Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93801) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Nem volt időm cizellálni múltkorjában és okulva a szekrényes keserű tapasztalatokból, a frissen vett kv-t beqrtam a mélyhűtőbe, eredeti zacsi plusz nejlon. 250g. Mit kell csinálnom vele, ha kiveszem, hogy megmaradjon frissnek? Szedjem ketté? Adagonként nem fogok vele bohóckodni, az túlzás. Vagy rendben lesz egyben is? Nem rohad meg a kicsapódott párától? Napi 2-3 dupla mellett elfogy úgyis 10-14 nap alatt.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93802) konzumpro válasza RetepNyaraB (#93801) üzenetére


konzumpro
senior tag

Én csak annyit szednék ki belőle, amennyi éppen kell. Nem szokták kiolvasztgatni.

(#93803) RetepNyaraB válasza konzumpro (#93802) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

De ahogy kinyitom a zacsit, azonnal kicsapódik rajta a pára, naponta 2-3X Az nem baj?
Illetve a még fagyasztott szemeket küldhetem is a darálóba, vagy ki kell olvasztani előbb?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93804) konzumpro válasza RetepNyaraB (#93803) üzenetére


konzumpro
senior tag

Akkor ezért szokták inkább kiporciózni. Fagyasztva darálhatod, mintha még jobb is lenne így az őrlemény mint szobahőmérsékleten. A sztatikus feltöltődés nem jelentkezik annyira fagyott kávénál. :O

(#93805) ToBeY válasza RetepNyaraB (#93800) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen ez jónak tűnik és tényleg nincs elszállva árilag se. ;)

koxx: thx neked is!

(#93806) Warloo93 válasza RetepNyaraB (#93803) üzenetére


Warloo93
tag

Szia. Én beföttes üvegben rakom a fagyasztóba kb 150gramonként. Este kiveszem, reggel kinyitom és pár nap alatt elhasználom. Biztos, hogy nem nyitogatnám még az elött hogy szép lassan szobahömérsékletre melegedne. Pontosan a pára véget.
Adagonkénti fagyasztás megint más. Ott fagyasztóból a darálóba öntheted. És pont a kicsapódó pára szünteti meg a statikusságot.

(#93807) Silent77


Silent77
veterán

Ma megérkezett a TDS mérőm. Xiaomi Mi TDS Pen Tester
Nordára 45ppm, csapvízre 150ppm-et mutatott. (Szolnok) Ez elég jó ha jól sejtem.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93808) hogyaza válasza general (#93781) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Ha csak beleszórtad meleg vízbe a zsíroldóport és úgy áztattad,akkor ott van az eb elhantolva.Kis edénybe kicsi vízbe szórod a port,és fel kell fözni benne a szűröt pár percig,míg dzsuvás habot nem látsz.Még a 2032-es trutyit is le kell hogy szedje.

(#93809) bbuffy válasza Silent77 (#93807) üzenetére


bbuffy
senior tag

De jó pont ilyet vadásztam, köszi!

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93810) Silent77 válasza bbuffy (#93809) üzenetére


Silent77
veterán

Szívesen!
Azért linkeltem, mert láttam, hogy valaki keresett. Csak nem tudtam, hogy ki, és mikor. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93811) general válasza hogyaza (#93808) üzenetére


general
addikt

Hm, köszi! Ezt kiprobalom! :R
Igen, csak simán elkavartam egy adag forró vízben a port, ez van a dobozon is feltüntetve.

(#93812) vicces1 válasza Bazsee71 (#93791) üzenetére


vicces1
aktív tag

Igazad van, jól át vertek.

Meg ne kóstolja senki!
Talán még időben leleplezted ezt a Frasi familit meg akikkel pacsáltatja a döglött babokat 70 éve.

Baromira megöregszik 1nap alatt 1kg amit kb 12-14 óra alatt elsütnek, főleg az olasz pöri.

A Frei is jó hasonlat volt, teljesen azonos tartalmat képvisel a két cég és a személy.
-és ja, be van állítva az őrlő, meg szervizelik is...ezek teljesen hülyék.
Nem baristák, borzalmas tejet habosítanak és nem is öntenek rozettát. Sőt fermentált univer mustár színű eperdzsemet sem speciálkodnak.
Viszont komoly a pékcucc, stb. -ezt már csekkoltad is, kivéve a presszót.
Ettől még lehet valakinek szar is, nekem speciel baromira bejön olasz vonalon.

