Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 23

Hozzászólások

(#1) toxicjew


toxicjew
addikt

EA SPORTS FIFA 23

Megjelenés: Szeptember 27. (Ultimate) - Szeptember 30. (Standard).
Célplatformok: PC (Origin, Steam és Epic Game Store), Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S, PlayStation 5, Stadia, Switch

Kiadások:
EA SPORTS™ FIFA 22 Standard Edition
EA SPORTS™ FIFA 22 Ultimate Edition + Limited Time Bonus

Reveal Trailer: [link]
Gameplay Trailer: [link]
Gameplay változások (Pitch Notes): [link]
Előrendelés: [link]

(#2) Mrguba


Mrguba
őstag

:C

(#3) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Az első “Én tutira nem veszem meg!” bejegyzés. :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#4) toxicjew válasza Madn!ght (#3) üzenetére


toxicjew
addikt

Eddig általában én is ezt mondtam, vagyis nem voltam biztos benne, most azért a next gen meg a cross play miatt izgatja a fantáziám. Aztán lehet pont most marad majd ki :D Mondjuk mert nem fog menni rendesen a gépen... Majd Proban kipróbálom.

(#5) HdRew


HdRew
őstag

Ne vegyétek meg, ha jót akartok. Én szóltam előre. :DDD

(#6) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Mit szóltok a Chemistry eltörléséhez? Vajon alapjaiban változik meg így az SB is? Nem kell linkekkel foglalkozni ezentúl egyáltalán?

(#7) Madn!ght válasza TrueGooner (#6) üzenetére


Madn!ght
addikt

Eddig se nagyon volt (szerintem) jelentőssége. Amolyan placebo/random feature, mint a színes lapok, a kiírt statisztika, ping és még sorolhatnám.

Egyszerűen full következetlen a játék működése, hajhásztatják a jobb lapokat jobb teljesítmèny reményében, de sajnos több évnyi tapasztalat (és az előző topik lakóinak mondhatni egybehangzó véleménye, de az egyéb közösségi platformokon megosztottakat is említhetném), sajnos minden teljesen összefüggéstelenül működik.

Erre rátesz egy lapáttal a kapcsolati hátrányból adódó inkonzisztens jàtékmenet, a nyugat-európai játékosok javára. Ez minden, csak nem e-sport jàték.

Ha bárki képes célok nélkül nekiülni, és bármikor felállni és abbahagyni, a legnagyobb nyugalommal ajánlani tudom. De onnantól kezdve, hogy a legkisebb elvárást is támasztod vele szemben, véged. :K Nos valami hasonlók is mehetnének az összefoglalóba, megkímélve a kedves fórumtársak pénztárcáját, kontrollereit, agysejtjeit, családi békéjét. :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#8) HdRew válasza Madn!ght (#7) üzenetére


HdRew
őstag

Tökéletes leírás.

(#9) sz_abika válasza toxicjew (#4) üzenetére


sz_abika
addikt

Cross-transfer market miatt, szerintem kuka a crossplay PCről pölö. :(

PSN: xszabikax

(#10) toxicjew válasza sz_abika (#9) üzenetére


toxicjew
addikt

A market fájni fog az biztos, vszinu nagyobb árkülönbségek lesznek, mint eddig. De már megszoktuk, hogy a PC-sek nettó hátrányban vannak a konzolosokkal szemben :)) Lásd sb. De legalább nem lesz gond a meccskeresessel (mondjuk eddig se volt).

(#11) toxicjew válasza TrueGooner (#6) üzenetére


toxicjew
addikt

Ja ehhez annyit, hogy továbbra sem vagyok meggyőzve. A részleteket nem tudjuk még, de én úgy érzem fölösleges volt hozzanyulni. Ha vmi, akkor a chemistry system jól működött. De nem zárkózom el tőle, hogy a mostani is jó lesz, esetleg jobb...

(#12) sz_abika válasza toxicjew (#10) üzenetére


sz_abika
addikt

Hát most az lesz hogy a pécés , ottani áras 1Millás csapatoddal, labdába se fogsz tudni rúgni a konzolos 1millához képest...

