Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96701) konzumpro válasza zolnagy (#96700) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ó ez hogy maradhatott ki eddig? :D

(#96702) Toobee


Toobee
veterán

Caffé dell’ Ospite, ezt ismeri valaki? Kotyeszba tölteném, bár lehet eszpresszónak is megjáratom majd. Józsi állandóan nyaral. Mi lenne, ha dolgozna is? Akkor mennyit nyaralna :((( :DDD

Mauroban se lett jobb a kávé, 4 éve is égetett szar volt, meg most is. Pisztácia fagyiból is ettem már jobbat (például: Gabriella, Szeged. Nem olyan rég költöztek külön a Rudi és Fickóval). A főételre viszont nem volt panasz, valami rákos tésztát ettem.

https://barbieripnk.hu/

(#96703) bbuffy válasza Toobee (#96702) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ha pisztáciafagyi, akkor Erdős cukrászda a bajnok. Szó szerint is. Többszörös díjnyertesek benne.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96704) radi8tor válasza bbuffy (#96703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha pisztáciafagyi akkor Kő fagyi/Kell fagyi (attól függ Budapest vagy Mindszentkálla) igazi piemonti pisztáciából. :K

⭐ Stella

(#96705) Flashback


Flashback
addikt

Ezt mennyiből lehetne rendbe raktani belsőleg külsőleg?
- Új kések, felszabályozás
- Tölcsér
- Fényezést megoldom.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96706) CB


CB
senior tag

Urak!

Eladó bbuffy-tól július 27-én vásárolt Rancilio Silvia kávéfőző.
A gép azonos, hibátlan állapotban van, mint amikor én megvettem.
Az eladás oka:
Maradok a GC-nél, és fragolával tovább faragtatom űrgaggiává.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96707) vicces1


vicces1
aktív tag

Jól gondolom, hogy ez a kartömítés okés a GC-ba?

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96708) sz.zs. válasza vicces1 (#96707) üzenetére


sz.zs.
senior tag

NEhogy megvedd! Silány, utángyártott minőség!
Ez kell neked!

CB: nálam is járt Silvia és ugyanez volt a véleményem!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96709) Toobee válasza bbuffy (#96703) üzenetére


Toobee
veterán

Kóstoltam már, a Bartókos Kőfagyit is. Szerintem fasorban sincsenek a szegedihez képest. Ezekkel talán még a soltvadkerti Korona cukrászdás 280 Ft-os is pariban van.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#96710) vicces1 válasza sz.zs. (#96708) üzenetére


vicces1
aktív tag

Köszi, pedig olyan szép neve volt :D

Igen, ez az expolys tuti, csak más is kellett volna a danettitől, ezért gondoltam.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96711) Bazsee71 válasza radi8tor (#96704) üzenetére


Bazsee71
őstag

Plusz egy, Mindszentkállán próbáltuk, és totál olyan volt, mint 3 éve Szicíliában. :)
Potenciális kedvenc Rudi és Fickó, de 2-3 hónapja ami volt fagyi, az nem hagyott mely nyomot. Múltkor meg nem is volt. Az első benyomás fantasztikus volt, de nem díjazom, ha valami ennyire kiszámíthatatlan.

(#96712) Bazsee71 válasza Toobee (#96709) üzenetére


Bazsee71
őstag

Soltvadkerten nagy a hype, mert 80 féle van, de sajnos a tipikus térfogat-fagyi.

(#96713) Toobee válasza Bazsee71 (#96712) üzenetére


Toobee
veterán

Hát...basic cuccokkal kell próbálkozni. Ami kinder, meg a bánat tudja még, hogy mi, az szinte mindenhol porból van.

Rudi és fickó most költözött szét a fagyissal, velük szemben van. Nem tudom az okát, de én most egy nagyon finom pisztáciát ettem (meg egy fügés diót).

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#96714) Peti...(16v) válasza Toobee (#96713) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ha Siófokon járnátok, feltétlen próbáljátok ki a Dara fagyizót! Oldschool a hely és a fagyi is, de pont ez a varázsa, mert ez a régifajta fagyi már kezd eltűnni.

