Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95751) kraven54


kraven54
aktív tag

GC-nél kipróbáltam én is a filterpapirt, hogy ne legyen annyira kulás a felsőszűrő, de azt vettem észre, hogy papírral többször spriccel a naked portafilter mint nélküle. Mi lehet ennek az oka?

(#95752) phranxinatra válasza kraven54 (#95751) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Elcsúszik a papír és nem fedi az egész pogácsát.

(#95753) Cathfaern válasza Sic.Transit (#95750) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Annyit tennék hozzá, hogy egy műanyag v60 tölcsér meg hozzá papírfilter elég kis összeg, kávéra annál sokkal több el fog menni :) Szóval meg lehet próbálni, aztán ha nem jön be, még mindig lehet mással kísérletezni...

(#95754) kraven54 válasza phranxinatra (#95752) üzenetére


kraven54
aktív tag

Gondoltam rá én is, de mikor leveszem csont középen van és lefedi a széleket is

[ Szerkesztve ]

(#95755) Mylord3


Mylord3
csendes újonc

Semmi cicó, tisztán csak Gaggiák, az ősidőkből. :D

(#95756) Parci válasza Mylord3 (#95755) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

épp a napokban kaptam meg egy másik fórumban egy - velem szemben legalábbis - nem túl nemes fórumtársunktól, hogy mezei fórumozókat kiszipolyozó módon, igazi fuxos-aranyláncos nagyvállalkozóként épül a gaggia gyűjteményem, mert hogy látta itt a topikban.

erre tessék, még egy nagyvállalkozó!!

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95757) sutszi válasza Parci (#95756) üzenetére


sutszi
veterán

FYI: Ez akkor lenne releváns ha ő is PH tulajdonosi körben lenne...

De itt ebben a topikban szerintem maradjunk a kávézás öröménél. Főleg, hogy később a másik fórumban visszaléptem abból a témából. Nem azt mondom, hogy felejtsük el...mert jogod van neheztelni, de úgy gondolom, hogy ott zártuk a szálat.

Mylord3: Amúgy szép gépek. Bár én fekete vagy polírozott fém színben kedvelem jobban. :DD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#95758) koxx


koxx
MODERÁTOR

Na erre varrjatok gombot. Én lassan kezdem feladni. Már kicsit gyanakszom a kosárra is, ezért húzok egy shotot gyári szűrővel.
18g-s kosár, 20,5g töltet, 06.17-es pörkölésű Honduras [link] ez ilyen ökörhugyozás kategória. Lehet, hogy finomabbra őrőlve kicsit jobb lenne, de így is fogpiszka, vudu, disztribútor, filterpapír. Ami fura, hogy crema egész jó lett annak ellenére, hogy ez egy elég világos pöri, ízre sem véltem felfedezni semmi furát. Ki kéne próbálni vmi vst-t és/vagy renekát.

(#95759) Parci válasza sutszi (#95757) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Nem azt mondom, hogy felejtsük el...mert jogod van neheztelni, de úgy gondolom, hogy ott zártuk a szálat."

nekem ennyi elég, fátylat rá! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95762) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként, ha már megidéztük:
- jut vissza kávélé a kazánba a mini gaggiánál sajnos mindenképp, szóval kell valami hidegzsíroldós öblítés néha
- a nyomás a segédrugóval már egész jónak tűnik. sz.zs. vállalta :DDD, hogy beáldoz egy gaggia kart és kiméri (pro tipp: először a füleket szedd le és mérd ki, utána lehet belőle naked kar, én meg megveszem az egyik plusz karodat és csinálok abból nakedet)
- az elvileg tuti, verti1-gyel is azonosított x-formájú kartömítés túl nagy, 1 mm kb., de nem bírom benyomni a dugattyút a hengerbe (igaz, nem zsíroztam még). ami csak azért gáz, mert akkor egyelőre nincs dugattyú tömítés semmi :(
- sz.zs. kazánja tényleg alu, így az én piros gépemé nemtom, hogy micsoda, valami ötvözet, de nagyon nem alu. viszont nem is réz, ha belecsiszolva ezüstös színű lesz :Y (van a topikban 3 gép, mindegyik más)
- klasszik kávéból igazán jót még nem ittam belőle, világosabbakból igen, zamatosak lettek

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95765) koxx válasza Parci (#95764) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:)

(#95766) Parci válasza koxx (#95765) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és még nem is látják a kép bal oldalán a repcsi melletti nyolc másikat :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95767) koxx válasza Parci (#95766) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ott a csajok álltak :DDD

Kieg az előző vidihez [link] Ascaso gyári 14g-s kosár, no vudu, sima tamperelés, sok kv maradvány a kosár falán, filter papír. Láthatóan más a lefolyás, még így is tré, de jobb mint a prox kosárral. Egyre inkább arra gyanakszom, hogy nem jó. Nem akar egy kísérletező kedvű emberke próbálkozni vele? szívesen odaadok pár kosarat. Mert ha nem jó akkor viszont megy vissza mert ez így nem buli.

