Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95551) kurtuzov válasza koxx (#95550) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Tényleg nem tudom, ezért vetettem fel. Lehet a papírgyártás még repülős pakkal is kisebb szennyező, mint a csatornahálózat terhelése. Pl a kávéolaj biztos jobban hasznosul, ha minél több marad a pogácsán és megy a komposztba.

(#95552) koxx válasza kurtuzov (#95551) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyen kis háztartási mennyiségben nem tudom mennyire van jelentősége. Igazából nekem az nagy segítség, hogy ha nem kell mindig szétszedegetni. A papírozás meg kb plusz 5 másodperc a kv készítés előtt. Szeretek amúgy is pepecselni :)

(#95553) verti1 válasza kurtuzov (#95549) üzenetére


verti1
tag

Egy papír legalább egy hétig jó, de inkább kettő is. A lefolyóba öntögetett tersonet biztos, hogy károsabb. Ha olyan tiszta felsőszűrőt akarsz mint a papírral akkor háromnaponta öblögetni kell+ a víz amit elpazarolsz, ha az kevert víz vagy palackos akkor még nagyobb a lábnyom. Szerintem egy ilyen adak filter papír vagy 10 évig elég..l😀

(#95554) koxx válasza verti1 (#95553) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy 60-as papírkorong nem csak 1 alkalomra jó?

(#95555) CB válasza CB (#94752) üzenetére


CB
senior tag

Még mindig eladó egy vadonatúj IMS 6/9 grammos szimpla szűrő.
Ára 2750 pénz+posta
Érdeklődni privátban

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#95556) bluesfan válasza verti1 (#95553) üzenetére


bluesfan
tag

Én 3-5 naponta cserélem a papírt. Minden használat után rögtön elöblítem, de gondolom, így is beleragad némi kávézsír, mert 5 nap után már lassítja a lefolyást és a vízterítést is rongálja.

(#95557) Silent77


Silent77
veterán

LM szimpla szűrője nincs valakinek eladó?
Sajnálok rá 1500ft postát. Dupla mint maga a szűrő. :(

bluesfan: Én egy használat és dobom, ezt kipróbálom. A karba szoktam tenni.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95558) verti1


verti1
tag

Nem csak egy alkalomra jó, el kell mosni és megszárad a csepptálcán. Én napi egy-két duplával használtam és figyeltem. Amikor nagyon elszíneződött akkor cseréltem. Jellemzően ez az egy-két hetes ciklus volt. Attól függ mennyi kávét iszol és milyet. A sötét hamarabb kicsinálja. Figyelni kell, de az a kis bűvészkedés tényleg megéri vele, mert nagyon sokat javít a vízterítésen és ezt a mosogatósdit el lehet felejteni. Havonta elég egyszer, akkor is inkább a kar és a kosarak miatt tersoneteztem.

(#95559) koxx válasza verti1 (#95558) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt jó tudni, én simán kidobtam volna minden kofi után. Alulra is érdemes rakni vagy elég a pogácsa tetejére? Naked karral amúgy viszonylag egyszerű a tisztítás, nincs vele annyi szopás mint a dupla kifolyóssal.

(#95560) SlayerSub


SlayerSub
tag

Van esetleg tippetek honnét tudnék rendelni Graef Cm 702-be olyan kis müanyagot ami egy rugon ül, és ami arra szolgál, hogy amikor fent van a babtartály zárjon az áramkör és menjen a daráló? illetve másik funkciója még, amire azután jöttem rá, hogy egy egyszerű műanyag bilincset úgy raktam fel, hogy lenyomva tartsa a kis gombot, hogy fokozatossan lehessen állitani az örlési finomságot. Igaz igy most stepless a grinder, csakhát kézzel egy helyen kell tartani mert darálás közben elállitodik. :D Vagy tipp mivel lehet helyetesiteni, mindenféle golyostól néztem, egyiknél se passzolt a méret.
(remélem valaki érti amit irtam :D )

(#95561) verti1 válasza koxx (#95559) üzenetére


verti1
tag

Elég felülre és be kell vizezni előtte. Szépen elhelyezed a kosár peremén és felrakod a kart, a vízterítő a helyére nyomja.

