Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95451) konzumpro


konzumpro
senior tag

Új Hoffmann mese, 9Barista kotyesz spéci hűtéssel.
[link]

Már értem, mi volt az a kis keverődob (?) plusz csövecske a régi magyar midipress kotyogó tölcsérén, hűtötte a gőzt a még csak 100 fokos vízbe merült kamra.

Bár erősen a vajákosság felé csúszó fizikai határterületeket érinthet a működési elve a dobon azzal a lyukkal.

[ Szerkesztve ]

(#95452) sz.zs. válasza konzumpro (#95451) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem jó a link!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95453) bbuffy válasza sz.zs. (#95452) üzenetére


bbuffy
senior tag

[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95454) konzumpro válasza bbuffy (#95453) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszi!

295 fontért érdekes Brikka-utód.
Vannak benne jó ötletek, pl. alulról lehetne a kosarat szigetelni mezei kotyogósban is, meg ugye minek az az oszlop a kifolyóban, mikor elég egy lyuk is? Lehet hogy látjuk még leegyszerűsítve ezt a kotyogót, mert most így ebben a formában túl sok a szelep meg a tömítés.

(#95455) kzoltann válasza bbuffy (#95453) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Tok jo otlet es kivitelezes, de ebben az arkategoriaban azert a flair minden szempontbol jobb. Csak ilyen nagyon kihegyezett utazo szettekben latnam letjogosultsagat.

(#95456) bbuffy válasza kzoltann (#95455) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sztem egyszerűen too much.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95457) gyd456 válasza RetepNyaraB (#95440) üzenetére


gyd456
csendes tag

Én már kétszer rendeltem Aliról. Ugyanúgy néz ki mint a "gyári" kb. 4 USD.
Egy [link]

[ Szerkesztve ]

(#95458) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

megjött a pierre cardin, nem merem kinyitni... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95459) RetepNyaraB válasza gyd456 (#95457) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nah majd legközelebb. Most rendeltem a csehektől (szlovákoktól..?) eredeti kupacot. Köszi! :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#95460) koxx válasza Parci (#95458) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Unboxing videót kérünk :))

(#95461) bbuffy válasza koxx (#95460) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ha lesz :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95462) norkov84


norkov84
tag

Valami készül :DDD

(#95463) Cathfaern válasza konzumpro (#95454) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azért ennek annyi köze van a Brikkához, mint a másik topicban linkelt szarvasinak egy Gaggia Classichoz :) Mondom mindezt úgy, hogy van Brikkám és szerintem jó kávét főz, de az nem espresso. Ugye Brikka 2 bar nyomás, víz meg 100+ fok (ha jól láttam egy fórumon 120 körülre mérték, igaz elég rövid ideig éri a kávét), ezzel szemben ez 9 bar nyomás és 93-94 fok. Szóval ez tényleg az első "kotyogós" amiből tényleg espresso jön. A brikka az csak crema-s kotyogós kávét csinál :) (igazából nem is kotyogós, mert teljesen más a működési elve, az egyetlen hasonlóság, hogy alulról felfele megy a víz).
Szerintem a legnagyobb hibája (nyilván az árán túl, bár espressos körökben azért ez nem egy hatalmas összeg), hogy egy adagos. 3-6 perces főzési idő mellett ez azt jelenti, hogy már két ember is kínlódva tud csak megkávézni (főleg, hogy nem szeretném ezt a cuccot forrón szétszedni).

Utazásra szerintem pont nem jó, mert ránézésre is borzasztóan nehéz, plusz a sok kis alkatrészt könnyű elhagyni, meg mégis csak tampereled (kempingelés közben azért az jó móka :D), jól őrőlt kávé kell hozzá (tehát elég drága kézi daráló, mert az olcsóbb jobbak espressot azért nem viszik rendesen), stb...