(#95769) sutszi válasza koxx (#95765) üzenetére


sutszi
veterán

Tudom ám, hogy ez vicc... A kávéfőzőket jól elrejtette a csomagtérben... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#95770) koxx válasza sutszi (#95769) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A csomagtérben a panaszkodó userek vannak ;] :DDD
Na nem offolok tovább, csak viccelődünk.

[ Szerkesztve ]

(#95771) verti1 válasza koxx (#95770) üzenetére


verti1
tag

[ Szerkesztve ]

(#95773) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

töröltem, mindenki hepi :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95774) stereofan válasza Mylord3 (#95755) üzenetére


stereofan
tag

jó ránézni!👍
érdekes, hogy ebben a régi coffee típusban volt háromjáratú szelep, az utána következő coffee modellből meg már kihagyták.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95775) SunMount3r válasza konzumpro (#95748) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a többiről tud valaki valamit, vagy -mint ahogy elsőnek is kérdeztem- ezt nem lehet előre tudni, hogy "hány személyes" esetén számíthatok a fél literes mennyiségre és ez mindegyiknél más lehet?

Az a baj, mint írtam a te általad mondott már eléggé kilóg a keretből...

Esetleg olyan indukciós (elektronyos) kotyogósról tud valaki, aminél megvan ez a mennyiség és nem egy toronyóra ára?

(#95776) #64275200 válasza koxx (#95758) üzenetére


#64275200
törölt tag

Nálam helyre állt a rend. Igaz, kellett az Égiek segítsége is. Az elektromos darálóból elszállt a kondi. Így elővettem a Comandantét a rend clix tengellyel és a most érkezett 18 grammos Reneka kosárba 18,5 g világos pörkölésű babból gyönyörű lett a lefolyás.

[ Szerkesztve ]

(#95777) Mylord3 válasza stereofan (#95774) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Na, most képzeld el, ha megvettem volna harmadik déligyümölcs színűnek az általad nem olyan régen hirdetett kis karos gépet! :) (... és volt is bennem egy ilyen kezdeti késztetés! :D ) Viszont érdekes, hogy a Primo házáról Che bizony leesik. Az első KV ma x.r lett a Babyvel, igaz, a KV is maradék volt, nem a legfrissebb. (Amúgy Óbudán rakták össze ezt a gépet.) Kb. 8 éve láttam az első Primót élőben Sidnél, azt kellett volna akkor megvennem, és nem a New Babyt. :W Az a Baby aztán később Parcié lett... :)

(#95778) konzumpro válasza #64275200 (#95776) üzenetére


konzumpro
senior tag

Akkor késcsere az elektromosban? Milyen fajta?

[ Szerkesztve ]

(#95779) #64275200 válasza konzumpro (#95778) üzenetére


#64275200
törölt tag

Egy indító kondenzátor elsőre. Bizerba a "Torony" A késcsere az most nagyon fájna ilyen gyenge forint mellett. De karácsonyra azt fogom kérni a fa alá :)

(#95780) yazoo1


yazoo1
tag

Vettem egy új számomra nem ismert kávét.
Nagyon bejött!
Friss,finom. Első re sikerült!

(#95781) stereofan válasza Mylord3 (#95777) üzenetére


stereofan
tag

jól mutatott volna úgy a hármas, de így is szép.
lesz még lehetőség a jövőben erre...😉
(van még egy ilyen típus ami felújításra vár, de most egy kissé hátrébb szorult)

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95782) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Mivel én pod-ot nagyobb mennyiségben csak nyaralás alkalmával fogyasztok, amit viszont a jelenlegi bizonytalan helyzet miatt kénytelen voltam visszamondani, lenne 60 db felesleges Mocambo Gran Bar pod-om, amit átadnék 90 ft /db beszerzési áron . Ha valaki szeretne, keressen privátban.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95783) Parci válasza Mylord3 (#95777) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a törtfehér/vaj/csontszínű? tőlem lagoon79-hez ment :DDD
(nekem nem tudta letaszítani a trónról a rancilio audrey-t)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95784) RockBady


RockBady
csendes tag

Üdv valakinek szüksége van ilyesmire ?

(#95785) verti1 válasza Parci (#95762) üzenetére


verti1
tag

Lehet egyszerűbb lenne gyártani hozzá egy dugattyút vagy módosítani a meglévőt. Meg kellene méregetni, lehet csak mélyebb horony kellene.