(#95562) koxx válasza verti1 (#95561) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kipróbálom :R

Lőttem egy naked shotot [link] kicsit most gyors átzubogásnak tűnik, előtte lassabb volt. Ami jobban zavar, hogy nincs meg az a klasszik naked lefolyás kinézete. Kb mint amit korábban Toobee is linkelt. [link] Eléggé crema hiányos a shot, bár lehet túl világos a pöri (06.17-i) A másik ami feltűnik a videón, hogy nem egyenletesen folyik ki mindenhol a kofi, ennyire szar a kosár vagy még mindig a vízterítés a gond?

(#95563) Toobee válasza koxx (#95562) üzenetére


Toobee
veterán

Milyen alapanyagból csinálod?

https://barbieripnk.hu/

(#95564) koxx válasza Toobee (#95563) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Most egy Bagira Kolumbia van az őrlőben. Egyszerűen képtelen vagyok normális cremájú shotot húzni.

[ Szerkesztve ]

(#95565) vicces1 válasza koxx (#95562) üzenetére


vicces1
aktív tag

Pont így csinálom mint verti, meg gondolom többen, sokszor fel lehet használni a papírt.
A Kapuczinernél is van és az extra minőség az alishoz képest, legalább 2x annyit bír.
A haver azt használja, tavaly vett egy ilyen 100-as csomagot még nem fogyott el neki. :D

Csapolások után fejöblítésekkel nulla % kávézsír kerül a felső szűrő, vízterítő közé.
Amióta használom egyszer zsíroldóztam, de csak mert miért ne. Tulajdonképpen nem volt rá szükség.
-ennyit a lábnyomokról... ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95566) 72lakiluk válasza Silent77 (#95557) üzenetére


72lakiluk
tag

690,-Ft. Ha nem sürgős két hét múlva viszek egyet. Péntek oda, vasárnap vissza :K

(#95567) Silent77 válasza 72lakiluk (#95566) üzenetére


Silent77
veterán

Nem sürgős, köszönöm szépen! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95568) Rush77


Rush77
aktív tag

És ez méretben mekkora?

(#95569) 72lakiluk válasza Silent77 (#95567) üzenetére


72lakiluk
tag

876,-Ft. bocs. Így is kell ? :D viszem.

(#95570) Silent77 válasza 72lakiluk (#95569) üzenetére


Silent77
veterán

Nem is tudom. :D
Persze, köszi! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#95571) soldier2 válasza kurtuzov (#95551) üzenetére


soldier2
őstag

Tennék egy nagyobb összeget a papírra. Minimális mennyiségű higldeg vízgel elöblítve sokszor újrahasználható, egy csomag nekem 2-3 évre elég (szinte csak akkor cserélem, ha fenthagyom néha a kart, és rásül).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#95572) 72lakiluk


72lakiluk
tag

Az AeroPress filterpapír jó minőségű szerintem, a 350 db-os több helyen is elérhető 2k alatti áron itthon. Nem várnék a kínaira biztosan :)

(#95573) Toobee válasza koxx (#95564) üzenetére


Toobee
veterán

Világos pörik nem mindig jönnek le szépen. Amiről én töltöttem fel videót, az egy 50-50-es bárkeverék. Szinte el se lehet rontani.

https://barbieripnk.hu/

(#95574) koxx válasza Toobee (#95573) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ahha, sejtettem, hogy ez is lehet. Ilyet most nem tartok itthon. Viszont próbaképp berendeltem az avx prox kosárból, kíváncsi leszek, hogy az előző próhoz képest mi a difi. A renekát most nem vállaltam be 15 ropiért.

(#95575) mgy


mgy
senior tag

No, megnyugodtam!
Eddig azt gondoltam, én vagyok a kivétel, mert nagyon sokáig használom ugyanazt a AP papírt, (be se mertem ide kommentelni, mert mekkora para már). Erre szépen lassan kiderül, hogy ez a normális! :D

(#95576) fortune


fortune
tag

Sziasztok :)
Egy olyan problémával állok szemben, hogy a a fözőlapunkat indukciósra fogjuk cserélni és a régi Szarvasi kotyógosunk nem jó hozzá. Gondolkoztam, ohgy ideje váltani és a Bialetti Brikka-t szeretnénk használni viszont sehol sem találtam róla infót, hogy az indukció fözőlapon is mükődne a kávéföző. Ha a Brikka-t nem tudom hsaználni az indukciós fozőlapon esetleg tudnátok ajánlani valami hasonló jó minőségű kávézfözőt?
Előre is köszönöm a segítségetek.
Üdv!

