Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96501) Flashback válasza vicces1 (#96499) üzenetére


Flashback
addikt

és csak 22e forint :D

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96502) koxx


koxx
MODERÁTOR

Avx db-s gep szerintetek milyen lesz?

[ Szerkesztve ]

(#96503) Parci válasza MPowerPH (#96500) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hanem milyen, rotoszivattyú? ne vicceljünk már, ott lesz benne egy ulka ex5/ex4/ep5/ep4, vagy a fluid-o-tech megfelelője. vagy még az sem..!

de én is kiszállok, nagy határozottsággal beszélsz a témáról, miközben láthatóan kezdő vagy a gépeket illetően.

egy segítség: a "19 baros pumpa" igazi, értelmetlen marketingszöveg. a jobb gépekben azzal kezdik, hogy ezt korlátozzák 9 barra, a 19 bar pedig a pumpa maximális nyomását jelzi, ami.. kit érdekel? és igen, a 3e ft-os ulka is ugyanúgy tudja a sok bar nyomást, ahogy az összes:

"Mert itt is van okyan 'crema' hogy a kanal megall benne."

fincsi kis robusztás blend lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96504) soldier2 válasza Parci (#96498) üzenetére


soldier2
őstag

Az idézőjel lemaradt a túlsztárolt-ról, így valóban más a jelentése mint amit szerettem volna. A lényeg, hogy volt a QM-nek 3-4 jó dobása régen, de "haladtak a korral" (sajnos).

BMW001: "barmikor lefozok neked ugyan olyan minosegu materiat, amit Te otthon a presszo geppel. Mert itt is van okyan 'crema' hogy a kanal megall benne" nem a Cremáért isszuk a kávét, és bár jelezhet hibákat többnyire lóf..t sem lehet megállapítani. Ha pedig megáll bennea kanál az vagy masszívan robusztás kávé, vagy nyomásfokozós kart használsz.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#96505) vicces1


vicces1
aktív tag

Tudtam, hogy a legfontosabbat kihagytam, a bitang cremat!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96506) kzoltann válasza vicces1 (#96499) üzenetére


kzoltann
aktív tag

"- előmelegít (ezt nem tudom mit jelent)"
Csak tippelek de lehet a csészét/poharat melegiti a tetején :D :C

(#96507) Flashback válasza koxx (#96502) üzenetére


Flashback
addikt

Specifikációk alapján jól néz ki. A 9bar OPV szelep hiányzik.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96508) Cathfaern válasza kzoltann (#96506) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem a fej előmelegítéséről van szó, hogy ne az első kávé lefőzése melegítse át. Régi automaták nem tudták, manuálisan kellett átengedni egy adat vizet, újabbak bekapcsoláskor megcsinálják.

(#96509) Mylord3 válasza konzumpro (#96494) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

".....abban a tudatban vesz meg egy Quicmill-t pl, hogy jó gépet kap, pedig nagyon nem így van. A QM-nek volt pár érdekes dobása, de a jellemzően túlsztárolt 0650-es is csak "klasszikus" sötét pörkölésnél jó (az újabbakból pedig kispóroltak mindent ami naggyá tette az elődöt), egy világos pörkölésű specialty kávéval jó eséllyel mattot kap, és citromlevet főz. Ez nem is meglepő, hiszen amikor készültek a spec vonal még meg sem született...."

Egy átlagos, de a magyar átlagnál jobb, valódi eszpresszót otthon készíteni és fogyasztani szerető emberszabású - és véleményem szerint ebben a körben ez a teljes érintett népesség 90 %-át jelenti - meglátásom szerint a szivárvány ívének megfelelő formában sz.rik tesz a specialty KV-kra. :)

Ez még mindig az, és nálunk végérvényesen meg is marad egy nagyon szűk KV-s kör úri huncutságának.

(#96510) Parci válasza Mylord3 (#96509) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, csak ez a topik épp az a kör

és egyébként nem kell leragadni a kávénál, borból is a kannás-tablettás megy igazán, ahogy felvágottból és kb. minden másból is az olcsó, tömeges igény dominál

ettől még fura volna egy lelkes, hardcore topik az olcsó teszkóvirslinek vagy a 200 ft-os kannás bornak ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96511) konzumpro válasza Parci (#96510) üzenetére


konzumpro
senior tag

Van hardcore, kávé kezdőknek topik, ez meg itt a kávé sznoboknak topik.

(#96512) verti1 válasza konzumpro (#96511) üzenetére


verti1
tag

Ez a hardcore topik...semmi esetre sem sznob.