(#95786) Parci válasza verti1 (#95785) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a legegyszerűbb persze egy jó tömítés volna, de ennek híján akkor azt mondod, hogy válasszunk egy közel jó tömítést, ami kapható rendesen, és alakítsuk át ahhoz a dugattyút?

szerencsére van cinkostársam sz.zs. személyében, szóval most már bármilyen mod 3 gépre elsüthető :DDD

egyébként ma lődöztem picit az űrgaggiával, azért a malabar kávé sokkal jobb lett vele, mint a karossal. lényegesen több és jobb crema (ami ennél a kávénál alap). gyanítom, hogy nincs 8-9 bar a segédrugóval sem, inkább 6-7 körül lehet, mert világosabb pöriknél meg többször fordítva volt, a karosgaggia nyert.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95787) sz.zs. válasza Parci (#95786) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Most pont azon agyalok, hogy hogyan lehetne egy manométert bele aplikálni.... egyelőre nem sokra jutottam.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95788) verti1


verti1
tag

Persze, azért lenne létjogosultsága a gyártásnak, mert nincs elérhető olcsó tömítés. Ha ezzel az expolys tömítéssel meg lehetne oldani akkor az lenne talán a legjobb. Meg kellene mérni, hogy milyen atmérőjű a gyári ha rajta van a dugattyún és mekkora az expolyssal. Ezután meg kellene nézni a belső átmérőjét az expolys tömítésnek és a horony külsőjét. Ha dugattyú feszíti nagyon szét akkor lehet levenni a dugattyú horonyból. Persze tudni kellene a méreteket kb. Lehet nem adja ki.

(#95789) Warloo93 válasza Parci (#95786) üzenetére


Warloo93
tag

Kérdezzetek meg pár céget. Én mikor kartömitést kerestem, írtam pár cégnek. 6mm vastag szilikonból 74mm átmérőlyű kör, közepén 47mm lyukkal 2€/darabra jött volna ki.

(#95790) sz.zs. válasza sz.zs. (#95782) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Gazdára talált, köszönöm!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95791) Peti...(16v) válasza RetepNyaraB (#95527) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ma megnéztük ezt a helyet, és a kávé tényleg patent. A brazilból ittunk presszót és kaput, mindkettő nagyon finom volt. A kiszolgálás még kicsit akadozik, de kedvességgel ellensúlyozzák. A hely kicsi és fél 10 körül tömve volt, talán nem véletlenül. Aki arra jár, próbálja ki!

(#95792) Parci válasza verti1 (#95788) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy működni fog, mértem, amit gyorsan tudtam, 51 mm-es a tömítés külső átmérője, 36 mm a belső. 38/50 kéne, viszont feltéve a dugattyúra már 52,1 mm széles (és rohadt nehéz is volt felrakni, leszedni meg szerintem nem is fogom tudni, csak levágni).

a hengert nem tudom megmérni könnyen, mert rágyógyult a felsőszűrő+kartömítés :DDD (és ahogy sz.zs. mesélte, neki is flex kell majd hozzá :D).

hát, ez egy lassú projekt lesz a nirvánáig, már látszik... még jó, hogy a kék működik gyárilag hakkolás nélkül.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95793) nyisziati válasza Peti...(16v) (#95791) üzenetére


nyisziati
veterán

Ó, ha ezt tudom... :(
Nemrég jártam Vácon, még gondoltam is rá, hogy úgyis ráérek, benézek egy kávézóba, de végül mégis inkább hazaindultam.
Na mindegy, eltettem könyvjelzőbe a címet. A gugli térkép ezért is jó, mert legközelebb, ha arrajárok, szól, hogy ezt meg akartam nézni.

(#95794) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Helyhiány miatt megválnék San Remo Jolly Bar retro gépemtől.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95795) koxx


koxx
MODERÁTOR

Nincs valakinel kolcsonbe egy reneka kosar kiprobalasra? :) 1-2 napra. (BP-en)

(#95796) Sic.Transit válasza koxx (#95795) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Róna utca 120 átvétellel egy pár napra tudok kölcsönadni.

(#95797) Sic.Transit válasza #64275200 (#95776) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Milyen álláson presszózol a Comandante-val?

(#95798) Sic.Transit válasza Sic.Transit (#95490) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Elkelt a Piccola POD.

[ Szerkesztve ]

(#95799) #64275200 válasza Sic.Transit (#95797) üzenetére


#64275200
törölt tag

A Red Clix tengellyel 13 +/- 2 kattintás. A kávétól és a mennyiségtől függően 17 és 18,5 gramm között szoktam tölteni a kosarat. Nagyon világosat (filterhez) mostanában nem pörköltem, tehát arról nincs tapasztalatom.

(#95800) stereofan válasza stereofan (#95352) üzenetére


stereofan
tag

acf csészék elkeltek.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.