Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96601) SoundON válasza neducsinm (#96599) üzenetére


SoundON
tag

Tehát ezt a pumpát még egy motorral meg is kel hajtani? vagy akkor most nem értem...

Lehet rosszul számoltam, de a gyári minimális átfolyási adatot néztem ami 20L/h függetlenül a nyomástól, ebből lett nekem az 55ml/10sec. Amikor 60-70ml/10sec-ről beszélek a GCn, akkor nálunk sincs több 4-5barnál a víznyomás, mindez levett karral, a 0,55mm-es szűkítőt leszámítva 0 ellenállással, simán a felső szűrőből folyatva pohárba, stopper, mérleg.

Mindenesetre kíváncsi leszek a holnapi videóra :)

(#96602) neducsinm válasza SoundON (#96601) üzenetére


neducsinm
csendes tag

FMG204XD1PTMGC11 Gear Pump and Motor

(#96603) neducsinm válasza SoundON (#96601) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Fluid-o-Tech Gear Pumps
Igy nez kb ki egyben

[ Szerkesztve ]

(#96604) SoundON válasza neducsinm (#96603) üzenetére


SoundON
tag

ááááh, így már értem, köszi :)

(#96605) neducsinm válasza SoundON (#96604) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Kisebb mint egy roto pumpa boven

(#96606) norkov84 válasza neducsinm (#96600) üzenetére


norkov84
tag

Biztos stabilabb. Én ebből a két cikkből indultam ki anno, hogy mennyire stabil gyári állapotában.
[link]
[link]

Azt írják kb. 1 fokon belül marad így is. Én ezzel kiegyezek :)

(#96607) freaghill válasza Kávé Kálmán (#96590) üzenetére


freaghill
őstag

Pfuh, de szeretnék egy olyan Cafelat Robot Barista-t, de nagyon sajnálom rá a pénzt :(

Na majd pár hónap múlva talán rábeszélem magam.

(#96608) neducsinm válasza norkov84 (#96606) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Nekem ez inkabb masfel fok volt. Valoszinu a rocket ennyivel jobb mint a magister. Bar egy parezer forintos fejhomero nem
hazudik. Nàlam a fejhomero helyere van beepitve a fejfutes pid-jenek hoeleme. Ha kikapcsolom a fejfutest akkor normal dual boileres e61-eskent viselkedik es a pid mutatja a fejben levo viz hofokat.

(#96609) Kávé Kálmán válasza verti1 (#96595) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Van shopon/készleten. Azt nem tudom világbajnokira árazni sajnos. A ROBOT forgalmazán is erősen gondolkodóba estem. 1-2 héten belül megszüljük, hogy szénavagyszalma.

(#96610) bluesfan


bluesfan
tag

Köszönöm a sok érdeklődést, NZ ment, Livi maradt. :B

(#96611) bbuffy válasza bluesfan (#96610) üzenetére


bbuffy
senior tag

Csináltál amugy vmi összehasonlitást? Mi lett a verdikt?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96612) verti1 válasza Kávé Kálmán (#96609) üzenetére


verti1
tag

Én csak az Apex-et és a Lido-t látom a shop-ban.

(#96613) freaghill válasza Kávé Kálmán (#96609) üzenetére


freaghill
őstag

Majd számolj be, ha dűlőre jutottál a robottal kapcsolatban :R

(#96614) bluesfan válasza bbuffy (#96611) üzenetére


bluesfan
tag

Itt olvashatod. :)

(#96615) neducsinm válasza SoundON (#96601) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Nem enged videot feltölteni... van rá valami trükk?

(#96616) koxx válasza neducsinm (#96615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mármint a ph-ra videót feltölteni? Képet tudsz csak, ha videót szeretnél akkor youtube-ra kell és onnan belinkelni.

(#96617) norkov84 válasza neducsinm (#96608) üzenetére


norkov84
tag

Igen, az biztos megmondaná, csak nekem ugye ott a manometer a flow regulatorhoz :)

(#96618) neducsinm válasza neducsinm (#96615) üzenetére


neducsinm
csendes tag

https://youtu.be/PaLO14BJB6E

Kicsit játszottam vele a reggeli kávém izének rovására :)

(#96619) neducsinm válasza norkov84 (#96617) üzenetére


neducsinm
csendes tag

hát igen, részben ezért is beszéltem le magam arról a verzióról :)

(#96620) bbuffy válasza bluesfan (#96614) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszi. Egy kérdés még. JE milyen? Főleg NZ hez képest. Meg amugy is. Köszi. :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96621) SoundON válasza neducsinm (#96618) üzenetére


