Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95651) reset válasza #64275200 (#95620) üzenetére


reset
senior tag

Van pár szűrőtartó karom használatban. Amelyiknek kisebb átmérőjű a kávéelvezető furata, azzal szokott ilyen "féloldalasan" viselkedni a lefolyás - legalábbis nálam...Próbáld ki nagyobb lyukú karral / a többi opció maradjon ugyanolyan!

(#95652) Bazsee71 válasza bbuffy (#95650) üzenetére


Bazsee71
őstag

Úgy tudod csökkenteni a rizikót, hogy csak friss szüretből veszel. A Sidamo sem garancia sajnos semmire, ugyanabból a régióból lehet egy teljesen unalmas és egy izgalmas kávét is venni.

(#95653) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kaptam kb 1 hónapja 250g decaf kávét valakitől (mikropörkölő).
Azért puffadt fel, mert már melegebb az időjárás vagy más miatt?

⭐ Stella

(#95654) Bazsee71 válasza radi8tor (#95653) üzenetére


Bazsee71
őstag

A tasakra gondolsz? Mindegyik kávéval felpuffad, ahogy lassan ereszti ki a CO2-t.

(#95655) radi8tor válasza Bazsee71 (#95654) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen arra. Akkor ez normális.
Bolti kávénál nem láttam ilyet, azért mert azt pörkölés után sokkal később csomagolják?

⭐ Stella

(#95656) Bazsee71 válasza radi8tor (#95655) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lehet szállítás közben összepréselik, vagy a polcon lévőből már mindenki kinyomkodta. Egy idő után meg már nincs minek távoznia a szemekből.

(#95657) #64275200 válasza reset (#95651) üzenetére


#64275200
törölt tag

Köszi, de sajnos a nyitott kar mellett csinálja ezt.
Mivel a gép vízszintben van, ha a kifolyós karok valamelyike van fent akkor ugye nem látom ezt a féloldalas kioldódást, mert a karban keveredik némileg a kávé. Igaz, kifolyós karral nem zavar a látvány, de a tudat, hogy nem egyenletes a kivonatolás akkor is piszkálja a szépérzékemet.
Most már ott tartok, hogy elő kell ásnom egy refraktométert én méricskélni fogok.

(#95658) #64275200 válasza Bazsee71 (#95652) üzenetére


#64275200
törölt tag

Ördögi dolog ez az otthoni pörkölés. Tavaly télen vette 5-5 kiló nicaraguai és brazil babot. Akkor a brazilt félretettem 2-3 pörkölés után mert nem tettszett. Most nyáron elővettem és a magasabb külső hőmérséklet mellett egész jó lett a végtermék.

(#95659) Parci válasza Bazsee71 (#95652) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a sidamo kb. olyan, mint a "villányi bor". egy régió, ami népszerű a témában, de nyilván lehet jót és rosszat is csinálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95660) gyuri860213 válasza bbuffy (#95650) üzenetére


gyuri860213
tag

Anno mikor még pörköltem, a Csészényi kávézótól vettem a zöldet. Ennek már kb 6 éve. Ami kapható pörkölve rendszerint nyersen is elérhető. Nagy tételben nem tudom hogy segít-e. Én fajtánként 1kg-kat vettem csak. 3 havonta.

(#95661) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

napi mini gaggia: egy közepes pörkölésű, klasszikabb malabar kávéval már sikerült az aeropress papír dacára is fölézaccolni vele, úgyhogy kelleni fog az a 35 mikronos ims szűrő.

másrészt, nyitott bojlerben ugye bármennyi víz lehet, itt különösen nagy a mozgástér. feltűnt, hogy ha sokkal kevesebbet teszek bele, mint amennyivel a pid autotune lefutott, "idegesebben" viselkedik.

amúgy még mindig tetszik, kár, hogy nem nagyobb a víztér :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95662) konzumpro válasza bbuffy (#95650) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hát akkor Isten óvja a beszállítókat és rendeljünk tőlük.

