Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95351) verti1 válasza Parci (#95350) üzenetére


verti1
tag

Sehogy....szerintem. Az egy opció. Át kell alakítani hozzá a meglévő “csavart” vagy gyártani kell hozzá egy másikat benne egy menettel és akkor bármilyen termosztátot bele lehet csavarni. Olyat mint a GC-be is.

(#95352) stereofan


stereofan
tag

van egy pár eladó csészém, 3-3 db van mindkettőből.

tiktak eszpresszós:

további képek

acf italy kapucsínós:

további képek

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95353) konzumpro válasza bbuffy (#95302) üzenetére


konzumpro
senior tag

Megjött az Imax CR-100, a Let's Roast Coffee-tól, meg a kávék is. Nagyon gyorsak, kedves a kiszolgálás, gondos a csomagolás. :) És a kávé se kutya!

Elsőre Costa Ricat próbáltam, 7 percest, jobb lett az eredmény, mint ami eddig serpenyővel, kézi gázos pörkölővel bármikor sikerült. És nem lett füst! Rengeteg pernyét összegyűjtött.

Tiszta és számomra megfelelő a végeredmény, nem oly nagyon precízen egyenletes, mint egy profi pörkölőnél, de majd válogatom.

(#95354) iatti válasza stereofan (#95352) üzenetére


iatti
aktív tag

a sárga folt a kép jobb szélén az mi az? /erről még nem meséltél semmit :D / csak nem a sárvári körút eredménye?

(#95355) stereofan válasza iatti (#95354) üzenetére


stereofan
tag

szia,
nem ez már egy ideje megvan, hétvégi használatra van csak...mini e... :))
szólj ha mennél Bp-re! köszi

[ Szerkesztve ]

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#95356) You!


You!
újonc

újra próbálnám a a kérdésem...hátha :))
ha új gépről van szó, van jelenleg bármi alternatívája a Silviának? azok most 185 ezerért futnak PID és bármi tuning nélkül, ha jól látom. esetleg egy Glenda amire már nem kell tuning, 200-ért? egymáshoz viszonyítva mit tudnak?
hasonló áron nem is nagyon találni mást... az új Gaggia-kat pedig nem nagyon ajánlja senki, hiába a jó az ára. (gőzölésben is jó gép lenne a cél) :W
mellék kérdés, Pesten Silvia tuning ügyben kit érdemes keresni? :F

(#95357) adampofaa


adampofaa
csendes tag

Sziasztok,

Mivel tudom, hogy van több pörkölésben jártas forumozó is és anno PalYotz is egy genével indult, gondoltam felélesztem ezt a kezdő pörkölős tudás és tapasztalat megosztós vonalat és indítok egy fb csoportot . Ha érdekel a téma, vagy te is otthon pörkölsz már, akkor ne habozz csatlakozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#95358) fragola.6035 válasza adampofaa (#95357) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szép magyar név.

https://caffe35.webnode.hu/

(#95359) konzumpro válasza You! (#95356) üzenetére


konzumpro
senior tag

Silvia pidelve, vagy Gaggia rézbojlerezve pidelve, de hogy azzal szabad-e gőzölni, nem tudom. Ascaso esetleg?

(#95360) konzumpro válasza adampofaa (#95357) üzenetére


konzumpro
senior tag

Pech, nincs és nem is lesz fb-m.

(#95361) adriankoooo válasza SteelCowboy (#95346) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Beállok harmadik apának, ha egyszer eladó lesz. ;) :P

(#95362) bbuffy válasza konzumpro (#95353) üzenetére


bbuffy
senior tag

Jól hangzik. Ennek fenyeben lehet hogy az a peldany vacak, ami el jatszottam. Mondjuk hasznalt gep volt.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95363) bl4ze


bl4ze
veterán

Szeretek veszélyesen élni, ezért vásároltam egy 2 hónapos pörkölésű 0,5 kilós kávét :

Costa Coffee : Signature Blend - Dark Roast


Remélem nem lesz ihatatlan, akciós bevezető áron sikerült venni :)

.:. bl4ze .:.