PSN: xszabikax

(#13) toxicjew válasza sz_abika (#12) üzenetére


toxicjew
addikt

Tudom. Nem is vagyok meglepődve. Mostoha gyerek a PC platform...

🚨Icons can be downgraded to Heroes in FIFA 23.
Okocha is now listed as a FUT HERO🫡

Ezt mondjuk adom.

(#14) dvtkfan válasza toxicjew (#13) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Lehet, hogy végre az ikonok tovább lesznek használhatóak...szerintem jó döntés...:R

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#15) LendvaiFeri1 válasza dvtkfan (#14) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Szerintem lesz még ilyen. Arról beszélt az EA, hogy olyan ikonokat szeretnének, akik a játék végéig használhatóak maradnak.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#16) zzolli11 válasza TrueGooner (#6) üzenetére


zzolli11
csendes tag

meglátjuk a részleteket.
Én nem örülök neki. Az adta a vázát az UT-nek. Gyakorlatilag lebutítják az egészet ami kihat egy csomó mindenre.

Ikonok szerep is lecsökken. De legalább minden spec lapot be lehet majd építeni hetente.
Jürgenkék 0 aggyal összedobálhatják a csapatot.

Majd lesz youtube-on meta csapat 500K-ért, 1 milláért és így tovább.
Azt várom, hogy store-ból mikor árul majd EA komplett csapatot. :D

(#17) TrueGooner válasza zzolli11 (#16) üzenetére


TrueGooner
aktív tag

Én elég casual játékos vagyok. Egy focis játékkal a foci miatt játszom, és számomra az, hogy a menüben “ülök” az SBC-k felett, sosem volt szórakoztató. Ha oda sem kellenek ezentúl linkek, egyszerűen csak átalakul amolyan “exchange” dologgá, hogy X játékosért cserébe kaphatsz 1 erősebb játékost, Én nem bánom.

Csak arra akarok kilyukadni, hogy a hozzám hasonló casual játékosokat talán jobban fogja vonzani így a FUT, nagyban le lesz egyszerűsítve mindenki dolga. Sajnos azoké is, akik kifejezetten szerettek ezzel időt tölteni, de szerintem ez mindig is amolyan “kötelező” dolog volt amit a játékosok nagyobbik százaléka a háta közepére sem kívánt. :D

(#18) Woodslave


Woodslave
nagyúr

jobbra fel, csak hogy legyen mit olvasni :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#19) toxicjew válasza Woodslave (#18) üzenetére


toxicjew
addikt

Nem veszed meg ugye? :))

Truegooner: remélem nem lesz annyira szar mint azt vizionalom. De sajnos tényleg a casualok felé hajlik ez az újítás... Nekem kifejezetten elégedettséget okozott, ha össze tudtam rakni full chemre egy változatos csapatot.

(#20) Woodslave válasza toxicjew (#19) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jelenleg az az álláspontom hogy nem.
Madn!ght tökéletesen leírta. Én nem tudom casual módon játszani. Ahogy meg játszom, amennyi életemet ez elveszi annak meg nincs ellentételezése. :N

Aztán lehet hogy a 10 óra trial beszopat és megveszem szóval nem mondom hogy soha.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#21) amdboy


amdboy
senior tag

Sziasztok. Jelenleg én is úgy állok, hogy marad az a 30k a zsembemben. Már tavaly is hasonlóan éreztem, de mégis negvettem. Az idei játèk egy borzalom volt. Ha nem játszol folyamatosan, lemaradsz mint a borravaló a többiekhez képest. Nettó az van, hogy vagy játszol és van életed, vagy nem de akkor pumpáld a zsét. De ha mégis van időd játszani folyamatosan akkor meg szanax hegyek! Kinek kell ez?? A fifa réges rêgen nem a szórakoztatásról szól, mondom ezt úgy, hogy régi motorosként én tudom, hogy miről beszélek ( anno még mega driveon kezdtem a 93-al :DDD akkor mêg talán nem is fifa volt) A játékmenetről, hibákról, búgokról, scriptről, glitchtől nem is irnék mert mindenki tudja. Sajnálom mert tényleg, de........

