Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93501) fragola.6035 válasza verti1 (#93466) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez rendben van, amit írsz, csak az a csavar 1 mm-t üt. Nem az alátétről van szó, meg a csavar is mindegy, az illesztés a lényeg, csak furán néz ki. Ennyit nem üthet, nézz meg egy Mazzert, ott miért nem üt!

https://caffe35.webnode.hu/

(#93502) maross válasza adriankoooo (#93494) üzenetére


maross
veterán

Nekem tetszik, bár gyanítom az ára nem fog, de megkérdezném, hogy merre lehet ilyet venni :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#93503) sz.zs. válasza SoundON (#93469) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én úgy veszem észre cotagg videóin, hogy a csavar feje üt kurvára, semmi más.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93504) cotagg válasza sz.zs. (#93503) üzenetére


cotagg
tag

Próbáltam beletenni egy tiszteségesebb csavart, de amit találtam az is ilyen hulladék minôség volt. Azzal kevésbé kóválygott amúgy, de az sem volt tökéletes.

(#93505) verti1 válasza fragola.6035 (#93501) üzenetére


verti1
tag

Megnéztem megint a JH videót és cotagg fórumtárs videóit is. Csavar és kés nélkül nincs benne az a borzalmas ütés amit csavarral lehet látni a videókon. Szerintem a JH videóban az a pár szem bab a ludas az extra ütésért amit látunk. Egyszerűen “beremeg” a tengely és felerősíti az egyébként is látható kóválygást. Elfúrva nincsen azért az látszik amikor csavar és kés nélkül forog. Egész biztos, hogy egy fogásból csinálják a megmunkálását a tengely annak a végének. Központ, külső átmérő, belső furat, menet. A Mazzer egy öntvény házba van építve, köszönő viszonyban sincsen ennek a szilárdságával. Nem látom pontosan a Niche-nek az őrlemény kamráját, de nekem innen műanyagnak tűnik az alsó záró lap amihez csavarokkal a bolygómű van rögzítve.

(#93506) weinmaker válasza koxx (#93477) üzenetére


weinmaker
őstag

Így van! Nem mellesleg gyönyörű cuccok, nagyon szimpatikus embertől!

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#93507) sz.zs. válasza cotagg (#93504) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem imbuszfejű csavar kellene, azok központosak.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93508) sz.zs. válasza verti1 (#93505) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én úgy gondolom, hogy ha a bab bármennyire is elvinné a tengelyt, akkor nem lehetne ennyire pontos a Niche.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93509) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak, Mazzer Jolly / Mini őrlőkre van bevált beszerzési hely mini babtartályra, vagy van valami praktikus (nem ronda) megoldás a garat eltakarására? (fedél)
(akár 3D nyomtatással) [link]

Ki, mit használ Mini / Jolly őrlőn akinek nincsen fent babtartály? (tampert betéve? :) )

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#93510) sz.zs. válasza bl4ze (#93509) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Tamper betéve és lehet hozzá esztergáltatni garatszűkítőt. Így nem ül meg a törmelék ott felül.
Az előző Minimben volt, így nézett ki vele :
Ebbe is passzol a tamper.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93511) adriankoooo válasza maross (#93502) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem egy hagyományos espresso csésze, de egyre több helyen látom ezt a fül nélküli típust.

Egy fiatal feltörekvő srác gyártja őket... hát Illy Art árban van.. 15-20€ mérettől függően. :)

James Olympia Creminát tesztel, irány mozizni. :Y

(#93512) 72lakiluk válasza bl4ze (#93509) üzenetére


72lakiluk
tag

Nekem pont olyan van nyomtatva, amit linkeltél. Feketében. Tökéletes, gondolom pár ezresért kinyomtatják bárhol.

(#93513) Silent77 válasza bl4ze (#93509) üzenetére


Silent77
veterán

IMS szimpla szűrőt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93514) bl4ze válasza sz.zs. (#93510) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, 58-as tamper az kézenfekvő. :)

72lakiluk: tudsz valakit aki nyomtat? ha kellene?

Silent77: az a szűrő elég brooklyn úgy :)

.:. bl4ze .:.

(#93515) Silent77 válasza bl4ze (#93514) üzenetére


Silent77
veterán

Legjobb. :)
Aprón van aki nyomtat, keress rá. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93516) 72lakiluk válasza bl4ze (#93514) üzenetére


72lakiluk
tag

Már nincs meg a korábbi lehetőségem nyomtatásra. De kb. úgy működhet, hogy beviszed hordozón vagy elküldöd a file-t, hogy mit szeretnél és kinyomják. Mondjuk nekem ez magas, én a számítógépen csak az enter-t, a négy irányba mutató nyilakat meg a fire-t ismerem :)

(#93517) freaghill


freaghill
őstag

Nekem van ismerősöm 3D nyomtatásra, kész fileból is és tervezve is.

