Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96401) sigidi válasza hoffman_ (#96388) üzenetére


sigidi
tag

Én már meg is rendeltem, majd meglátjuk milyen. :D A nyomásfokozósat milyenre cserélted? Csak a kosarat vagy karral együtt?

Expect the unexpected.

(#96402) SSJJ válasza Flashback (#96400) üzenetére


SSJJ
csendes tag

A lányom ilyennel dolgozik a munkahelyén, nagyon high tech masina.Öblíti a fejet, mérleg a csepptálcába építve, mindent is tud....

(#96403) joeypapa


joeypapa
tag

Sziasztok! két nagy kérdésem lenne:

- milyenek a tapasztalatok az AVX CG1 őrlővel? Láttam korábban, hogy sokan szemeztetek vele.

- nanopressoval próbálkoztatok már? nagyon gondolkodom rajta, de ha nem sokkal másabb mint az aeropress, akkor nem biztos, hogy jó deal :Y

:R

"Censorship tells the wrong story..."

(#96404) kzoltann válasza koxx (#96399) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Az egyik fo ok az a kevesebb terheles a barista vall/karjara.
Otthon ez nem szempont, de mikor napi 100+ alkalommal kell megcsinalni azt a mozdulatot kozeptavon mar durva terheles az izomzatnak/izuleteknek, akar tenyleg serulest is okozhat tobb ev utan.

(#96405) Cathfaern válasza koxx (#96399) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Annyit tennék hozzá a többiekhez, hogy ahová ezt szánják, ott úgyse szempont hogy eBay-ről lehessen utángyártott kart venni :) Valószínűleg úgyis lesz szervíz szerződésük, ami keretében pár órán belül kapnak javítást / cserealkatrészt.

(#96406) sz.zs. válasza kzoltann (#96393) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én azt mondogattam még tavaly, hogy én bizony soha nem fogok vizet pancsolni, mert nekem macera. Aztán megúntam a Nordáért való járkálást, és ma már azt mondom, hogy nem térnék vissza a Nordára.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96407) bbuffy válasza sz.zs. (#96406) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én megálltam BWT+Oscarnal.
Izben sokat ad hozzá a kevert viz?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96408) Parci válasza sz.zs. (#96406) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én bizony soha nem fogok vizet pancsolni, mert nekem macera :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96409) Sic.Transit válasza bbuffy (#96407) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Szerintem igen. Dobd föl cuppingban egyszer A-B-C vízzel, és minden idegen meggyőzésnél jobban kiderül, hogy számodra mi a válasz.

(#96410) Sic.Transit válasza Parci (#96408) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

:) Ma délután lemérem, mennyi idő, de érzésre rövidebb, mint amennyi régebben egy-egy kávé készítése előtt a Mazzerrel foglalkoztam.

(#96411) kzoltann válasza sz.zs. (#96406) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Mar en is megbekeltem vele. Kitesztelem baratnomon cuppingban, hogy felteszem neki ugyanazt is mas vizzel. (nem mondom meg neki)

(#96412) hoffman_ válasza sigidi (#96401) üzenetére


hoffman_
nagyúr

pár sort vagy rövid videót dobhatnál róla. videót ne az első húzásról :D

olcsó dupla filtert vettem amazon-ról (más nem is nagyon van hozzá), a gyári kart meghagytam, csak visszavágtam benne a műanyag kosarat.

(#96398) Toobee

ezt csak ballonban lehet kapni, ha jól tudom, az meg nekem macerás, nem akarok foglalkozni vele :N

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#96413) sz.zs. válasza bbuffy (#96407) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én az Oscartól valahogy irtózom, mióta láttam már pár trutyis Gaggia kazánt amit azzal használtak.
Nem vagyok egy ízlelőbajnok, így azt mondom, hogy nekem nem jelentős.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96414) Libretom válasza sz.zs. (#96413) üzenetére


Libretom
aktív tag

Én a bekevert vízzel azért is vagyok jóban, mert Szeged táján kevés helyen volt eddig is Vera, az is ritkán. Norda meg sehol. A desztvízből, és a hozzávalókból meg mondjuk 10 perc alatt kész a puffer, utána még gyorsabb a higítás. Szerintem nem macera. A kávé íze pedig finom.

(#96415) verti1


verti1
tag

FB-n barista eszköz piac csoportba felraktak egy C40 Comandante kézi hajtányt, majdnem új. Nem az enyém, nem is ismerős, de jó áron van. Hátha valakinek érdekes lehet.

(#96416) Karthmann válasza Koczó93 (#96396) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Neked fel van kötve a gép vízrendszerre vagy tartályról használod?

Happy wife happy life

(#96417) Koczó93 válasza Karthmann (#96416) üzenetére


Koczó93
őstag

Csak a vízhálózat. A legnagyobb kényelmi funkció! :K

(#96418) koxx válasza Libretom (#96414) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nemsokára oda jutunk, hogy a megmaradt 4 karton Nordámat felrakom ebayre és meggazdulok :DDD bár ez inkább szomorú mint vicces.

