Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96301) MPowerPH válasza soldier2 (#96300) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindig tanulok vakamit. :) Ezek utan kivancsi leszek, hogy finomabb, friss orlemennyel mit fog kezdeni.

Don't Tread On Me

(#96302) sz.zs. válasza MPowerPH (#96301) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én a brikkát 3-5 mm-rel a jelölés alá töltöm vízzel.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96303) MPowerPH válasza sz.zs. (#96302) üzenetére


MPowerPH
félisten

En meg pont a jelolesig csinalom. Pontosabban eppen elfedi a viz mennyisege a mero tetejet. Ez volt egyik mindegyik tutorial videoban.

Don't Tread On Me

(#96304) Nimda válasza soldier2 (#96300) üzenetére


Nimda
addikt

A magyar emberek többségének akkor jó a kávé, ha sok a víz.

Ez jellemző, főleg olyan (esetleg munkahelyi) körökben, ahol a mennyiség jobb a minőségnél.
A munkahelyemen korábban, egy Jura géppel csinálták a kávét (büfé), ami teljesen vállalható presszó mennyiséget és cremás, testes kávét főzött.
Később lecserélték egy csillivilli nevenincs fém dögre, csupán azért, mert az megcsinálja a kappucsinót magától, de a presszója egy barna híg fos, ízre pedig mint egy granulált Nescafé.
Megreklamáltuk, de a többség a vizes kávét tartotta többre (mondjuk a kávégép teljesen alkalmatlan volt a Jurához hasonló kávé készítésére) az erősebb intenzitású, de kevesebb kávéval szemben.
Sajnos mi vagyunk a kevesebben, akik nem képesek ráérősen szürcsölni a barna híg levet 3 cigi mellett, ezért hatalmas megkönnyebülés volt, mikor egyéb más problémák miatt, rövid úton megváltak a büfétől.
Jelenleg egy karos, karbaörlős cucc működik, ami még a Juránál is jobb kávét főz. Az élet apró örömei :)

[ Szerkesztve ]

(#96305) sz.zs. válasza MPowerPH (#96303) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Értem én, hogy ez van a videókban, csak egyszer próbáld ki úgy ahogy én írtam. Nekem sokkal jobban bejön úgy…

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96306) MPowerPH válasza sz.zs. (#96305) üzenetére


MPowerPH
félisten

Okes, ma meg lefozok egyet! :R Bar irtam, majd a sajat daralt kaveval lesz az igazi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96307) radi8tor válasza MPowerPH (#96306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eretnekség ilyet mondani ebben a topikban, de semmi bajod nem lesz az őrölt kávétól sem. Brikkánál meg aztán végképp nincs akkora előnye a frissen őrölt kávénak. Inkább a hőfokokra kell figyelni. Én forralt vizet teszek bele, hogy ne a tűzhelyen melegedjen 10-90 fokig.

⭐ Stella

(#96308) Flashback


Flashback
addikt

Siófok Maran kávézó: A kávégép tényleg impozáns. 93 fokra állítva a két fej.
Kétféle kávé van két VICTORIA ARDUINO MYTHOS örlőben amik dupla örlésre vannak beállítva, 19 és 20gr. A kávék: Brazil és Kolumbiai. Megkóstoltuk mind a kettőt. A kolumbiai elég savanyú volt már nekem de ez ugye elég gyümölcsös ízprofilú. Viszont a Brazil nagyon jó annak aki klasszik vonalat szereti mint én. A személyzet nagyon kedves. Látogassatok el ha arra jártok. Sütik is isteniek!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96309) CB


CB
senior tag

Rotopumpa egy RS kávégépben........

Létezik olyan szűrőtartó RS géphez, amiben az 58-as, 7-9 grammos, klón SM szimpla szűrő mélységében elfér?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96310) sz.zs. válasza CB (#96309) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A szimpla szűrő minden szűrőtartóban el kell, hogy férjen.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96311) CB válasza sz.zs. (#96310) üzenetére


CB
senior tag

Bocs, akkor az előző hsz-ban én fogalmaztam rosszul. Elfér, csak nincs alatta annyi hely, hogy a fincsi crema-s kávé akadály nélkül a szűrőtartó furatába folyjon.

