Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96951) frozy válasza joeypapa (#96893) üzenetére


frozy
csendes tag

Nekem van, emiatt adom el a Graef-et, a CG1 kisebb helyet foglal és kicsit halkabb is. Nekem nem volt érzékelhető különbség ízben, így marad az AVX.

[ Szerkesztve ]

(#96952) maross


maross
veterán

Nem egy nagy durranás, de hátha érdekel egy ide tévedőt, nem sokat használt, 2022-ig garis delonghi ec157.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#96953) billyjoe


billyjoe
csendes tag

Ha esetleg valaki ilyet keresne épp: [Eladó Mazzer Mini E]

(#96954) konzumpro


konzumpro
senior tag

Nálam is eladósorba került a karos, hátha valakit érdekel egy pides thermojetes, kúpos őrlős, 3 másodperc alatt üzemkész Sage Barista Pro.

[ Szerkesztve ]

(#96955) ronin s8


ronin s8
senior tag

Üdv!
Tudnátok adni pár linket espresso képes darálókhoz 40-70 ezer forint között..?
Köszi!

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#96956) #75655680 válasza konzumpro (#96954) üzenetére


#75655680
törölt tag

Miért adod el? Nem voltál vele megelégedve?

(#96957) konzumpro válasza #75655680 (#96956) üzenetére


konzumpro
senior tag

Meg voltam elégedve vele, de lehet hogy másnál jobb helye lesz, csak friss kávét és RO vizet igényel. Eléggé strapabíró gép, minőségi anyagokból, szinte karbantartásmentes, jó őrlővel, erős gőzzel, stabil piddel, konzisztensen főzhető egymás után ugyanolyan presszókávé. Egy naked kar és precízebb disztribútor + tamper csodákat tenne vele, de nem akarok már rá költeni.
Visszanyergeltem az automatához, győzött a kényelem, meg valahogy sikerült megközelíteni Philipsszel is azt a latte színvonalat, amit karossal lehet, talán még egyszerűbb is a tej gőzölése, nekem nagyon kézre áll, biztosan csak megszokás kérdése, mindenkihez más eszköz, más módszer illik. Az igazán nagy előrelépést a kávépörkölő jelenti számomra, attól nem válnék meg, bár legutóbb csúnyán prellezni kezdett a ventilátor tengelye, ami nem jó jel.

[ Szerkesztve ]

(#96961) handrash


handrash
őstag

Szerintetek a GC víztartálya, a karja, a gráef eredeti babtartálya, alsó kivehető műanyag tálcája mehet mosogatógépbe?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#96962) #75655680 válasza konzumpro (#96957) üzenetére


#75655680
törölt tag

Köszi a választ! Csak úgy érdeklődtem. :)

(#96963) djboris válasza RetepNyaraB (#96915) üzenetére


djboris
csendes tag

A kávé off, viszont a vendéglátós srác nagyon pro. Le a kalappal. Anyukámat is levette a lábáról, pedig ő nem könnyű eset :). Vannak jó cukor és tejmentes fagyijai is szóval én szívesen megyek oda. A kávét nem erőltetem :).

(#96964) konzumpro válasza #75655680 (#96962) üzenetére


konzumpro
senior tag

Örülök ha segíthettem.

(#96965) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Most akarok vásárolni otthonra egy kotyogós kávéfőzőt, viszont nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e költeni a névre (Bialetti).
Esetleg aki használ/használt kotyogós kávéfőzőt az megosztaná velem a tapasztalatait?
Illetve érdemes-e Bialettit vásárol?
Köszönöm előre is.

(#96966) RetepNyaraB válasza tomszli11 (#96965) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem van és utálom.
Előnye, hogy mindig narad víz a tartályban; nehezebb leégetni benne a kávét. Cserébe nagyon kényes az őrleményre. Könnyen befullad, vagy ellenkezőleg, spriccel.
De ha belegondolsz milyen ipari hulladékokat árulnak kotyogó címén, talán érdemes. Ha nincs kéznél valami legalább 40 éves szoci főző.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#96967) Flashback válasza tomszli11 (#96965) üzenetére


Flashback
addikt

Brikkának nézz utánna: [link]

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96968) Cathfaern válasza tomszli11 (#96965) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha érdekel a Brikka, akkor igen. Ha sima kotyogóst akarsz, akkor kávé szempontjából nincs érdemi különbség. Amiért többet fizetsz, hogy szvsz tartósabb (de nem végeztem tesztet), illetve biztos lesz alkatrész utánpótlás ha valamit cserélni kell.