(#96419) Karthmann válasza Koczó93 (#96417) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Azt gondoltam, hogy tartályoztál, ës van tapasztalatod a norda kontra vízlágyító kérdésben. Sajnos nekem előbb volt vízlágyítóm mint gépem ezért obkektív következtetéseket nem tudtam levonni a különbséget illetően.

Happy wife happy life

(#96420) 72lakiluk válasza koxx (#96418) üzenetére


72lakiluk
tag

Betáraztam én is, kb. novemberig jó vagyok. Aztán ha nem lesz keverem majd. De inkább legyen :)

(#96421) iatti válasza 72lakiluk (#96420) üzenetére


iatti
aktív tag

a városi legenda szerint 5 lityó desztvízbe nyomjunk 1l ázsványvizet. már vagy két hete nem voltam a pincébe,de ha jól emlékszem még két zsugor van. most nem fogy,a héten csak instantot nyomtam. elfogyott a szemes. :DD

(#96422) CB


CB
senior tag

Én a Nestlé Vera-t és a DM-es desztvizet használom 1:1-es arányban.
Saját gyártású 58-as szűrőpapír a kávéra.
Citromsavazni kb. 6-8 havonta kell (jelez a szűkítő), és a vízterítő puceválása is nagyon ritka, mert tiszta.
(Rézcsövezett GC)
Veszprémi Interspar-ban szoktam venni a Vera-t, szinte mindig van.
sz.zs.: most mi a tuti kevert víz recept? Egyszer már megvettem a hozzávalókat, de még nem jutottam el a keverésig, mert időnként rájöttetek, hogy mégsem az a jó, amit használtok. :DViszont most kipróbálnám a tutit.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96423) sz.zs. válasza CB (#96422) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A tutit nem tudom, csak amit én használok:
5 l deszt. vízbe 0,3 g szódabikarbóna és 2 g keserűsó.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96424) David75


David75
őstag

Heloka,
Csak kíváncsiságból érdekelne az itteni nálam egészen biztosan hozzáértőbb kávé fogyasztók véleménye.
Következő kávéfőzőm van: Swan Retro
Ilyen kávédarálóm van: Shardor
A következő kávékat fogyasztom espresso formájában cukor és édesítő nélkül: Lavazza Oro és Kimbo espresso classico. Előbbi ízlik jobban.

Érdekelne a véleményetek a kávéfőzőről, a darálóról és a kávékról is. Nyugodtan jöhet hideg meleg. Illetve, hogy milyen kávé babot ajánlotok és mi számít azon belül felsőbb kategóriának. Előre is köszi.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#96425) radi8tor válasza David75 (#96424) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Olyan kávét kell keresned ami a géphez passzol. Értsd: nincs pontos hőfok állítási lehetőség rajta, nem is tartja a hőfokot rendesen. Van amelyik kávé erre érzéketlen illetve van olyan amelyik csak pontos hőfokon ad értékelhető aromát.

⭐ Stella

(#96426) Libretom válasza sz.zs. (#96423) üzenetére


Libretom
aktív tag

Ez kb. annyi, mintha puffer oldatot készítesz, vagy más az arány? (90460 hsz. recept)

(#96427) reset


reset
senior tag

A #96090 hsz-ben kérdeztem az Ascaso Uno Prof. PID hőérzékelő szondájával kapcs-ban, hogy milyen típusú és hogy a bojlerhez miképpen kapcsolódik. Választ nem kaptam, viszont szert tettem egy ilyen masinára... :) - Megosztanám, ahogyan ennél a gépnél csinálták:
A bojler tetején méri a szonda a belvilági hőt.
Persze itt is a csepptálcába vezették az OPV eldobott vizét, amit én azon melegében átirányítottam a víztartályba. Lehúztam és ideiglenesen ledugóztam (lásd a piros dugót!) az ominózus szilcsövet - amit majd később kidobok a gépházból - és bekötöttem egy új csövet a víztartály felé.

(#96428) bl4ze


bl4ze
veterán


P&Y Buonanotte Decaf

1 hónapos pörkölés, ennyit érdemes (nekem) pihentetni.
Jó, klasszikus talján blendet hozza koffeinmentesben, jó
anyag.
Én még egy picit sötétebb pörköléssel is bírnám :)

.:. bl4ze .:.

(#96429) Toobee válasza bl4ze (#96428) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor ez már más lehet, mint az enyém volt. Olajos szemek, az íze se igazán jött be. Nem leszek nagy decafos :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#96430) bl4ze válasza Toobee (#96429) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem ez teljesen klasszik pörkölés, egyáltalán nem olajos. Én mint megszálott olasz kávés simán bírnám sötétebb pöriben még :)

.:. bl4ze .:.

(#96431) Csápájev válasza reset (#96427) üzenetére


Csápájev
őstag

Nem koszos az az "eldobott víz"?

