Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96651) Franky2Ster válasza SteelCowboy (#96650) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Köszi ez valamiért kimaradt. Már nézem is... :R

[ Szerkesztve ]

(#96652) bluesfan válasza SteelCowboy (#96650) üzenetére


bluesfan
tag

Hogy muzsikál a CT1? Gondolom, már valamennyire berepülted. Ki lehet maxolni vele a sárgacsibót? :)

[ Szerkesztve ]

(#96653) zolnagy válasza farsang (#96648) üzenetére


zolnagy
őstag

Rendben :)
Bár annyira kényelmes használni, hogy nem szívesen. Verti topiktársé volt előtte, aki kitalálta a garattölcsért hozzá, ami egy nagyszerű találmány, és nagyban leegyszerűsíti az őrlést.
Hacsak nem kap el a NZ láz, ami a topik jó részét már megfertőzte. :)

[ Szerkesztve ]

(#96654) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
200e-ig milyen eszpresszó gépet vennétek? Sok cappuccinot csinálok így a dupla boiler és nagy gőzteljesítmény fontos. Minden nő a családban nagy cappuchinós és nagyon fárasztó egy boileres géppel lefőzni 5-6 cappuchinot mikor átjönnek vendégségbe.
Sokszor készítek két szimpla espresszót így pozitívum ha a kar kétcsöcsű. Nem tudom hogy hívják :) Kosár legyen szabvány méret, hogy tudjak újakat venni. Most Delonghi gépem van és a ~51mm (?) kosár feladta a leckét múltkor.
Jó ha kompakt és asszony nagy elvárásokat helyez a kinézetre. Pl a Rancilio Silvia féle doboz gépek nem jöhetnek szóba.
Elsősorban jó minőségű de nem túlárazott prémium márka gépeket keresek. Lehet "kommersz" márka is ha specifikációkat hozza.
Jó darálóm az van.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#96655) zolnagy válasza daninet (#96654) üzenetére


zolnagy
őstag

Ez a kinézet azért elég szubjektív dolog. Nekem a Rancilio Silvia például kifejezetten tetszik (élőben jobban néz ki, mint képeken), bár tény, hogy az is 1 bojleres, tehát neked felejtős (igaz van az új Pro verzió, de az 2x annyi, mint a kereted)
Dual boileres gép újonnan nincs ennyiért, használtan se nagyon, max QM Silvano, vagy azzal egyenértékű gépek, de pl a Silvanonak nem nagy a gőzteljesítménye, bár az tény, hogy legalább nem borítja fel a gőzölés a kávébojlert, mert külön thermoblokk gőzöl.
Én ennyi pénzért erre a célra valamilyen HX-es gépet vennék használtan. Nekem nem volt HX, mert nem kellett ilyen célra, de a többiek itt biztos segítenek.
A gépek többsége szabvány 58 mm szűrőt használ és dupla kifolyó általában gyári, de lehet hozzájuk mindenfélét venni, szóval az nem lehet gond.

[ Szerkesztve ]

(#96656) Kávé Kálmán válasza #75655680 (#96646) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Csak a szuro hasznalhato a Robotrol. Szurotartot "faragnod" kellene hozza. Nehany cimbora kert Robot-ot es mivel mas motyokat is kellett a Cafelat-tol hozni, igy gazdasagosabb volt a csomag. Nincs maradek elado sajnos.

(#96657) CB válasza daninet (#96654) üzenetére


CB
senior tag

Vegyél egy használt GC-t, amivel elkészíted a kávékat, és vegyél egy használt RS-t, amivel gőzölöd a tejet. Mehet a kapuccsínó futószalagon. Még a keretből is kijön. Megvan a dual bojler is. :D

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#96658) farsang válasza Franky2Ster (#96649) üzenetére


farsang
újonc

A Kapucziner "Velencei gondolások"-nál nem hiszem, hogy van jobb ár-érték arányú kávé. (bár ez tényleg szubjektív)

(#96659) koxx válasza daninet (#96654) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