(#96969) Ketchup2020 válasza tomszli11 (#96965) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Szép napot.
Én is úgy gondolom hogy Brika más, ha csak egy sima kotyogos abból egy jobb minőségű kínai vagy az AVX-és új pont ugyan azt tudja esetleg a kosár méretben van külőmbség.
Esetleg egy rozsdamentesnek van értelme.

(#96970) radi8tor válasza tomszli11 (#96965) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem Brikkát veszel akkor Venust vegyél mert az full rozsdamentes és nem válik ki belőle alu mint a Brikkából.

⭐ Stella

(#96971) tomszli11 válasza Flashback (#96967) üzenetére


tomszli11
tag

Hadd kérdezzem meg, mivel másabb a Brikka?
Azokkal is szemeztem, de egy kotyagóshoz képest mi a különbség a kettő között?
Köszönöm.

(#96972) Ketchup2020 válasza tomszli11 (#96971) üzenetére


Ketchup2020
lelkes újonc

Bár nem engem kérdeztél de a sújszelep. (nyomásfokozó)
Igazából Brika működik hasonlóan mint az igazi szarvasi kotyogos. Az ősszes többi oljan mint a szarvasi kalifa. 😉

[ Szerkesztve ]

(#96973) radi8tor válasza tomszli11 (#96971) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Krémes lesz a kávé amit csinálhatsz vele. Szerintem csak annak éri meg aki 100%-ban espresso-t iszik.
Tejes kávénál oly mindegy hogy van-e crema a tetején.

⭐ Stella

(#96974) konzumpro válasza radi8tor (#96970) üzenetére


konzumpro
senior tag

(#96975) Cathfaern válasza konzumpro (#96974) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Aki berakja a kávéfőzőt a mosogatógépbe és utána még használja, az ne csodálkozzon :) Megjegyzem a grafikon alapján több alumínium kerül be annak a szervezetébe aki roszdamentes acél kávéfőzőt használ, de mosogatógépben mossa, mint annak aki alumínium kávéfőzőt használ, de kézzel mossa.

De még így is az az eredmény, hogy ha mosogatógépben mosod, és heti 3,17 liter kávét megiszol vele, akkor is csak a 4%-t éred a maximum heti engedélyezett alumíniumbevitelnek.

Szvsz nem ebbe fogsz belehalni :)

Szerk: grafikon eleje meg jól mutatja miért kell lefőzni egy új kotyogóssal legalább 3 adag kávét mielőtt először használnánk. Ha ezt mondom valakinek, mindig úgy néznek rám, mint ha 60 évnyi nyugdíjmegtakarításukat akarnám kidobni az ablakon, hogy mi az hogy 3 adag kávét pazaroljanak el (tesco gazdaságos bravost isznak persze) :D

[ Szerkesztve ]

(#96976) radi8tor válasza konzumpro (#96974) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oké, de ha lehet 0 is az az alu bevitel akkor én inkább a 0-t választom. :B

⭐ Stella

(#96977) Cathfaern válasza radi8tor (#96976) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ott a grafikonon a roszdamentes acél is, abból is jön ki alumínium. Igazából ha "be lett járatva" az alumínium kotyogós, akkor nem is sokkal kevesebb (5. főzés után gyakorlatilag egyforma).

(#96978) radi8tor válasza Cathfaern (#96977) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt viszont nem vágom miért mert ebben még a kávékosár is rozsdamentes nem alu mint Brikkánál.
De mosogatószerrel mossuk nem mosogatógépben (WTF), szóval akkor elvileg 0 felé tendál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#96979) Bazsee71 válasza konzumpro (#96974) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem ezt arra az acél kotyogóra kell értelmezni, amiben a szűrőkosár és a felsőszűrő még alumínium. Az újabbakban már ezt is cserélték, ergo ennyi sem oldódhat ki (nincs miből).