Ne vedd sértésnek!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93813) sz.zs. válasza Silent77 (#93807) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem is ilyen van :K
Viszont nálunk a csapvíz majdnem 300ppm :O

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93814) Bazsee71 válasza vicces1 (#93812) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem mondtam, hogy rossz kávé, Encsen kóstoltam, szerintem egy normál Autogrill szint. Csak utóbbinál nincs marketing humbug, adod az ajrót, és kapod a kávét.

Abban szerintem semmi meglepő nincs, hogy egy darálót állítani kell. Abban sincs, hogy zölden is van eltérés zsák és zsák között. A legjobb esetben is van a pörkölések között is minimális. Az sem mindegy, hogy a csomagolásban mennyit pihent a kávé. Aztán ha frissen bontod, akkor is egész más állást kíván, mint egy óra múlva. Csak azon csodálkozom, hogy ezt pont ezen a fórumon kell fejtegetni.

(#93815) iatti válasza ToBeY (#93792) üzenetére


iatti
aktív tag

néz rá erre is ;) kapucziner velencei gondolások kedvence. most a kiló 4400ft

(#93816) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ha valakit érdekel Moak Rock Coffee e.s.e. Pod [link] 30 db-ot át tudok adni. Ára 90 Ft / db. Friss árú, márciusi csomagolás!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93817) petfoto válasza RetepNyaraB (#93801) üzenetére


petfoto
tag

Amikor veszem a kv-t, betolom én is a fagyasztóba, használat előtt fél nappal kiveszem és kiteszem a pultra. Onnan használom el. Nekem a napi 3 kv esetében 4 napig tart a 250g (18-19g/adag), kb 4-szer töltök be az őrlőbe 60 grammot . Ez idő alatt biztosan nem romlik meg a pulton a vákuumos zacsiban vagy az őrlőben. Az őrlő betöltő nyílása fedett. Visszazáráskor kinyomom a felesleges levegőt a zacsiból, szerencsére a PY csomagolás sokszor használható. Régebben kis csatos üveg játszott, adagonként...meguntam. Így sem lett rosszabb, csak kényelmesebb... :K

[ Szerkesztve ]

(#93818) sz.zs. válasza sz.zs. (#93816) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Elvitték, köszönöm!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93819) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, elindultam a filterezés rögös útján.

full fapadban, fogalmatlanul tolom. szívesen vennék tanácsot. egy hario v60-am van, találtam a szekrényben :DDD, leporoltam, azt használom. 20 gramm őrleményből csináltam 320 gramm innivalót, 90-94 fokos vízzel, a leírás szerint, azaz először átitattam a filterpapírt, aztán bele az őrlemény, 30 mp előáztatás, aztán a locsolás, amit felöntés után egyszer átkevertem.

a végeredmény szar lett, sima kávéízű kávé, nulla gyümölcs, mindezt szegény, meggyalázott casmo acacia hills-ből.

mit csináljak másképp és hol lehet jellemzően elrontani?

és egy kérdés bazsee-nak: a forte eszpresszó és filter állása között kb. mennyi diffi van? én a macro skálán áttoltam 1-esből 3-asba és úgy csináltam, de érzésre akár 5-ösre is mehetett volna.

thx!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93820) konzumpro válasza Parci (#93819) üzenetére


konzumpro
senior tag

Először nagyon sok a változó, de aztán jó tud lenni. Az arány amit írtál jó, ~60g/l, kristálycukor szemcsemérettel. Géppel ezt is könnyebb, állandó hőfokon, én Philips filteres főzővel használom a Chemexet is, pont befér a hármas. V60 helyett magát a filteres főző kónuszos alját használom, papírszűrővel, üresen átfőzöm kb. 1 dl vízzel, utána megy az őrlemény és az éles főzés. Nem szokott szar lenni lágy vízzel.

(#93821) bajnokpityu válasza konzumpro (#93820) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem 5 ricnivel odébb jó, mint a presszó a konyn. és javarészt a KVn múlik, nem a nüanszokon, hőfokon, ilyeneken. jó KV az jó 90től 97fokig, 1 nagy ricni ide oda se rontja el. nekem legalábbis ez a tapasztalatom. presszó az más, ott 2 fok is számit, 1 ricni is.

és nekem is V60am van, most hörpöltem le egyet. ami különbség, hogy én 25g-ból csinálok 350ml-t. és én azért finomabbra őrlöm, mint kristálycukor, bár eszemet nem tudom, mikor vettem utoljára cukrot, de úgy emlékszem, hogy az simán 0.5-1 mm szemcseméret.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#93822) bbuffy válasza Parci (#93819) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mennyi idő alatt folyt le a cucc?
én 20 gr kavet 280 al öntök fel. És 2,5 perc az egész művelet.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93823) RetepNyaraB válasza Bazsee71 (#93814) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"szerintem egy normál Autogrill szint."

