Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92551) djboris válasza Bazsee71 (#92531) üzenetére


djboris
csendes tag

Igazából a mondhatjuk azt, hogy a fordítás a hozzáadott érték, mert ugye magyarul van. Habár ugyanezt Dewla már pár éve összedobta egy ppt-be egy elôadásra. Pont ugyanilyen leegyszerûsített receptként (természetesen forrásmegjelöléssel :) )

(#92552) Bazsee71 válasza djboris (#92551) üzenetére


Bazsee71
őstag

Persze, meg tök jó, ha minél szélesebb körben elterjed, annál jobb kávék készülnek otthon. Csak ez nagyon megragadt, anno szakdolgozatnál nálunk ezért fejek hullottak. ;)

(#92553) bbuffy


bbuffy
senior tag

Naked e61 kar, Silviához is jó. Kb új, haromszor volt gépen. Közben lett gyári igy ez megy.
5000.-

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92554) koxx válasza bbuffy (#92553) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ascaso steel pidbe ez belemegy?

(#92555) Toobee válasza Toobee (#91152) üzenetére


Toobee
veterán

Még mindig ebből.

https://barbieripnk.hu/

(#92556) bbuffy válasza koxx (#92554) üzenetére


bbuffy
senior tag

Hát ez passz.
[link]

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92557) bbuffy


bbuffy
senior tag

Reneka szűrőt supernaturalon kivül honnan lehet szerválni?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92558) bbuffy


bbuffy
senior tag

Foglalt a naked baba.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92559) kisati748


kisati748
csendes tag

Olcsó europiccola, hátha valakit érdekel. [link] :)

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#92560) X_C válasza bbuffy (#92528) üzenetére


X_C
tag

30 000 Ft-ért találtam egy,a leírás szerint jó állapotú Gaggia Babyt, annyi hibája van, hogy a 3 járatú szelepet ki kell cserélni. Lehet valahol esetleg külön alkatrészeket venni a másgnesszelephez, vagy csak egyben az egész egységet (~14 000 Ft-ért)?
Így hogy a szelep cserés mennyire reális az ára?(Gondolok itt arra, hogy mennyit alkudjak. :DDD )

(#92561) bbuffy válasza X_C (#92560) üzenetére


bbuffy
senior tag

Egy tizest, ervelve a 15-20 ezres javitassal :) Ha más baja nincs sztem 25 is jo meg erte. Akkor kb 40 bol megáll.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92562) freaghill


freaghill
őstag

Megjött a héten a Kinu M47 Phoenix.

Eddig nagyon tetszik a Velencei Gondolások Kedvence kávéval kezdem a sort, több kávém is van már, de mindegyik pár napos pöri, így inkább ezt veszem most elő.

Kíváncsi vagyok

(#92563) X_C válasza bbuffy (#92561) üzenetére


X_C
tag

Köszi a gyors választ!
Találtam még egy old gaggia classic-ot(vagy mit?) avx-en, viszont nem sok infóm var róla. Mennyivel másabb ez mint az új gaggia classic? Megéri ilyen idős gépet venni, vagy inkább egy fiatalabb Baby mint azöreg Classic előd?

(#92564) sz.zs. válasza X_C (#92563) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az old Classicot ne erőltesd, se kazánt, se semmit nem fogsz kapni hozzá. Akkor inkább a Baby, de az sem mindegy, hogy melyik fajta Baby az?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92565) X_C válasza sz.zs. (#92564) üzenetére


X_C
tag

Ez a típus:

(#92566) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Kinu Traveler beszerzésre van-e bármiféle sansz szerintetek? Természetesen akár használt is szóba jöhet... :R

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#92567) sz.zs. válasza X_C (#92565) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezzel annyi van, hogy műanyag, nem állítható az opv és gyenge pontja a pumpától a fejhez, illetve a gőzcsőhöz menő szövetes gumicső.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92568) sz.zs. válasza KelemenUhr (#92566) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Tudtommal egyelőre nincs és nem is tudni, hogy lesz-e?!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92569) vicces1 válasza Toobee (#92555) üzenetére


vicces1
aktív tag

PallYotz és Roastopus milyen szépen megférnek együtt. :)

De szép lefolyás, az ember szinte érzi az ízét annak a yirgának

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92570) gboszi válasza X_C (#92560) üzenetére


gboszi
senior tag

Érdekes, én mindig passzolom ezeket a "csak ennyit kell rá költeni és mint az új" hirdetéseket. Nem csak kávé fronton. Soha nem tudtak még olyan indokot mondani, hogy miért van az, hogy nekem nagyon megéri, ha megcsináltatom, de neki nem :D
Főleg úgy, hogy valaki csak annyit enged amennyi javitás költsége.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#92571) vicces1 válasza bbuffy (#92553) üzenetére


vicces1
aktív tag

Már többször próbáltam ránagyítani, mintha szitaszövet lenne a kosárban.
Jól látom, vagy képzelődöm?