(#95663) bbuffy válasza konzumpro (#95662) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez marad. Annyira különleges ugysem kell, valahol a meg ihatóan savas, nem kényes kávékat kedvelem. Illetve biztos kell jobb is, ha lesz mögöttem kellő rutin.

Home userként sajnos nehezebb megoldani a friss szüretet sztem. Nyilván ha nagyüzemben megy akkor lehet már.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95664) SlayerSub


SlayerSub
tag

Esetleg tudna valaki a következőben segiteni?
Ebay-ről rendeltem az alábbi mazzer super jollyt, persze szeretném szépen kicsinosítani.
Első kérdésem, hogy ehhez is jó ez a set? Vagy az, hogy korosabb az örlő nem teszi kompatibilissé? [Átalakító]

Illetve, hogy azt találtam, hogy ennek a régebbi jollynak 64mm-es a kése, megegyezik az astoria örlőkben használatossal. Tudnátok adni linket milyet rendeljek pontosan?
Köszönet. :R

Mazzer amit rendeltem:

(#95665) bbuffy


bbuffy
senior tag

Kést expolygontol rendelj. Ha felhivod oket, pontosan hozzávalót adnak.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95666) SlayerSub válasza bbuffy (#95665) üzenetére


SlayerSub
tag

Köszönöm.

(#95667) reset válasza #64275200 (#95657) üzenetére


reset
senior tag

Bakker, nem voltam figyelmes :U

(#95668) verti1 válasza Parci (#95661) üzenetére


verti1
tag

Próbáltál fellinizni? Csak előáztatásnál.

(#95669) 72lakiluk válasza SlayerSub (#95664) üzenetére


72lakiluk
tag

Az újabb is 64-es késsel megy, gondolom. Az F64EVO kés az ajánlott, legalábbis korábban itt azt favorizálták többen is. A Danettinél majdnem 2k-val olcsóbb, mint az expolygonban. De ezt persze elviszi a postaköltség :)

(#95670) Parci válasza verti1 (#95668) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, hallom is, hogy bugyog még pici víz a második körnél, de mégsem jön ki több :D

nem tragédia amúgy, de szűkös dupla, 37 ml helyett 50 ml lenne az ideális a 17 grammhoz

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95671) verti1 válasza Parci (#95670) üzenetére


verti1
tag

Ne akkor emeld fel amikor az első végig ért, mert akkor megszívja nagyon a pogit. Úgy próbáld, hogy előáztatod a pogit apró “ pumpálásokkal. Amikor csöpög akkor elengeded végig. Így nem lövöd el a víz felét a pogi nedvesítésére.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#95672) Bazsee71 válasza bbuffy (#95663) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha egy zsákkal vesztek, akkor nem lehetetlen dolog a friss szüret. Ég és föld egy friss és egy past crop, jó zöldből még egy közepes minőségű pörköléssel is jobb a végeredmény.

(#95673) Parci válasza verti1 (#95671) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem akkor emelem fel (pavoniztam évekig, képben vagyok ;)), előáztatásnál emelem fel újra. de szerintem ha egyszerűen csak felemelem és várok egy csomót, az is működhet, majd kipróbálom.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95674) konzumpro válasza Bazsee71 (#95672) üzenetére


konzumpro
senior tag

Már csak az a kérdés, honnan. Amiket találok mind csak amerikába, angliába, ausztráliába szállít, az európaiak (belgák, németek) nem is válaszolnak ha nem vagyok befutott pörkölő és nem rendelek egyből két tonnával havonta.

(#95675) verti1 válasza Parci (#95673) üzenetére


verti1
tag

Akkora statikus nyomása nincsen a víznek felette, hogy elég legyen. Túl tömör a kávé. Kell az a kevés nyomás, hogy áthatoljon a víz a pogin.

(#95676) Parci válasza verti1 (#95675) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, mindjárt kipróbálom, mert kevés volt a reggeli kávé :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95677) Bazsee71 válasza konzumpro (#95674) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha gondoljátok, ebben tudok segíteni, csak legyen meg a csapat egy teljes zsákra (59-70 kg). A következő rendelésünk előtt tudok küldeni a jobb mintákból, vagy akár közösen is kiválaszthatjuk egy cupping keretében.
Most éppen úton van egy nagyobb készlet, de 2-3 hónapon belül biztosan lesz még.