Emlékszem, mikor Rómában bebaszódtam vonattal a Ciampino-ról, a Vizzeerből kihantolódva a bugris paraszt utazóközönséggel, reggel 8 tájban voltam a Termini-n, 30 kilós hátizsák, mint egy falhoz vert lóf@sz. A néni a helyi #nagyonciki Utasellátóban feltűzte a blokkot egy szögre, mint 1975-ben egy pesti cukrászdában, unott képpel elém qrta a műanyagpoharas presszót és félve belekóstolván olyat néztem, mint Motkány a Jégkorszakban. Ez pedig elkísért végig (nyilván szerencsém is volt).

(#93817) petfoto@ köszi, ez lesz az út (az igazság, az élet).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93824) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Mennyire számít cold brewnál a szencseméret? Fogalmam sincs, hogy hová kéne belőnöm a Kinuval.

(#93825) 72lakiluk válasza Parci (#93819) üzenetére


72lakiluk
tag

Szerintem mindent jól csinálhattál :) egy filter fun azt mondaná rá, hogy fantasztikus .... stb. Nem neked való, egyszerűen ennyi :)

(#93826) bbuffy


bbuffy
senior tag

Urak!
mennyit kóstál most reálisan egy v4 Silvia? Dobozzal mindennel. Normál állapot nincs szêtütve. Semmi tuning.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93827) kzoltann válasza Parci (#93819) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Beany srácok most raktak fel karantén filter kávé készites videokat. Kiindulasnak esetleg jo lehet: [link]

(#93828) Bazsee71 válasza Parci (#93819) üzenetére


Bazsee71
őstag

Esetlen próbálkozásaim voltak a Fortéval, de emlékeim szerint a 4 minimum kellett, talán az 5 volt kicsit durva. E-H vonalon mozog nálam a presszó, azt hagytam ott ahol éppen volt, és csak a macro skálát piszkáltam én is.
Most a W401-gyel filterezek, Hario Switch és Cup-one párossal, 18g/300g aránnyal. Switch zárva, 90-100g környékén megkeverem, majd kinyitom, és az utolsó ~20ml lefolyása előtt zárom (mielőtt a vízszint elérné az őrlemény szintjét).
Ha kesernyés-szárító az ital, akkor durvítsd az őrleményt.

[ Szerkesztve ]

(#93829) Koczó93 válasza bbuffy (#93826) üzenetére


Koczó93
őstag

Kb 100e

(#93830) fragola.6035 válasza bbuffy (#93826) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ha nagyon szép, akkor 120e.

https://caffe35.webnode.hu/

(#93831) bbuffy válasza Koczó93 (#93829) üzenetére


bbuffy
senior tag

A 100 az gyenge, annyiert a v3 megy.
Szép igen. Sajátom.

köszi urak.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93832) Nutra válasza Parci (#93819) üzenetére


Nutra
tag

Kávé? (Bár nem ismerem a casmot, amit írsz.) Én Awaken filterpörkölésűvel kezdtem bele, hasonlóan fogalmatlanul... (És most is ott vagyok :U )
Érdemes James bácsi Ultimate V60 videóját megnézni, ha bírod a stílusát.

(#93833) Parci válasza Bazsee71 (#93828) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi, ilyesmire gondoltam. semmi gyümölcs nem volt benne, csak klasszik íz. szemre túl finom volt az őrlemény.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93834) Parci válasza 72lakiluk (#93825) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hátööö... ittam ám már jó filtert, szóval tudom, hogy milyennek kéne lennie.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93835) vicces1 válasza Bazsee71 (#93814) üzenetére


vicces1
aktív tag

Jah, hát itt ezen a fórumon sok minden van fejtegetve.
Talán nem kell egy tradícióba beleállni bizonyos oldalról.

Ne már, hogy őrlőt állítsanak délután egy bármelyik olasz vagy akárhol restiben, vagy michelin kajázóban.

