Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) Alg válasza zolnagy (#93148) üzenetére


Alg
veterán

Rendelési cím megadásakor nekem nincs a listában Ungarn

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#93152) kzoltann válasza jana86 (#93147) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Nekem most fogy el az Iyula, kb a vegere allt ossze. elotte Shembati volt most ujra azt rendeltem mert zsenialis espressok jottek belole mondjuk en elengedtem 18g-t 40-41ig ugy volt a legjobb. (Szinten 20 sec koruli eloaztatas, 5-8bar fozessel utana)
Kov hetet en is pont Acacia filterrel kotom ossze.

[ Szerkesztve ]

(#93153) zolnagy válasza Alg (#93151) üzenetére


zolnagy
őstag

És tényleg nincs ott, kipróbáltam én is. Akkor nem értem, miért írják a Versand ismertetőben: [kép]
Mindenesetre egy kérdést megérhet feléjük, ha valaki ilyet akar.

[ Szerkesztve ]

(#93154) Koczó93 válasza koxx (#93143) üzenetére


Koczó93
őstag

Nekem volt f64evom. Jó cucc csak rohadt sok pangót tud elnyelni. Amúgy baromi minőségi, ipari cucc. De a kis mazzert könnyebb kiseperni.

(#93155) koxx válasza Koczó93 (#93154) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen gyakran pucoltad ki?

(#93156) sz.zs. válasza Koczó93 (#93154) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Sokkal könnyebb...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93157) Koczó93 válasza koxx (#93155) üzenetére


Koczó93
őstag

Teljesen mindegy. Kivettem belőle a fésűt is, így jobb volt valamivel, de igazából emiatt kellett mennie tőlem. Egyszerűen olyan a kialakítása hogy nem tudod kitakarítani és benne marad egy fél szimpla kb, majd néha egy váratlanabb pillanatban kiköpi.. hétvègén engem nem zavart, mert akkor húzok rajta 6-7 kávét, de hètközbe nem nyektettem annyit és ki kellett darálnom belőle a fél szimplákat :D

(#93158) RetepNyaraB válasza millk (#93144) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Elég undorítóan néz ki, szerintem nem is a kazánbelső, hanem a vízterítős rész, meg ami fölötte van. De majd valami nagyobb tudor megmondja jobban.

ui az őrlős témához.: én a cm702-t szedtem szét motorig ma. Az is egy igénytelen szardarab (de nem robosztusan igénytelen, tehát ami sose hal ki; hanem tervezésileg). Cserébe olcsó, de ez látszik is. Kikotortam belőle több gramm szutykot. Utána már a friss őrlés illata is egész más volt, pedig amúgy is hetenként pucoltam, csak nem ennyire mélyen.

Konzumpro@ én DM vízzel bohóckodom, nincs szűrőm. Képtelen vagyok egy standard minőség előállítására, kétszer nem bírok ugyanolyan kv-t csapolni. Nem tudom mitől van, a régi aldi karos pressszónál kisebb volt a szórás, pedig ott sok buheralehetőség aztán nem volt; Hario ahogy sikerül, fél óra melegedés, 18g, gomb megnyom és lesz, ami lesz.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93159) koxx válasza Koczó93 (#93157) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ejh, ez sem hangzik jól egy negyed millás őrlőtől. Mi lett az utódja? Nálam jelenleg napi 2 max 3 duplát kell tudnia. Bár azok után amit a sage belsejében láttam... :DDD

(#93160) Hoek válasza jana86 (#93145) üzenetére


Hoek
tag

Bazsee71, Jana86 köszi! Ezek szerint rosszul emlékeztem, nem lesz kütyüvásárlás 😟

[ Szerkesztve ]

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#93161) Koczó93 válasza koxx (#93159) üzenetére


Koczó93
őstag

Nem otthonra való szerintem, ennyi az egész. Egy mazzer sokkal jobb otthoni felhasználásra. Én mondjuk nagyon korrekt áron vettem, kb ugyanannyiért el is adtam. Nálam royal zm az utód.

(#93162) bbuffy


bbuffy
senior tag

Csak úgy. Saját pörkölésű Sidamo világosabbra hagyva. Egesz finom lett.
Mekkora buli ez a homeroasting :)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93163) konzumpro válasza RetepNyaraB (#93158) üzenetére


konzumpro
senior tag

Bakker. Wdt-zés javít esetleg a megismételhetőségen? Az OPV jókor nyit? Vagy mi lehet még ekkora randomgenerátor a rendszerben?

(#93164) vicces1 válasza millk (#93144) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kutya baja, de tényleg

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93165) do0gpwn


do0gpwn
újonc

:)

[ Szerkesztve ]

(#93166) koxx válasza Koczó93 (#93161) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A mazzer szimpibb, a mérete is kompaktabb. Az F64 már kisebb kávézókba való talán. A niche is tetszene ha nem 1 adagos őrlésre optimalizálták volna.