(#95364) sz.zs. válasza bl4ze (#95363) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Gyanítom, hogy szén lesz... :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95365) bl4ze válasza sz.zs. (#95364) üzenetére


bl4ze
veterán

Meglátjuk, elvileg holnap elfogy a Giovanacci kávé - akkor nyitom délután :)
2100 HUF volt a fél kiló, kardomba nem dőlök ha nem jó, akkor beöntöm a cégnél az automatába a kollégáknak :) :)

.:. bl4ze .:.

(#95366) 72lakiluk válasza bl4ze (#95365) üzenetére


72lakiluk
tag

A céges automata gombját ezért nem nyomom már régóta :) ma Bravost vettek, de csibo, karaván és hasonlók mennek benn. Kibírom hazáig :)

(#95367) 72lakiluk válasza adampofaa (#95357) üzenetére


72lakiluk
tag

Hogy a Gene cbr 101 mennyire tetszik, de meg akarom hagyni magamnak a lehetőséget, hogy bármikor bármilyen kávét vegyek vmelyik pörkölőtől kedvem szerint. Mindenképpen csatlakozok, köszönöm.

(#95368) bl4ze válasza 72lakiluk (#95366) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálunk jobb a helyzet, egy 10 ezer Forintos Olasz kávé van. Iható, de más liga azért automatával meg minden. (Pedig az automata is közel 1 M Forintot ér)

.:. bl4ze .:.

(#95369) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.
Szeretnék tippeket, tanácsot kérni mi okozhatja a GC vs Gaggia Evo közti produktum eltérést. És itt az Evo javára billen a mérleg. A GC-ben egy 350ml-es rézbojler van, a vízterítő is réz, nem pides, 110-es termosztát van rajta. Szűkítő a pipán de még így is rettenet mennyiségű vizet nyom át üresen. OPV 10 bar-nál nyit. Ezzel szemben az evo-ban minden gyári, egyedül a biztonsági szelep lett megpiszkálva így OPV-ként működik és nyit 9 bar-on, sima alu vízterítővel mégis azonos kávéval és azonos darálás mellett sokkal testesebb és jobb ízt produkál mint a GC. A crema is kicsit világosabb, kevésbé mintás mint az Evo-nál. Lehet ez esetleg a túl nagy vízhozam miatt? túl gyorsan épül fel a nyomás? Hőhiányra nem gyanakszom mert 20 perc után, felfűtést követően 2-3 perccel még picit sárkányos. Termosztát a bojler tetején itt is mint a gyári kazánnál. Lövésem sincs mitől van.

(#95370) dozó válasza gyuri860213 (#95369) üzenetére


dozó
tag

Termosztát a bojler tetején itt is mint a gyári kazánnál. Lövésem sincs mitől van.

A Gaggia Classic- ban a gőz termosztát van a bojler tetején, a másik az oldalán a fej felett.

(#95371) zolnagy válasza gyuri860213 (#95369) üzenetére


zolnagy
őstag

Milyen GC az, amiben 350 ml bojler van. Sose volt ilyen GC (kb 100 ml az eredeti). Vagy ez esetleg egy házilag teljesen átalakított verzió?

(#95372) Parci válasza adampofaa (#95357) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem meg tökre elfér ez itt a topikban. ha annyira pörög majd, akkor leválasztjuk egy külön topikba. ne már fáccsén építsük a közösséget, ha már egyszer itt vagyunk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95373) gyuri860213 válasza dozó (#95370) üzenetére


gyuri860213
tag

Igaz, butaságot írtam. Gondolod hogy ez okozza? szerintem nem. Ha hőhiányos nem sárkányos üresjáratban.

(#95374) gyuri860213 válasza zolnagy (#95371) üzenetére


gyuri860213
tag

Igen ez egy házilag átalakított cucc, a kazánt én csináltattam még évekkel ezelőtt. Hétvégén ha lesz időm visszarakom az eredeti alu kazánt aztán kiderül hogy azzal hogy muzsikál, ha jobb lesz az kávé akkor a kazánnál lesz a bibi.

(#95375) vicces1 válasza gyuri860213 (#95369) üzenetére


vicces1
aktív tag

350ml-es kazán a classicban! :Y
Az betyáros tuning lehetett.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#95376) sz.zs. válasza vicces1 (#95375) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez engem is érdekelne, hogy hogyan ?!

gyuri860213: mekkora szűkítő van benne, mennyi a vízhozam 10 mp alatt?

