom, Illinoisból.

"Az egyik szünetben a bárnál heves vita támadt a feketekávé specifikus súlyáról. Vízen kívül koffeint, ásványokat tartalmaz, ennélfogva biztosnak tűnt, hogy a fajsúlya 1-nél több lesz. De mennyivel? Komoly fogadásokat kötöttünk. Én a béka vizeletének a fajsúlyával pályáztam. Mivel körülményes lett volna a helyes értéket a szakirodalomból megállapítani, a laboratóriumba vonultunk, ahol a legpontosabb műszerek álltak rendelkezésünkre. Vesztettem. Az eredmény: 0,99038 volt! Tudhattuk volna, hogy a kávé illatát (nagyon jó kolumbiai kávé volt) az olajszerű, aromatikus anyagok adják meg!"

(Lénárd Sándor)

⭐ Stella

(#96387) Libretom válasza Parci (#96385) üzenetére


Libretom
aktív tag

Az első próbák alapján azt mondom, hogy finom kávé jön le, szóval örülök a cuccnak, nem bántam meg vételt. Mondjuk én előtte CM702-est használtam, az sem volt rossz, de ez komfortosabb, a masszivitásról, robusztus felépítésről nem is szólva. Mintha a kávé is jobb volna, (bár ez nem kúpos) de nagy különbséget nem érzek, az fix. Bár az igazi próbák majd csak most jönnek. :)

(#96388) hoffman_ válasza sigidi (#96384) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én pont most néztem ki ugyanezt, így egy év használat után (bár a nyomásfokozós kosarat rögtön cseréltem). még nem rendeltem, de amazon-ról valószínűleg kipróbálom a hetekben.

mást nem nagyon találtam hozzá, pedig már többször nekifutottam.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#96389) Parci válasza Libretom (#96387) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én nagyon szerettem, talán két évig használtam és mondom, most sem dőlnék a kardomba, ha azt kéne használni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96390) bbuffy válasza Parci (#96389) üzenetére


bbuffy
senior tag

Plusz egy. Nagyon jó kis gép a mini.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96391) Koczó93 válasza bbuffy (#96360) üzenetére


Koczó93
őstag

Szinte biztos hogy mozgatható mint ahogy v2nél is. Elrakom a gép mögé és kész. Az R60ra is fel lehet cuppantani oldalra de egyáltalán nem kötelező.

(#96392) sz.zs. válasza bbuffy (#96390) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem is! Ha nem lenne kényelmesebb a Niche, tuti azt használnám :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96393) kzoltann válasza hoffman_ (#96383) üzenetére


kzoltann
aktív tag

En feladtam a Norda keresest. Holnap megyek a keserusoert, aztan sajnos indulhat a kevergetes :( :W

(#96394) hoffman_ válasza kzoltann (#96393) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Verat még lehet vadászni, bár nestlé termékre nem fanyalodnék. hátha elég még ez az 5L amíg beérik. ha viszont kitakarítják a magyar polcokról, az megbonyolítja az életet...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#96395) bbuffy válasza Koczó93 (#96391) üzenetére


bbuffy
senior tag

Szép :)
Milyen a (eureka)fausto?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96396) Koczó93 válasza bbuffy (#96395) üzenetére


Koczó93
őstag

Nem saját kép :) nincs r60am, sem faustom. R58+royal zm.

(#96397) bbuffy válasza Koczó93 (#96396) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igaen arra emlékszem. Azt hittem kis upgrade volt :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96398) Toobee válasza hoffman_ (#96394) üzenetére


Toobee
veterán

Clearwater? Cégnél is, otthon is, meg főnököm Pavonijába is ez megy.

https://barbieripnk.hu/

(#96399) koxx


koxx
MODERÁTOR

LaMarzocco új gépe amin már a módosított kar rögzítési mechanika van, csak tudnám, hogy erre miért volt szükség, újabb (anti)szabvány, új alkatrészek. [link]

(#96400) Flashback válasza koxx (#96399) üzenetére


Flashback
addikt

Ahogy nekem lejött, a gyorsaság miatt. Kb csak bepattintod a kart aztán a gép mindent intéz.
Ez volt az egész kávégép koncepciója. Valamelyik bemutatón azt mondták hogy 3x gyorsabban lehet így kávét készíteni. Beleértve a fejtisztítást is.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.