Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92201) iatti válasza #64275200 (#92180) üzenetére


iatti
aktív tag

sztárbuksz hálózatot üzemeltetsz? ;]

(#92202) iatti válasza cotagg (#92196) üzenetére


iatti
aktív tag

vagy az egész.ettől még persze lehet jó.a csodazseblámpám is ott készült.igaz az a tervezéstől a gyártásig csíkszemű.

(#92203) vicces1


vicces1
aktív tag

2:30-nál, Gwilym Davies segít elhinni.

Én nem értek hozzá ezért inkább elhiszem annak aki igen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92204) Krav85


Krav85
újonc

Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni. Fem kotyogos kavefozot mivel ajanlatos zsirtalanitani? Vegyek olyan tablettat amit kavegepekhez szoktak? Mennyi vizben kell feloldani, meddig benne hagyni? (A viztarto aljan latni ilyen elszinezodest, sztem kavezsir a kave rossz izu)

(#92205) 72lakiluk válasza iatti (#92202) üzenetére


72lakiluk
tag

Kínai vendégmunkások Angliában :D

(#92206) iatti válasza 72lakiluk (#92205) üzenetére


iatti
aktív tag

én ezt is elhiszem.az angol szakik órabére icipicit több :D

(#92207) bododani


bododani
senior tag

Hali! 30-40-50 ezer ft körül keresek darálós kávéfőzőt. (ha használt az is jó, csak fain legyen :) ) Mit ajánlotok?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#92208) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Baby:

Classic:

Nem mondom, hogy kurv@szép, viszont annál praktikusabb :) Nem szoktam nézegetni :N

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92209) bl4ze válasza sz.zs. (#92208) üzenetére


bl4ze
veterán

Tényleg nem szép, cserébe meg ronda :) :U :DD :))

.:. bl4ze .:.

(#92210) Toobee válasza sz.zs. (#92208) üzenetére


Toobee
veterán

https://barbieripnk.hu/

(#92211) bbuffy válasza iatti (#92202) üzenetére


bbuffy
senior tag

De tudtam :DDD

de persze kina nagyon pro is tud lenni. Sok jo cuccom van toluk.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92212) RetepNyaraB válasza Krav85 (#92204) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igazából a sarki Aldiban is kapsz zsírtalanító, vagy 2in1 tablettát. Magyar leírással együtt. Nem kell nagy ügyet csinálni ebből, olvasd el és használd fel. Ami rosszat tesz az ilyen aluminium cuccoknak, az a sikálás, mert leszeded az aluminium-oxidot a felületről, ami gátolja a kémiai reakciót és amíg nem alakul ki újra, addig jelen lesz a jellegzetesen kellemetlen aluminium íz az italodban.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#92213) #64275200 válasza iatti (#92201) üzenetére


#64275200
törölt tag

Ha már egyszer felmelegítek 3 liter vizet a kazánban, akkor a reggeli teámhoz is innen megy a "pancsolt víz" Különben meg arra jöttem rá, hogy amióta a rézcső merül az üvegbe annak a felülete nem nyálkásodik mint korábban a műanyagé.

(#92214) iatti válasza #64275200 (#92213) üzenetére


iatti
aktív tag

és ezt az üvegfalon is észrevenni?

(#92215) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Arra van tippetek, hogy algát mivel lehet súrolás nélkül eltávolítani vizes ballonról? Otthon az egyik költözéskor rossz helyre került, átöblítettem már mindennel, szaga sincs, csak zöld az egyik sarkán, nem túl gusztusos.

(#92216) Nutra


Nutra
tag

Némi továbblépés: tegnap lecseréltem végre a műanyag vackot rendes tamperre és megjött a wifis, időzíthető aljzat is. Anna most már bekapcsolva marad és reggel kellő időben kap áramot, hogy rendesen bemelegedjen mire kávézunk. Kikapcs meg egy gombnyomás a telefonon.

(#92217) Sic.Transit válasza Bazsee71 (#92215) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Hajósoktól kérnék tippet, illetve hajós - akvarisztikai fórumról néznék tanácsot.