[ Szerkesztve ]

(#95464) bbuffy


bbuffy
senior tag

Urak!
vkit érdekel egy Betsy? Vannak szépséghibái de kvt főz, és új a tömitése is. Ami elég nehezen van már hozzá. Plusz adok hozzá párat meg pluszba ujat. En is ugy vettem szerencsére.
a főzőgomb egyik füle elszállt, de jó a többi régi csaj gonbja hozzá. A viztartalyon vannak repedések, de nem folyik persze. Egyéb szépséghibák akadnak :) Kazán kipucolva. A gumi rajta nem gyári a gőzkaron, én raktam rá.
bő negyven éves a kicsaj :)
Biztos át kell nezni jobban, de működik. Viszont olcsó. Motta tamperral ami kb uj egy Huszas.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95465) SteelCowboy válasza norkov84 (#95462) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Egy rakéta, amin lehet szabályozni a tolóerőt? ;]
Szuper! Sok jó nyomásprofilos kávé vele! ;)

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#95466) norkov84 válasza SteelCowboy (#95465) üzenetére


norkov84
tag

Igen, köszi :DD

(#95467) soldier2 válasza Cathfaern (#95463) üzenetére


soldier2
őstag

"Szóval ez tényleg az első "kotyogós" amiből tényleg espresso jön" -nem igazán, a Bacchi előbb volt (annyira, hogy itt a fórumon is volt/van valakinek), az is 9 bar, ráadásul kétszemélyes ha csak az tart vissza.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#95468) bluesfan


bluesfan
tag

Monnyuk kb. annyira kétszemélyes, mint egy kettes Brikka. A Bacchi szerintem leginkább igazi olaszos pörköléssel tudja hozni a maximumot, világos pörihez hőhiányos. Én általában közepesre pörkölt fajtákkal használtam, 15 grammnál többet nem nagyon tudtam beleszuszakolni, de pl. a Kalmár féle Belardiból, ami azért már közepesnél is sötétebb, még kevesebb fért a kosarába.

[ Szerkesztve ]

(#95469) Libretom


Libretom
aktív tag

Sziasztok! E.s.e POD-os kávégépet keresek. Mit tudtok ajánlani? Jól karban tartott használt is lehet. Kösz!

(#95470) bl4ze válasza Libretom (#95469) üzenetére


bl4ze
veterán

Ez nagyon jó, és jó áron is van : [link]
Kapucsinátoros gép, igen jó és nem mindennnapi masina : [link]
Ez egy nagyon jó gép, de víztartályt kellene bele nyomtatni 3D vagy betenni valamit [link]

Ha új akkor meg szerintem La Lollina [link]

.:. bl4ze .:.

(#95471) stereofan válasza Libretom (#95469) üzenetére


stereofan
tag

erre is nézz rá

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95472) norkov84 válasza norkov84 (#95462) üzenetére


norkov84
tag

Első tapasztalatok:
- Kinu őrleménye elég szép szemre is, ízre jelenleg nem sok különbséget érzek a Majorhöz képest.
- a flow regulator nagyon komoly, a Kalmár féle hosszabb karral sokkal precízebben állítható, mint a gyári kisgömbőccel. Igaz, így nem forog körbe, most olyan kb. 210 fokos tartományban forog. Így a teljesen zárt állapottól kb. 125-130g/30s tartományig állítható, ami szerintem elég is. Utóbbi állapotban elég gyorsan fel is épül a nyomás vakszűrőnél pl. Jó játék, de izgalmas lesz kitapasztalni, melyik kávénál mi a tuti :D

(#95473) Libretom válasza bl4ze (#95470) üzenetére


Libretom
aktív tag

Köszönöm! A CMA nagyon tetszik, de igazából munkahelyre kell, olyan, ami pofonegyszerűen használható, egy ristrettó, vagy eszpresszó hirtelen lefőzéséhez. A Lollina lehet befutó, de ezzel [link] összehasonlítva, melyiket ajánlanád, megéri az árkülönbséget?

