Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93201) bbuffy válasza n.gab (#93200) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nagyobb csapatra mar jobb az egy L. Es abba a két személyes is elkészithető ugye.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93202) konzumpro válasza vicces1 (#93199) üzenetére


konzumpro
senior tag

A teszkósban az a jó, hogy be lehet rakni mikróba a műanyag/üveg kiöntőt és utána lehet vele tejet habosítani - pár hónapig, míg el nem törik a fém háló benne. A drágát meg nem lehet mikrózni ha fém a talpa.

(#93203) vicces1 válasza konzumpro (#93202) üzenetére


vicces1
aktív tag

Tudom mire jó, arra használom.

Ő izé alt="" title="" alt="" title="" . Ne ijedj meg, ugyanaz a rozsdamentes háló van mindegyikben.
Nem tudom milyen a harios fém-csodaháló, de azt sem, hogy fizikailag mitől törne el.

-de akkor már várom, hogy eltörjön, mert napi használat után nem akar másfél éve.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93204) Nutra válasza n.gab (#93200) üzenetére


Nutra
tag

Bár itt a 350ml-t 3 személyesnek és a 1l-t 8nak mondják, szerintem akkor vegyél litereset. Én 200 vagy 250ml-t készítek egy személyre, erre a literes pont jó.

(#93205) konzumpro válasza vicces1 (#93203) üzenetére


konzumpro
senior tag

Akkor én vaddisznó vagyok. :)

(#93206) RetepNyaraB válasza vicces1 (#93199) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nyilván nincs, de a kereslet nagy úr. Ha szépen elmondod, hogy ez a tuti, akkor a nép elhiszi. Ez a politika alapja is :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93207) n.gab válasza Nutra (#93204) üzenetére


n.gab
aktív tag

Köszi!

Mennyi kávé mennyiséggel szoktad csinálni az egy adagot?
Milyen finomságú kávé őrleménnyel?
Szerinted graef cm 800as örlő jó lesz french press-hez?

(#93208) kraven54


kraven54
aktív tag

Expolygonos Rancilio Silvia "eredeti" gőzcső ha érdekel valakit dobjon privit. GC-s anya már át lett téve de adom az eredetit is. Nem volt használva csak egy probára. 4000ft

(#93209) mtgabor007


mtgabor007
csendes tag

Sziasztok,

a Graef CM 702 upgrade-re szerintetek jó egy új Eureka Zenith Club 60E? Vagy akkor inkább használtan Mazzer...? Van más alternatíva javaslatotok (150-160e a max limit árban). :R

(#93210) konzumpro válasza mtgabor007 (#93209) üzenetére


konzumpro
senior tag

Én mostanában az "Obel 902M Inox Junior"-t nézegettem Mordorban, de dózeres, nem tudom megérné-e átalakítani. Vagy nem lenne jobb mint egy Lelit Fred? Nagyon lemez?
Ez lenne a jó, dózer nélkül, de ilyet nem látok errefelé forgalmazva. https://www.obel.it/prodotti-obel-macinacaffe-professionali/junior-istantaneo/
Aztán persze lehet hogy ez se olyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#93211) looser


looser
addikt

Helló!

Évek óta nem szedtem elő a (2 személyes, román) Brikkát, de most kedvet kaptam hozzá. Presszóhoz képest (Iberital) visszavettem két fordulatot elsőnek, azóta meg még durvult vagy 8 fokozatot az őrlemény, az eredmény mégis fura. Nincs előnedv, ami ráéghetne, amikor elindul a kávé, hallásra kijön az egész, bár kicsit szuszog még. A víz a jelzésig van töltve, kávé a peremig, kicsit kocogtatva, hogy szétterüljön. A kávépogi összetöpped felére, a főző aljában pedig elég sok víz marad, mintha visszafolyna, vagyis keveredik a kávéval és visszafolyik a víztartályba. Van ötletetek, mi lehet a gond?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#93212) bluesfan válasza konzumpro (#93210) üzenetére


bluesfan
tag

Én az obel juniort elkerülném jó messziről. Nálam is szárad egy példány. Nem azzal van baj, hogy dózeres, hanem, hogy roppant pontatlan, azon kívül nem fokozatmentes és jó nagy lépésekben állítható. Kotyeszhez pont jó ;] . Az enyém a presszó tartományt pimpelt késekkel is épp a periférián tudja. Egyébként olcsón eladó.

