Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95501) Parci válasza Xabi78 (#95500) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nekem a perem nélküli vst a top

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95502) 72lakiluk válasza koxx (#95493) üzenetére


72lakiluk
tag

Én elég hamar túladtam a Renekán. Pár értemetlenül túlárazott dolog van/volt a kávés szettemben, egyike volt Ő is :)

(#95503) koxx válasza 72lakiluk (#95502) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a baj, hogy sok a túlárazott dolog :) egy 5-7k-t még szánnék a Renekára, de 15-öt fáj kiadni, ha meg nem jó akkor el lehet adni jó nagy bukóval.

(#95504) sz.zs. válasza yazoo1 (#95497) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A pod g- ban van megadva, nem ml- ben :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95505) Parci válasza koxx (#95503) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én még 10-ért vettem, amit szintén sokallottam, de annyira határozottan mondták a topikban, hogy nem rossz, hogy rámentem. és nem bántam meg. pedig tudod, hogy én nem vagyok egy hívő alkat... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95506) soldier2 válasza Parci (#95505) üzenetére


soldier2
őstag

10k-ért (azaz 9990ft-ért) vettem anno én is de akkor 300 alatt volt az euro. Nekem abszolút kedvenc volt, kár, hogy nincs a Creminához hasonló. Fölöslegesnek semmiképp nem éreztem.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#95507) Bazsee71 válasza soldier2 (#95506) üzenetére


Bazsee71
őstag

Még annyit tennék hozzá, hogy a legkevésbé hisztis kosár szerintem a Reneka. Sosem spriccelt még úgy, mint néha a VST. A VST van napi használatban, a Reneka finom hálóját körülményesebb tisztítani. Ettől függetlenül szeretem, nem bántam meg a vásárlást (még én is 10e alatt vettem anno).

(#95508) Mano66


Mano66
senior tag

A Renaka-t még én is 10 alatt vettem.Nem bántam meg.Ha valamelyik kávé nem ízlik a VST-vel jön a Reneka és avval jó, vagy fordítva. Ugyan avval a kávéval teljesen más ízvilág amit produkál.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#95509) bbuffy válasza koxx (#95503) üzenetére


bbuffy
senior tag

De hol találtál Renekát?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95510) koxx válasza bbuffy (#95509) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#95511) Parci válasza Bazsee71 (#95507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Igen, ez lemaradt, dettó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95512) koxx válasza Parci (#95505) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy 10-esért azonnal bevállalnám, a 15k-ra még alszom kicsit :) persze ez nem akkora összeg az őrlőhöz vagy a gép árához képest. Kb egy jobb tamper ára. Csak így marketing dumára nehezen hiszem el, ilyen tapasztalatokat vártam mint amiket ti írtatok. :R

[ Szerkesztve ]

(#95513) Parci válasza koxx (#95512) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nevetséges a 10e ft is, de ez van. és az tényleg látványos, hogy a vst sokszor a hibátlannak vélt előkészítés után is szivat, a reneka meg nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95514) bbuffy válasza bbuffy (#95509) üzenetére


bbuffy
senior tag

Aha, köszi. Eddig nem volt sehol.
Mondjuk rendes kepeket rakhattak volna fel, mert az a azűrő lepukkant ahogy kinéz.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95515) koxx válasza Parci (#95513) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy standard szűrőt sztem kb 2 dollárból legyártanak, ami spécibb azt meg 5-ből. De hát valamiből meg kell gazdulni.

(#95516) Peti...(16v) válasza bbuffy (#95514) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ki lehet fogni ennél lepukkantabbat is. Nekem egyből kettőt is sikerült, mert véletlenül 2 volt csomagban :Y
Persze ment vissza (saját postaköltségre) ők meg azonnal küldtek egy hibátlant.
[kép]

(#95517) bluesfan válasza Peti...(16v) (#95516) üzenetére


bluesfan
tag

Miután megkaptam, nálam is polírozással indult a pályafutása, mert botrányos volt a kivitele.
Viszont némi ír a sajgó sebekre, hogy azóta is elégedetten használom.
Én is 10-ért vettem anno, a 15 ezres ár közönséges rablás.
És mégis megveszünk minden sz@rt. :DDD

(#95518) Peti...(16v) válasza bluesfan (#95517) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Itt a polír nem segített volna, mert az egyiken fel volt hullámosodva a háló, a másikon meg egy nagy lyuk volt rajta...
De mindkettő használt volt, sztem bekeveredett a garanciális csere a polcra.

