Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95101) Cathfaern válasza Mylord3 (#95092) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudom, hogy bonyolult lélek vagyok :D Az aláhúzott mondat nem azt jelenti, hogy nem szánok sokat espressora, vagy hogy nekem nem fontos az espresso, hanem azt jelenti, hogy nem kell minél gyorsabban (és olcsóbban) beszereznem egy espresso gépet, hanem ráér akkor ha már igazán jót tudok venni. Addig meg iszok megfelelő kávézóban espressot ha olyanom van :)

(#95102) konzumpro válasza Neck (#95100) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nekem csak Pivallám volt, hiányzott az adagolás, az állítható hőfok, az opv, de nagyon jó volt a vízterítése, magától felgőzölte a tejet, csak bele kellett rakni a gőzkar végét a tejbe és jó kávékat főzött míg le nem robbant a feje a kazánról. Gyenge csavarokkal volt felfogatva, az töltötte be az opv szerepét... Kínai, Wellhome Pro néven is fut.
A Marchesa jó lehet, kiküszöböli a kisebb hibáit, ha be tudod szerezni, jó lehet egy Graef őrlővel.
A Baronessa csak egy százassal drágább a magyar forgalmazónál mint a német anyacégnél. Röhej.

[ Szerkesztve ]

(#95103) koxx válasza konzumpro (#95098) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kar, hogy a sage csak bes 920 astol felfele hasznal standard 58-as meretet.

(#95104) Mylord3 válasza konzumpro (#95098) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

A Ranciliót eddig egyikőtök sem említette. Már az(ok) sem (a Silviák) trendi gép(ek) otthonra, pusztán a pid hiánya miatt?

(#95105) konzumpro válasza koxx (#95103) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ja meg a Strietman se.

#95104 Mylord3: Csak a pid hiánya miatt, viszont pidelhető. A Magister csak komplett heréléssel.

(#95106) gtr313


gtr313
csendes tag

Egy rövid ideig meghirdetem a Strietman CT1 + Malwani Livi párosomat. Ha mégsem kell eladnom vagy elvitték, azt azonnal jelezni fogom. A kávégép és az őrlő csak együtt eladó - alap felszereltséggel és tartozékokkal fix 600eFt-ért, fullos kiépítésben fix 700eFt (Gyári plusz felsőszűrő, alkatrészek, tömítéskészletek, Molykote, Kalmár-féle nyomásmérő szett és eloxált alu adagoló tölcsér, PID, Motta egyengető, knock-box, ajándék CM kávé, stb.) A kiegészítők külön egyelőre nem eladók. Alku kizárva, postázni nem tudom. Privátban küldök elérhetőséget. az egyéb információkhoz...

[ Szerkesztve ]

(#95107) uffneked válasza gtr313 (#95106) üzenetére


uffneked
aktív tag

Féloff hirdetés: Egy gőzkarért a QM0650-hez elég sok mindent megadnék... :K Ha valakivel szembejönne egy bárhol, sikítson! :R
Szerk.: ez önálló hsz. akart lenni, bocsánat! :(((

[ Szerkesztve ]

(#95108) bbuffy válasza gtr313 (#95106) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez kb a Strietman ára. Nem semmi szett. Malvanit volt szerencsém kipróbálni, nagyon jó darab, legalább olyan impozáns mint egy Giotto :D

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95109) koxx válasza gtr313 (#95106) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fú erről a setupról dobjál már fel egy képet, elég izgalmasnak hangzik.

(#95110) 72lakiluk


72lakiluk
tag

Uhh. Néztem róluk képeket. Na ebből is látszik, kinek a pap kinek a papné :K

(#95111) gtr313 válasza koxx (#95109) üzenetére


gtr313
csendes tag

éppen most...