200k-ig db-s gépből maximum az avx új gépe jöhet szóba, de még senki nem tudja milyen lesz. Prémium márkából db-s változat az inkább olyan 400k+-tól indul. (esetleg egy sage 920-as 350k-ért vagy akcióban találni olcsóbban)

(#96660) #75655680 válasza Kávé Kálmán (#96656) üzenetére


#75655680
törölt tag

Értem, köszönöm. Akkor azt esetleg esztergáltatni, vagy 3d nyomtatni lehetne (gondolom én). Kicsit bonyolultnak tűnik, találok-e olyan szakit, aki szóba áll velem.
Lehet akkor marad a Flair, vagy várok a Robotra. Te, aki mindkettőt ismered, melyiket vennéd? A robottal húzható dupla espresso? Csak mert általában a feleségemmel kávézunk, akkor az egyszerűbb lenne.

(#96661) bbuffy válasza bluesfan (#96639) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez igaz persze.
Öt év mulva visszatérünk rá :D

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#96662) iatti válasza bbuffy (#96661) üzenetére


iatti
aktív tag

ez mazzernál még csak a bejáratási idő vége :DD

(#96663) Kávé Kálmán válasza #75655680 (#96660) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

A Robot duplája "duplább" a Flair-énél (Classic) :-). A Classic 15-17g töltettel 40-35g shot-ot tud. A Robot-tal én általában 20-as töltettel húzom 50-ig (több is megy). AZ előmelegítést mindkettő igényli, aki nem idenkedik egy kis melótól, hogy fasza eszpresszót igyon, az nem csalódik egyikben sem. A Robot finise veri a Flair-ét és tágabb tartományban tud kifigástalan eszpresszót, mint a Flair. A Flair mobilabb/"utazóbarátabb", szintén hibátlan eszpresszót csinálhatsz vele. A Robot 2x annyiba kerül. Ez sokaknál leüti - nem véletlenül - a lécet, és ez az amiért nem egyszerű kérdés a forgalmazása sem. A mod (analóg és SEP egyidejűleg) számomra izgalmasabbá tette ezt (a forgalmazást).

[ Szerkesztve ]

(#96664) vicces1 válasza farsang (#96658) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez aztán a kategorikus kijelentés.
Azzal együtt, hogy elvitathatatlanul rendben lévő blend.

Még arra kell figyelnem, hogy olyantól vásároljak akit keresztnevén szólítok indokolatlaunul :B

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96665) iatti válasza vicces1 (#96664) üzenetére


iatti
aktív tag

lassan már indul a looooring :B /jó a tipp?/

(#96666) SteelCowboy válasza bluesfan (#96652) üzenetére


SteelCowboy
csendes tag

Köszönöm kérdésed, alakul a dolog... :B
A sárgacsibó már nem téma,továbbléptem. Most bontottam egy isteni, 3 éves pörkölésű bellaromot, mindenkinek ajánlom! :DDD

Viccen kívül, nagyon élvezem a gépet. Egyszerű, mint az ásóbot. A Kalmár-féle nyomásmérő (ahogy a Flair-nél, úgy itt is) nagy segítség, mondhatni kötelező tartozék. A gép ~15-20 perc alatt atomstabil, a beállítotthoz képest max 1-1,5°C-t ingadozik hébe-hóba, ahogy a PID és a saját termosztátja játszanak egymással. És gyönyörű. Persze ez szubjektív.

Most éppen azzal a részével kísérleteztek, ami nekem a Flair-ből hiányzott: a hosszú előáztatás utáni hosszú lefolyásokkal (persze nem minden kávénak áll jól). Az egy-másfél perces shotokkal. És közben kb. 1 fokot esik a hőmérséklet, aztán húzás közben vissza is fűt és tartja :) Eddig főleg Starfish-t próbálgattam, örömmel láttam, hogy elérhető belőle már filterpörkölés is, azt is megnézném presszóra. Bár Balázs is írja: "vigyázat, mélyvíz!", ezzel a vassal már azt hiszem, érdemes. Meg láttam Kalmár új Sidamo-ját, arra is kíváncsi vagyok. Ez a gyümölcsös vonal nálunk a befutó, feleségem is emellett tette le a voksát és ebben a CT1 maximálisan partner.