(#96980) vicces1


vicces1
aktív tag

Tényleg tuti a kék cafelat e61-es kartömítés a Gaggiahoz.

Expoly-nál meglepődtek, hogy GC-ba teszem. Pedig mondom nem én vagyok az első, se a második.

Aztán ma fp-el elég jót köpültem, legalábbis ahhoz képest.

A képen még ráadásul a nyugalom megzavarásához alkalmazott mennyiségű alamónium van :D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96981) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Jelenleg £300 -on van a licit. Velemenyetek szerint meddig realis az ara a gepnek? Olyan £700 -ig elmennek, de ugye ez egy 2004 -es ketyere. Bar eddig csak jot olvastam rola... Szerelni meg soha nem szereltem ilyet, gondolom ha van hozza alkatresz, akkor ez sem rocket science. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96982) iatti válasza MPowerPH (#96981) üzenetére


iatti
aktív tag

pont akartam írni hogy általában a végén meglódul a licit. azt nem tudom mi ezeknek az ára.egyszer néztem én is pár gaggia classicot az ebayon,mind elszaladt a végén. aztán megvettem itthon biztos kézből ;) múltkor írtad hogy voltál magyarban. a caffe35-ön van egy fullos gc. én azt vettem volna meg,és le van a gond. már rég nyomathatnád a tuti presszót ;) vagy nem tetszik a gc formája?

(#96983) MPowerPH válasza iatti (#96982) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem autoval voltam otthon, nem tudtam volna kihozni magammal. :(

Persze, mindig a vegen jonnek a licitek. En alt. az utolso 10s -ben szoktam bid -elni, 2 probalkozas ugy meg belefer.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96984) handrash válasza handrash (#96961) üzenetére


handrash
őstag

Urak! Mai 30 hozzászólásba nem fért bele egy válasz.... :F

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#96985) Toobee


Toobee
veterán

Egyre jobban tetszik ez a 9Barista. Meg a végén ez lesz a befutó nálam a Flairrel szemben. Érdekes, mert mint kávés eszközben, a Flairben sokkal nagyobb potenciált látok, de egyszerűen lenyűgözött a 9Barista megmunkálása. Kézben még nem tartottam, de gondolom előben is gyönyörű.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#96986) Rush77 válasza handrash (#96984) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szerintem az itt lévők nem nagyon mosogatják gépben ezeket a holmikat de lehet tévedek.
Én soha nem mostam gépben semmilyen tartozékát/alkatrészét a kávés gépeknek.

(#96987) sz.zs. válasza vicces1 (#96980) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Még jó, hogy jó :K
Pedig tízesével hordom tőlük és tudják, hogy mibe rakom...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96988) coxymaxi válasza Kávé Kálmán (#96947) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Na várgyá! :)
Hogy is műkszik ez mostan? Ez érdekelene!
köszi

(#96989) bl4ze válasza sz.zs. (#96987) üzenetére


bl4ze
veterán

Baby-be is jó ?
Melyik ez, cikkszám URL esetleg ? :) THX

.:. bl4ze .:.

(#96990) tomszli11 válasza radi8tor (#96973) üzenetére


tomszli11
tag

Jelenleg most egy tök alap 2000ft-os Auchanosat használok, igazából már kezdem kitapasztalni (utána olvasva), de még így sem vagy megelégedve az ízzel.
Okozhatja az aljában lévő vízkő féleség?
mostanihelyzet
Ahogy most csinálom:
Forró víz alulra.
Kávét nem tömöm meg.
Amikor elkezd lefőni 60-70% állapotban leveszem a hideg csapba.
Sajnos egyáltalán nincs rajta kávé hab, meg ezek ellenére is erősen érzik a kotyogós íz.
Van valami tippetek mit lehet ezen meg javítani finomítani?
Köszi előre is.