(#93167) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,

EuroClear víztisztót szerelünk a házba. Pár ismerősünk tapasztalata alapján jobb fürdeni benne, szebben és mosó/mosogató-gép kímélően vízkőlecsapódás- mentes, illetve az üvegfelületek is mind teljesen vízkőmentesek lettek. Inni pedig van külön csap ami sima csapvíz.
A gyár beüzemelője alapesetben 5-ös vízkeménységre állítja a gépet, de kérésre bárhova beállítja. Kávéhoz szerintetek? :U

(#93168) bl4ze válasza skoos (#93167) üzenetére


bl4ze
veterán

jobb fürdeni benne

Ezen jót mosolyogtam.... :DD

.:. bl4ze .:.

(#93169) bbuffy válasza bl4ze (#93168) üzenetére


bbuffy
senior tag

Lehet tápkábel csere is volt :)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93170) 72lakiluk válasza bl4ze (#93168) üzenetére


72lakiluk
tag

azta.urva :) én is azt mondom, hogy inkább vigadjunk, mint sírjunk :D de annak őszintén örülök, hogy az ismerősök háta nem lesz vízköves :Y

(#93171) skoos válasza bl4ze (#93168) üzenetére


skoos
őstag

selymesebb, jobban habzik és tisztább a kád utána ;)

(#93172) sz.zs. válasza millk (#93144) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Innen nem látszik, ha van a kazánfelsőben kráteresedés, akkor az csere. Ha nincs, akkor csak egy tisztítás. A fejet én nem feltétlen cserélném ki, hacsak Téged nem zavar, hogy így néz ki. Egy citromsavas áztatás és rendbetétel annak is kell.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93173) soldier2 válasza 72lakiluk (#93170) üzenetére


soldier2
őstag

Fogmosáshoz is jobb, nem rakódik le a fogkő :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#93174) Bazsee71 válasza bl4ze (#93168) üzenetére


Bazsee71
őstag

Olyan szempontból nem vicc, hogy nálunk pl. rettenetesen kemény a víz, és durván szárít. Ezt ki lehet küszöbölni vízkezeléssel.

(#93175) jana86 válasza Hoek (#93160) üzenetére


jana86
csendes tag

Nekem Atago-m van. Mondjuk azon kívül, hogy látom, az őrlőm nagyon rendben van, mert rövidre húzott presszóval (ristrettoval) is jó magas EY-ket tudok elérni, még nem tudok nagy igazságot megfogalmazni EY-íz(lés) témakörben. :D Pedig szorgalmasan jegyzetelek. De majd remélem, egyszer megvilágosodok!

(#93176) X_C


X_C
tag

Miskolcon keresek olyan helyeket, ahol lehet frissen pörkölt kávét venni. (Ha nyers kávébabokat is lehetne kapni az is nagyon jó lenne, kísérletezgetnék kicsit az itthoni pörköléssel)
A Pizza kávé világbékét meg A ház nevű helyet találtam. Valakinek van esetleg tapasztalata az említett 2 hely kávéival, tudtok esetleg még más helyet Miskolc közelében ahol friss/zöld kávét lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#93177) soldier2 válasza X_C (#93176) üzenetére


soldier2
őstag

A Pizza Kávé Világbékében Gianni Frasi kávé van. Amikor ottkészítették el az is rendben volt, amit elhoztam az is. Klasszikus olasz (sötétebb) pörkölés, de még az én savasabb kávékhoz szokott ízlelőbimbóimnak is bejött. A másik helyet nem ismerem.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#93178) Szabász válasza skoos (#93167) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!
A leírtak szerint, vízlágyítóról beszélünk. Aminek a működési elve, hogy Mg, Ca ionokat Na- ra cseréli. Magas nátriumtartalmú víz nem alkalmas kávé készítésre, akkor inkább a csapvíz!

(#93179) konzumpro válasza Szabász (#93178) üzenetére


konzumpro
senior tag

Pedig mintha az Oscar is ezt csinálná.

(#93180) Szabász válasza konzumpro (#93179) üzenetére


Szabász
csendes tag

Nem ismer, de a Expolygon-on úgy írja ozmózissos vízlágyító párna. Szerintem nem ioncserélés elvén működik, hanem a gyanta megköti a Mg, Ca egy részét így lágyítva a vizet. A háztartási vízlágyító berendezéseknél, a gyanta regenerálását nagy mennyiségű nátrium sóval végzi a gép, ami utána a lágyított vízben nagy mennyiségben jelen van. Az oscar párnát meg ha telítődik gondolom cserélni kell.

(#93181) konzumpro válasza Szabász (#93180) üzenetére


konzumpro
senior tag

De, ioncserélős. "Using ionic exchange (the calcium and magnesium ions in your water are literally exchanged with sodium ions), the OSCAR 150 will help slow the production of scale inside espresso machine components." Sodium = nátrium.
Itt egy régi cikk az anionos-kationos vízlágyítókról, azt írják jobb a nátriumos mint a hidrogénes ioncserés lágyítás kávéhoz.
https://www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=60:tiszta-vizet-a-kaveba&catid=41&showall=1&Itemid=150

(Persze ebből tényleg nem lehet kávévizet keverni, mert ahhoz alacsony ásványianyag tartalmú víz kell, RO-víz, de hát azt csak RO-membránon áteresztve lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#93182) skoos válasza konzumpro (#93181) üzenetére


skoos
őstag

No máris feldereng a szög feje a zsákból....
Köszi!