(#96715) stereofan válasza Peti...(16v) (#96714) üzenetére


stereofan
tag

itt is egy hasonlóan ajánlott hely: Alsóörs Szöszi, a kép magáért beszél..

a további metlachi burkolatot, lambériát, bútorzatot illetve a puncs ízét a kedves olvasó képzeletére bízom...😉 kultikus hely

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#96716) Toobee


Toobee
veterán

Ja, izé, ha már fagyi. Félve írom le, hogy amúgy a kedvencem a haagen dazs. Sajnos csak plázákban van, heroin áron.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#96717) Parci válasza Peti...(16v) (#96714) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha meg balatonfüreden, akkor a sétányon a "füredi fagyizó" is szuper, eléggé kinőtték magukat, de ott még nem csalódtunk, csak nagyon-nagyon kellemesen!

amúgy meg újra reklámozom a standard fagyi-lakmuszomat: ha a banánfagyi színe szürke, az egy jó hely. ha sárga, akkor nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96718) Parci válasza Toobee (#96716) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a haagen dazs a fagyik guinnesse :) (a mai napig bármikor szívesen gurítom, nem érdekel, hogy a szubkultúra mennyire kommersznek tartja)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96719) koxx válasza Parci (#96718) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"a haagen dazs a fagyik guinnesse" jégkrém :) (brutálisan túlárazva)

(#96720) bbuffy válasza Toobee (#96716) üzenetére


bbuffy
senior tag

Lidlben tartósan 1400 most épp sós karamella van meg csoki.

koxx: Benenzserri meg drágább :)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96721) Toobee válasza bbuffy (#96720) üzenetére


Toobee
veterán

Tudom, köszi. Valószínűleg ugyanaz, de a nagy bödönből kapott gombóc jobban bejön. Azt is próbáld ki, ha még nem tetted meg. A választék is sokkal nagyobb.

https://barbieripnk.hu/

(#96722) CB válasza sz.zs. (#96708) üzenetére


CB
senior tag

Biztosan jó lenne, ha kapna egy tuningolást. PID mindenképpen kellene. Kellene egy szűkítő.
Hogy nekem - aki otthon egyedül kávézik, és napi 1-2 presszót iszik - kellene-e rézcsövezés, azt nem tudom. Sajnos túl magasra tette a GC a mércét.... :D
Jelen állapotában a tuningolt GC alatt van az elkészített kávé.
Néhány napig egymás mellett volt a két gép, és azt kell mondjam, hogy a GC még kinézetre is jobban tetszik.....és ez adta a döntést. Amikor a GC-t elhoztam tőled, az szerelem volt első látásra. Az RS-nél ilyet nem éreztem.
Ennyi. Nekem nem jött be. Más talán ebbe szeret bele.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96723) nemethsza


nemethsza
tag

Cremina

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#96724) konzumpro válasza CB (#96722) üzenetére


konzumpro
senior tag

Tuningolt GC alatt réz bojlerest értesz vagy sima alu?

(#96725) soldier2 válasza nemethsza (#96723) üzenetére


soldier2
őstag

Ha. Nem tévedek évekkel ezelőtt is árult egyszer a csaj. Kalmár talán meg is nézte anno.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#96726) 72lakiluk válasza konzumpro (#96724) üzenetére


72lakiluk
tag

Szerintem - ha már használunk ilyen bohókás elnevezéseket - az úrgaggia a rézbojleres és ami legtöbbünknek van, az a 'tuning GC' :D pid, szűkítő, rézcső, tágulási, vízterítő..

(#96727) -v-


-v-
addikt

Egyelőre elméleti szinten: PID-es Gaggia Coffee (van benne OPV) réz vízterítővel meg igény szerint nyitott karral, IMS meg VST kosárral, ipari felsőszűrővel, fragola maroktamperrel stb. érdekelne valakit? Van hozzá egy új bojlerem is ..

[ Szerkesztve ]

(#96728) frozy


frozy
csendes tag

Sziasztok! Eladó lett fél éves Graef CM702 őrlő, típusváltás miatt. Ára: 25000 Ft. Itthon használtuk, max. 10 kg kávé mehetett át rajta.

(#96729) konzumpro válasza 72lakiluk (#96726) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszi a pontosítást! Űrgaggiát szerettem volna sokáig, de mivel ellenjavalt vele a gőzölés. más irányba mentem. Kéne bele egy plusz thermoblock gőzöléshez, de annyi hely szerintem nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#96730) sz.zs. válasza konzumpro (#96729) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Miért lenne ellenjavalt a gőzölés azért, mert “űr”?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96731) konzumpro


konzumpro
senior tag

Mondták egy páran, hogy soha nem gőzölnének vele.

(#96732) Parci válasza konzumpro (#96731) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én szoktam. nyilván jobban terheli a tömítéseket, de hát mégiscsak egy gép, arra való, hogy használjuk. frankón gőzöl.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96733) konzumpro válasza Parci (#96732) üzenetére


konzumpro
senior tag

Tiszta stressz. :D Akkor viszont lehet hogy ez lesz a befutó, a Sage meg javítás után új tulajt keres.