(#95577) stereofan válasza fortune (#95576) üzenetére


stereofan
tag

szia,

a brikkát tartsd meg iránynak, jó választás, viszont az sajnos nem működik indukciós főzőlapon.

létezik indukciós lapon használható sima kotyogós, vagy közbetét amivel használható lenne a brikka, viszont ezekkel vigyázni kell mert nyomot hagyhatnak a főzőlapon.

inkább érdemes beszerezni egy kis 500W-os villanyrezsót, mint pl. ez

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95578) fortune válasza stereofan (#95577) üzenetére


fortune
tag

Jeleneg is van egy két karikás rezsó nálunk, viszont a konyhai munkafelület eléggé pici nálunk és azt nem szeretném ki be pakolgatni minden reggel/délután. Sajnos valami olyan kotyogóst keresnék ami használható az indukciós fözőlapon.

(#95579) norby_42 válasza mgy (#95575) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezért vesz az ember eleve barna papírt :)

Eat pasta, run fasta

(#95580) bluesfan válasza norby_42 (#95579) üzenetére


bluesfan
tag

Milyen célra? :D

(#95581) norby_42 válasza bluesfan (#95580) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ne mondd, mire lehet még barna papírt kapni? :F

Eat pasta, run fasta

(#95582) LazacX válasza fortune (#95576) üzenetére


LazacX
tag

Van vasból készült Bialetti is, úgy rémlik, a Venus az.

(#95583) radi8tor válasza LazacX (#95582) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, nekünk is az van. Arra kell odafigyelni, hogy a 2 személyes túl kicsi az indukciós főzőlapnak, 4 személyest már tudja melegíteni a legkisebb kör.

⭐ Stella

(#95584) hcstuning válasza koxx (#95562) üzenetére


hcstuning
tag

Flair-rel valaki bűvészkedett ilyen papírral? Gondolom az elv ott is működik, javulna a vízterítés.

-=Joey=-

(#95585) stereofan válasza fortune (#95578) üzenetére


stereofan
tag

akkor marad a bialetti Venus, Kitty, Musa sorozat, illetve a Moka Induction ezek biztosan jók, illetve általában a rozsdamentes kivitelű kotyogósok

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95586) Cathfaern válasza fortune (#95576) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Létezik elektromos bialetti is: https://www.bialetti.it/it_en/coffee-makers/moka/moka-elettrika.html

Viszont ha kifejezetten kotyogós stílust szeretnél, akkor nem javaslom a Brikkát. Hagyományos (beleértve más Bialetti) kotyogósoknál rövidebb és töményebb kávét főz. Illetve 2 adagnál semmiképp se tudsz benne többet főzni, ami persze vagy gond vagy nem.

(#95587) verti1 válasza hcstuning (#95584) üzenetére


verti1
tag

Nincs szükség rá. Nincs minek javulnia, mert tökéletes a "vízterítése". Feltöltöd a hengert és minden ponton egyenletes a nyomás/áramlás a húzás alatt.

(#95588) sz.zs. válasza 72lakiluk (#95572) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezzel én is pont így vagyok...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95589) sz.zs. válasza Parci (#95526) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Megérkezett az enyém is :)

A már amúgy is ragasztott gőzölő “fejet” sikerül leejtenem és szét tört :(((



Jah, és két karral jött, úh lesz miből naked kart faragni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95590) X_C


X_C
tag

Valaki ismeri az AVX által forgalmazott kis termoblokkos gépet? Az eladó dícséri, de kíváncsi lennék független véleményekre. Itt van egy bejegyzés a szóban forgó gépről.

(#95591) sz.zs. válasza sz.zs. (#95589) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Életembe nem volt még dolgom kézi karos géppel, az normál, hogy 2x kell ráhúzni, hogy lejöjjön a dupla?
[link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95592) bl4ze válasza X_C (#95590) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerinted az eladó szidni fogja vagy megmondja ha sz+% ? :)

.:. bl4ze .:.