[ Szerkesztve ]

(#93213) konzumpro válasza bluesfan (#93212) üzenetére


konzumpro
senior tag

Á nem, köszi... :D

(#93214) skoos válasza sz.zs. (#93194) üzenetére


skoos
őstag

Szupi köszi!

(#93215) skoos válasza skoos (#93214) üzenetére


skoos
őstag

Azért ezt nem teljesen értem (most leszek bannolva a fórumról :D)
Vakszűrnél kb evidens, hogy 58mm-es kell. Pontosabban ez volt a Gaggia és a Ranci esetében is.
A szűrőknél a keresztmetszet viszont kb sosincs írva. A gramm és a csésze van csak megadva a legtöbb esetben.
Tamperből meg határ a csillagos ég, kb minden század mm-hez van külön tamper.
Felsőszűrőből se látok annyi méretet...
Miért van így? :DDD

(#93216) konzumpro válasza looser (#93211) üzenetére


konzumpro
senior tag

Lehet hogy még nem elég durva a szemcseméret. Vízből mindig kevesebb megy bele mint ami a felső részen H2O-val meg van jelölve. 45ml-nél konkrétan megijedtem, akkorát kattant, viszont zaccos lett a végeredmény. Valaki 40-45öt ajánlott régebben. Valami spéci nagy szemcsemérettel vagy IMS szűrővel lehet hogy nem zaccosodik, de IMS-sel nem fő le hirtelen, inkább csak kifolyik, emiatt keserűbb.

Nekem megemelt súlyszeleppel, 80g előforralt vízzel, 14g őrlemény vált be (graef-en presszó +10).

(#93217) 72lakiluk


72lakiluk
tag

Észrevettem, hogy van egy használaton kívüli őrlőtisztítóm, a JoeFrex Clean Grind 500g-os fajta :) fel van bontva, de alig hiányzik belőle. Valakinek ? Tábla csoki vagy két sör ? :K Jövő héten el is tudom dobni 'pesten bárhová :D

[ Szerkesztve ]

(#93218) adp válasza n.gab (#93196) üzenetére


adp
őstag

én biztos nem vennék 10+ ezres FP-t mint amit fentebb ajánlottak, én sem látom a különbséget az ikeás és azok közt, a cm 702 is tökéletes hozzá

[ Szerkesztve ]

(#93219) Nutra válasza n.gab (#93207) üzenetére


Nutra
tag

20gr kávé 300gr víz az alaparány (recept)
Én eddig csak a Hario Mini Mill Pro-val őröltem (azon 10 klikk a teljes zárástól - durva őrlés)
Pár hete vettem csak CM702-t, eddig még nem néztem french press-re vagy V60-ra, mivel a kézit már belőttem és nem napi szintem megy. Szerintem a durvább fokozaton tuti jó lesz bármelyik Graef
Az arányokkal, fokozattal, fogyasztási hőmérséklettel kíséletezz nyugodtan, az a jó kávé, ami ízlik ;-)

(#93220) Nutra válasza n.gab (#93207) üzenetére


Nutra
tag

(#93221) n.gab válasza adp (#93218) üzenetére


n.gab
aktív tag

Most néztem az ikeást de sajnos nem szállítanak házhoz. :(
"Házhozszállítási kapacitásunk az általad megadott irányítószámra elérte maximumát. Kapacitásaink bővítésén folyamatosan dolgozunk, kérjük próbálkozz később."
Köszi ikea! :W
Próbának pedig jó lett volna.

Nutra:
Nagyon jó!
Köszönöm! :R

(#93222) RetepNyaraB válasza n.gab (#93221) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Éjfélkor resetel a napi számláló. Persze akkor szét is van fagyva az oldal, de éjjel háromkor senki sincs és simán megrendeled. Reggel kilencre elfogy a napi sorsjegy...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93223) n.gab válasza RetepNyaraB (#93222) üzenetére


n.gab
aktív tag

Nem is néztem utána ,hogy így működik.
Akkor állítok ébresztőt. :)
Köszi! :R

(#93224) Bazsee71 válasza n.gab (#93221) üzenetére


Bazsee71
őstag

Tescoban kapható FP is teljesen jó. Ikeával 2 estét próbálkoztam ezzel a rendszerfrissítéses mókával, nulla eredménnyel.