Viszont, hogy "rosszat" is mondjak :), a felsőszűrőt és a kartömítést minden használat után kell takarítani, mert visszazaccol, ami a kazánban is tetten érhető. Ezt kiváltva nem rég rápróbáltam az AP-papírra, ami már a GC-nél is bevált. Itt sem okozott csalódást. A vizterítés okán nem lenne rá szükség, szerintem a dugattyúsnál jobb egy gépnek sincs, de a tisztaság miatt jól jön. Csak a 49-es kosárba kicsit nagy a 60-as papír...
De hát nekem se legyen minden fenékig tejfel :B

Szóval tart a szerelem és szerintem nehezen fog múlni. :K

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#96667) #75655680 válasza Kávé Kálmán (#96663) üzenetére


#75655680
törölt tag

Köszönöm a válaszodat.

És az igaz-e - angol fórumokon írják, persze a neten mindenki okos, olyanok is akik adott esetben még nem is láttak egyiket sem - hogy közepes pörkölésbél a robotot nem kell előmelegíteni csak világosnál (a Flairrel ellentétben)?. A Te véleményedben jobban megbíznék, mint egy random angol fórumozóéban.
Drágább a robot, kicsit túl van nekem is a tűréshatáron, de ha jó minőségű és hosszú évekig szolgál akkor végülis megérheti a befektetést.

(#96668) daninet válasza koxx (#96659) üzenetére


daninet
veterán

köszönöm a tippeket :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#96669) koxx válasza daninet (#96668) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az nem opció, hogy veszel egy jobb single boileres gépet és mellé pl egy nespresso barista vagy sage bmf 600-as tejhabosítót? Utóbbi volt nekem és nagyon pro kis gép, egyedül latte artra nem alkalmas.

(#96670) daninet válasza koxx (#96669) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem gyűjtök egy Sage 920-ra. Az külalakban és funkciókban is nagyon bejön.
K*rva drága, de nyilván a minőséget meg kell fizetni. Én nyomom a virágokat meg a szívecskéket abból már nem engedek :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#96671) koxx válasza daninet (#96670) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:C helyes. Figyelni kell az alzát mert néha tolnak rá akciót, múltkor bcg820-as őrlőt adtak mellé ajiba.

(#96672) bluesfan válasza SteelCowboy (#96666) üzenetére


bluesfan
tag

Köszi a beszámolót, ezek szerint nem bántad meg, hogy léptél egy fokot a szarvasiról ;].
Biztosan jócskán rejtőzik még benne potenciál, további sok sikert ennek minél teljesebb kiaknázására.

(#96673) Kávé Kálmán válasza #75655680 (#96667) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Előmelegítés. Ehhez a témához egy kiegészítés egy ángliustól (Hames Joffmann), aki Milánóban hosszan időzött a standunkon és nagyon megörült a Robot-nak, amikor meglátta nálunk. MInt mondta, már akkor megvolt minden felvétel a ROBOT review-jához, csak a fájdalmas editálás volt hátra. Rámcsodálkozott, hogy minek előmelegíteni. Mondtam neki, hogy csinálja úgy ahogy tetszik. Ott és akkor nem voltam vitatkozós kedvemben :-). A ROBOT-tal és a Pro700-assal Smartoztunk a HOST-on. Másnap újra visszajött, és akkor én csináltam ugyanabból az Etióp szárazból (közepes pörkölés) neki egy húzást előmelegítve. Azt mondta, hogy sokkal harmonikusabb volt az ital. A ROBOT szűrője üresen 84g nyom (csak a szűrő). Nem kell agysebésznek lenni ahhoz, hogy ha eza tömeg szobahőmérsékletű, akkor mennyi hőt von el a beöntött forrásban levő 60-75g víztől. Összehasonlítás nélkül lehet, hogy fasza az elkészített ital. Ha utána elkészíted előmelegítve, akkor meglehet, hogy mégfaszább.