SoundON
tag

Köszi a videót! Érdekes!
Lényegében egy Strada EPt csináltál a Magisterből :) Gratulálok!
És ha jól látom viszonylag finoman lehet szabályozni.
Kérdés hogy mik a szélső értékek, tehát a potméterrel mennyire finoman kell játszani? Ha jól hallom azért itt is van egy pont amikor fullad a pumpa ;]

(#96622) neducsinm válasza SoundON (#96621) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Elég gyorsan reagál, illetve epiti fel a nyomast 2 bar-rol 9-re, szoval nekem egyelőre úgy tűnik, hogy teljesen pontosan lehet szabályozni. Nyilván kell kicsit szokni, hogy kapásból menjen.
Ezt a befulladást én nem érzem...

(#96623) bluesfan válasza bbuffy (#96620) üzenetére


bluesfan
tag

Röviden: jó. Bővebben: nem jó. :)
Viccet félretéve, én teljesen meg vagyok elégedve vele. Lassan fél éve tekergetem napi 1-2 alkalommal. ugyanaz a kés forog benne, mint a Kinukban. Volt a kezemben Kinu is, mégis inkább a JE-Plus lett a befutó. A megépítettsége nagyon precíz, bár az is hozzátartozik, hogy be kellett állítanom központosra a forgó kést, mert szinte meg sem volt húzva a rögzítőcsavarja, de a beállítás és megfelelő rögzítés óta hibátlan.
Az én képzetlen ízérzetemmel nagy különbséget nem tapasztaltam a NZ-hoz képest, azért az árulkodó lehet, hogy miután a JE-Plus-t vettem, nem szaladtam, hogy meghirdessem a NZ-t ;) . Szemre, tapintva, mindkettőnek kitűnő, rögmentes a produktuma, a lefolyások is nagyon szépek. Otthoni körülmények között praktikum tekintetében Niche döntő fölénnyel nyer(egyébként a ML-hez képest is), viszont, ha kiszámolod, mi áramot spórolsz meg egy kézihajtánnyal, győz a józan ész. :DDD

(#96624) bbuffy válasza bluesfan (#96623) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszi.
Nekem utazóhoz, kotyogóhoz/filterhez kell. Bar lehet bekattanok es lesz majd Flair v hasonló ha beesik. Na meg ha fél napig áramszünet van. :DDD Szóval csupa fontos dolog. Az összes kézi közül ez néz ki a legjobban, bár én K plussal szemezek. Azt mondják az inkább filter. Nem hinném hogy espressore ne lenne jó. :)
NZ marad persze, ennél praktikusabb darálóm még nem volt. Kvázi tökéletes.
ML t tekergettem már, brutál masina, látványra sem utolsó.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96625) Kávé Kálmán válasza verti1 (#96612) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Boccs! Rá kell majd nézzek (szétforgácsolódás van). Kerek százé áruljuk. Akkor hogyarákba vettek eddig emberek, mert vettek...

(#96626) bluesfan válasza bbuffy (#96624) üzenetére


bluesfan
tag

Filterhez valóban inkább a K-Plus-t ajánlják, presszóhoz pedig a JE-Plus-t. A késen és az állítás módján kívül a kettő közt a lényegi különbség, hogy a JE-Plus finomabban állítható.

(#96627) Bazsee71 válasza neducsinm (#96618) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ohh, ez kegyetlen jó! Nekem a hangja tetszik a legjobban.

(#96628) Mylord3


Mylord3
csendes újonc

A pécsi Danettitől rendeltem - sok egyéb más mellett - ezt a szemes blendet is, fél órája hozta a futár, és ami megragadta a szememet az a 2020 augusztus 12-eiként feltüntetett pörkölési dátum. (tulképpen igazából nagyon nem is szoktam már figyelni ezt a dátumot, amit emlékeim szerint a KV-s bizniszben először talán Kapuczinerék tüntettek fel legelőször), itt is csak ez a tegnapelőtti, nekem túl frissnek látszó időpont tűnt fel nekem. A céget amúgy jónak tartom, nem először rendeltem most tőlük KV-t, KV-s dolgokat.

(#96629) Flashback válasza Kávé Kálmán (#96625) üzenetére


Flashback
addikt

Pedig nem listäzza a Kinut:
https://kavekalmar.unas.hu/spl/252195/Kaveorlok

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96630) verti1 válasza Kávé Kálmán (#96625) üzenetére


verti1
tag

Képzeld akkor milyen roham lesz ha bekerül a shop-ba...😀 Köszi az infót mindenesetre, megrágom a dolgot. Kaptam valami kávékat tegnap... rájuk nézek addig😉

(#96631) sz.zs. válasza Bazsee71 (#96627) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem is! :) Kell egy ilyen :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96632) vicces1 válasza bluesfan (#96610) üzenetére


vicces1
aktív tag

Lassan jönnek az olcsó, bejáratott, használt NZ-ok . :DDD

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96633) bluesfan válasza vicces1 (#96632) üzenetére


bluesfan
tag

Az eladott darabszámból kiindulva ez egyébként szinte törvényszerű. A kérdés már csak az, hogy bírja-e a hosszú távú, akár több tulajon is átívelő nyüstölést.

