Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96851) SlayerSub


SlayerSub
tag

Van tapasztalat az alábbi kávé shoppokal?

[lago]
[Boro]

Én a lago-bol rendeltem most choco jámbot :D , egyenlőre nem akarok nyilatkozni, még tesztelgetem.

(#96852) Parci válasza Kávé Kálmán (#96845) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

basszus, ez nagyon tetszik (tegyük félre az árát, mint termék). nyilván egy robottal könnyebb jobb kávét készíteni, de azért annál a mai napig bánt, hogy gyakorlatilag egy régi, meglévő gép... "aktualizálása".

ez viszont olyasmi, ami sosenem láttam még :N

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96853) verti1 válasza Kávé Kálmán (#96845) üzenetére


verti1
tag

Elborult agyú repülőgép mérnökök...😀 Nem is értem...😉

(#96854) Parci válasza verti1 (#96853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

unatkoznak mind ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96855) Kávé Kálmán válasza verti1 (#96853) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Lenne közös témátok dögivel.

(#96856) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

(#96857) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Tudom itt istenkáromlás kapszulás gépek kapcsán kérdezni, de csak van otthon valakinek Nespresso gépe.
Anyósoméknak van valami legolcsóbb (talán Essenza mini). Feleségem akart náluk főzni egy kávét, üres volt a víztartály, ez a szuper okos gép, így is megpróbálta lefőzni a kávét és úgy néz ki leégett a szivattyú.
Kéne ezekben lennie valami védelemnek, hogy ne engedjen ilyenkor főzni? Mert ha igen, akkor garanciális hiba. Ha nem akkor vehetünk egy másik gépet nekik...

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#96858) Sic.Transit válasza madmike (#96857) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Az Essenza (és tudomásom szerint mindegyik Nespresso gép) megáll ilyenkor, és villog-fütyül. Ha még garanciális, akkor mindenképpen érdemes arra terelni.

(#96859) #75655680 válasza Kávé Kálmán (#96850) üzenetére


#75655680
törölt tag

Lehet hogy a hozzá nem értésem mondatja velem, de a Robot nekem felhasználóbarátabbnak tűnik?

(#96860) Kávé Kálmán válasza #75655680 (#96859) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Én itt valami újért, valami olyanért lelkesedem, ami még eddig nem volt. És kipattant a csóka fejéből 5 éve és következetesen, valszeg vértpisivle megvalósította. Kivételesen jól.
Mindennapi használatban a Robot egyszerűbb, rugalmasabb, de a Faema Baby-t kézbevéve, amit 50-60 éve gyártottak, majd feledésbe merült, nincs benne semmi forradalmi. Paul újra felfedezte, néhány gyenge pontját kigyomlálva tökéletesítette és szintén kivételesen szép finissel gyártani kezdte.

(#96861) Kávé Kálmán válasza Kávé Kálmán (#96860) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Még valami, aminek olyan nagy visszhangja eddig nem volt, de nem lényegtelen a ROBOT/Faema Baby kapcsán (Parci ezt szeretni fogod!), tudniillik hogy totál felesleges hozzá a tömörítő. Sokan kritizálták - jogosan - a hozzá járó tampert, h nem ergonomikus és, hogy könnyű félretamperelni vele. Nos, bármennyire hihhhetetlen, de a 20g-mal, amivel én használom, rendesen elosztva az őrleményt (rázás, koppintás), a felsőszűrőt 2/4 ujjal a kávépárnára nyomva tökéletes ellenállású kávépárnát kapunk.

(#96862) verti1 válasza Kávé Kálmán (#96861) üzenetére


verti1
tag

Egy vezetőgyűrűt kell ráhúzni a nyél részére és tökéletes lesz a szint. Az a tamper is a dizájn áldozata lett mint a karjai.

[ Szerkesztve ]

(#96863) Parci válasza verti1 (#96862) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

inkább ezekért haragszom. ha már jogszerűen elővett egy létező gépet, azt várnám, hogy minden téren javítson rajta, ne pedig a "robot" név oltárán kapásból rontson.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96864) Kávé Kálmán válasza verti1 (#96862) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Nem kell vezetogyuru, Pali. A tampert ugy ahogy van, el lehet felejteni. F E L E S L E G E S. Total elegendo a screen-nel kicsit megtolni.