(#95519) #64275200 válasza koxx (#95510) üzenetére


#64275200
törölt tag

Tavalytól romlott a forint [link]

(#95520) bluesfan válasza Peti...(16v) (#95518) üzenetére


bluesfan
tag

Igen, láttam,hogy nálad más volt a gond, az enyémen a háló beforrasztásának nyomait kellett eltüntetnem.

(#95521) bbuffy válasza bluesfan (#95517) üzenetére


bbuffy
senior tag

Biztos nem veszek 15 ert olyan azűrőt amin utómunka szükséges. :(
inkább rámegyek egy vst re.

vst kérdés. Ha kenyelmesen akarok 20 g ot húzni, akkor melyik a javallott? Csalóka mert nemrég belefutottam egy ilyen 15 g ban 20 al készült verzióra.
Vegyek 20 g ost, mert azzal el tudok menni akkor 22 ig is?

tudom nem illik de itt a valasz a rencsire.
[link]

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95522) bluesfan válasza bbuffy (#95521) üzenetére


bluesfan
tag

Nekem 18-as VST van, világosabb pöriből lazán beeszi a 20 grammot.

(#95523) koxx válasza bluesfan (#95517) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez nagyon gáz :((( mintha vennél egy sls amg-t aztán otthon a garázsban kéne bütykölnöd rajta, hogy rendesen működjön.

(#95524) bl4ze válasza bl4ze (#95363) üzenetére


bl4ze
veterán

Gondolom senki nem annyira lep meg, de a Costa Coffee : Signature Blend - Dark Roast holnap landol a céges őrlőben a kollégáknak :(((
Értékelhetetlen volt : púder finomságra őrölve is 3-4mp után az egérfarok "felvastagodott" és kezelhetetlenül zubogott a csészébe.
A rend helyreállt egy jó kis klasszik kávéval :

.:. bl4ze .:.

(#95525) bluesfan válasza koxx (#95523) üzenetére


bluesfan
tag

Lehet, hogy egyedi eset volt, amit kaptam, de össze kellett csiszolnom a szita és a kosár csatlakozását, mert olyan sorjás volt, hogy képtelenség lett volna tisztántartani. Már nagyon sajnálom, hogy nem fotóztam le. Nem csináltam belőle nagy ügyet, megcsiszoltam és azóta használom. Nem azért políroztam, hogy szép, fényes legyen, hanem, hogy nehezebben tapadjon rá a dzsúva.

(#95526) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

"all-in" mini gaggia update: ez tényleg tök új, puha a közel 50 éves kartömítés és használatlan a felsőszűrő. vagy kicserélték. :DDD mindenesetre én még ilyet életemben nem láttam, mint amikor találnak egy új autót egy garázsban 50 év után.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95527) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

link
Vácott nem nagyon lehet(ett) használható kávét inni, de ennek most vége. Nagyon pöpec kis hely, egy hetes sincs. Klasszik brazil és világos etiópot csapolnak, nagyon kellemes. Sütik ugyszinten első rangúak. Jelenleg tiszta 5 csillag nekem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95528) bbuffy válasza Parci (#95526) üzenetére


bbuffy
senior tag

Akkor helyreállt a (lelki) egyensúly :DD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95529) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
Ez vajon egy Graef vagy Cutler koppintás belülről? Látott már valaki ilyet közelről?
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/44-1-Kavegepek-Eszkozok/289-3-Elektromos-kaveorlok/5/4027-AVX-CG1-kaveorlo

(#95530) Parci válasza bbuffy (#95528) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amíg szét nem izélem ezt is :DDD, de szerencsére itt elég a plusz rugót beleapplikálni első körben, abban meg már van rutinom.....

vannak amúgy apró különbségek, például a kar nem menetes ezen, csak van egy hosszú csőre lefelé, az újabban ez sokkal jobb (és arra fel tudok tenni manométert, erre semmit).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95531) norby_42 válasza Parci (#95530) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem kompatibilis?
De miért nem próbáltad ki a gyári rugóval? Csak a tudat miatt, hogy mennyit javítottál:)