(#92218) bbuffy válasza Bazsee71 (#92215) üzenetére


bbuffy
senior tag

Tömény 20% ecet volt? Nálam eddig mindent megoldott.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92219) #64275200 válasza iatti (#92214) üzenetére


#64275200
törölt tag

Az üvegen nem vettem észre, de amikor egyszer azt láttam, hogy a bekevert sók fátyolos üledéket képeztek az üveg alján, azóta kéthetente öblítem az üveget is. Kb akkor szoktam a csepptálcáról lefolyó vizet és az OPV által eldobott vizet gyűjtő másik kannát is öblíteni. Algásodás nincs, mert az üvegek lent a szekrény alsó polcán vannak. Zárt ajtók mögött

(#92220) iatti válasza #64275200 (#92219) üzenetére


iatti
aktív tag

én is hetente-kéthetente öblítem el a lekváros üveget.az oldalán meg a csövön is időnként érezni egy minimális nyálkásodást. norda víz megy nálam.ez a réz cső nem rossz ötlet.a réznek van vírus meg baktérium ölő hatása. nemhiába találták ki régen a rézkilincset, lemosó permetekben a réztartalmat,stb. megpróbálom én is,talán a garázsban lesz egy darab rézcsövem.vagy tekerek le a bojlerról /gc/:DD

(#92221) vicces1 válasza sz.zs. (#92208) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kell ez a duplakifolyó nekem, pedig nem kell!
-csak sóher vagyok az árára :DDD

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92222) Toobee


Toobee
veterán

Flair Neo-t rendelt valaki? Érdekes lehet ez a nyomásfokozós kézi sztori.

https://barbieripnk.hu/

(#92223) cotagg válasza iatti (#92202) üzenetére


cotagg
tag

Bocsánat, nem akartam félrevezetni senkit. Az én infóm még az első batch idejéből való, akkor voltak fotók az oldalon, ahogy Angliában helyben rakják össze. Közben meg is találtam másik fórumon: "The Niche was initially »parts made in China, final assembly in UK« but now it is completely made in China.". Persze ez egyáltán nem biztos, hogy minőség szempontjából probléma.

(#92224) Parci válasza Toobee (#92222) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt se tudtam, hogy létezik ilyen, viszont most, hogy rákerestem, látom, hogy van pro2 is. mi is volt a baj a próval? túl nehéz felmelegíteni?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92225) n.gab válasza Toobee (#92222) üzenetére


n.gab
aktív tag

Én akartam de kb 80$ a szállítás.

(#92226) Toobee válasza Parci (#92224) üzenetére


Toobee
veterán

Kalmár mintha írt volna múltkor róla, de lehet csak képzelődöm. Holnap meg is keresem, ha gép elé ültem.

https://barbieripnk.hu/

(#92227) adampofaa


adampofaa
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég vásároltam egy 2 éves Quick Mill Alexia EVO PID hőcserélős masinát. Felfűtéskor egészen fura apró robbanás szerű hangokat ad ki, majd elhalkul. Csináltam vízkőtelenítést (backflush), de a helyzet nem változott. Olvasgattam egy-két helyen, hogy ha megnyitom a gőz csapot, akkor ez enyhül, de nyilván nem állhatok mindig ott reggelente a gép mellett, hogy a csapot nyitogassam, mivel időzítővel kapcsol be még hajnalban. Ebben a formában viszont felébredek rá ha elindul a felfűtés. Olvasgattam és 1-2 helyen említik a vacuum breakert, hogy lehet az lehet a ludas. Ami fura, hogy a tejhabosítás sem szuperál. Valahogy az istennek se habosítja fel a tejet és én kapcsolatot érzek ezen tünetek között.

Másik kérdésem, hogy super jolly tuninghoz cukrász tölcsért honnan tudok rendelni?

Köszi a válaszokat! :R

(#92228) fragola.6035 válasza adampofaa (#92227) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Első körbren vízkőteleníteni kellene a kazánt és a fűtőszálat, és cseréld ki a vákuum szelepet.

https://caffe35.webnode.hu/

(#92229) KelemenUhr válasza Kávé Kálmán (#92085) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Nekem pont az a kategória ez a mexikói, amit nem vásárolnék rendszeresen, de így egyszer-egyszer annál inkább, olyan érdekes, valami más. Számomra mostanában a kávé a gyógyszer, ilyen értelemben gyógyszer íze van, de komolyra fordítva a szót én nem éreztem benne olyan rendellenes ízt, ami nem az elkészítés tökéletlenségéből adódott. (nem mindig vagyok még ura a változóknak, tanulom, de alakul, időnként egészen bele tudok trafálni)

Apropó nagyon kellene már a daràló. Commandante fele húzok, mert időnként filterrel is próbálkoznék. A kérdésem a szokásos: esetleg valaki nem akar épp megválni egytől? :D Illetve ha nem lelek használtat, honnan lehet érdemes most rendelni? :R

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#92230) vicces1 válasza adampofaa (#92227) üzenetére


vicces1
aktív tag

Tölcsér

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92231) kzoltann válasza adampofaa (#92227) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Az Alexia Evo PID az nem single boiler gép?
Anno mikor vettem a gépem ECM és eközött voltam.