Az a baj vele, hogy (ugyan még tolómérővel nem mértem), de ha egy 10 forintost beteszek a szűrő alá, akkor már nem lehet bepattintani a helyére. Vagyis kb. 0,5 mm lehet a szűrő és a tartó között, ami a crema szempontjából nem sok, viszont szerintem kevés. :)
De meg fogom mérni tolómérővel is.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96312) vicces1


vicces1
aktív tag

Könnyes szemmel eladó a Mazzer.

Annyi a változás a képek óta, hogy eltelt pár hónap.
Szóval, eladó Jolly (Mestre) a képen látható modolásokkal.
Én is itt vettem még egy kedves fórumtársunktól aki nagyon igényesen felújította.
A Fio kés kb most járatódott be rendesen. (megvan hozzá az eredeti is)
Szerintem és az őrleményből is láthatóan pontos, az állapota a képen magáért beszél.
Privátba légyszí akit érdekel, vagy kérdése van!
(Szerintem) nagyon jó áron oda adom fórumosnak.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96313) D@niel


D@niel
addikt

Sziasztok,
érdeklődni szeretnék, hogy brikkához melyik darálót ajánlanátok? Számomra a kotyógos világ tetszik, ebből próbálom kihozni a maximumot. Van itthon daráló, de ez inkább egy általános örlő, nem fókuszáltan kávé daráláshoz készült.
DeLonghi KG79, Russell Hobbs 23120-56, ezekkel szemezek, illetve Hario-t is ajánlottak. Feltételezem ez utóbbi lenne az ideális, viszont nincs passziom kézzel örőlni minden reggel és délután, valamint úgy tudom, hogy ezek a kis japán gépek egy év után megadják magukat, míg pl. a Russell-ra mégiscsak 3 év garanciát kapnék.
Nem lenne baj, ha egy könnyen javítható, és/vagy utólag cserélhető alkatrészekből álló típust találnék, ha van ilyen.
Max 15-öt szánok rá, és egy alkalommal egy főre kell darálnia.
Köszönöm.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#96314) bluesfan válasza vicces1 (#96312) üzenetére


bluesfan
tag

Mi van(lesz) helyette? Vagy ezentúl mozsárban töröd a babot? :D

(#96315) bluesfan válasza D@niel (#96313) üzenetére


bluesfan
tag

Ha még nem vitték el, ez pl. egy jó vétel. Bár kicsit túl van a kereten, cserébe viszont presszóképes őrleményt is tud, ha később esetleg arra is rámozdulnál.

(#96316) vicces1 válasza bluesfan (#96314) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez akkora titok, hogy még magamnak se árulom el. :D
Addig a graef kisegít.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96317) sz.zs. válasza vicces1 (#96316) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Akkor ez bizony Niche lesz :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96318) iatti válasza sz.zs. (#96317) üzenetére


iatti
aktív tag

mennyi ez most jó magyar forintban?

(#96319) koxx válasza iatti (#96318) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

190e huf. Plusz ha van posta.

(#96320) iatti válasza koxx (#96319) üzenetére


iatti
aktív tag

akkor erősödött a forint? annyira nem követem az árfolyamot. tavasszal mintha 220-230e lett volna az ára?

(#96321) koxx válasza iatti (#96320) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem hiszem, de 500 font a hivatalos ára. Az jelenleg 192e ft.