(#93518) bl4ze válasza freaghill (#93517) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi, ha aktuális lenne, lehet kereslek ezzel.
Még semmi nem dőlt el. :)

.:. bl4ze .:.

(#93519) Toobee


Toobee
veterán

Még néhány év után is meg tud lepni, hogy mekkora különbség van roto és rezgő között. Sajnos nem ugyanaz a gép kétféle pumpával, biztosan más paraméter is változik, de érdekes. Jó lenne az Eroica mellé tenni egy Butterfly-t, hogy korrekt legyen az összehasonlítás.

https://barbieripnk.hu/

(#93520) norkov84 válasza Toobee (#93519) üzenetére


norkov84
tag

Én az E61 vízterítésén vagyok ledöbbenve a roto pumpával. Annyira durván egyenletesen tud megindulni mindenhol a jól előkészített pogácsa, hogy öröm nézni :)

(#93521) norkov84 válasza sz.zs. (#93446) üzenetére


norkov84
tag

Tudom, hogy már rég volt a Major-öd, de szerinted az a tuning minihez képest hogy viszonyult? De leginkább: milyen lehet a NZ egy Major-höz képest? Nyilván emlékekből nehéz összehasonlítani, de azért kíváncsi lennék a véleményedre.
Annyian dicséritek a NZ-t, szegény Major meg valahogy nem nagyon kap pozitív véleményt itt a fórumon sem, hogy csak foglalkoztat a dolog, jelentene-e előrelépést egy esetleges váltás a kényelmen (és több hely a konyhapulton) túl. Legtöbbször közepese és világos pörkölést fogyasztok, ha ez számít.

köszi

(#93522) Bazsee71 válasza norkov84 (#93521) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ugyan nem felém irányult a kérdés, de emlékszem a tapasztalataimra, mikor a Majort váltotta a K30. Majorral nem igazán tudtam a világos pörkölésekből kihozni a kívánt ízeket, többnyire a citrusosság dominált. A K30 ugyanazon körülmények között egyből megzabolázta a kávékat.
Ebből ugyan nem derül ki, hogy a NZ mennyire világos-párti, de a Major szerintem nem az. Nagy baj nem lehet a NZ-val, Daráló podcastben volt említve párszor, hogy ugyan nem csúcs, de filterre is vállalható.

(#93523) mgy válasza norkov84 (#93521) üzenetére


mgy
senior tag

Hú, én épp eladni akarok egy Majort, nagyon jó véleményem van róla, jöhet? :)

(#93524) sz.zs. válasza norkov84 (#93521) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Háát, ez így tényleg nehéz... a Mini E ízben szerintem kicsi visszalépés volt világos pörköléseknél a Major után, de a Miniben akkor új kések voltak, a Major-ben pedig bejáratott. Aztán jött a bejáratott Mini mellé
a Niche új késekkel, amit akkor szintén visszalépésként éltem meg... most meg jött a bejáratott Niche mellé egy új késekkel bíró Mini. Szóval érted?! :DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93525) 72lakiluk


72lakiluk
tag

Most látom, hogy PY kínálatába bekerült egy Nicaragua meg M Malabar. Most van raktáron kávém bőven, de néhány hét múlva ránézek. Ha valaki kóstolja, ossza meg a tapasztalatot. Kösz.

(#93526) sz.zs. válasza 72lakiluk (#93525) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Malabarért ma megyek, de sokat kell pihentetni, sztem csak jövő hónapban bontom.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93527) bbuffy válasza mgy (#93523) üzenetére


bbuffy
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93528) norkov84 válasza Bazsee71 (#93522) üzenetére


norkov84
tag

Köszi az infót. A Major neked volt végül szabályozva, akkor is maradt ez a citrusos probléma a világos pörikkel?
Arra emlékszem, hogy a ZM késsel küzdöttél vele, és úgy rémlik mondtad, hogy lehet a szabályozás hiánya miatt volt ennyire szűk és nehezen kezelhető a presszó tartomány, csak ezért kérdem.
Érdekes, mert egyébként előfordul, hogy citrusos, de pl a Sirenetek baromi jó volt vele 1-2 hete...

(#93529) norkov84 válasza mgy (#93523) üzenetére


norkov84
tag

Részemről jöhet, kíváncsi vagyok Major-ös sorstársak véleményére. :DDD

(#93530) norkov84 válasza sz.zs. (#93524) üzenetére


norkov84
tag

Ehh, akkor valóban azt tudjuk mondani, hogy nem tudjuk :DDD
Azért baromi kíváncsi lennék rá. Az biztos hogy frekiváltót (plusz bumszli a pulton, ráadásul nagyon sokért) nem szeretnék hozzá, akkor már inkább kb. ugyanannyi plusz pénzért* egy NZ.