(#96991) radi8tor válasza tomszli11 (#96990) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mi az alapanyag?

⭐ Stella

(#96992) Toobee válasza tomszli11 (#96990) üzenetére


Toobee
veterán

Én az utóbbi 1 hetet egy ilyen Intersparban vásárolt (márkát nem tudom, 5000 Ft volt) kotyesszal nyomtam le. Egész jó, nincs égett íz. Az a tetszik benne, hogy 6,5 gramm kávéval tele a szűrő, szóval korlátlan mennyiséget meg lehet inni belőle. Azért sikerült találni egy helyet, ahol normális eszpresszót is tudok inni. La Spaziale 2 karos gép, Mazzer Majorral, valami Covim kávéval. Hőfok mehetne lejjebb, de ezt már otthon se önteném ki.

https://barbieripnk.hu/

(#96993) RetepNyaraB válasza handrash (#96984) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Műanyag részeknek semmi bajuk nem lesz a mosogatógéptől (hosszú távon persze összekarcolja), de én max a kifolyótálcát szoktam belerakni, azt is csak akkor, ha elfelejtem takarítani és rárohad. Pl. az őrlő tartályát teljesen felesleges vízbe rakni bárhogyan is.
Szűrőkart kérdéses, ha kv szaga van én inkább zsíroldóban áztatom kicsit. Amúgy meg főzés utáni rutin részeként elmosom, 25sec, de ebben már a szűrő mosás is benne van...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#96994) sz.zs. válasza bl4ze (#96989) üzenetére


sz.zs.
senior tag

516526
Persze, hogy jó Baby-be is, hisz ua. a fej.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96995) vicces1 válasza sz.zs. (#96987) üzenetére


vicces1
aktív tag

Valamiért tagadnak :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96996) vicces1 válasza Toobee (#96992) üzenetére


vicces1
aktív tag

Király, hogy csészét vittél magaddal! :C

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96997) Kávé Kálmán válasza Toobee (#96985) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Hehe! Henk is osztotta? Ő a (z egyik) hollandus LM distributor. Illetve Cafelat Robot Paul (Pratt) cimbije. A 9Barista max úgy surf-özhet lefele a hőmérséklettel, ha jéghideg vizet rakunk startnál, vagy esetleg start után meghatározott idővel a hűtőkörbe utólag, úgy h a talpba csak 80g-ot teszünk az előírt 120 helyett. Póbáltam kicsit rátölteni a fix 40-re, de nem szereti. Akkor már kibugyog a hűtővíz, amikor a spirálba ér a 180 fokos víz. Felfelé lehet menni, mert a kevesebb hűtőköri víz az nyilván magasabban hagyja a "kávévíz" hőmérsékletét. Persze mindez szigorúan elméleti alapon, mert eddig csak fasza eszpresszót ittam vele. Szélsőségesen világos/filter pörköléssel nem nyúztam persze. Azt én inkább filterben kultiválom.

@coxymaxi Támad a Mars! Jön a robot-hadsereg. Szept. 21-én kell felmarkolni a motyót. Paul "elfoglalt" default is, de amikor a Hoffmann teszt után beszéltem vele, akkor konkrétan azt mondta, hogy mást se csinál, mint Robot karokat políroz...

(#96998) handrash válasza RetepNyaraB (#96993) üzenetére


handrash
őstag

Köszi és Rush77-nek is.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#96999) Toobee válasza Kávé Kálmán (#96997) üzenetére


Toobee
veterán

Ezek szerint :D ha próbáljátok összehozni a nyomásmérővel, akkor ezt vajon mivel produkálták? Vagy ez egy szimuláció? Hőmérséklet kapcsán ezt is láttad gondolom, ha már az alatta lévő posztot likeoltad. Akkor sokadik próba után is azt mondod, hogy jó cucc? Mekkora a szűrő benne? Totál egyedi vagy lehet ezzel is játszani?

https://barbieripnk.hu/

(#97000) freaghill válasza Kávé Kálmán (#96997) üzenetére


freaghill
őstag

Még egy hónap, de már nagyon várom a Robotot. :R

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.