Majd megbeszéljük remélem egyszer személyesen egy remek kávé mellett, netán egy csoportos teszt mellett. :)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93836) vicces1 válasza RetepNyaraB (#93823) üzenetére


vicces1
aktív tag

+1 :K

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93837) soldier2 válasza Warloo93 (#93806) üzenetére


soldier2
őstag

A fagyott szemek darálva sokkal jobban feltöltődnek statikusan mint a szobahőmérsékletűek.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#93838) kurtuzov válasza Warloo93 (#93806) üzenetére


kurtuzov
senior tag

James Hoffmann ebben a videóban pont a babok darálás előtt melegítését sem veti el.
Persze utána meg hűljön vissza az őrlemény mielőtt felhasználod.

(#93839) konzumpro válasza kurtuzov (#93838) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az a tapasztalatom hogy itt a nedvességtartalom csökkenése idéz elő tartós változást a kávé karakterében.

(#93840) zolnagy válasza kurtuzov (#93838) üzenetére


zolnagy
őstag

Én tegnap mézesüvegbe kiporciózott kávét vettem ki a fagyasztóból, amikor bekapcsoltam a gépet. A melegítés végére látszólag kiolvadt. Mindenesetre egyáltalán nem töltődött fel, míg fagyasztás előtt egy kicsit igen. Az íze ugyanolyan volt.

(#93841) Mano66


Mano66
senior tag

Én kivettem az NFC lemezt a Niche Zero-ból. Ízben jobban bejön a kávé lemez nélkül. Tisztítani is egyszerűbb ha nincs benne.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#93842) Lefty válasza Parci (#93834) üzenetére


Lefty
addikt

Pont most kezdtem el en is, es eddig bejon. Casmo El Mesont iszom es nekem bejon az ize. En mondjuk egyelore 16g-t daralok es ~250ml a vege, viszont azert nem kristalycukor szintre daralok, nem tul durva az? Valahol a presszo es a cukor szint kozott vagyok, a teljes ido ugy nagyjabol 2,5 perc, ha ennel durvabb tul gyors lenne a lefolyas.

(#93843) Parci válasza Lefty (#93842) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lényeg, hogy az igazi filter egy gazdagon gyümölcsös, ízgazdag valami. ha sima "kávéízű", csak más az állaga és mennyisége, mint egy eszpresszónak, főleg egy casmo geshából, akkor azért az nem jó.

na de az első pár(száz) presszóm is vacak volt mai szemmel nézve :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93844) pbalint


pbalint
csendes tag

Egyébként ez az akácos gésa eléggé megosztja az embereket. Valakinek nagyon bejött, nekem valahogy nem sikerült egy (számomra) értékelhető filtert se készítenem belőle :(

(#93845) bbuffy válasza Mano66 (#93841) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mas lett izre? Nem pattog jobban a bab?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93846) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!
Kérdezném, hogy Major után mi lenne egy továbblépés?
F64? Kony?
Vagy esetleg az F83e késést bele lehet műteni a Majorba?

(#93847) bbuffy válasza Parci (#93843) üzenetére


bbuffy
senior tag

Rengeteg :)
Még anno, mennyi szar lett, még e61 el is. Pont nemreg olvastam vissza 2013 ba, elég vicces.

Én elég durvára őrlöm a filtert, és onnan megyek el a daralóval ha muszáj. Csináltam pár filter pörit, minden fajtából egyet, esténként ugyis “teázunk”.
és itt a koldbrú szezon is. Most jégkockával fogok csepegtetni, állitólag, level plusz 1. Meglátjuk.

bájdövéj, eladó iwaki ha van vkinek, érdekel.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93848) JózsefK


JózsefK
csendes tag

Használ valaki Oscar 90-es párnát? Van 3 felesleges.
Ha érdekel valakit PM-ben megbeszéljük.

(#93849) jana86 válasza Rush77 (#93846) üzenetére


jana86
csendes tag

Hever egy ZM késes Royal nálam a polcon, írj, ha kipróbálnád!

(#93850) jana86 válasza Parci (#93843) üzenetére


jana86
csendes tag

Nekem pl. nagyon bejött ez az Acacia. Én 96 fokos vizet használok, 17g kávéhoz 240g vizet öntök. Kétszer "előáztatok" fél percig, mindkétszer kb. 50 g vizet öntök hozzá, és fenékig átkavarom óvatosan a "pogácsát". Ezután még kétszer öntök rá vizet úgy, hogy mindkét esetben kiskanállal finoman lekavarom a széléről a papírra esetleg feltapadt őrleményt. Én jobban szeretem, ha kicsit lassabban folyik le - inkább 3 perc körül az sem baj, ha 3 és fél.

Milyen vizet öntesz hozzá? Nem lehet, hogy abban sok a puffer, és elnyomja a savakat?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.