(#95112) Mylord3 válasza Cathfaern (#95101) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

...és egy Pavonihoz mit szólnál? :) Bond is azt használt..., és milyen fosch KV-t csinált vele!! :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=J3UQmKiVH9E

(#95113) Cathfaern válasza Mylord3 (#95112) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem azzal kihívás olyan rossz kávét csinálni, mint a filmben :D

(#95114) gtr313 válasza gtr313 (#95111) üzenetére


gtr313
csendes tag

...és az elkészült kávé (friss bontás, első csapolás, hasra ütve, CM Taruma)

(#95115) Parci válasza gtr313 (#95111) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen jó ez a strietman, kár a horror áráért (mármint a gyárilag horror áráért, te jó áron adod ahhoz képest), mert amúgy mindent tud.

közben én hosszas szívás után, de megszereztem a kiegészítő rugót és az o-gyűrűket, nagyjából összerakható a gép, ha szét bírom szedni a dugattyút :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95116) koxx válasza gtr313 (#95111) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jól néz ki :)
Amúgy ennek miért ilyen magas az ára? ez gyárilag full ilyen?

(#95117) CB válasza gtr313 (#95111) üzenetére


CB
senior tag

Ez egy nagyon tudományosan megalkotott, hiper-szuper gépnek néz ki, az örlő meg hab a tortán. Olyan, mintha ezzel a párossal el sem lehetne rontani a kávét.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#95118) gtr313 válasza gtr313 (#95106) üzenetére


gtr313
csendes tag

Köszönöm az eddigi megkereséseket, de beszámítani csak a full csomag megvétele esetén tudok egy magas minőségű kézi őrlőt max. 50e Ft-ig. Ha újra presszózni kezdek (vagy marad) akkor is csak ez a páros érdekel, downgrade off

(#95119) bbuffy válasza CB (#95117) üzenetére


bbuffy
senior tag

Áaaaaa nekem eddig mindennel IS sikerült. Ezzel is menne.

Borzalmas, ha hányaveti vagyok, egyből “rossz” lesz a kv reggel. :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95120) koxx válasza bbuffy (#95077) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen lesz helyette, hogy eladod a Tadammot?

(#95121) SteelCowboy válasza gtr313 (#95111) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Teljes mértékben kimeríti a közösség elleni izgatás fogalmát!! :Y

Én nagyon ácsingózom egy Strietman-ra (gondolom vannak így még ezzel egy páran itt), de perpillanat nem tartok még ott, hogy fontolóra vehessem az ajánlatod, ami amúgy tényleg bomba. Strietman használtan egyébként is szökőévente egyszer, ha van...

Mindenesetre nagyon sajnálom, hogy kényszerűségből meg kell válnod egy ilyen ikonikus darabtól!

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#95122) bbuffy válasza koxx (#95120) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mivel, a gép is csupa króm lesz, a daráló meg fehér, ezekhez fogok igazodni, a teljes harmónia végett. :D
Tudom beteg vagyok, vállalom.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95123) koxx válasza bbuffy (#95122) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:DD

(#95124) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Sziasztok!

Akit érdekel, annak itt van jó néhány letölthető robbantott rajz, alkatrészlistával... az ilyen mindig jól jön
https://www.atp-czesci.pl/content/9-ekspresy-do-kawy

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#95125) bluesfan válasza bbuffy (#95108) üzenetére


bluesfan
tag

"Ez kb a Strietman ára"

Így van. Az 1400 ojrós amerikáner meg jön vele kvázi ingyé. Best buy.
Ha tehetném, rá is repülnék. A tulajjal meg már több ízben is boltoltam, nagyon vigyáz a cuccaira és megbízható, rendkívül korrekt üzletfél. :K

[ Szerkesztve ]

(#95126) jolti válasza gtr313 (#95114) üzenetére


jolti
senior tag

Zsír.
Hirtelen traumát olvastam... :D
Mondom magamban, micsoda kávé... Vagy azt okoz a fogyasztása? Aztán újra elolvastam! :D
Szakmai ártalom..

(#95127) vicces1 válasza gtr313 (#95106) üzenetére


vicces1
aktív tag

Juj

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95128) bl4ze


bl4ze
veterán

Újabb Giovannacci kávé van nálam, most a Giovannacci Bar (Bordeaux)

Ez egy 80/20-as keverék. Korábban járt már más Giovannacci itt, azok tetszettek.


Ez most nem annyira jött be. Elég friss pörkölés, ennek ellenére nem a legszebb a lefolyás.
És mellé ízeiben sem teljesen harmónikus. (Nekem)
Aki már kóstolta mit szólt hozzá? Ez most kivételesen nem annyira ízlik, pedig ezek a bár keverékek mindig be szoktak jönni, de ez most valahogyan nincsen annyira "egyben".

.:. bl4ze .:.