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95377) zolnagy válasza gyuri860213 (#95374) üzenetére


zolnagy
őstag

Akkor ez így egy teljesen más gép. Gondolom belső fűtőszálas. Vannak róla képek? érdekelne a felépítése. De így ez alma a körtével összehasonlítás GC (ami gyak. nem GC) vs Evo

(#95378) norby_42


norby_42
aktív tag

Használ valaki Chemex-et? Nagyon tetszik a formája, csak drágának tűnik az üzemeltetés (azzal, ami filtert találtam hozzá) Vagy érdemes fém szűrőzni?

Eat pasta, run fasta

(#95379) konzumpro válasza norby_42 (#95378) üzenetére


konzumpro
senior tag

3 adagost, de abba pont a hosszúkásabbra tekert filter való. Fémmel keserű lesz, vagy rossz lesz a lefolyás. Bár durva őrleménnyel és akár leszitálva, lehet hogy jó. Régen próbáltam, lekörözte a sima filter.

(#95380) bbuffy válasza norby_42 (#95378) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nekem a Hario jobban bejött, próbaltam párszor egymás mellett a kettőt.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95381) Toobee


Toobee
veterán

Baratza Sette 270 Wi őrlés, illetve naked dupla. Azóta egyel finomabbra állítottam, mert kicsit gyorsnak találtam, meg nem is állt össze középen. Nincs semmi előkészület, csak síkba húztam a kofít. Get Up az alany, tehát nem egy hisztis SO, úgy nézzétek. Azt hiszem Bazsee kérte.

https://barbieripnk.hu/

(#95382) Cathfaern válasza norby_42 (#95378) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem van, igaz a pici verzió, nem a "rendes". V60 jobban bejött, sokkal könnyebb benne jó kávét főzni. A vastagabb filter miatt chemex picit tisztább lesz, de minimális különbség. Fém szűrő teljesen más kávét produkál, mint a papír, nyilván egyénfüggő, hogy kinek jön be, kinek nem. De ha klasszikus "filteres" / "pour overes" élményre vágysz, azt csak a papír szűrő adja meg, a fém közelebb lesz mondjuk french presshez.

Formája tényleg szép, de ha újra vennék, akkor mindenképp a nagyot, és inkább konyhadísznek használnám, mint kávéfőzőnek, meg ha nagy vendégseregnek kell kávét főzni :) 1-2-3 főre sokkal praktikusabb egy v60, meg jobb is lesz a kávé az esetek nagy részében.

(#95383) You! válasza konzumpro (#95359) üzenetére


You!
újonc

Ascasobol-ból melyik? :Y A Steel Uno Prof ami papíron ugyanezeket tudja, csak szebb köntösben, viszont az mar 315 ezer PID-el, :( pedig semmi lényegi ugrást nem látok laikusként egy Glendához vagy Silviahoz képest.

(#95384) koxx válasza You! (#95383) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A steel uno prof pid 1070€, sztem sehol nem kapod meg 315k-ért.

(#95385) Parci válasza Toobee (#95381) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez még eggyel kényelmesebb használatú, mint a forté

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95386) Neck válasza koxx (#95384) üzenetére


Neck
veterán

Én 1100 felett találtam. Te hol találtad 1070-ért? :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#95387) konzumpro válasza koxx (#95384) üzenetére


konzumpro
senior tag

https://mycoffeeshop.hu/Uno-Pid-BW

Én utólag pideltetém a sima uno profot.

[ Szerkesztve ]

(#95388) koxx válasza Toobee (#95381) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt néztem én is, hogy elég gyorsan megindult és először középre aztán kicsit elmászott, de egy kis wdt buzulással nagyon jól helyrehozható.

(#95389) koxx válasza konzumpro (#95387) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aha persze, próbáld megrendelni tőle, szólj ha sikerült :) ezek kb 2 éves árak. Az egész egy nagy kamucég.
Neck: ennyi az msrp az ascaso katalógusban

[ Szerkesztve ]

(#95390) konzumpro válasza koxx (#95389) üzenetére


konzumpro
senior tag

¯\_(ツ)_/¯

(#95391) Toobee válasza Parci (#95385) üzenetére


Toobee
veterán

Atom jó a mérleg. Nem nézegetem, hogy tényleg pontos-e, de a netes mérések alapján úgy tűnik igen, illetve az egymás után készülő 3-4 duplánál is gyorsan kijönne szerintem, ha elmásznának a grammok, de 16,2-vel tökéletesen szintbe lehet húzni.