(#96322) bbuffy válasza sz.zs. (#96317) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez ilyen fertőző dolog. :DDD

koxx: 210 re jön ki postával kb. Most kb oktoberre lehet rendelni.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96323) koxx válasza bbuffy (#96322) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

50 font a posta? :Y

(#96324) CB


CB
senior tag

1-2 év múlva annyi eladó Niche lesz itt....... :))
Csak ki kell várni.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96325) bbuffy válasza koxx (#96323) üzenetére


bbuffy
senior tag

20. De ugy is 202 k, es tuti hogy tobb lesz, szarul valtanak a bankok. Amikor vettem is kb 387 volt a font megis 210 k lett.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96326) bbuffy válasza CB (#96324) üzenetére


bbuffy
senior tag

Biztos lesz. De amugy vmi hihetelnül praktikus cucc. És bjutiful.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96327) mgy válasza bbuffy (#96325) üzenetére


mgy
senior tag

-> Revolut.

(#96328) bbuffy válasza mgy (#96327) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igaz. De akkor ott az utolso darabnál, pont nem foglalkoztam alternativval. Meg annyira perifériás még nálam, bár használom, de nincs előtérben. Na majd most :DDD

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96329) Parci válasza bbuffy (#96326) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

élőben nem láttam, de a képek alapján nekem messze túl van dizájnolva.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96330) hoffman_ válasza MPowerPH (#96295) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jó, akkor erre inkább nem is írok semmit :DDD kb. minden próbáltam már, de nekem akkor nézne ki így, ha rátolnék egy fél doboz tejszínhabot a flakonból...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#96331) bbuffy válasza Parci (#96329) üzenetére


bbuffy
senior tag

Amugy először, másodszor, etc...én is így voltam vele. Aztán love. És élőben kettő szinttel jobban tetszik. De en design buzi vagyok. Most is vettem egy teljesen felesleges design fotelt. :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96332) Toobee


Toobee
veterán

Mall.hu-nál Sage BES920BTR mellé ajándék BCG820BTR daráló. Úgy látom alapból drágábbak, mint a többiek, így viszont jó az ár.

https://barbieripnk.hu/

(#96333) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok,

Szerintetek az mitől lehet, hogy a pogácsa felragad a felsőszűrőre?
Részletesen:
Egy Ascaso Steel Uno gépről van szó, ahol javítani akartam a legegyszerűbb módon, mert nem voltam elégedett a pogácsával. Először kicseréltem a felsőszűrőt egy AVX E61-200-ra és szépen passzolt, a terítés is jó lett, a pogácsa is sokat javult. A gyári szűrőkosár nagyon nem lyuggatott a szélén és ott még maradt kis kávé. Most kicseréltem ezt egy IMS B702TH26,5-re.
Ebből nagyon könnyen kijön a pogácsa és semmi nem marad benne. Érdekesség, hogy a gyári és az IMS szűrő szinte azonos, azonban a gyári 14g-ra van specifikálva (én gond nélkül szoktam vele 18g-ot főzni), míg az IMS 14-20g-ra.
Előfordul, hogy az új szűrővel fentmarad a pogácsa a felsőszűrőn. Kipróbáltam a egy IMS E61 200 IM felsőszűrőt is, ezen mindig fent marad a pogácsa. Méretek alapján nincs közelebb a pogácsa teteje a felsőszűrőhöz, sőt szerintem az IMS-ben még lejjebb is van a szintje ugyanazon kávé mennyiség esetén. Mi lehet a probléma?

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#96334) koxx válasza Toobee (#96332) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Volt ilyen akció 350k-ért is. Amúgy ha eladod az őrlőt 60k-ért, sztem még akkor is drága ez a gép.

(#96335) koxx válasza Kulbi (#96333) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Filterpapír a pogi tetejére? Nekem sima gyári felsőszűrő van és a 15g-s avx kosárba 18,5-et töltök, nekem még soha nem ragadt fel.

(#96336) Parci válasza Kulbi (#96333) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

te magad írod, hogy nagyon könnyen kijön a pogácsa a szűrőből. csapolás után a háromjáratú elengedni a nyomást, picit "felszívja" a pogit.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96337) bl4ze válasza koxx (#96335) üzenetére


bl4ze
veterán

Bevált ez a 60mm-es filter papír. Szép tiszta a fej, a pogi szépen kiesik, stb. :)

.:. bl4ze .:.