(#96513) Parci válasza konzumpro (#96511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha neked így könnyebb, akkor emészd meg így :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96514) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

de, hogy konstruktív is legyek, szolgálati közlemény:
- a topikot átmozgattam az életmód fórumba, ahol a kezdő topik is van
- át is neveztem hardcore topikká, hogy egyértelmű legyen
- a kezdő topikot is kiemeltem pirossal
további jó mulatást mindenkinek!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96515) Mylord3 válasza konzumpro (#96511) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Szerintem az lenne a jó és az egészséges, ha ez a topik valahol a sznobok és a kannás KV-t teszkósvirsivel ízesítők között elhelyezkedő KV-s réteget célozná meg. :D Ezért vagyok pl. én is itt..., ja, nem! :DD

(#96516) MPowerPH válasza kzoltann (#96506) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, a cseszemelegito kapcsolhato, es nem arammal melegit, hanem ra van kotve a vizkorre. Az infuser, ami nalatok a fej, annak van automata elomelegitese. Ez mondjuk egy 700k+ -os gep, nem egy beleposzintu kommersz valami.
En sem kritizalom azt, amit Ti csinaltok, pedig nekem nem lenne idom magamnak porkolgetni a kavet, mert dolgozni is kell.
De amig nem probaltatok ki egy ilyen minosegi bean to cup gepet, addig szerintem nem illik kritikat megfogalmazni. Marpedig kotve hiszem, hogy akar eloben is talalkoztatok ilyennel. En is csak azert aldoztam ra, mert szeretem a finom kavet, es reggel nem tehettem meg, hogy ertekes perceket azzal tokoljek, amit Ti joparan csinaltok. Valamit valamiert. ;)

Hasznaltam mar presso kavefozot is, meg karosat is(La Pavoni Professional C&B, ez mondjuk rohadt draga volt) en is tokoltem vele sokat, az is finom kavet csinalt. De ez ugyan olyan finom, csak maga a gep mukodesi elve mas, es evente szet kell szedni, tomiteseket apolni es a mechanikat zsirozni, de mellette egyszerubb es gyorsabb hasznalni. Es a tejet is megoldja, leven szoktam latte, cappuchino es machiatot is inni, felesegem pedig csak azt issza
Majd ha kesobb tobb idom lesz ilyenekkel foglalkozni, biztos en is megint beruhazok egy espresso gepre, mondjuk egy jobb La Pavoni -ba.

Vitat a reszemrol lezarom. :R De irigyellek benneteket, barcsak nekem is ennyi idom lenne ilyenekkel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#96517) verti1 válasza Mylord3 (#96515) üzenetére


verti1
tag

Még egyszer...mert engem ez rohadtul zavar. Itt a többség nem sznob!!! Hanem kávé fanatikus. Az állandó társaság 99%-a tökéletesen tisztában van vele, hogy milyen az igazán jó kávé, ízléstől, kávé készítési módtól és gépparktól függetlenül. Minden nap, minden kávét próbál tökéletesen elkészíteni.

(#96518) verti1 válasza MPowerPH (#96516) üzenetére


verti1
tag

Szerinted aki otthon pörköl az nem dolgozik?
A drága gép nem minden, használni is tudni kell, a kávé egy élő dolog...figyelni kell minden rezdülését ha tetszik, be kell tudni avatkozni a folyamatba, paramétereket kell módosítani stb..
Én hiába ülök bele a Hamilton autójába, elindulni se tudok vele, pedig az jó drága, és az elérhető legjobb technológia...
Az ajtót pedig te rúgtad ránk és most belénk is rúgsz egyet...

[ Szerkesztve ]

(#96519) soldier2 válasza MPowerPH (#96516) üzenetére


soldier2
őstag

Amen!

Parci: jó az új aláírásod. Csak tudnám honnan veszed őket :DD :DD

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#96520) kzoltann válasza MPowerPH (#96516) üzenetére


kzoltann
aktív tag

En nem kritizaltalak csak talalgattam, nem tudom 1.5-2 het alatt a “nincs kv gepem, mit ajanlotok” -> brikka + timemore -> 2 karos ipari gaggia vonalrol hogy jutottunk el a 700k-s elnök 19baros auromata gephez kicsit osszekavarodtam. De egy pillanatra sem megbantani akartalak.
Az pedig hogy ki mire kolt es hogy tolti az idejet egyeni dontes. Nekem amig fő a reggeli zabpelyhem van idom egy v60-t fozni vagy egy pressot bekesziteni es csak elinditani reggeli utanra. Nem tobb egy eros 6-9percnel egyik sem.

Ez az utolso reakciom ebben a temaban egy kicsit inkonzisztens nekem eza sztori.

[ Szerkesztve ]

(#96521) Neck válasza Parci (#96510) üzenetére


Neck
veterán

Azért egy 150 ezres QM gépet, és az általa lefőzött espresso-t én nem hasonlítanám a tablettás borhoz, és a teszkós virslihez. :U

Lehet, hogy a legsznobabb szintet nem karcolja, de azzal már lehet normális espresso-t főzni. Sok más géppel ellentétben. És tuningolni is lehet.