Amugy 9 bar-on innen - fole meg minek menni - en nem erzem egyaltalan rendkivulinek az onkinzast, amivel a kar kialakitasa jar. Maskulonben mar forgattam volna az esztergalyosokkal hozza valamit a “kezecskeibe”. De fajdalomturesben sem egyformak az emberek :).

most csinalok egy kavet a szolo vegiben es lovok fotot.

[ Szerkesztve ]

(#96865) verti1 válasza Kávé Kálmán (#96864) üzenetére


verti1
tag

Nem is neked gondoltam. Aki nem tudja elengedni a dolgot, nem vagyunk egyformák. Én se viszem túlzásba a flairnél, éppen hogy megnyomom.

(#96866) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Na, hat sulyosan alulkalkalkulaltam a szabira szukseges kavemennyiseget es a szabi alatt az anyos, exbaratno/sogor/csopaki szomszedok kedveert se fogok porkolni, ugyhogy ezzel etetem most a ROBOT/9Barista duot.

(#96867) Kávé Kálmán válasza Kávé Kálmán (#96866) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

A lenyeg!

Kavet egyenletesen elraz:

screen-t radob, aztan 2/4 (alternativ) ujjal kicsit ranyom. Igen, meg lehet ugy csinalni, hogy ne egesd meg Magad az elomelegitett szurovel.


Nem kell erosen nyomni, kulonben siman meggorbul a ter (meg a felsoszuro) is.

ket kezzel nyomtam (nofoto) a csucs 9 bar volt. Es 59g-os dupla lett belole.


erre a tampernelkulisegre en is csak a bebinel jottem ra egyszer kenyszerbol....
Hajra!

[ Szerkesztve ]

(#96868) Kávé Kálmán válasza Kávé Kálmán (#96867) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Puck-ologusoknak:


na, nem dolgozom tobbet. Szepestet!

(#96869) Cathfaern válasza Kávé Kálmán (#96845) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Miért pont a Robot-ra esett a választás, és nem ROK-ra vagy Flair-re? Gondolkozok a három között, csak azért kérdezem :)

[ Szerkesztve ]

(#96870) Kávé Kálmán válasza Cathfaern (#96869) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Is (Flair es Robot). A ROK-ot meg az oskorban (5-6 eve) akartam forgalmazni, de akkor meg Kinabol asszem, 5000 db-ot kellett volna behozni, amihez nem volt “kedvem”.
A Flair megkeresett bennunket, a Robot gyartojaval meg mar tobb mint egy eve kerulgetjuk egymast.

(#96871) Parci válasza Kávé Kálmán (#96867) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ez miért egyszerűbb, mint a tamperjével finoman odaszúrni egyet? nemtom, csak kérdezem, sosem próbáltam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96872) Kávé Kálmán válasza Parci (#96871) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

1. Mer’ az ujjamat soha nem kell keresnem. Voltal mar az uzemben, ugye?
2. Mert a jelenlegi tamperrel konnyu felretemperolni
3. Merha utazik, akkor nem kell magammal vinni
4. Legalabb egy mozdulattal kevesebb (3-6mp, sok kave, sok ido, minel kevesebb, annal dragabb).

amugy a dolog szerintem total analog a Flair-re is. Ott is van egy felsoszuro, ami abszolute alkalmas a kvazi tomoritesre.
Nem probalja ki valaki? Az nincs nalam.

(#96873) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok!

Hario V60 switch-et érdemes megvenni vagy csak egy egyszerű műanyagot vagy kerámiát javasoltok?
Esetleg érdemes valamire figyelni?

(#96874) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Még néhány érdekesség a 9Barista-ról.

Ha pünkt az előírt 120g vizet töltünk a talpba, akkor összetekeréskor 42g víz a hűtőkamrába kerül. A maradék 78g értelemszerűen a bojlerben marad (kb ez a vímennyiség a Brikkánál is. Folytköv.