(#96734) zolnagy válasza konzumpro (#96733) üzenetére


zolnagy
őstag

Csak hogy összezavajalak, nekem sosem sikerült a gőzölés az űrgaggiaval. :))

(#96735) Parci válasza zolnagy (#96734) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

milyen gőzcsöved van rajta? nekem silvia. tök egyszerűen megy, semmi kókuszpókusz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96736) Parci válasza soldier2 (#96725) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh, milyen pénzeket álmodnak ezekért. hát, az már látszik, hogy ha anno 150-ért megveszem, amit meg lehetett, akkor jól jártam volna, viszont azt hiszem, hogy legkésőbb most akkor is eladnám. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96737) Flashback


Flashback
addikt

AP papír után:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96738) zolnagy válasza Parci (#96735) üzenetére


zolnagy
őstag

Az eredeti (nem az utángyártott) Silvia. Többször próbáltam, de talán egyszer, ha nagyjából jó lett. Mindig visszatértem a QM0800-hoz, amivel meg már csukott szemmel is megy (kis túlzással). Valahogy nem adja, bár nem is szoktam gyakran gőzölni, csak vendégeknek, meg gyerekeknek.

(#96739) koxx válasza Flashback (#96737) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez milyen mérleg?

(#96740) Parci válasza zolnagy (#96738) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ki kéne már próbálnom azzal is, lehet, hogy ahhoz képest más. de én megcsinálom vele a cappuccinóhozvalót könnyedén.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96741) Flashback válasza koxx (#96739) üzenetére


Flashback
addikt

Timemore basic scale
Szuperül befér.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96742) CB válasza konzumpro (#96724) üzenetére


CB
senior tag

Most alu bojleres, rézcsövezett (+PID, szűkítő, tágulási) GC-m van.
Már megrendeltem az űrgaggia alkatrészeit.
Már csak idő kérdése..........
Az "új" annyival lesz más, hogy réz bojler és nyomásmérő (is) lesz benne.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96743) bbuffy válasza soldier2 (#96725) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ugyanazt a gepet árulja régóta. Nem hinném hogy a marketplace a legjobb erre. Nagyon réteg masina.
Azt külön nem értem hogy miért angolul hirdet.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96744) Parci válasza bbuffy (#96743) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, mert magyarul senki sem fizet ki 400e ft-ot egy ilyen öreg karosért, csak angolul :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96745) soldier2 válasza bbuffy (#96743) üzenetére


soldier2
őstag

A mikor én vettem 1000 €-t a nemzetközi piacon játszva kifizettek egy tökéletes állapotúért. Gyanítom a Caffe netz-en rég elment volna ha cseppet enged az árból. Vagy csak szereti hirdetni ;]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#96746) bbuffy válasza soldier2 (#96745) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sztem utobbi, mert az ára anno 450 volt, most már olcsóbb, de ez még mindig sok. 100 ért megvenném. :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96747) vicces1 válasza konzumpro (#96731) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez többször felbukkanó téma itt is.

Lehet vele gőzölni, és a silvia csővel jól is.
De utána légtelenítés, "vízpacsálás" van. Bár nem feltétlen, én már nem légtelenítek gőz után.
Igaz már nagyon ritkán gőzölök vele, de tényleg azért, hogy kíméljem.
Sajnos cirka 1-2 év után tuti csöpögni fog a gőzcsőből, és nem azért mert szar lesz a csap, hanem, mert magában a csapban lévő tömítést nem lehet cserélni, mert zárt.
Mintha direkt így rakták volna össze, hogy ha csöpögni kezd, akkor cseréld ki komplett tizenezrekért.
Van a yt-on video, hogy meg lehet mókolni, finoman leköszörülni a menetig aztán hajrá, ezután örök élet ez a része is.

- a tuning kimaxoláshoz még annyit, hogy nálam is rézvízterítő- ipari felső szűrő ment sokat, most másodszor tettem vissza a gyári alu vízterítőt, és a gyári felső szűrőt, és kb. örökre marad is, mert jobb a vízterítése, a lefolyások is szebbek, finomabbak és akkor is így van, ha másnak ellenkező a véleménye! :)
A joker persze a filter papír, az megvédi az alut is meg atomtámadás ellen is. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96748) reset


reset
senior tag

Nem sokáig bírtam ki mókolás nélkül...

(#96749) sz.zs. válasza zolnagy (#96734) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én meg nem tudok, mert a gőzcsapra van bekötve a Manométer :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96750) sz.zs. válasza bbuffy (#96743) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Már kértem hogy írja át a hirdetést magyarra, vagy legalább magyarra is. Szarik rá. Mingyá ki..szom a csoportból.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.