(#96432) Libretom válasza bl4ze (#96430) üzenetére


Libretom
aktív tag

Nekem is ez az ízvilág jön be. A klasszikus pörkölésű, olasz vonalban mi az, amit mindenképpen ajánlanál P&Y-tól (vagy mástól...)Ha nem titok.... :)

(#96433) bl4ze válasza Libretom (#96432) üzenetére


bl4ze
veterán

A "mindenképpen" lista nálam :
Hello Sicilia
Choco Madness
Get up! (ez robusztásabb)
[link]

.:. bl4ze .:.

(#96434) zolnagy válasza Csápájev (#96431) üzenetére


zolnagy
őstag

Az rég rossz, ha az OPV-ből koszos víz jön, mert akkor a bojlerbe is koszos megy. Más lenne, ha a háromjáratú eldobott vízéről lenne szó.

(#96435) Libretom válasza bl4ze (#96433) üzenetére


Libretom
aktív tag

Akkor szépen sorban... :)

(#96436) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok! Ha kevés a pénzem (~7-8e), akkor nem is érdemes kávédarálót venni? :R

(#96437) koxx válasza I02S3F (#96436) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

10e ft egy Hario őrlő, ennyivel talán még ki tudod pótolni és mégsem mákdaráló kategória.

(#96438) I02S3F válasza koxx (#96437) üzenetére


I02S3F
őstag

Nahát! Köszönöm!

(#96439) reset válasza Csápájev (#96431) üzenetére


reset
senior tag

Az OPV belsejében nincs olyasmi, amitől koszos lehetne. Szedtem már szét: egy nyomórugó a végén műanyag kalappal...semmi különös. A csepptálca nem a legnagyobb űrtartalmú. Új kávé bontásakor, az őrlővel való kísérletezgetések alkalmával / ha éppenséggel túl apró szemcséket produkál / bármely okból, ami a rendszerben túlnyomáshoz vezet - hamar megtelhet. De azt hiszem, az az általános, hogy az "eldobott víz" iránya a víztartály vagy pedig a szivattyú szívóoldala...Érdekelne, hogy a legújabb Ascasonál hogy oldották meg.

(#96440) Csápájev válasza reset (#96439) üzenetére


Csápájev
őstag

Ez mikori évjárat? Írhatnál majd a tapasztalatokról, tetszenek ezek a gépek.
Majdnem vettem is egyet :)

(#96441) sz.zs. válasza Csápájev (#96440) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen emlékszem! Már épp indultál volna érte, úgy rángattalak vissza! ;]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96442) Csápájev válasza sz.zs. (#96441) üzenetére


Csápájev
őstag

:))

(#96443) reset válasza Csápájev (#96440) üzenetére


reset
senior tag

Ez 2012. 09. havi. Van belőle nekem PID nélküli változat is. Mindkettőre jellemző a rkívül erős gőzkapacitás. A Magister ES30-asomnak nagyobb a kazánja, de nem nyomja így a gőzt.
Ezt a típust már nem gyártják - de talán még van a márkakereskedőnél / ahonnan én is vettem. Egyébként anno a Kávékorzón jelent meg róluk írás [link] .

[ Szerkesztve ]

(#96444) koxx válasza reset (#96439) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az enyémen sztem a csepptálcába megy, de elég sok víz fér bele.

(#96445) reset válasza koxx (#96444) üzenetére


reset
senior tag

Ez érdekes. Úgy látszik, hogy ez szinte kizárólagos Ascaso-dizájn...Anno SID is dizájn-bakinak titulálta [link] . Ha uccsó a víz (nem drága pénzen sómentesített) és nem számít hova megy és elfér a csepptálcában akkor persze nem gond.

(#96446) koxx válasza reset (#96445) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem is emlékszem mikor öntöttem ki utoljára a csepptálcát, de biztos, hogy több mint 2 hete. Napi 2-3 kofi mellett.

(#96447) soldier2 válasza David75 (#96424) üzenetére


soldier2
őstag

A Radiator írtakhoz a géppel kapcsolatban nem is fűznék hozzá sokat. Sok marketing bullshit, minimális mögöttes tartalom. Világosabb pörkölésű kávékkal nem próbálkoznék, de egy sötétebb pörkölésű kávéval ok lehet (sajnos a nyomásfokozós kar is visszafogja (cserében a linkelt darálóval is kávészerű italt kapsz). A daráló ipari hulladék kategória, a propelleres darálók kávédarálásra alkalmatlanok. A linkelt kávék is illenek a képbe. Olvasd el az összefoglalót ha komolyabb fejlesztésen gondolkodol. Ha jó így az elkészült kávé akkor élvezd.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#96448) reset válasza koxx (#96446) üzenetére


reset
senior tag

Szuper. Akkor jó összhangban van az OPV az őrlemény finomságával - ha egyszer púder finomságú kerülne a kosárba, hamar változna a "tengerszint feletti magasság"... ;)

(#96449) koxx válasza reset (#96448) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Van, hogy sikerült púdert készíteni :D akkor kb 20secnél kezd el csöpögni a kv. Majd lemérem mennyi fér bele, de sztem több mint 1 liter.

(#96450) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ez a Gaggia (iparinak nevezzem? :DDD ) nagyon overkill lenne otthonra? Gaggia XD Evolution.

Don't Tread On Me

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.