18,5g kávéból...

[ Szerkesztve ]

(#96875) Kávé Kálmán válasza Kávé Kálmán (#96874) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

.... lesz egy 38g-os dupla, 25g víz marad a hűtőkörben, 15g a középrészben a kávépárna alatt, 4g a bojlerben marad és a kávépárna 34g-ot nyom. Analyse this :-)!

(#96876) Toobee válasza Kávé Kálmán (#96875) üzenetére


Toobee
veterán

Nagyon tetszik ez a gép! Elég kötött a kimenet, ha jól értem. Bár ez nem mindig probléma, főleg egy olyan cuccnál, ami vélhetően nem a main bigyód.

https://barbieripnk.hu/

(#96877) Kávé Kálmán válasza Toobee (#96876) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Elég kötött a kimenet"

Nem feltétlen. Sőt! A design lehetővé teszi a gondolkozás nélküli konzisztens kávékészítést, de külön-külön töltve a köröket a hőmérséklet és a brewing ratio is meglehetősen tág határok közt manipulálható. Ha valaki a nyomással elégedetlen, akkor a rugót cserélve lejjebb viheti azt is 9 bar-ról.

(#96878) Parci válasza Kávé Kálmán (#96875) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha 18+ grammból lesz 38 gramm, akkor az tényleg presszó, jó rövid.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96879) Parci válasza Kávé Kálmán (#96872) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

voltam, és ott nem csodálom, ha nem találod a sok gép között :DDD, de nálam azért otthon nem ilyen durva a helyzet, a tamper mindig ott van rögtön a rögtelenítő mellett :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96880) Kávé Kálmán válasza Parci (#96878) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Kevesebb őrlemény kevesebb vizet tart vissza (többet ereszt át), ergo az arányok szerintem ábszolúte jól módosíthatók. 15g-os töltetnél tutira több jön ki belőle 45g-nál, ami 3x-os szorzó. Szerintem totál oké. A 20/60-at nem fogja tudni persze.

(#96881) norby_42 válasza Kávé Kálmán (#96875) üzenetére


norby_42
aktív tag

22,5 g víz köddé vált?

Eat pasta, run fasta

(#96882) yazoo1 válasza Kávé Kálmán (#96880) üzenetére


yazoo1
tag

Szia!
Mennyibe kerül ez a kütyü?

(#96883) bluesfan válasza norby_42 (#96881) üzenetére


bluesfan
tag

Ebben nincs valami túlnyomást elengedő biztonsági szelep? A Bacchi is elfütyüli a víz egy részét az alsó kamrából, miután eléri a 9 bart.

(#96884) Kávé Kálmán válasza norby_42 (#96881) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ja, a nagy resze a hutokor kurtojen keresztul elrotyog. A tobbi keves itt-ott amott. Ja, 120+18,5 vs. 34+38+25+15+4.

295 GBP az ara

Ezen biztonsagi szelep csak a bojleren van, ami 12 bar-ra van belove, ha jol emlekszem. A dipper csore szerelt a 9 baros szelep, ami a hutospiralba ereszti a vizet.

(#96885) Parci válasza Kávé Kálmán (#96880) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

15->45 teljesen jó

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#96886) Toobee válasza Kávé Kálmán (#96884) üzenetére


Toobee
veterán

Angliából jön? Akkor még idén kell venni. Egyre jobban tetszik.

https://barbieripnk.hu/

(#96887) Kávé Kálmán válasza Toobee (#96886) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ja. Mostani megrendeleseket novemberi teljesitesre vallalnak.

(#96888) 72lakiluk válasza Kávé Kálmán (#96880) üzenetére


72lakiluk
tag

20/60 ? :Y eszembe sem jutna. Nálam a nyerő odds 2-2.3 :)

(#96889) joeypapa


joeypapa
tag

AVX CG1 őrlőre (akár rögösödés mentesítővel, akár nélküle) tervez valaki beruházni? Én a jövő héten rendelnék, a kettes pakk nagyon jó deal szerintem. :K

"Censorship tells the wrong story..."