[ Szerkesztve ]

(#96674) freaghill válasza Kávé Kálmán (#96673) üzenetére


freaghill
őstag

Ne beszéljetek ennyit a Robotról mert így is már szenvedek, hogy ne vegyek :D

(#96675) Parci válasza freaghill (#96674) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerencse, hogy minden lóvém a két mini gaggiában áll, mert mocorognék én is :DDD

apropó: van-e itt olyan köztetek, akit érdekelne a piros mini gaggia full felújítva, tuningolva? gyors termosztáttal, kimérve (kb. nincs hőstabilabb gép szerintem), újszerű állapotban. 99.999 ft-ot kérnék érte, ami önköltségi ár alatt van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96676) Bazsee71 válasza SteelCowboy (#96666) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nyugodtan lehet tolni a presszót filter pörivel, a "mélyvíz" jelölés inkább azért, hogy senkit ne lepjen meg majd a filter pörkölés. :) Itthon Flair-rel még nem próbáltam, de múlt héten végig ebből az anaerob száraz etiópból presszóztam a pörkölőben.

(#96677) mentic18


mentic18
tag

Üdvözlet a tagoknak! Augusztus 30.án lesz megint barista challenge. Ki jönel közületek? Ki mit gondol a tavalyi rendezvényről?

Samsung Galaxy A53 5G

(#96678) Flashback válasza daninet (#96670) üzenetére


Flashback
addikt

Csak ajánlani tudom.
Nézd az amazon.co.uk és az amazon.de-t is. Ott is szokott akciós lenni.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96679) konzumpro válasza Flashback (#96678) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nekem Sage SES878 van de mostanában az egyik lába alatt tócsa kezd megjelenni, létezik, hogy elrepedt a gőzcső/vízcső belül? Nem sok kedvem van szervizbe küldeni, vélemények között nem találtam ilyen hibát.

Viszont közben találtam BES900-ról videót, hogyan lehet a kar bajonettet cserélni. Érdekes a belseje, nekem a Jurák bele jutott eszembe róla. https://www.youtube.com/watch?v=JWn_hQtmEbg

[ Szerkesztve ]

(#96680) kurtuzov válasza Parci (#96675) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Mielőtt útjára engeded, egy közös képet még megoszthatnál a kettőről együtt.
Esetleg sz.zs is arra kószál az épp aktuális kütyü/alkatrész miatt, hozzácsaphatná az ő narancssárgáját is.
Úgy rémlik azt írtad, hogy a kék tetszik jobban viszont annak a kidolgozottsága nem olyan jó. Miért a pirosat ereszted szélnek?

(#96681) Parci válasza kurtuzov (#96680) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobb a piros, viszont nekünk mindenképpen kék kell, és picit változtak a furatok helyei és egyéb apróságok az évek alatt, úgyhogy nemigen tudom csereberélni a belsejüket.

oké, csinálok majd sztárfotót.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96682) Toobee


Toobee
veterán

Kávéműhely
Zomba, Rákóczi u. 71, 7173
Ismeritek? Véletlen akadtam rá, csak egy közepesen szar kávét akartam inni, de nagyon kellemes meglepetés volt. Dalla Corte gép, Compak daráló. Tóth Sanyi kávék. Don cortez, majd a pozitív meglepetés után kértem egy Lucky Cap Tanzániát is. 400 Ft egy eszpresszó.

https://barbieripnk.hu/

(#96683) sz.zs. válasza kurtuzov (#96680) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem nincs narancssárga, csak 2 db kék, amiből majd megpróbàlok összegyúrni egy használhatót, ha egyszer lesz időm :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96684) iatti válasza sz.zs. (#96683) üzenetére


iatti
aktív tag

a fotó kedvéért igazán átpingálhatnád ;)

(#96685) Bazsee71 válasza Toobee (#96682) üzenetére


Bazsee71
őstag

Voltam már, nekem is felülmúlta a várakozásaim. Ha az lenne a kisvárosi átlag, kánaán lenne.