(#95474) Libretom válasza stereofan (#95471) üzenetére


Libretom
aktív tag

Kösz! Ez lehet? [link]

(#95475) bl4ze válasza stereofan (#95471) üzenetére


bl4ze
veterán

Kár, hogy fotó nincsen róla, árban elég verhetetlen :)
Kéne látni melyik, milyen hogyan fest nehogy valami full lerobbant koszos vacak legyen...

Libretom : Nem tudom megéri-e. Ezt nektek kell eldönteni. Mindkettő jó. Akartok tejet gőzölni vele, kapucsinózni-latte stb ?

.:. bl4ze .:.

(#95476) Libretom válasza bl4ze (#95475) üzenetére


Libretom
aktív tag

Világos. Akkor a Lollina lehet a befutó. Nem lesz kapucsinózás. Ha jól látom ezt a másik se tudja.

Stereofan: Írtam az eladónak, hogy jó lenne pár értékelhető fotó.. Nagyon kíváncsi vagyok!

(#95477) stereofan válasza Libretom (#95474) üzenetére


stereofan
tag

nem, ez egy régebbi típus:
mint ebben a bejegyzésben az RDL, csak pod, és bordó színű

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95478) bl4ze válasza Libretom (#95476) üzenetére


bl4ze
veterán

Pontosa. Egyik sem "gőzölős". Akkor pedig a felárat nem éri meg.
Ha a Lollo céget keresed, hivatkozz a Kávés fórumra a tulaj hölgynél. :)

.:. bl4ze .:.

(#95479) Mylord3 válasza Libretom (#95476) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Nekem Lollina van, mióta is? Kb. 1 hónapja, épp azzal a témával nyitottam itt, amikor ide átjöttem (esetleg keress vissza, ha érdekel.) Én otthonra vettem, nekem egyelten gépemhez sem kell a habosító, ezen sincs, így nem is volt szempont a választásnál. Egy egészen apró kényelmetlenséget tapasztaltam eddig a gép használatával kapcsolatban, ez pedig az üvegtartálya. Kell hozzá egy kis, filléres műanyag tölcsér. Ez a palackforma annyira talán nem praktikus. Amúgy a gép használható, praktikus, a KV minősége, íze pedig a podoktól függ. Eddig nekem épp a Lollo podjai ízlenek a legjobban, ja, és a géphez jár 40 db pod is.

[ Szerkesztve ]

(#95480) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
GC-be most építettem be a szűkítőt, jelenleg 60ml/10sec a vízhozam. ez elég? Van egy másik szűkítő is benne a pipa tetején de azon túl nagy a furat így nem vettem ki. Max úgy tudok még növelni a vízhozamon ha kiveszem a pipából, de most nem volt kedvem szétbontani a bojlert is...

(#95481) Libretom válasza Mylord3 (#95479) üzenetére


Libretom
aktív tag

bl4ze, stereofan, Mylord3:
Köszönöm a tanácsokat!
Megrendeltem a Lollinát :)

(#95482) stereofan válasza Libretom (#95481) üzenetére


stereofan
tag

jó választás!👍

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95483) stereofan válasza gyuri860213 (#95480) üzenetére


stereofan
tag

ez már jó lesz! 60-65ml/10s

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95484) gyuri860213 válasza stereofan (#95483) üzenetére


gyuri860213
tag

Közben már készült egy kávé is szűkítővel. Sajnos a végeredmény még mindig alul marad az Evo-hoz képest. Csak tudnám miért. Ma már tényleg rámérek az Evo-ra. Az lehet hogy a magasabb nyomás miatt jobb az extrakció az Evo-nál? Ha itt sincs nagy eltérés mérek hőmérsékletet is a vízterítőnél üres csapoláskor.

(#95485) gyuri860213 válasza gyuri860213 (#95484) üzenetére


gyuri860213
tag

Újabb kávé után úgy tűnik hogy hőhiányos kicsit. Felfűtés után vártam 1-2 percet, majd picit szörföztem még a gőzzel és úgy csapoltam, így már megközelíti az Evo-t. A vízre most már tényleg rá kell mérnem.