(#96890) vicces1 válasza joeypapa (#96889) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ne szívasd magad!... se

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#96891) joeypapa válasza vicces1 (#96890) üzenetére


joeypapa
tag

hm, beavatsz? kevés infóm van róla, rákérdeztem egyszer itt is, de nem nagyon osztotta meg senki a véleményét :Y

köszi előre is!

"Censorship tells the wrong story..."

(#96892) koxx válasza joeypapa (#96891) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert szerintem senkinek nincs itt a topikban.

(#96893) joeypapa válasza koxx (#96892) üzenetére


joeypapa
tag

Logikus, de úgy tűnik valami vélemény mégis van (én pedig minden véleményre kíváncsi vagyok, egyáltalán nem ismerem a termékeiket). Mindenesetre akkor keresgélek graef vonalon.

:R

"Censorship tells the wrong story..."

(#96894) Flashback


Flashback
addikt

Követem a Niche Instagram oldalát. Látom hogy valaki Aeropress mellé rendeli. Nem overkill az úgy egy kicsit? Persze valahol csodálom is az ilyet, de akkor is túlzásnak gondolom.
Egy "fekete öves sensory Sensei Master" vajon meg tudná mondani mondjuk egy Kinu-Niche különbséget Aeropressben átnyomva?

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#96895) iatti válasza Flashback (#96894) üzenetére


iatti
aktív tag

most délután néztem a bugatti divo-t./a hátsó lámpája tetszik/ kb ennyi. a master card elintézi :B

(#96896) verti1 válasza Kávé Kálmán (#96872) üzenetére


verti1
tag

Classic Flair-nél nem működik ez a tamper nélküli módszer. A szilikonos felsőszűrőt szerintem hosszú távon kinyírja ha mindig letuszkolod illetve ami nagyobb gond, hogy ahogy bedagad a pogi és megakad a felsőszűrőben csatornásít. Na majd ha megérkezik a 200 mikronos IMS felsőszűrőm és átalakítom akkor lesz egy a pogi tetejére rakható szűrőm mint a Flair Pro-nál vagy Robotnál. Az mozoghat a pogival és nem tud beszorulni. Akkor ki fogom próbálni ezt a gyorsított módszert.

(#96897) Kávé Kálmán válasza verti1 (#96896) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Jé! A szilikon szűrő annyira keményen beékelődik, hogy még a kávépárnát sem engedi dagadni? Mindig tanul az ember... Kössz a próbát! Tesztelem majd az új scree-nel is

(#96898) sutszi


sutszi
veterán

Voltunk a napokban egy olasz körtúrán... És Velencében sikerül befutni a Bialetti Home-ba. Ahol sikerült pár csecsebecsét beszerezni: :DDD

Viszont azt amit kifejezetten kerestem, azt nem találtam... A régi típusú széles kosaras Brikkát... :( Érdekessége a történetnek, hogy tartozékok voltak hozzá bőven, de maga a készülék nem volt. Csak új fajta Brikka ami ilyen keskeny peremű.(és feketére festett az alsó része) Viszont az eladó nagyon nem volt képben és nem értette, hogy mit is keresek pontosan... Kár.

Ettől függetlenül már be lett járatva ez a mini express. Nem főz rosszat, de helyén kell kezelni.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#96899) zolnagy válasza verti1 (#96896) üzenetére


zolnagy
őstag

Nálam azért se, mert a tölcsérrel betöltöm a kávét, majd a tölcséren keresztül tömörítem. Így nem hullik szanaszét a kávé, ha leveszem róla a tölcsért.

(#96900) verti1 válasza zolnagy (#96899) üzenetére


verti1
tag

Ez alap, nekem specko tölcsér/tamper párosom van. Tölcsér nélkül elég nehéz az élet a Flair-rel. Egy olyan felsőszűrővel mint a Roboté tölcsérrel is megoldható lenne a dolog amiről Gábor beszél.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.