(#95593) verti1 válasza sz.zs. (#95591) üzenetére


verti1
tag

Nem tűnik nagynak a kamra, talán mondta is Parci. Esetleg a tömítés ha nagyon rossz állapotban van akkor ott is lehet veszteség. Én megpróbálnék fellinizni mint a Pavonival. Meg kell találni azt a pontot ahol zárja a dugattyú a kamrát. Kicsit ráengeded majd vissza, megint rá egy kicsit. Többször kicsiket és óvatosan felfelé. Előáztatod a pogit. Amikor elkezd csöpögni akkor engeded végig.

(#95594) X_C válasza bl4ze (#95592) üzenetére


X_C
tag

Persze, az természetes hogy az eladó nem biztos hogy teljes mértékben objektív. :D Ezért kérdeztem hogy itt van-e valakinek tapasztalata a géppel.

(#95595) sz.zs. válasza verti1 (#95593) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, a kamra biztosan nem nagy. Valószínűleg nem duplázásra lett tervezve. Nem tudom a gyári kosara mekkora, mert azt nem kaptam hozzá, de holnap kipróbálom szimplával. Ami még furcsa: nyitott kazán lévén gondoltam, hogy gyorsan hűl, sűrűn rákapcsolgat a fűtés. Ezzel szemben nem, símán 10 percig el van felfűtés nélkül, vagy ilyen b@szott nagy a hiszterézis?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95596) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Én is összeraktam a kéket:

vannak különbségek, ebben tényleg mindez réz, talán még a rugó is. cserébe valahogy sokkal elnagyoltabb a megmunkálás/kidolgozás, az újabb alu kazános sokkal pontosabb munkának tűnik.

50 éves szilikonzsír :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95597) Parci válasza sz.zs. (#95595) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyelőre nem sikerült megfejtenem nekem sem: a bimetál felfűt 95 fokig, aztán "lekapcsol", viszont utána nekem 75 fokig is süllyedt (tovább nem vártam). utána a képen látható külső boxos rex pid-re kötöttem, amivel szintén szépen túllő (majd kitúrom, hogy hogy kell autotune-t csinálni, ezer éve nem használtam ilyen pid-et).

nagyon lassan esik a hőmérséklet, de azért esik, percenként 1-2 fokot kb.

víztér: nem jó hír, ha nem elég nagy (én is most próbálom először, az első gépet ugye rögtön kilukasztottam :DDD), elvileg az ilyen jellegű karos izék közül ennek a legnagyobb a víztere.

ja, és még: leszedtem a kifolyót a karról, de nem menetes :((( a csatlakozása, csak simán oda volt tömítvőragasztva. úgyhogy egyhamar nem fogok tudni nyomást mérni.

viszont ezt a kék gépet már egyedül rugó-tuningoltam, ami azért nem rossz :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95598) sz.zs. válasza Parci (#95597) üzenetére


sz.zs.
senior tag

B@ssus, ezen semmi vízterítő, a kazánból egyenesen “ömlik” a víz a felsőszűrőre?! :Y Akkor ezért van tele minden csapolásnál “szeméttel” a pogácsa tetején az Aeropress papír... :U
Amúgy tuti kell az erősebb rugó? Én így első blikkre nem éreztem szükségességét...
szerk:
tetszik a fehér kapcsolókeret... nem adod el?! :DDD
mekkora a gyári szűrője?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95599) Parci válasza sz.zs. (#95598) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is kell vízterítő, ez így jó, a dugattyú sokkal civilizáltabb dolog, mint egy lyukon izomból pisilő ulka :DDD

okos külföldiaiak megfejtették, hogy kell a plusz rugó (nélküle ilyen 4-5 bar maximális nyomás van elvileg), meg azért is kelljen, mert már beleapplikáltam... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95600) hcstuning válasza verti1 (#95587) üzenetére


hcstuning
tag

Feltéve, ha sikerül egyenletesre tamperelni :DDD

Olyat szoktam amúgy tapasztalni, hogy az egyébként szép flow ellenére belespriccol néha a shot húzásának első harmadában . Ez akkor inkább rövid pre-infusion-ra utalhat (fix őrlési finomság és adagolás mellett)?

-=Joey=-

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.