(#95486) Warloo93 válasza gyuri860213 (#95484) üzenetére


Warloo93
tag

Szerintem gyorsan esik a kifolyó víz hőmérséklete. Én arra gyanakszom, hogy nem keveredik teljesen a befolyó hideg víz a bojler felfűtött vizével.

(#95487) gyuri860213 válasza Warloo93 (#95486) üzenetére


gyuri860213
tag

Ugyanaz az elv maradt mint az eredeti GC bojlernél. Alul jön be a hideg, felül a pipán keresztül pedig távozik a meleg. így valóban nem keveredik mert alulról nyomja felfelé, de talán jobb is.

(#95488) PpenoO


PpenoO
őstag

Az elmúlt pár napot a Balaton északi partján töltöttük és volt lehetőségünk betérni két nevezetesebb kávézóba. Az egyik a Bab Kávézó Balatonalmádin, a másik a Pazar Balatonfüreden.

Kezdem a jobbik élménnyel. Sajnos a viháncoló, szakképesítés nélküli felszolgáló hölgyek nem voltak a helyzet magaslatán, a főpincér (tulaj?) nem is nagyon tudott velük mit kezdeni, bár látszott rajta a frusztráció. A dupla presszót világos pörkölésből kértem és nem meglepő módon az egyik bárpultos fiatal hölgy egy citromos italt tudott készíteni és tálalni nekem amiben legalább érezni lehetett, hogy az alapanyag nem rossz. Ezt az üdítőt bent "ittam meg" ahol iszonyat meleg volt és egy csepp szódavizet sem kaptam öblítés gyanánt.

A Pazar nevű hely engem sokkolt. Puccparádé szalon idiótákkal megtömve egy modern de bicskanyitogatóan tájidegen lakótelep aljában. Reménykedtem, hogy a világos pörkölésű kávé legalább finom/iható lesz, ha már ennyire felkapott helyről van szó, de nem így volt. Valami égett mosogatólé zuboghatott át a milliós masinán. Miután belekortyoltam, arcom nem tudta leplezni a csalódásomat, és mivel itt sem kaptam szódavizet kísérőnek, a kávéscsészét visszatettem a pultra és elhagytam a "kávézót".

Gondolkodtam azon, mit csinálhattam rosszul, hogyan alkothatnék objektívabb véleményt a helyekről, de még nem sikerült rájönnöm. Ezért utólag elnézést is kérek a kedves topik olvasóktól.

(#95489) CB válasza PpenoO (#95488) üzenetére


CB
senior tag

Idén még nem voltam a Pazar-ban, de tavaly és egy évvel korábban többször jártam ott, és mindig finom kávét kaptam.
A hely, és környéke tényleg érdekes, de mondjuk azt, hogy még most van kialakulóban.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#95490) Sic.Transit válasza Libretom (#95469) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Szia!

Nekem van egy Sara La Piccola eladó: http://www.danetti.hu/products/10885/LA-PICCOLA-SARA-CLASSIC-POD-OS-K%C3%81V%C3%89G%C3%89P?return_path=%2F

Patika, nem karcos, karbantartott, csak Norda vízzel használtam.

50.000 pénz.

(#95491) Cathfaern válasza PpenoO (#95488) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pazar-ban többször is voltam, nekem mindig pozitív tapasztalat volt (utoljára kb. 1 hónapja, covid nyitás után nem sokkal). Eleinte capuccino / latte vonalon (mondanám, hogy azt nem lehet elrontani, de tudnék mesélni :) ) , utóbbi időben v60 vonalon, mindegyik jó volt szerintem. Espressoról nem tudok nyilatkozni.

(#95492) joeypapa


joeypapa
tag

Sziasztok! Tervezek hétfőn rendelni kapiczinerről, valaki szeretne esetleg valamit onnan? BP belvárosban tudom átadni, Vörösmarty tér / Jászai között.
Illetve: a velencei gondolásokat próbálom ki, egyéb javaslat, amit mindenképp érdemes lenne?