(#95678) Balus válasza Bazsee71 (#95677) üzenetére


Balus
tag

Engem érdekelne a dolog.

Én innen szoktam rendelni: [link]
https://www.roestart.de

Eddig többségében mindig rendben volt.

(#95679) konzumpro válasza Bazsee71 (#95677) üzenetére


konzumpro
senior tag

Árakat tudnál mondani? A cél számomra, hogy a jelenlegi 4-5000-es kilónkénti árnál kedvezőbben juthassak babhoz. Ez sem rossz persze, alig drágább az Omniánál :D mégis sokkal jobb még a legrosszabb nyerskávéval is a végeredmény. Vevő lennék kevésbé szofisztikált, olcsóbb árfekvésű kilókra, 10-20 kilót vennék fél évente, évente.

(#95680) Toobee


Toobee
veterán

Tőlem naked. (:DDD)

https://barbieripnk.hu/

(#95681) konzumpro válasza Toobee (#95680) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ilyen a tigris mikor lion?

(#95682) Parci válasza Toobee (#95680) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

össze van spriccolva a halálcsillag előlapja :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95683) Bazsee71 válasza konzumpro (#95679) üzenetére


Bazsee71
őstag

A valamire való kávék nettó 6 eurótól indulnak, de ha valami izgalmat is keresnél benne, akkor inkább 9-12 eurós árkategória, és felfelé. És akkor erre szállítás mennyiségtől függően 0,2-1 €/kg, plusz az ÁFA, és máris 5 ezres sávban mozgunk egy olcsóbb kávéval is. Past crop tételek akadnak kedvezményes áron, de azokat szerintem nem érdemes erőltetni, egyrészt vajon miért az maradt készleten, másrészt a fa nem finom. :)

(#95684) konzumpro válasza Bazsee71 (#95683) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem ismerem az árképzést, így már érthetőbb azért.
Végülis nem a hulladéktermelést akarnám elősegíteni, szóval akkor már érdemesebb a finomabb fajtákra koncentrálni, de persze jó lenne fenntartani azt a kiskereskedelmi láncolatot is ami még működik. Na nem mindet.
A maradékből élnek a bolti kávék pörkölői, szinte nincs is hulladék kávé, vagy megaromázzák, vagy túlpörkölik és bezacskózzák polcra, vagy megőrölve eladják téglának, vagy lefőzik instantnak. Jobb mint az arany.

(#95685) koxx válasza Toobee (#95680) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez elég jól néz ki :)

Rendeltem avx prox kosarakat, csak gyorsan megnéztem, hogy sima csap alatt vizet átfolyatva mennyire gyorsan engedi át. Azért van difi, remélem nem fog nagyon befulladni a shot, délután lövök arról is egy videót, plusz megjöttek a filterpapír korongok. [link]

(#95686) Toobee válasza Parci (#95682) üzenetére


Toobee
veterán

Kollégák...Tegnap takarítottam le mindent, kapott új kartömítést, mechanikus+kémiai zsíroldást. Közös lónak túros* a háta.
*köszi koxx, megjegyezve

Ja, ez a munkahelyi setup: Baratza Sette 270 Wi x Lelit Diana x PallYotz GetUp

Délután megnézek a Comandanteval egy Etiópot is.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#95687) koxx válasza Toobee (#95686) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

túros ;)
De jelentem nem vagyok nyelvtannáci, csak anno egy kocsmakvízen pont ezt szívtuk be, hogy kell helyesen írni a közmondást.

Már egy ideje tolod a 270Wi-t, eddig mi a véleményed róla?