(#96686) Toobee válasza Bazsee71 (#96685) üzenetére


Toobee
veterán

Ha bele kellene kötni valamibe, akkor a vizet mondanám. Sajnos azt még mindig nem divat adni a kávé mellé. Szendvicseket el tudtam volna még képzelni, de a croissant is finom volt. Szerintem a tulaj volt bent, váltottunk pár szót.

https://barbieripnk.hu/

(#96687) konzumpro


konzumpro
senior tag

Belenéztem, nem tetszik, olyan páralecsapódás van,ami nem normális szerintem, meg fogja enni a korrózió az elektronikát és a darálót.

Elképesztően kicsi thermocoil thermoblock.

[ Szerkesztve ]

(#96688) sz.zs. válasza konzumpro (#96687) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hát ez nem valami bizalomgerjesztő sajnos.... :(

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#96689) konzumpro válasza sz.zs. (#96688) üzenetére


konzumpro
senior tag

A kazán kimenő részénél jelenik meg egy-egy csepp főzéskor, gőzöléskor meg pici gőz... Nem tudom mivel lehetne tömíteni. Új tömítés híján talán teflonszalag jut eszembe.

(#96690) iatti válasza sz.zs. (#96688) üzenetére


iatti
aktív tag

ez azért nem egy gaggia belső ;) van benne műanyag rendesen./remélem nem szívják mellre a sage tulajok :B /

(#96691) konzumpro válasza iatti (#96690) üzenetére


konzumpro
senior tag

Tény, olyan mint egy automata, műanyag.

A pipacső hosszanti irányban el van repedve, ott folyik a víz és ereszti a gőzt, fogalmam sincs honnan lehetne szerezni.

(#96692) Mylord3 válasza iatti (#96690) üzenetére


Mylord3
csendes újonc

Azért egy manapság gyártott Gaggia belsőben sem fogna már olyan nagyon sokat a mágnes..., még a rézmágnes sem! :D

(#96693) Flashback válasza konzumpro (#96691) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem írj a magyar szervíznek: szerviz(kukac)fasthungary.hu

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96694) konzumpro válasza Flashback (#96693) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszi, írtam.

(#96695) X_C válasza iatti (#96690) üzenetére


X_C
tag

Párszor láttam már hasonló breville/sage/gastroback gépeket a jófogáson elég jó áron, akkor néztem utána hogy milyen alkatrészek is vannak ezekben. Kicsit meglepett hogy a szerelvények ugyanazok mint bármelyik olcsó karos delonghi gépben. Persze tudom, hogy sokan nagy megelégedéssel használják és elhiszem hogy más téren sokkal erősebb a gép, mint az előbb említett tákolmányok, de azért mégis kiábrándultam kicsit és hagytam a fenébe a vásárlás gondolatát is.

(#96696) Flashback válasza X_C (#96695) üzenetére


Flashback
addikt

Ez a 920-as belseje:

és egy videó.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96697) Rush77 válasza Rush77 (#96587) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszönöm az érdeklődést.
Elkelt.

(#96698) X_C válasza Flashback (#96696) üzenetére


X_C
tag

Ez a modell tényleg elég korrektnek tűnik, úgyhogy, ha vásárlás előtt állnék, akkor jobban megnézném ezeket a gépeket is.

(#96699) konzumpro válasza X_C (#96698) üzenetére


konzumpro
senior tag

Semmivel sem kevésbé műanyag a DB mint a BP, korrekt mindkettő amíg el nem törik, hasad, reped valami, DB-knél is ugyanilyen rejtélyes szivárgásokról írnak, ugyanaz a technológia, ugyanazok a javítási lehetőségek. Elküldöd, javítják, cserélik tengerentúlon, igazi szeméttermelés, részemről meg utólag okosnak levés...

https://www.home-barista.com/repairs/breville-dual-boiler-steam-leak-as-well-as-noise-t40705.html
https://www.home-barista.com/repairs/breville-dual-boiler-mystery-leak-onto-counter-t59429.html

(#96700) zolnagy válasza konzumpro (#96699) üzenetére


zolnagy
őstag

“részemről meg utólag okosnak levés...”

Kicsit ÁSÉS blog utóérzés levés :D

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.