"Censorship tells the wrong story..."

(#95493) koxx válasza Cathfaern (#95491) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hajjaj, de mennyire el lehet rontani :) túlgőzölt tejjel például 10-ből 7 helyen.

Btw, akinek van Reneka szűrőkosara, megéri a 15 ruppót? nekem elég soknak tűnik, de ha tényleg érezhetően jobb akkor behúzok egyet.

[ Szerkesztve ]

(#95494) PpenoO válasza Cathfaern (#95491) üzenetére


PpenoO
őstag

Nem írtam, de akkor lehet érezhető volt, hogy presszó kávét mentem inni a Pazarba is. Az almádi Bab kávézóban legalább érezni lehetett, hogy az alapanyag rendben van. A Pazarban viszont valamit nagyon elcseszhettek a csapolás mellett. Azért ezek a milliós modern gépek már vannak annyira hülye biztosak, hogy valami ihatót produkáljanak barista tudás nélkül is, feltételezve, hogy jó az alapanyag. Lehet nem volt szerencsém és belenyúltam valami selejt babba, pörkölésbe vagy hibás tárolásba. Batch bontásnál nem kóstolják meg mivel főznek arrafelé, mint a jobbféle drogdílerek? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95495) stereofan válasza joeypapa (#95492) üzenetére


stereofan
tag

palermo aranya!

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95496) Parci válasza koxx (#95493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nagyon más, mint a vst. ha valamilyen kávé nem jó a vst-vel, ott a reneka és fordítva. drága, de én használom azóta is (bár mivel peremes és nehezebben takarítható, nem szeretem úgy használni, mint a vst-t).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95497) yazoo1 válasza Mylord3 (#95304) üzenetére


yazoo1
tag

Mennyibe kerülnek a po dok? És hány milisek?
Szeretem amikor venni akarok vmit és nem árát látom,hanem " kérjen árajánlatot"...
Aztán eltelik 2 nap is mire válaszolnak... :o

(#95498) bluesfan válasza koxx (#95493) üzenetére


bluesfan
tag

Ahogy Parci is írta, változó, hogy melyik kávénak, melyik szűrő fekszik jobban, az én rendszeremben a Reneka hoz jobb eredményt az esetek túlnyomó részében.
Hogy ez egy Brikka árát megéri-e? :F Szerintem nem, de ez van.

(#95499) Parci válasza bluesfan (#95498) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a tapasztalatom, hogy jobban kiemeli a savakat (leegyszerűsítve), ami egy eleve világos-savas kávénál néha nem az igazi. de nálam egész konkrétan így működik: mindig A szűrővel csinálom a kávét, aztán, ha belefutok valamibe, ami nem jó vele, váltok B szűrőre és onnantól addig azzal csinálom a kávét, amíg nem futok bele egybe, ami nem jó vele, akkor váltok...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95500) Xabi78 válasza koxx (#95493) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Inkább az a kérdés, Neked megér-e?
Igazából még egy faktor, amivel játszani tudsz. Nálam a kedvenc a perem nélküli IMS, második a Reneka s harmadik a LM (ami tulajdonképpen egy peremes VST). A reneka szépen mintázza a cremát, én azoknál a kávéknál szeretem, ahol kisebb mennyiségű őrleményt használok. Nálam az eredmény "direktebb" és kicsit több fanyar keserűséget hagy benne, mint az IMS, ami nálam egy kicsit balanszosabb (meg perem nélküli, vagyis nálam egyszerűbb a szűrő ki-berakás, a szűrőtartó elöblítése - részben a kényelem miatt is használom legtöbbször ezt).
Szerintem ár-érték arányban, meg első "minőségi" szűrőnek a legjobb az IMS, de ha már van pár szűrőd, és éppen nem tudsz mire költeni, játékszernek jó ez is - pláne, hogy itt a legtöbben már bőven túl vagyunk a józan ésszerűség határán.

Cave canem!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.