(#93225) n.gab válasza Bazsee71 (#93224) üzenetére


n.gab
aktív tag

Remélem sikerülni fog mert az ikea szó hallatán már nem csak FP lesz. Van már pár dolog a kosárba.
Párom már szabadon engedte a fantáziáját. :DDD

(#93226) konzumpro válasza n.gab (#93225) üzenetére


konzumpro
senior tag

Bútorra (=szék home officehoz) találtam egy szállítót, jövő héten érnek ide.

(#93227) DanielK válasza n.gab (#93221) üzenetére


DanielK
addikt

Én a Tchibo french pressét használom. Nekem bejött, teljesen jó. A baj hogy örlőm nincs, így eddig amit venni tudtam azt ittam. Most meg várok amíg lesz majd őrlőm

(#93228) konzumpro válasza DanielK (#93227) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ha presszóra is kell, nem egyszerű, Graef 702-vel csak vagy filter, vagy presszó működik. Viszont láttam már kiherélve kávézóban csak filterre használva.

(#93229) n.gab válasza DanielK (#93227) üzenetére


n.gab
aktív tag

Sajnos elfogyott. Árba pedig hasonló.

(#93230) konzumpro


konzumpro
senior tag

Pár napja jött JHoffmann weird coffee science update, kávé a humidorban témában, röviden fos, a párásított kávé. Legalábbis ami a szivarnak jó, a kávénak nem annyira.
Sebaj, megmikrózva eléggé kiszárad (ez egy másik kísérlet volt tőle).

(#93231) Narakh válasza looser (#93211) üzenetére


Narakh
senior tag

+ (#93213) konzumpro

Én is túl finom őrleményre gyanakodnék, a fotón feltűnően homogén a pogid teteje (és az összetömörödős jelenség is fura). Én viszonylag durvára őrölt matériával, a szintjelzős 80 ml hideg vízzel indítok, és a végére a tiédnél sokkal ziláltabb a cucc a kosárban, viszont nemigen ereszkedik meg. (Mondjuk Hario kézihajtánnyal őrlök, ami eleve valamelyest változatos őrleményt produkál.)

Lehet, hogy kocogtatás helyett is inkább késsel húznám le a tetejét.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#93232) looser


looser
addikt

konzumpro, Narakh: köszönöm a válaszaitokat! Ma ismét állítottam két fokozatot, több lett az őrlemény és szintén összesik a főzés végére, illetve visszamosódik a víztartályba. Még arra gondoltam, hogy lehet, hogy tényleg kevés az őrlemény. Lemérem és próbálkozom 14 grammal. Szerintem kevesebb, amit beleteszek, így amikor már elkezd felfelé távozni az első gőzből vízzé visszavált előnedv, az a kávén feltehetőleg valamiféle előáztatást csinál és a levegős őrlemény - mivel koherensebbé válik - lesüllyed. Több őrleménnyel fogok próbálkozni és beszámolok :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#93233) Narakh válasza looser (#93232) üzenetére


Narakh
senior tag

Nekem 17 gramm cucc simán belemegy a kosárba.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#93234) Keresztapper


Keresztapper
senior tag

Ha van itt olyan, aki gyakorlottabb postázásban nálam, az kérem, hogy segítsen.

A helyzet az, hogy el kellene küldenem néhány disztribútort a kollégáknak, de a jó home ofice-ban nincs lehetőségem címiratot nyomtatni és továbbra is gondom, hogy várandós feleséggel a személyes kontaktusok számát is szívesen csökkenteném, így ha lehet postára sem szívesen mennék.

Tudtok olyan szolgáltatóról, ahol online lehetne a házhozszállítást megrendelni, amit felvesz nálam a futár, vagy ha el is kell mennem valahova, ott nem kérnek tőlem nyomtatott címiratot?

http://palscoffeetech.com/

(#93235) koxx válasza Keresztapper (#93234) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nincs a közeledben egy DPD csomagpont? odasétálsz, ki kell tölteni vmi kis nyomtatványt, fizetsz aztán viszlát. Semmit nem kell a csomagra sem írni. Anno talán vmi vaterfutár volt amelyik kiment házhoz a csomagért, de jelenleg nem láttam ilyen megoldást. (ettől persze biztos, hogy van)