(#96338) koxx válasza bl4ze (#96337) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bizony :K kár, hogy nem előbb használtam. Mostmár megvárom míg kiszárad és tamperral kilapítom majd szárazon rakom a pogi tetejére, így pont belepasszol a kosárba.

(#96339) Ludovicus válasza bl4ze (#96337) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Ezzel én is így vagyok. Tegnap óta használom a papírt egy alapos tersonetes takarítás után, de bárcsak korábban rászántam volna magam... Öröm bekukucskálni a fej alá, túl nagy plusz macerát sem jelent és a papírral sem szemetelek azonnal, mert jól mosható :C

(#96340) koxx válasza Ludovicus (#96339) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vettem 600db-ot :D

(#96341) bl4ze válasza koxx (#96340) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam 200 db van, de kell rendelni mert közel 90 nap volt amire érkezett :(

.:. bl4ze .:.

(#96342) iatti válasza Ludovicus (#96339) üzenetére


iatti
aktív tag

én már évek óta használom a papírt,most vettem le a gc felsőszűrő+vízterítőt. minimális kosz volt fél év alatt.talán egy évet is kibírna. a papírt használat után azonnal elmosom,ráteszem egy befőttes üveg tetejére.ott szépen megszárad egyenesre. 4-5-6 alkalommal használom fel. olvastam itt aki többször is ,de szerintem ott már nagyon kávé olajos a papír.én kb 4-5 dupla után vakszürőzök háromszor,minden egyes alkalomnál leveszem a kart.

(#96343) 72lakiluk


72lakiluk
tag

Megnéztem ma a soproni Kultúrpresszót, volt több jó vélemény is a kávéjukról itt. Ezt meg tudom erősíteni, bár csak egy 50-50 brazil etióp blend van, a duplámnak isteni illata és íze volt. Mennyiségét picit keveselltem, árát nem annyira :) 950,-.
Nekem sok volt a hely... zavaros, zsúfolt... háttérben sütés-főzés, pulton sok visszahordott mosatlan, árulnak promóznak ezt-azt, falon pólók lógnak...stb. Szóval a kávé az százas !

(#96344) bl4ze válasza 72lakiluk (#96343) üzenetére


bl4ze
veterán

Uhh, dupla 950 HUF ?
Szép ! :Y
Finom de cserébe drága :) :)

.:. bl4ze .:.

(#96345) NagyGL válasza mgy (#96327) üzenetére


NagyGL
csendes újonc

Ezt megerősítendő: a Revolut tényleg jó. Én egy ideje minden külföldi rendelésnél azt használom, egy Niche-nél 6-8 ezerrel olcsóbb úgy. Persze a regisztráció / beállítás / rátanulás idő, nem biztos, hogy egyszeri vásárlásnál megéri, de ha az ember gyakran rendel vagy utazik külföldön...

(#96346) mgy válasza NagyGL (#96345) üzenetére


mgy
senior tag

Ez itt már nagyon offtopik, de azért fontos leírni! Különösen kell arra figyelni, hogy ha eltér egymástól a revo számla/kártya pénzneme az eladó által várttól, akkor semmiképp ne váltsa más (paypal, ali, bárki) a pénzt, csak a revolut!

(#96347) mester6 válasza bbuffy (#96331) üzenetére


mester6
tag

Egy szép fotel sok kérdést felvethet.
Márkus Lászlónak az ár okozott problémát: [link]

(#96348) bbuffy válasza mester6 (#96347) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ilyen :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96349) koxx válasza bbuffy (#96348) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt nem a men in black diszletebol nyultad? :DDD
[link]

(#96350) Hakai80


Hakai80
újonc

Kiváló párnás vas árban. Nem én árulom, csak megakadt rajta az egerem :Y
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.