Eat pasta, run fasta

(#95532) vicces1 válasza bbuffy (#95521) üzenetére


vicces1
aktív tag

Szerintem is elég a 18-as, én 15-öst használok az kicsit háklisabb.
Többen a Hasbean- től szereztük be, ha vásárolsz mellé "fincsikávét" akkor nem fáj a szállítási költség.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95533) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

[Bányai Pura Vida] megvan valakinek? Ajiba kaptam most, az áll rajta 2019 februárban szüretelték, a pörkölés dátuma, vagy lejárati idő viszont sehol...
Egy 14K Ft kiló árú terméken ez elég érdekes :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95534) radi8tor válasza RetepNyaraB (#95533) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kóstóltam a vár alatti NOS-ban. Nekem nem ízlett annyira.

⭐ Stella

(#95535) Parci válasza norby_42 (#95531) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de, kompatibilis és ki is fogom próbálni, ha le bírom szedni a kifolyót a karról (merhetem vajon hőlégfúni vagy lejön a krómozás?)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95536) RetepNyaraB válasza radi8tor (#95534) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ráadásul a filter van bejelölve rajta, mint ajánlott elkészítési mód. Ne is baszódjak a presszóval, vagy szarjak rá, mit ajánlgatnak (filtert nem csinálok)?
Amúgy is simán lehet döglött így, hogy semmit sem lehet tudni a lejáratról. Szekszárdon vették, a Kávé Házában, úgy egy hónapja.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95537) 72lakiluk válasza RetepNyaraB (#95536) üzenetére


72lakiluk
tag

Én azért baszódnék vele a helyedben :B a filter gondolom arra utal, hogy igen világos a pörkölés.

(#95538) koxx válasza bl4ze (#94462) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megkaptad már? én 06.09-én rendeltem, de még nem nagyon ért ide.

(#95539) bl4ze válasza koxx (#95538) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, semmi - meg sem moccan.

.:. bl4ze .:.

(#95540) koxx válasza bl4ze (#95539) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:(((

(#95541) yazoo1 válasza sz.zs. (#95504) üzenetére


yazoo1
tag

Átmérőjére gondoltam...mm- ben

[ Szerkesztve ]

(#95542) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!
A jövőben kérjük a topikban meghirdetett termékeket-szolgáltatásokat mindenképpen a Hardverapróra feltölteni és onnan lehet belinkelni a topikba, köszönjük!

(#95543) kzoltann válasza koxx (#95540) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Nekem március 28 ota utazik egy mini itx ház kina - magyarorszag tengelyen szoval ne adjatok fel :D

[ Szerkesztve ]

(#95544) koxx válasza kzoltann (#95543) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszi :DDD

A mai kv tisztítás eredménye, avagy miért ne fél évente szedjük le a felsőszűrőt :B Gondolom nem lepődtök meg ha azt mondom, hogy jelentősen javult a vízterítés :)) ettől függetlenül lehet kéne valami tuning cucc, ims? [link] De a jolti fórumtárs által kitalált megoldás is biztos jó lenne.

(#95545) verti1 válasza koxx (#95544) üzenetére


verti1
tag

Használsz aeropress papírt?

(#95546) koxx válasza verti1 (#95545) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még nem mert épp úton van csájnából, de lehet addig rendelek egy avx-es pakkot. Gondolom javít a terítésen és talán nem is lesz ennyire összegányolt retkes?

(#95547) verti1 válasza koxx (#95546) üzenetére


verti1
tag

Javít igen és ez a retek 98%-ot csökken.

(#95548) koxx válasza verti1 (#95547) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ah :Y zsír, akkor már rendelem is.

(#95549) kurtuzov válasza koxx (#95548) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Azért érdekes lenne megnézni melyiknek milyen az öko lábnyoma: jóval gyakoribb zsíroldózás vs szűrőpapír.

(#95550) koxx válasza kurtuzov (#95549) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2x küldtem rá a puly caffot 100 fokos vízben és még így is maradtak benne apró kis maradványok. Szóval inkább szűrőpapíroznék.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.