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92572) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

Ilyen félköríves La Marzocco dupla kifolyót szeretnék venni:

Ha valakinek van eladó vagy látott itthon valahol, kérem jelezze!

(#92573) bbuffy válasza vicces1 (#92571) üzenetére


bbuffy
senior tag

Fantomszövet :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92574) vicces1


vicces1
aktív tag

Kávéfogyasztás változása a járvány alatt.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92575) looser válasza sz.zs. (#92567) üzenetére


looser
addikt

Nekem pont ez a típus van, Fragola pidelte, rezezte és az opv-t is belőtte 10 barra. Nem tudom, hogyan, ha nem állítható. Nem akarlak meghazudtolni, sőt, csak elgondolkodtató.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92576) sz.zs. válasza looser (#92575) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Bocsánat, állítható... rugóvágással és utána be kell ragasztani.Szívás. De az is lehet, hogy kicserélte Neked Fragola rézre.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92577) looser válasza sz.zs. (#92576) üzenetére


looser
addikt

Kicsit bánom, hogy nem Classicot vettem, de elvagyok vele :-) Jó darabig nem olvastam a topicot, az alupara már nem játszik senkinél? Egyébként van lehetőség réz/inox bojlerre cserélni Gaggia esetén?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92578) iatti válasza looser (#92577) üzenetére


iatti
aktív tag

fragolánál egy kanyarban meg lett volna ;)

(#92579) konzumpro válasza iatti (#92578) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ehhez már érdemes lenne egy házat tervezni és leszarni a Gaggiát mint alapot, most komolyan egy lemez doboz miatt gaggiázni mikor ilyen szépségek kerülnek bele...

(#92580) iatti válasza konzumpro (#92579) üzenetére


iatti
aktív tag

én elvagyok evvel a saválló dobozzal :DD

(#92581) RetepNyaraB válasza iatti (#92578) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uh ez egy iparművészeti remek :R
Lassan érdemes lenne megtervezni az átlátszó gépeket. Mint a PC-k. Csak a kábelezéssel kell kezdeni valamit és jöhet az RGB ledsor :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#92582) looser válasza iatti (#92578) üzenetére


looser
addikt

2016 nyarán már foglalkozott ilyesmivel? :-D
Biztosan megemlítette volna, de végül is így is remek a gép. Persze ezzel a gyönyörű bojlerrel, mint a tiéd, mégiscsak jobb lett volna :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92583) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,
graef702

Ti milyen tartományban használjátok a 0ponthoz képest? Ha + alátétet teszek, 5ös álláson még összeérnek a kések, ergó “csak” 20 lépést tudok állítani. Érdemes így használni, vagy ez mindig túl finomra őröl majd?

(#92584) iatti válasza looser (#92582) üzenetére


iatti
aktív tag

nem volna rossz,ha az enyémben is ilyen lenne. ez fragola oldalán látható,több másik képpel együtt ;)

(#92585) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

A Bialetti Moka Express 3 típusú kávéfőző mennyire ajánlott?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92586) Bazsee71 válasza Peti...(16v) (#92572) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem tudom mire tennéd, de ez nem menetesen rögzül.
office@lamarzoccohungary.com

(#92587) verti1


verti1
tag

PY Etiop Guji rendben van nagyon!

(#92588) Nutra válasza skoos (#92583) üzenetére


Nutra
tag

Szerintem nem az a kérdés, hogy mit mutat az abszolút skálán, hanem, hogy be tudd lőni a neked megfelelő finomságot a gépedhez és a használt kávékhoz. Nekem pl. 1 plusz alátét után 7-10 között változó, hogy presszónál hol van a (nekem) jó lefolyási idő és íz. Én úgy látom, hogy csak a kávék miatt nem túl nagy tartományon belül mozog az optimum. Nagy tapasztalatom nincs - pár hete van meg, első gépi darálóként. Rutinosabbak majd megmondják, ha tévedek.
Hamarosan megpróbálom, hogy a skála másik vége jó lesz-e Hario filterhez (remélem, igen) vagy arra marad a kézi tekerés. Alátéteket biztosan nem fogok ki-be pakolni másfajta főzéshez.