(#22) Stylerr


Stylerr
addikt

Én személy szerint örülök a chemistry eltörlésnek, mert ezzel sok új lehetőség nyílik.
De ami mégjobb, a crossplay és a market. Hadd szóljon! :)

(#23) Z'Z" válasza Stylerr (#22) üzenetére


Z'Z"
őstag

Végre egy pozitív bejegyzést is lehet olvasni. 😆
Egyébként üdv mindenkinek. :R

(#24) toxicjew válasza Z'Z" (#23) üzenetére


toxicjew
addikt

Nekünk PC-seknek hatalmas plusz a cross-play, de még inkább a next gen. Viszont a market lett volna a legnagyobb újítás és azt meg sajnálják tőlünk. Így azért keserű a szájíz, mert még nagyobb hátrányban leszünk a cp bevezetése miatt. :U

(#25) Stylerr válasza toxicjew (#24) üzenetére


Stylerr
addikt

Mondjuk azt tényleg nem értem, hogy az hogyan lehetne fair play, hogy ugyan egymás ellen játszik meccset a pc és konzol, viszont konzolon pl egy Mbappe lesz 1 millió, pc-n meg 2 millió..
Érdekes..

(#26) toxicjew válasza Stylerr (#25) üzenetére


toxicjew
addikt

EA logic. A pro club se lesz cross play, bár állítólag van esély rá, hogy később bevezetik. Ugyanez az f1es játéknál.

(#27) Woodslave válasza toxicjew (#26) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ezt mondjuk nem értem. Pcsek több fifa pontot vesznek vagy miért nincs közös piac? Vagy ott is csalnak? ;] :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28) Zimmi91 válasza toxicjew (#24) üzenetére


Zimmi91
addikt

Kell venni egy PS4 Prot csak fifára ;] ;]

" Just remember Manchester is RED! "

(#29) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#30) toxicjew


toxicjew
addikt

Fut Pitch Notes: [link]
Trailer: [link]

(#31) Woodslave válasza toxicjew (#30) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Azért ezek elég érdekesek. Kár hogy fifa junkie vagyok :W

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32) TrueGooner


TrueGooner
aktív tag

Tehát ha jól értem, ami a Chemistry-t illeti, bármilyen csapatot lehet építeni, a Chem nincs negatív hatással egyetlen játékosra sem, azt fogja tudni ami a kártyáján szerepel. Viszont ha kiegészíted honfitársakkal, vagy csapattársakkal, vagy azonos ligában játszókkal, akkor azok bónuszt fognak kapni. Ez elég érdekesen hangzik. :D Elég sok variációs lehetőség lehetséges, de talán szélesebb palettát kínál ez így a csapatépítésre.

(#33) zzolli11 válasza TrueGooner (#32) üzenetére


zzolli11
csendes tag

megfordították a dolgot a chem most nem a negatív hatás elkerülése miatt kell hanem a pozitív hatás megszerzésére.
Kérdés ez pontosan mi lesz.

(#34) marcess


marcess
senior tag

Sziasztok! Én biztosan megveszem, már most, hogy indulnak a bajnokságok úgy fifaznék, de a 22-t már biztos nem fogom elindítani. X/s-en toltam az előzőt, Ps5-re májusban tértem át egy kicsit, hogy az induló bónuszok, ha lesznek még, legyen itt is. Az új chem nekem tetszik, bár ha jól értelmezem, eltűnnek majd a cheap beast játékosok (pl a kínai ligás brazilok Paulinho stb), a használható és úgymond használhatatlan játékosok között még nagyobb különbségek lesznek árban, pluszban (ugye szintén ha jól értelmezem ) egy Vininek egy Courtois ugyanúgy linket fog adni, mint idén egy Mendy. Igazából arra akarok kilyukadni, hogy már az elejétől a játéknak ugyanazokkal a csapatokkal fogunk találkozni, újra meg újra, már az elején sem lesz különbség a csapatok között.
Szóval nálam már az ultimate előrendelve, aztán jöjjön aminek jönnie kell :D

(#35) zzolli11 válasza marcess (#34) üzenetére


zzolli11
csendes tag

én a leírásból úgy értelmezem, hogy 10 azonos nemzet játékossal ki lehet maxolni a 3 chem-et. (5-el már megvan a 2 chem mindenkinek)

Szóval ha beraksz 10 brazilt akkor mind 3 full chem-en lesz.
Ugyanez igaz ha 10 pl -est raksz be. (vagy bármely ligából)

Szóval a kínai brazilt is simán be lehet tenni max 3 chem full boost-al.