(#93183) konzumpro válasza skoos (#93182) üzenetére


konzumpro
senior tag

Sajnos csak fokozni tudom a zűrzavart, nálam jól bevált a Brita kancsó a hidrogéncserés lágy tescos betéttel. Ízre legalábbis ezzel a legjobb az eredmény. Oscar mellett levízkövesedik a gép két hónap alatt és nem túl jó a kávé belőle, olyan mint csapvízzel. Itt nagyon magas az ásványianyag tartalma a víznek.
Az RO-vízszűrő kb. 47e, de hely kell neki, a desztvíz 24e lenne egy évre (60*5l DM-es víz), a gyári betét a gépbe évente 30e forint lenne.

(#93184) bencefica13


bencefica13
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben kóstoltam az első kávémat ami french press-szel lett készítve, és nagyon bejött az íze, ezért szeretnék itthonra is beszerezni egy hasonlót, de még csak kezdő szinten, ha esetleg nem jönne be, vagy nem lennék elég türelmes az elkészítéshez.

Visszakerestem a topik-ban és azt láttam, hogy az IKEA-ban található press megfelelő minőségű, viszont azt szeretném kérdezni, hogy az ottani Metallisk darálóról van esetleg véleményetek? Megfelelő lehet belépő szintre, vagy másikat ajánlanátok inkább?

Köszönöm előre is! :R

(#93185) stereofan válasza bencefica13 (#93184) üzenetére


stereofan
tag

röviden: felejtős, hosszabban: itt

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#93186) Seth1


Seth1
tag

Lenne egy kérdésem. Mákot kellene darálnom és gondoltam megoldanám a graef 702-vel ha nem tesz benne kárt. Próbálta már valaki? Sos lenne.

(#93187) Silent77 válasza Seth1 (#93186) üzenetére


Silent77
veterán

Egyéni vélemény, de inkább ne.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93188) sz.zs. válasza Seth1 (#93186) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem se!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93189) RetepNyaraB válasza Seth1 (#93186) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A mák a helikopterkéses cuccokat is megfekteti. Magas az olajtartalma, pillanatok alatt megfogja a motort és le is égetheti. Esetleg pici adagonként, de gyanítom akkor is eltömi és pucolhatod vég nélkül...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93190) #64275200 válasza Seth1 (#93186) üzenetére


#64275200
törölt tag

A mákot keverd össze kristálycukorral és kis adagokban a propelleres darálóval le lehet darálni.

[ Szerkesztve ]

(#93191) skoos


skoos
őstag

Rancilio Silviahoz milyen vakszűrőt tudok tenni? És milyen tiszttószert javasoltok?

(#93192) zolnagy válasza Seth1 (#93186) üzenetére


zolnagy
őstag

Annyiban jó lenne az elgondolás, hogy a rendes mákdaráló az ugyanilyen kúpos késes és őrli a mákszemeket, nem összetöri, mint a propelleres csodák. Véleményem szerint a propelleres daráló semmire se való. Nekem egy 2-3 ezer forintos kúpos mákdarálóm van, és ezzel is sokkal finomabb a mák, mint propelleresben. Nincs is itthon propelleres, ami volt, azt elajándékoztam.

Viszont, èn is azt mondom, hogy kávéörlővel ne. Eltömít mindent a jó olajos mák.

(#93193) Nutra válasza bencefica13 (#93184) üzenetére


Nutra
tag

Vegyél egy Hario kéziőrlőt.

(#93194) sz.zs. válasza skoos (#93191) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Vakszűrő [link]
Kávézsíroldó [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93195) Seth1


Seth1
tag

Köszönöm a válaszokat, propelleres aprító és cukor segítségével sikerült.

(#93196) n.gab


n.gab
aktív tag

Sziasztok!

Van javasolt french press főző?
Külföldi rendelés se probléma.

Köszönöm!

(#93197) kzoltann válasza n.gab (#93196) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Szerintem nezz szet a kavetarsasagnal/bartendersnel [link] : [link]

[ Szerkesztve ]

(#93198) bbuffy válasza n.gab (#93196) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ez pl teljesen jó, ha nem alap ikeas kell.
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93199) vicces1


vicces1
aktív tag

Még nem jöttem rá mi a lényegi különbség egy teszkós 1200 ft-os és egy 15-20ezer ft-os french press között.
Nekem ez a filléres ugyanúgy saválló szár, leszorító, hálós rész, egy üveg henger, mint a drágábbak, csak ez műanyag tartó-talp. A menőknél meg jó esetbe valami nemesebb fém, de csak jó esetben.
Tehát keresem a maradék 80-90% értéket.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93200) n.gab


n.gab
aktív tag

Köszönöm az ajánlásokat kzoltann és bbuffy!
Méretben mekkora lehet elég 2 fő esetén illetve 4 fő esetén néha ha vendégek jönnek.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.