[ Szerkesztve ]

(#92589) Peti...(16v) válasza Bazsee71 (#92586) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Köszi, ezt nem tudtam. Akkor stornó...

(#92590) waxos válasza X_C (#92563) üzenetére


waxos
csendes tag

Ez az Old Classic valójában nem egy Gaggia Coffee (megtámogatva a kolléga által esztergáltatott vízterítővel)? [link] és [link] . A Gaggia Classic azért szerintem már más konstrukció, árban is van különbség, és nem csupán az évjárat miatt. Ahol ezt találtad, ott hirdetnek még másik Coffee-t is kb.féláron ehhez képest (már ha a Coffee mellett maradsz). Elvileg pumpacserés, de az nem nagy költség.

[ Szerkesztve ]

(#92591) SoundON válasza verti1 (#92587) üzenetére


SoundON
tag

Hát jól néz ki, na! :C
A szilikon szélű felsőszűrőt hogy használod,
hagysz valamennyi rést a tömörített pogi fölött vagy teljesen rányomod?
Ez pl hány gramm őrleményből készült? Ja és a stoppert mikor indítod?

(#92592) verti1 válasza SoundON (#92591) üzenetére


verti1
tag

Jó is volt...!
Mindig marad egy 3-5mm kb a kosár pereme és a pogi között. A szilikon felsőszűrőt csak félig nyomom bele a kosárba, addig ahol a lépcső van a szilikonba. Nem is húzom soha koppig végig a dugattyút, hogy ne nyomjam bele a kosárba a végén a felsőszűrőt. Ez 17 gramm, így maradt 3mm kb. Világosakat 16,5-17 között szoktam, sötéteket 16-16,5 max. A stopper akkor indul ha rárakom a csészét. Tárázza magát és indul a stopper. Rárakom a dugattyút, érintőt veszek a karral és rakom a csészét. Ahogy indul a stopper megy is az előáztatás. Így tudom mérni pontosan az előáztatást is.

(#92593) bl4ze


bl4ze
veterán

Újabb kávé a házban, egy 80/20-as klasszikus keverék :

Vicci Caffe : Rot , 80A 20R
Még az ismerkedés elején járok vele, de eddig jó arcát mutatta : klasszikus észak-olasz keverék, főként étcsokoládés vonallal , kellemes természetes édességgel karöltve.
Klasszikus talján kávésok szerintem nem csalódnának benne.

.:. bl4ze .:.

(#92594) zolnagy válasza iatti (#92578) üzenetére


zolnagy
őstag

Már bánom, hogy eladtam ezt a rézbojleres GC-t. Soha vissza nem térő alkalom volt, hogy vettem egy ilyen réz bojlert fragolától...

(#92595) atirag


atirag
őstag

Automata kávégépet szeretnék venni. Van egy delongi latissima touch auzomata kapszulás gépem ami tök jól működik,de elég sok kapszula fogy :) És gondoltam lecserélném egy örlős gépre.
De a tejhabosító nagyon kellene. Milyen gépet érdemes venni? Philipset nézegettem ami árban tetszett :) Pl.philips 2230

(#92596) adriankoooo válasza atirag (#92595) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Van automatás topik. :)

(#92597) iatti válasza zolnagy (#92594) üzenetére


iatti
aktív tag

jujjj,az egy elhamarkodott döntés volt.egyet láttam még valamikor a télen béla oldalán.úgy volt hirdetve, "a nemzet gaggia tuningolójától". azt hirdetted te? abban nem volt pid,ha jól emlékszem.

(#92598) SoundON válasza verti1 (#92592) üzenetére


SoundON
tag

Akkor ebben a 37mp-ben benne van az előáztatás is? kb 10+27mp 9bar?

(#92599) kisati748 válasza konzumpro (#92579) üzenetére


kisati748
csendes tag

Egy ilyesmi házban bizony gyönyörű gépet lehetne összerakni [link]

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#92600) verti1 válasza SoundON (#92598) üzenetére


verti1
tag

Igen, benne van az előáztatás is. Itt 10mp volt 1-1,5 baron. Világosnál általában 10 mp körül szoktam előáztatni kivétel ha nagyon savas akkor lejjebb megyek. Utána általában 9 bar és fokozatosan ejtem 6-ig. Rugós karos profilt próbálok másolni, nálam a kávék többségénél jól működik.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.