Persze lehet variálgatni de gondolom úgy nehezebb lez mindenkit max 3 chem-re felhúzni.

(#36) toxicjew


toxicjew
addikt

Továbbra is azt mondom, hogy a chem rendszer volt az egyik legkevésbé problémás/elbaszott dolog a játékban, erre kár volt eroforrast pazarolni.

(#37) #96241664 válasza toxicjew (#36) üzenetére


#96241664
törölt tag

Szerintem magasan a legnagyobb probléma volt, de teljesen el kellett volna törölni, nem ilyen módon átalakítani. Csöbörből vödörbe...

Vannak statok, trait-ek, workrate-ek, stb, ezek meg tudják határozni, hogy adott poszton adott játékos tud a működni, semmi szükség a többi sallangra.
Legnagyobb hülyeség volt ez mindig is, hogy pozíció módosítókkal meg in-game formáció váltással kell szórakozni és átvariálni a fél csapatot, ha be akarsz építeni egy új játékost, sokszor kompromisszumokat kötve ezzel más posztokon.

Most máshogy lesz számolva a chem, de az alap probléma maradt ugyanaz.
Oké, legalább a base statokat tudni fogják mindig. De 3-4 chem-en ez edddig is igaz volt, annyit azért általában ki lehetett hozni. Vagy ha mást nem, első perces csere.

(#38) toxicjew válasza #96241664 (#37) üzenetére


toxicjew
addikt

Irigyellek, hogy neked ez volt a legfőbb bajod a játékkal :D Én mindig is élveztem a squad buildinget, kis agyalast, hogy mit hogyan kéne megcsinálni. Ennek most kb. vége. De elfogadom a véleményed.

(#39) sz_abika válasza toxicjew (#36) üzenetére


sz_abika
addikt

Agree.

Most majd technikailag lehet tényleg ugyanazon 11v11 küzdeni, mert lesz 1 adott legjobb a posztra és kész :)
Viszont ami érdekes lesz, hogy most a közepes ikonokkal árával mi lesz...akiket eddig chem miatt tartott meg még éppenséggel az ember, az most már pure fodder lesz. Mondjuk perpill dagiR9 is csak chem miatt van már csak a csapatban :DDD

PSN: xszabikax

(#40) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !

A két fiam szeretné előrendelni a játékot pc-re, a FIFA 22 Ultimate Edition + Limited Time Bonus verziót. Valami 70 euró körül lenne ilyen-olyan kedvezményekkel.
Azt mondják ha most megrendelem akkor nem vonja le a pénzt az EA hanem majd a játék megjelenése előtt 10-14 nappal. Ez valós infó lehet ? nekem nem igazán tűnik hihetőnek
:R

(#41) LendvaiFeri1 válasza juve600 (#40) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

A steam azonnal zárolja az összeget.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#42) mcwolf79 válasza Woodslave (#20) üzenetére


mcwolf79
veterán

Baxki a te szádból ilyet hallani elég érdekes . Tudom , nem te tehetsz róla hogy neked csontig benyal az EA , de basszus neked általában 1 hónap alatt vannak olyan nyitásaid , amik másnak évek alatt sem jön . Oké , hogy sokszor nem számít a dolog , mert néha a szar játék miatt 90+- os csapattal is be lehet szopni , de legalább nálad az illúzió megvan , hogy van miért játszani , mert a játék azt honorálja . Másnak meg hónapok alatt csak gold fosokat dobál a játék .