(#95129) bl4ze válasza bl4ze (#95128) üzenetére


bl4ze
veterán

.:. bl4ze .:.

(#95130) JózsefK


JózsefK
csendes tag

Sziasztok
Van tapasztalatotok/véleményetek a Laica Coffee & Tea szűrőkről és az azzal készült vízről? Természetesen elsősorban a Norda palackhalom kiváltása érdekében, kávéfőzőben történő felhasználásra vonatkozik kérdésem.
Köszönöm

(#95131) norby_42 válasza JózsefK (#95130) üzenetére


norby_42
aktív tag

Pár napja írtam. Érezhetően más a víz íze, de iható, a kávé, tea sokkal jobb.

Eat pasta, run fasta

(#95132) Parci válasza norby_42 (#95131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a laica is ilyen havi 1500 ft-ra jön ki, mint a bwt?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95133) koxx válasza Parci (#95132) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha jó áron jutsz hozzá a Laica szűrőhöz akkor kb igen, pl [link]
Mi többször próbálkoztunk a vízszűrő kancsóval, de pár nap után mindig rosszabb íze lett a víznek. Sose bírt ki 1 hónapot a betét.

(#95134) Parci válasza koxx (#95133) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a baj, hogy én ilyeneket sem akarok kihajigálni pár hetente :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95135) radi8tor válasza koxx (#95133) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze és bizonyítottan szar is ezeknek a szűrőteljesítménye.
Venni kell a mosogató alá egy 2-3-4 fázisú szűrőt aminek a betétje valóban kibír 6 hónapot.
Nekünk 2 fázisú van (sediment és aktívszén), kb 16e volt, bele a szűrők éves szinten 8k körül vannak.

A legnagyobb probléma a kancsókkal abból ered hogy nem hűtőben tárolják az emberek. Ha a konyhapulton van tárolva akkor az a bacik melegágya.
[link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95136) koxx válasza Parci (#95134) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én inkább Nordázok tovább. Kíváncsi leszek mikor adja be megint az unalmas az ascaso gőzkarja.

radi: nem fér el :( és ezekből a gépekből se jó mindegyik

(#95137) radi8tor válasza koxx (#95136) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem foglal több helyet mint egy cipős doboz. RO-t sosem akartam, nekem az már túl kezelt vizet ad, meg ahhoz tényleg nincs hely panelban sem.

[link]

Mosogató alá szerelhető víztisztító : AWF-UPS-2H

Ez a két lépcsős készülék a mosogató alá szerelhető és a mosogató sarokszelepére csatolható. Külön csaptelepből, a meglévőtől teljesen elkülönítve vételezzük a tisztított vizet. Az első betét eltávolítja a homok és rozsda szerű lebegő anyagokat az aktívszenes a klórt valamint az egyéb íz és szagrontó szerves vegyületetek.
Műszaki adatok:
- vízátfolyás: max. 6 liter/perc
- működési nyomás: 1-8 bar
- kapacítás: kb. 8.000 liter ( max. 6 hónap )
Ár: 18.600Ft + Áfa
( betétekkel, kerámiacsap és szerelési kellékekkel )
Cserebetétek ára:
AC-PP-10-1: 480 Ft+ Áfa
AC-CTO-10: 1.400 Ft + Áfa
Kapcsolódó link: A klórról és egyéb vízben oldott szennyeződésekről

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#95138) Mylord3


Mylord3
csendes újonc

Erről a Kamira nevű szerkezetről mit lehet tudni pontosan? (Én csak annyit, hogy 40 ezret biztosan nem adok ki érte. :Y ), ....de érdekel, hátha vki már használta. Talán összesen, ha 3 hsz-t találtam ezzel a műszerrel kapcsolatban itt. Legyen a viszonyítás mondjuk, a Brikka!
(Na..., most említem először itt ez utóbbi KV-főzőt! :) )

https://www.youtube.com/watch?v=yfPhlY9gVsU

(#95139) haten válasza radi8tor (#95135) üzenetére


haten
tag

A kávégép víztartályban amúgy is szobahőmérsékleten van a víz. Azzal már végképp nem szórakozik az ember, hogy minden kávé előtt hűtőből víztartályt kivegye, gépbe be, kávé után meg vissza a hűtőbe. Én is Laica kancsót használok, de alap szűrővel. Legközelebb Coffee&Tea szűrőt veszek bele, de még van jópár darab normál.