[ Szerkesztve ]

(#95688) sz.zs. válasza Parci (#95670) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Eddigi pár húzás után úgy tapasztalom, hogy rápumpálás nélkül egy szimpla tud 1:2,5 aránnyal lejönni. Egy “egészséges” duplához már kicsi a kamra.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#95689) 72lakiluk válasza koxx (#95687) üzenetére


72lakiluk
tag

Kösz, nem tudtam.

(#95690) 72lakiluk válasza sz.zs. (#95688) üzenetére


72lakiluk
tag

nekem pl. már egészséges dupla a Parci által kevesellt 17x2=37. Világosból meg 20x2=45 a matek :)

(#95691) koxx válasza Toobee (#95680) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nálam egyszerűen sztem szar a vízterítés. [link] Pro-x kosár+filterpapír+voodo magic meg ami kell. Úgy néz ki mintha bizonyos részeken nem is jönne át egyáltalán a kv, ízre amúgy okés volt, de ez még mindig nem tetszik nekem. A papír legalább annyit segített, hogy nem lett retek a felsőszűrő. A régebben linkelt videon látható (papír nélkül), hogy középről indul meg kifelé a víz itt pedig egyenletesen (majdnem) mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#95692) verti1 válasza koxx (#95691) üzenetére


verti1
tag

Vízhozamot mértél? Van benne szűkítő esetleg?

(#95693) Parci válasza koxx (#95691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem beteg ez a kávé? elég vacak színe van. döglött kávénál nem érdemes vízterítést nézni, akkor jön orrán-száján mindenhogy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95694) koxx válasza verti1 (#95692) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem mértem még, nincs benne semmi tuning.

Parci: az azért baj lenne, de persze nem kizárt. Egy 06.12-es pörkölésű Kolumbia. Az a baj, hogy nincs más kávém itthon (mármint más pörkölőtől) A színe nekem se tetszik, tökre nem így kéne kinéznie.

(#95695) Cathfaern válasza koxx (#95694) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem ami még eszembe jutott az őrlő. Biztos elég egyenletes az őrlemény?

(#95696) koxx válasza Cathfaern (#95695) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annak kéne lennie. Egy ilyen van most [link] de utána fogpiszka voodoo és disztribútorral való tekeregetés, szóval azt gondolnám, hogy mindent megtettem azért, hogy egyenletes legyen.

(#95697) Parci válasza koxx (#95694) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nemtom, volt ennek cremája? én csak egy fekete színű löttyöt látok lejönni, semmi mintázódás. döglött kávéknál gyakori, hogy így néznek ki, és mivel ezerrel átömlik rajta mindig a víz, az ember egyre finomabbra őröl, végül ultrafinomra, hogy megfogja, de attól meg csak csatornásodik a pogi és úgy jön le. itt is gyanús, hogy ezt látom. de persze nehéz egy ilyen videó alapján.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#95698) Toobee válasza koxx (#95691) üzenetére


Toobee
veterán

Milyen géped van? Lelit rémlik. Én azt javaslom vegyél valami szög egyszerű alapanyagot, hogy ki tudd zárni az SO hisztit. PY GetUp például vagy még olcsóbban egy Rome. Daráló mi van mellé?

https://barbieripnk.hu/

(#95699) koxx válasza Parci (#95697) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen a világos pörihez képest sztem megfelelő a crema. De van amikor gyengébb. Kíváncsi leszek a másik 2 zacskó kávéra mit produkál.

Toobee: Ascaso steel pid uno + F64 Evo. Szerzek majd másmilyen kávét mert most már érdekel mi a gebasz.

[ Szerkesztve ]

(#95700) #64275200 válasza koxx (#95699) üzenetére


#64275200
törölt tag

Itt lennél Miskolcon, adnék neked 100% robusztát :D amit most a második reccsig pörkölök. Annak lenne crema a tetején. A haverom azt mondta jó lesz neki, reggel a munkásoknak ad belőle egy kotyesszal :C
Most tolom le a végét az AVX-es indiai robusztának mert más kávéba nem tenném bele, pedig megfelelőképpen féregrágott :W . Régen küldtek ilyen selejt kávét nekem. Terv szerint, lett volna belőle valami robis keverék.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.