(#95388) koxx: munkahelyre szerintem ez tökéletes. Ha valami különleges kávét akarunk inni, azt úgyis kézivel őröljük, azt meg kapja a wdt-t.

https://barbieripnk.hu/

(#95392) gyuri860213 válasza sz.zs. (#95376) üzenetére


gyuri860213
tag

A szűkítőre nem emlékszem pontosan, talán 1mm a furat. Mekkora az ajánlott?
Este tudok vízhozamot mérni, majd jelentkezem.

(#95393) gyuri860213 válasza zolnagy (#95377) üzenetére


gyuri860213
tag

Igen belső fűtőszálás, kb egy silvia koppintás, azt leszámítva h mindkét termosztát a tetejére került, a gőzcsap szintén. Tudom hogy nem teljesen reális a két gépet összehasonlítani de érdekel hogy mitől ad jobb kávét az Evo. Próbálkozzak először a szűkítő cserével? Majd mérek egy nyomást az Evo-nál is, de emlékeim szerint az is 9-10 bar-ra lett állítva.

(#95394) Parci válasza Toobee (#95391) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

erre mondtam, hogy persze, hogy imádtam a kony-t, de a forté olyan kényelmes, miközben az őrlemény hasonlóan jó, hogy nem szívesen mennék már "vissza". a mérlegem már tiszta por, kéthetente egyszer használom, amikor kimérem a zöldet a következő pörköléshez :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95395) sz.zs. válasza gyuri860213 (#95392) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az sok, szinte nem is szűkit semmit… 0,55 szokott általában jó lenni. Vízhozamból pedig 70 ml / 10 mp lenne a jó.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95396) Toobee válasza Parci (#95394) üzenetére


Toobee
veterán

Lehet lesz ez még jobb is. Most lehetünk olyan 1 kg kávé körül vele.

https://barbieripnk.hu/

(#95397) gyuri860213 válasza sz.zs. (#95395) üzenetére


gyuri860213
tag

Tegnap csináltam citromsavazást, levettem a vízterítőt és a szűrőt is emiatt, hát.... szerintem bő 1,5dl vizet átnyom 10mp alatt :D
Arra tippelek hogy hiába a nagyobb kazán, a nagy vízhozam miatt gyorsan lehűti a kazánban lévő vizet. viszont így belegondolva az OPV még a kazán előtt visszaküldi a víz egy részét a tartályba... Nem tudom. Rendes szűkítőt hol tudok szerezni? Jelenleg kis réz fúvókáim vannak amit elvileg a gáztűzhelyhez adnak javítókészletben :D ezt faragtam a pipa tetejére. Emiatt lehet nem is zár rendesen az illesztésnél, nem tudom. Mentet kellene vágni a pipába és betekerni gondolom...
A jelenség amit megfigyeltem: A gép elég forró, sárkányos is ha túl korán csapolok, viszont korán elkezd szőkülni, és nem olyan testes mint az Evo-s kávék, azonos mennyiség, szűrő és kávé/darálás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#95398) norby_42 válasza Cathfaern (#95382) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az a baj, hogy ti is azt mondjátok, amit az eszem racionális fele :)
Felesleges lenne, jól elvagyok a Melitta vonalon.

Papírt egyébként hol vesztek?

Eat pasta, run fasta

(#95399) konzumpro válasza norby_42 (#95398) üzenetére


konzumpro
senior tag

Én a tescoba', ilyen tök mezei kávéfiltert. Ha meg mégiscsak chemexezek akkor azt meg fémszűrővel, mert azzal végülis jó a lefolyás, kínai 1500 forintos tölcsér, lyukakkal, fémszitával, olyan mint az able kone.
Derékszögű tölcsérrel jobb arányok érhetőek el, ezért jobb a sima filter, vagy a nagyobb chemex. A papír kiszűri az apró szemcséket és a kávézsírt. Bár abban azért vannak összetevők amik jók is lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#95400) norby_42 válasza konzumpro (#95399) üzenetére


norby_42
aktív tag

Na ott még nem néztem, a DM-ben csak az egyenes aljú van, ami a Melittához való

Eat pasta, run fasta

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.