(#95140) Parci válasza radi8tor (#95137) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyen van nekem is, egy aktív szénszűrő és egy sima 1 mikronos szűrő. de a tényleg bitang kávéhoz ez kevés azért, kéne még lágyítani, meg magnéziumozni...

viszont ez tényleg olyan, hogy 3 havonta cserélsz ilyen 500-800 ft-os betéteket (a fél év azért túlzás szerintem, elég ránézni az 1 mikronosra 3 hónap után).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95141) Parci válasza haten (#95139) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a kávégépben átküldöd a közel 100 fokos fém kazánon, a legtöbb baci azt nem szereti :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95142) Cathfaern válasza radi8tor (#95135) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem Brita kancsóm van (ez van a boltban ahova járok), eddig mindig kibírta az egy hónapot, vagy legalábbis nem tűnt fel, hogy bármi változás lenne (de igazából az egy hónap után is azért cserélem, mert ez az előírás).
Bacik miatt meg nem aggódok különösebben, úgy is fel lesz forralva. Igazából nekem az a lényeg, hogy a vízkövet szedje ki, mert errefelé borzasztóan kemény a víz, pár naponta kéne vízkőteleníteni a vízforralót kb.

(#95143) radi8tor válasza Parci (#95140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utóbbi szerintem nagyban függ attól milyen a vízhálózat. Budapesten azért nincs annyi kosz a csövekben mint vidéken.

⭐ Stella

(#95144) Cathfaern válasza Mylord3 (#95138) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

3 bar nyomást tud: [link]
Gyakorlatilag Bialetti Brikka, csak a más leengedés miatt látványosabb a crema.

(#95145) Mylord3 válasza Cathfaern (#95144) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Oké..., nem veszek! :))

(#95146) Silent77 válasza Mylord3 (#95138) üzenetére


Silent77
veterán

Féláron bevallanám, de ennyit én sem adok érte.
Amúgy tetszik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95147) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Szóval itt a nyár.
A GC-t nem fogom magammal hurcolni, amerre járok, van egy 3 személyes Bialetti Mokkám (meg a Skerton Plus), ni:

tudom, nyilván sokszor volt téma, de had' ne vacakoljak kulcsszavakkal:
Valami alapreceptet toljatok lécciléccilécci (link is lehet, ne mondjátok hálátlan dög vagyok), hogy kevésbé legyen lutri módon elkészítve.
Mennyi víz (ebben mindig marad kb egy-másfél centi az alján, ami nem jön ki. Ilyen a gép), mennyivel őröljem durvábbra, mint a presszót (ha egyáltalán).
Az megvan, hogy forró vizet rakok fel stb, csak eddig belebasztam az Omniát, szemre a víz meg a gramm és hát ez nem az igazi.
Jobb fajta kávét meg pláne nem szeretnék elrontani. :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95148) bbuffy


bbuffy
senior tag

Disztributor elkelt, köszönöm a figyelmet.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95149) Cathfaern válasza RetepNyaraB (#95147) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Mennyi víz (ebben mindig marad kb egy-másfél centi az alján, ami nem jön ki. Ilyen a gép)"
Ez teljesen normális kotyogósnál, ennek így kell működnie. Ha nem marad az alján víz, az azt jelenti hogy elégetted a kávét.
Tipikusan szelep aljáig szokták tölteni egyébként, de ízlés szerint ez lehet kevesebb is (szelepet viszont sose szabad elérnie). Brikka-ban a felső rész egyben használható víz kimérőként (van benne jelölés), ez nem tudom olyan-e.

"mennyivel őröljem durvábbra, mint a presszót (ha egyáltalán)."
Skerton Pro-nál kb. 4 kattintás az espresso, én 5-re szoktam tolni Brikkában. De tudom a Plus nem kattintós, szóval ezzel nem mész sokra... Sokkal durvábbra nem őrölném, csak épp egy picit.

Én Brikkában 15g kávét szoktam tenni 2 személyre.

(#95150) bluesfan válasza Silent77 (#95146) üzenetére


bluesfan
tag

Ez 9 bart tud, de tényleg, én is játszadoztam vele jó ideig.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.