Na mindegy, elengedtem a témát a GC lobby ellenében :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#96522) reset válasza koxx (#96502) üzenetére


reset
senior tag

500 ml-es, rozsdamentes acélkazán...plusz thermobock a gőznek...Lesz egy kis hőtolulás...Csak bírják a szilcsövek a zsúfolt gépházban (elég kicsi a kaszni).
Az 500 milis kazán sztem elegendő gőzt tolna thb. nélkül is.

(#96523) qvik27 válasza soldier2 (#96519) üzenetére


qvik27
tag

Biztos az Internetről, mert azon mindent is írnak, főleg a fórumokon.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#96524) Parci válasza Neck (#96521) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a helyzet, hogy én sem hasonlítottam, azt arra írtam, hogy egy ilyen jellegű rajongói topik miért szükségképpen hardcore

minden géppel meg lehet próbálni jó kávét csinálni és még a gyengébb gépek gyengeségeit is lehet egy darabig kompenzálni és ügyeskedni. nem ismerem a qm 3000-et, lehet, hogy jó cucc. 150e ft egy sima saeco automata is, az mondjuk nem jó, szóval az ár sem perdöntő. az, hogy "gc-lobbizol", nem erősíti a mondandód :U

(szegény gc csak egy tök jó tuningalany, ennyi, a "gc-lobbi" sem gyári állapotában használja ám. a "flair-lobbi" meg nem is használja, személy szerint én meg a fórum bolondja vagyok, hiszen egy 2000 eurós dalla corte minit adtam el a tuninglobbigc-ért)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96525) qvik27 válasza Neck (#96521) üzenetére


qvik27
tag

Sznob: Az előkelők szokásait, életmódját utánozó (ember). (https://idegen-szavak.hu/sznob)
Szóval inkább kávémániákust írnék.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#96526) Mylord3 válasza verti1 (#96517) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

...de én nem is írtam, hogy bárki is sznob lenne itt!! Jól is néznénk ki, még csak az kéne! :D

Kizárólag Soldier fórumtárs mai erős és bátor kijelentésére kaptam fel a fejemet, amit a kis QM-ekről és a túlsztároltság nehéz terhéről, veszélyéről írt, mondhatom talán, mindannyiunk épülésére :B :)

(#96527) RetepNyaraB válasza vicces1 (#96499) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

:))

Ui.: mióta lettünk hardrokk totyik?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#96528) konzumpro válasza qvik27 (#96525) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az olyan mint a házibarista? :D

(#96529) qvik27 válasza konzumpro (#96528) üzenetére


qvik27
tag

Őőőő... biztos!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#96530) konzumpro válasza qvik27 (#96525) üzenetére


konzumpro
senior tag

Számomra nem bántó, olyan mint dilettánsnak, műkedvelőnek lenni, egy fokozata egy fejlődési ívnek, meg nem is biztos, hogy a hivatásszerű kávémesterség a cél - számomra.

(#96531) vicces1


vicces1
aktív tag

Ezt a "bintukáp"- ot megjegyzem.

Akkor ez az ami egy döglött vietnámi mocsári robusztából is mennyei presszót ad, és csak meg kell nyomni az érintőképernyőt.
De még tejes italokban is odaver, ha máshol piszterülöm.

Visszaolvasok az összefoglalóban, mert vagy én tévedtem el vagy nem én...

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96532) Parci válasza RetepNyaraB (#96527) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem is rossz ötlet, hardcore café :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96533) bbuffy


bbuffy
senior tag

Azért erősen látszik a kettős front :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96534) koxx válasza Parci (#96532) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:K

(#96535) bbuffy


bbuffy
senior tag

Utálatos dolog kalibrálni az NZ t ha elállitod. Vagy csak én vagyok béna, de majdnem lerugtam a pultról. :DDD
Mert a videó tutoriálok picit félrevezetőek. Ha rájössz már oké, de addig a q....a....t neki.
amugy töki, csak videónak ne higgy. :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96536) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Csak popcorn kell és meg is van így estére a programom. :D

(#96537) norkov84


norkov84
tag

Sziasztok!
Kis tapasztalat megosztás E61 Profitec flow regulator témakörben (akit érdekel).