(#93236) Silent77 válasza Keresztapper (#93234) üzenetére


Silent77
veterán

Esetleg felhívni a GLS-t, mintha nekik is lenne ilyen.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93237) looser válasza Narakh (#93233) üzenetére


looser
addikt

16g-ot raktam bele és jobb lett a kihozatal, pici víz maradt csak lent, a pogi sem esett össze. 3 fordulatot vettem vissza az őrlőn, kíváncsi vagyok, mi lesz a következő eredmény, de már alakul, csak bátrabban kellett volna a mennyiséggel és őrleményfinomsággal kísérletezni :-)
Pár hete tisztítottam a Babyt és megsérülhetett a pid, mert nem működik a panel. Már amikor visszakaptam a tuningból, azután nem sokkal később volt egy kis mozgása, de évek óta működött. A rajta lévő ragasztott felület (nem tudom, mi a pontos neve, amin a gombok feliratai és ábrák vannak) kezdett elengedni, ez gondolom a hő miatt, felteszem mivel a készülék tetejébe lett szerelve, nem úgy, mint többeknél a készülék oldalán jobbra egy acéltokba, de így még praktikusabb is szerintem, de ezzel számolni kell. Szóval működik a gép, lefő szépen a kávé, csak a pid nem megy, ezért kezdtem el brikkázni :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#93238) zolnagy válasza Keresztapper (#93234) üzenetére


zolnagy
őstag

Foxpostnál lehet házhozszállítással is rendelni.Te elhelyezed az automatában és kiviszik a címzetthez. Ez persze kicsit drágább, mint ha automatába küldenéd.

(#93239) Alg válasza koxx (#93235) üzenetére


Alg
veterán

Jófogásnak van háztól-házig GLS-el, 2600Ft...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#93240) PeterAgos válasza Keresztapper (#93234) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Csomagnet.hu - online kitöltöd, hozzák a cetlit.

(#93241) adriankoooo válasza koxx (#93235) üzenetére


adriankoooo
senior tag

vaterafutar.hu

(#93242) nagim válasza Keresztapper (#93234) üzenetére


nagim
tag

furgefutar.hu

(#93243) maross válasza Keresztapper (#93234) üzenetére


maross
veterán

furgefutar.hu , pmpexpress. hu, csomagnet.hu osszehasonlito oldalakon megnezed hol a legolcsobb, es rendelsz. cimke sehol nem fog kelleni, ha esetleg megis, azt irni fogja még a rendeles elott. van olyan futar, ahol van kiszallasi dij, de ha tobb csomagot rendelsz, akkor lehet még ugy is jobban megeri.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#93244) Aronson85 válasza Aronson85 (#93019) üzenetére


Aronson85
újonc

Új ár: 20.000 Ft

(#93245) skoos


skoos
őstag

IMS 12/18g GA szűrőhöz milyen tampert javasoltok? A sima 58as kb 2mm-re van a szélétől...

(#93246) stereofan válasza skoos (#93245) üzenetére


stereofan
tag

58,5mm-t használok ehhez a kosárhoz, azzal rendben van (16,5-17g mellett)

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#93247) 72lakiluk válasza skoos (#93245) üzenetére


72lakiluk
tag

Akkor 60-ast :) de inkább 58.5 lesz jó. A kosár lassan szűkül lefelé, a szájánál azért érezheted azt a +2mm-t.

(#93248) skoos válasza 72lakiluk (#93247) üzenetére


skoos
őstag

Köszönöm, jogos, a szűkülést nem vettem figyelembe.
:DD

(#93249) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, érik bennem a gépcsere eretnek gondolata :( (eretnek, mert az űrgaggia végállomás-gép)

kezd elegem lenni a "vajon vízköves/dzsuvás a bojler, háromjáratú, ulka, x" vonalból. puceválni is utálom. az sem tetszik, hogy vagy kiürítem a bojlert, vagy nem friss vízből készül a kávé. nem, nem fogok boltba járni műanyagszemetet termelő vizekért sem, hogy aztán a kétharmadát öblögetésre lőjem el.

alles zusammen... nyitott bojleres gépet akarok. egy strietmant (nem fogom megfizetni, pedig az kéne nagyon). annak híján meg sajnos mégis egy fűtés nélküli karost :(, ami mellett megtartom a veterán qm0650-est cappucinóhoz, klasszikus gépkedéshez (a termoblokk előnye, hogy szintén nincs pangó víz).

de még emésztem, ennek részeként ideböfögtem ezt a hozzászólást :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93250) konzumpro válasza Parci (#93249) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hú, végülis van ám külön thermoblokkos tejgőzölő is.
Szóval akkor Flair lesz? Vagy Robot?
Miért nem egy PID-es Europiccola?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.