Amúgy rohaggyak meg , de “sajnos “ nekem így a béta alapján tetszik a játék . Tudom két külön dolog az AI ellen játszani , de most valahogy az AI mintha jobban mozgatná a játékosokat . Aztán persze a FUT alatt jön majd a pofon , hogy online alatt meg olyanok , mintha agyatlan birkák szaladgálnának a pályán .
Én is megfogadtam , hogy idén nem veszem meg , de sajna van egy sanda gyanúm , hogy ebből vásárlás lesz . 🥴

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#43) juve600 válasza LendvaiFeri1 (#41) üzenetére


juve600
nagyúr

Origin-en akarják megvenni

(#44) toxicjew válasza mcwolf79 (#42) üzenetére


toxicjew
addikt

Érdekes, pont tegnap néztem Nick videóját a betarol, és elég negatív volt. Meglatjuk mi sül ki belőle, amúgy is 10x változik még releaseig a játék.

(#45) Woodslave válasza mcwolf79 (#42) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én szeretném a legjobban hidd el. De ez olyan nekem mint a bagózás. Leraktam több mint 15 éve. Tök jó lenne néha rágyújtani a teraszon egy fröccs mellett de utána már a reggeli kv mellé is kéne meg ebed után stb. Ezzel a játékkal is ez a baj. Ezzel fekszem kelek

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#46) bali789


bali789
újonc

Sziasztok!
Szerintetek ezen a gépen elfutna a game?
i7 4790 cpu, rx 570 4g gpu, 16 giga ram
Gondolkodom egy gtx1080-as vga-t beszerezni.
De több helyen lebeszéltek róla, meg hogy már csak 3060at éri meg venni stb. Nem mindenki akar meg tud 300-500ezres gamer gépet építeni.
A saját szintemen vígan eljátszadozgatok fullhd-ban közepes beállításokkal mindennel. De nem szeretnék most emiatt a game miatt venni egy új gépet 300ezerért.
Vagy muszáj leszek csak a focis gamek miatt egy használt konzolt beszerezni ?://
Azt meg olyan feleslegesnek érzem...

(#47) HdRew válasza bali789 (#46) üzenetére


HdRew
őstag

Én a fifa miatt vettem ps5-öt. :D

Aztán lehet, ahogy elhagyom a fifát megy a ps is. Kis itthoni rezsicsökkentés. :DDD

Amúgy szvsz még mennie kellene a fifának, annyira nem vészes az a setup, ami neked van.

[ Szerkesztve ]

(#48) bali789 válasza HdRew (#47) üzenetére


bali789
újonc

Veszek egy series s-t aztán ennyi lesz. :D...

(#49) toxicjew válasza bali789 (#46) üzenetére


toxicjew
addikt

El. Nekem is rx 570em van, az a minimum követelmény. A proci is hasonló, mint az előre megirtakban. Meg kell nézni a trialt és kiderul. Nekem elvileg necces, de ki fogom próbálni ea playyel aztán meglatjuk. Ha szar lesz legalább elengedhetem ezt a fost és megyek vissza wowozni :D

(#50) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Játszottam pár Season meccset. Igaz még kevés a “vizsgált” meccsek száma , de mintha konstansabb lenne az AI . A 22-ben sok meccsen (főleg ha az ellenfél benyomva a full press-t ) borzasztó módon ki tudott kapcsolni az AI . Kb. 10 meccset toltam (tudom nem sok ) , de itt ezt nem tapasztaltam .
Másik nagy újítás , amit nem is értek eddig miért nem rakták bele : a practice aréna végre valahára játszható rendes oldalsó nézetben . Komolyan nem értem , ezt eddig miért nem rakták bele . Nekem sokkal könyebb úgy gyakorolni , hogy közben úgy látom a pályát , mint mikor rendes meccset játszom .
Ami eddig nem fekszik , az a szerelés . Valahogy nem érzem mikor kell nyomni a szerelés gombot . De biztos bennem van a hiba , mert ellenem jól alkalmazzák .
Ahogy látom , a tavalyi fiaskó , hogy találnak az emberek védhetetlen glitch-es módszert (távoli finesse shot) , még nem jelentkezett , vagy legalábbis még nem találták meg .

Amúgy amitől tartottam bekövetkezett : tegnap elő rendeltem az Ultimate kiadást 😤🐒 Aztán majd meglátjuk hogy a véglegesre megborítanak e mindent és jól elbaxxák az egészet .

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  FIFA 23
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.