Azt hiszem kezdem megérteni a Flair-es és egyéb manuál karos gépek kedvelőit :)
A flow regulatorral felvértezett R58-n mímelve a karos profilt az eddigi tapasztalatok (bő 1 hónap és nagyjából 5 kávétípus) alapján rendre jó presszókat tudok húzni a karos profillal (kis előáztatás 2 baron, közepes felfutás 9 barra, majd onnan lassú ejtés 4-5 barig a csapolás végére).
Próbáltam úgyis, ha csak a nyomásfelépülést nyújtom el, de utána kitartom 9 bar-on. Világosabb-kényesebb pörköléseknél úgy nagyon “lapos” italok születtek, összevetve a flow regulator előtti állapottal (sima szűkítés volt csak az E61 fejben, nagyjából 70g víz / 10s hozammal). Közepes vagy sötétebb pörkölésnél ez a profil sem rossz, de érdekes (legalábbis számomra), hogy ott is hozott némi pluszt a fenti profil.
Senkit nem akarok ez irányba téríteni, de számomra eddig ez a tapasztalat. :))

Az őrleményt az egészhez egy M47 Simplicity adja (most nagyjából olyan 2kg kofit tekerhettem eddig át rajta), puck perfecter és maroktamper (v1) kíséretében.

(#96538) sz.zs. válasza bbuffy (#96535) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én igazából azt sem értem, hogy minek kalibrálni?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96539) Parci válasza norkov84 (#96537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mennyire jellemző egy flairnél a 9 bar egyáltalán? a robot már frankón "vágja" a kezet ekkora nyomásnál

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96540) fragola.6035 válasza Neck (#96521) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A linkelt QM tuningképeit érdemes részletesen nézegetni, a hőelem felfogatás elég beszédes.

https://caffe35.webnode.hu/

(#96541) konzumpro válasza Parci (#96539) üzenetére


konzumpro
senior tag

Robotra kis kesztyűk?

(#96542) norkov84 válasza Parci (#96539) üzenetére


norkov84
tag

Passz, én csak látni láttam Flairt, nem próbáltam.
Bazáros verseny képei alapján úgy látom valóban csak kb. 8barig ment fel:

(#96543) verti1 válasza Parci (#96539) üzenetére


verti1
tag

Kényelmes 9-nél, nem vágja a kezedet egyáltalán. Nálam a max 8 bar, de világosnál inkább a 7 bar a max.

(#96544) Parci válasza konzumpro (#96541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

meg lehet hakkolni (a baby faemina, amiről mintázta a szerző, kényelmesebb volt), de 150e ft kipengetése után ne vágja már a kezemet, ha őszinte akarok lenni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96545) konzumpro válasza Parci (#96544) üzenetére


konzumpro
senior tag

A tuninggal lehet hogy növekszik az értéke is, de legalább lehet normálisan használni.
Valami jól bemart gömbbel lehetne faeminásítani a robit, bár lehet meg kéne hosszabbítani a karját hogy még könnyebb legyen vele a szkander. :D

Nekem is megért 3e-t a fúvókacsere a Sage-en, lehet vele tejet gőzölni. Flairnél is jobb az egyedi fejlesztésű nyomásmérő szett mint a gyári, költeni kell mindenre hogy befejezd amit a konstruktőr kispórolt.

Saját konstrukció nem izgat? Ha ennyi (kávéipari, esztergályos, marós, cnc-s) ismerősöm lenne (akár e fórumon keresztül), már valami egyedi karos dolgot csinál(tat)nék, ami bevált, csak továbbfejlesztve. (Bár ahogy olvasom a saját eszközparkod se lehet kutya, ha fel tudsz újítani gépeket.)

[ Szerkesztve ]

(#96546) Krajcsi válasza verti1 (#96543) üzenetére


Krajcsi
csendes tag

Világos pörinél nálad milyen nyomás profil vált be eddig a legjobban? Egyenlőre kísérletezem, most meg ott tartok, hogy 8-10 mp 2 baron, majd felviszem 3-4 másodperc alatt 6-ig és ott tartom végig, így sikerült eddig a legfinomabb eddig. Érdemes vissza ejteni a végén? Ha igen meddig?
Más is írhat tuti tippet, hogy mivel érdemes próbálkozni, minden ötletet szívesen fogadok :B

(#96547) vicces1 válasza fragola.6035 (#96540) üzenetére


vicces1
aktív tag

:Y aztakqvahétszentségit, tényleg!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96548) Parci válasza konzumpro (#96545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincsenek ilyen ismerőseim sajnos, a mini gaggián meg nem kell olyan sokat újítani szerencsére.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96549) bbuffy válasza sz.zs. (#96538) üzenetére


bbuffy
senior tag

Azért, hogy a pötty, ott álljon ahol a tartományszöveg van. Kb. Mondjuk az elején én mentem el rossz irányba, aztán néztem a videót, azzal végképp füst. Aztán rájöttem, és vicces.
De én sem értem. A piros gombot végképp nem, hogy mi az.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96550) bluesfan válasza bbuffy (#96549) üzenetére


bluesfan
tag

A piros gomb a biztonsági kapcsoló, hogy ne tudd nyitott tetővel elindítani.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.