(#92232) bbuffy válasza vicces1 (#92230) üzenetére


bbuffy
senior tag

Inkabb innen.
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92233) iatti válasza bbuffy (#92232) üzenetére


iatti
aktív tag

ez tényleg olcsó,ha ideér. én egy siófoki cégtől vettem annó 4-5 rugóért.

(#92234) mgy


mgy
senior tag

Köszi a klasszik vonal vs. dizájner víz tapasztalatokat mindenkinek, megfogadom!

(#92235) vicces1 válasza iatti (#92233) üzenetére


vicces1
aktív tag

Főleg, hogy amit linkelt a kolléga nem jó, mert az kisebb.
Tehát a 20cm-es magasságú kell, ami mindjárt nem ezer ft, hanem 4000.- +áfa.

Tehát az a jó amit linkeltem, mielőtt valaki árnyékra vetődne! - és még olcsóbb is.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92236) #64275200 válasza KelemenUhr (#92229) üzenetére


#64275200
törölt tag

Én még tavaly innen [link] rendeltem. Úgy látom most is van némelyik "raktáron".
Igaz akkor volt akciós is a színek között. Sajnos azt hiszem az akcióktól egy időre el kell búcsúznunk minden területen ami a kávézáshoz kapcsolódik.

[ Szerkesztve ]

(#92237) vicces1 válasza #64275200 (#92236) üzenetére


vicces1
aktív tag

Akkor gyorsan rá kell vetődni annak akinek ez szíve vágya a szegedi 2db-os maradék készletre, mert az durván veri az árat.

Pár napja még volt sok színben, de lefogyott ott is.
Úgy tűnik ebben a szegmensben is eljött a pánikvásárlás. :DDD

-persze ilyen ft árfolyam mellett felértékelődnek az itthoni változatlan árak.

Erről jut eszembe, már egyszer ajánlottam: nem akar valaki társulni velem 1Z Presszo J-XPRO-ra?! Ha kettőt veszünk akkor 55ezer/db

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92238) Flashback válasza vicces1 (#92237) üzenetére


Flashback
addikt

JE Plus nem jobb presszóra?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#92239) LazacX válasza #64275200 (#92236) üzenetére


LazacX
tag

Én egy hónapja vettem ugyaninnen, 80 E ft volt Red Clixxel, és egyike volt az akciós színeknek.

[ Szerkesztve ]

(#92240) Madrid


Madrid
újonc

Eladó Saeco Magic Combi félautomata kávéfőző és daráló. Pár perc elég a bemelegedéshez, mindennel együtt 5 perc alatt kész a kávé. Ára fix. 25.000,-Ft. vodafon942ötvenöt30

Szállításban nem tudok segíteni, momentán ekkora dobozom sincs, így helyzet ellenére is a Bp.-i személyes átvételt preferálom. (max. megmarad..)

(#92241) paljoc


paljoc
tag

A megvalósult álom...🤣😂🤣😂🤣

(#92242) RetepNyaraB válasza paljoc (#92241) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fehér lovon kell kiszállítanod viszont...
:))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#92243) #64275200 válasza LazacX (#92239) üzenetére


#64275200
törölt tag

Ezért írta, hogy az akciókat sajnos elvitte a járvány. Én is annyiért vettem a kettőt amennyiért te.

(#92244) bbuffy válasza vicces1 (#92235) üzenetére


bbuffy
senior tag

Bocs, az fel sem tunt. Valoban kicsi akkor.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92245) adriankoooo válasza paljoc (#92241) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Addig kell lecsapnod a hercegcoffe.hu-ra, amíg még nem foglalt. :))

(#92246) vicces1 válasza Flashback (#92238) üzenetére


vicces1
aktív tag

Presszóra mindkettőnek jónak kell lenni.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92247) vicces1


vicces1
aktív tag

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92248) bl4ze válasza vicces1 (#92247) üzenetére


bl4ze
veterán

Giovanacci Decaf 100% arabica

.:. bl4ze .:.

(#92249) LazacX válasza Flashback (#92238) üzenetére


LazacX
tag

Úgy rémlik, a forgalmazó tesztelte a Facebook lapján ezeket. Mindkettő presszóképes, a je-plus minőségibb őrleményt ad, de az ára is magasabb.

(#92250) yazoo1 válasza iatti (#92220) üzenetére


yazoo1
tag

De a rezkilincsen azért murdáltak meg a bacik mivel a réz levegőn oxidalodik. Vízben nem hiszem hogy hatékonyan fog működni,ha beleteszed..

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.