(#96634) iatti válasza vicces1 (#96632) üzenetére


iatti
aktív tag

ilyen hamar,vagy még meg se jött ? :DD lassan én is megfertőződöm.bár nem vagyok annyira ráizgulva.lehet egy hónap,vagy egy év mire elkap a birtoklási inger :DD

(#96635) vicces1 válasza iatti (#96634) üzenetére


vicces1
aktív tag

Én már talán elkerülöm az "impulzusvásárlást".

De majd kiderül, ha mégsem.
;)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96636) bbuffy válasza bluesfan (#96633) üzenetére


bbuffy
senior tag

Niche zero problems re rakeresve, sok mindent nem dob ki egyenlore. Csak a popcorn.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96637) paljoc válasza neducsinm (#96618) üzenetére


paljoc
tag

Ha kijátszottad magad vele, most már visszavenném azt a magistert, kezd hiányozni!😉🤣😂

(#96638) neducsinm válasza paljoc (#96637) üzenetére


neducsinm
csendes tag

Dràga mulatsàg lesz :)

(#96639) bluesfan válasza bbuffy (#96636) üzenetére


bluesfan
tag

Nem is azt akartam sugallni, hogy probléma van vele, csak, hogy a használatával kapcsolatban egyelőre nincs hosszú távú tapasztalat.

(#96640) #75655680 válasza Kávé Kálmán (#96609) üzenetére


#75655680
törölt tag

Kedves Kálmán, engem is nagyon érdekelne a robot, csak sajnos nem kapható itthon sehol, német oldalakon néztem de ott sincs készleten. Mikorra várható esetleg hogy lesz nálatok? Flairnél valóban jobb?

Gondolkodtam még a Faema Baby-n. Jó árban megvehető, de kosár kb egyikhez sincs. Ebben nem tudnátok segíteni, akár a robot kosarának átalakításával, akár más megoldással?
Köszönöm, András

(#96641) Parci válasza #75655680 (#96640) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

(#96642) #75655680 válasza Parci (#96641) üzenetére


#75655680
törölt tag

Ténylegesen nincs sajnos raktáron.

(#96643) Kávé Kálmán válasza #75655680 (#96640) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ja, a bartenders-nel kap6o (volt). De nyilvan megnyugtatobb magyar forgalmazotol vasarolni Magyarorszagon... ugyhogy lehet. Paul-lal jo a kapcsolat, talan akkor sem lesz tul zabos, ha a legutobbi atalakitasunkat meglatja :-)

(#96644) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

A bebihez jo a robot szuroje atalakitas utan.

(#96645) #75655680 válasza Kávé Kálmán (#96643) üzenetére


#75655680
törölt tag

Azta! Hát ez nagyon állat. Látok ott a háttérben még zöld robotot. Véletlenül nem eladó egy? :) :)

Magyarul, ha jól értem, egy ilyen állapotú Baby-hez mint ami a képen van, hozzábarkácsolható a robot alsó része. Ebben esetleg tudnátok segíteni? A tömítés is jó lehet?

(#96646) #75655680


#75655680
törölt tag

Alsó rész nélküli baby. alt="" title=""

Igazából egy ilyen gép felújítása sem állna távol tőlem, ha lenne hozzá alsó rész.

[ Szerkesztve ]

(#96647) Parci válasza Kávé Kálmán (#96643) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát jobb helyen van ott a nyomásmérő, az biztos

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96648) farsang válasza zolnagy (#96596) üzenetére


farsang
újonc

Köszönöm! Ha eladnád a Mazzert, szólj... ;)

(#96649) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Tudnátok ajánlani megfizethető minőségi kávét?

(#96650) SteelCowboy válasza Franky2Ster (#96649) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Ez azért elég szubjektív, kinek mi a megfizethető. Minőségi kávétlaz összes honi pörkölőtől tudsz venni (teljesség igénye nélkül lásd az összefoglalót), szerintem megfizethető áron. Adott pörkölő kínálatán belül is van olcsóbb és drágább, szóval legalább valami összeghatárt adj meg, hogy meddig tudsz nyújtozkodni.

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.