*bár jó kérdés, mennyit érhet egy kb. 30kg-t darált gyári késes, szép festésű, plusz elektronikás (kijelző, programozható 1-2 csészés időzítővel), szabályozott, de cukrásztölcséres darab.

(#93531) sz.zs. válasza norkov84 (#93530) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem ~150e ft környéke lehet, vagy kicsit felette...talán.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93532) iatti


iatti
aktív tag

járt valaki mostanában a bor és víz kft-nél nordáért? holnap arra van dolgom,lehet beugranék.

(#93533) bbuffy válasza norkov84 (#93530) üzenetére


bbuffy
senior tag

Ha Major akkor 100 ért van egy egy a jófogáson. Szép is.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93534) 72lakiluk válasza bbuffy (#93533) üzenetére


72lakiluk
tag

Valóban szép, de már nagyon rég fenn van. Gondolom ha ennyiért ajándék, már valaki örömködne benne :)

(#93535) iatti válasza bbuffy (#93533) üzenetére


iatti
aktív tag

áll a big masinák piaca.már rég óta fent van.érdekes,azért ennyiért minik meg jollyk mennek.

[ Szerkesztve ]

(#93536) #64275200 válasza iatti (#93535) üzenetére


#64275200
törölt tag

Szerintem ötszázért el kell vinni a Victoria Arduino Mythos I-t [link]

(#93537) bbuffy válasza iatti (#93535) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mini is van fent 70 ert.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93538) 72lakiluk válasza #64275200 (#93536) üzenetére


72lakiluk
tag

Pont erre gondoltam én is, meg tartaléknak mellé a Compak E10-et :D

(#93539) bl4ze válasza bbuffy (#93537) üzenetére


bl4ze
veterán

Ja 73000 Ft a mini

.:. bl4ze .:.

(#93540) Peti...(16v) válasza Bazsee71 (#93522) üzenetére


Peti...(16v)
tag

A eredeti K30 egyébként teljesen vállalhatatlan? Nincs valami jó megoldás a sok pangó ellen?

(#93541) vicces1 válasza #64275200 (#93536) üzenetére


vicces1
aktív tag

dejóvilág van egyeseknél... napi pár presszóra

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93542) mtgabor007


mtgabor007
csendes tag

Sziasztok,

Fiorenzato F4E beállító tárcsa kérdésben tudna valaki segíteni...?

(#93543) iatti válasza bbuffy (#93537) üzenetére


iatti
aktív tag

láttam,ha jolly lett volna,még alkudtam volna belőle :DD az én minim 55-ben volt.plusz egy huszas a sallang.

(#93544) Bazsee71 válasza Peti...(16v) (#93540) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem tudom sajnos, mert nem volt még K30-am.

(#93545) Peti...(16v) válasza Bazsee71 (#93544) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Ok, kösz, csak abban reménykedem, hogy hátha jár erre valaki, aki megosztja a tapasztalatát. Annyiszor dicsérted már a K30 kést, hogy nagyon kipróbálnám, de ehhez vagy kellene venni egyet, vagy valamibe beleapplikálni a késeit. Előbbi ronda, nagy és sok a pangó, utóbbi meg nem működött a Mazzerben. Heycafét meg honnan akasszon le az ember? :D

(#93546) Parci válasza Peti...(16v) (#93545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

izraelből

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93547) Peti...(16v) válasza Parci (#93546) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Az a baj, hogy ez már így is rohadt drága, és még kell bele egy drága késpár, meg az átalakítást is ki kell fizetni.
Ennél kevesebbért van szép állapotú K30 itthon.

Mi is volt, amiért a Heycaféban működik a dolog, a Mazzerben nem? Más a kestartó menetemelkedése? Biztos hogy nem megy el egy kis kompromisszummal egy Super Jollyban vagy egy Mini E-ben?

[ Szerkesztve ]

(#93548) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Ismerősnél eladóvá vált egy 0 km-es fehér Fiorenzato F64 EVO Red Speed késekkel, 500 g-os babtartállyal, 240e forintot szeretne érte. Ha valakit érdekel, írjon nekem privátban.

(#93549) koxx válasza Bazsee71 (#93548) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagy sóhaj :o

(#93550) Bazsee71 válasza koxx (#93549) üzenetére


Bazsee71
őstag

A KávéBár Bazár óta bizserget engem is (2 napig folyamatosan nyúztuk), de túl sok most az üzemben az egy négyzetméterre jutó őrlők száma. :U

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.