Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93301) mgy válasza konzumpro (#93267) üzenetére


mgy
senior tag

Semmi extra, tuning GC.

(#93302) vicces1 válasza Kávé Kálmán (#93298) üzenetére


vicces1
aktív tag

Jé, pont Te nem tudtad értelmezni.
Mekkorát csalódtam :N

Parcinak válaszoltam visszaidézve amit írt, csak nem tettem idézőjelbe.
Pont ugyanannyit kell elmosni a kosarat mindegyiknél. De az se biztos, mert a presszó gépeknél gyakorlatilag elég kiütni a pogit, kefe és mehet bele az őrlemény.
Egyedül a felső szűrőt kell naponta 1x öblítsük. Ez a borzalmas hátránya van.
Persze mi itt sokan papírt teszünk a pogi és a felső szűrő közé, ezért nem kell zsíroldózni, max heti egy vakszőrőzés.
Leírni is rettenet, mennyi munka ez....

Nekem ez nem megélhetési kérdés, hogy ahhoz szóljak hozzá amihez "érdek" fűz.

Ezt itt régebben már játszotta valaki Szegedről.

Na akkor most már tényleg vicces voltam kalmár.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93303) verti1 válasza vicces1 (#93302) üzenetére


verti1
tag

Ez egy forum, mindenki olvassa amit írsz még akkor is ha megjelölsz valakit konkrét válaszra. Totál normális mederben ment a beszélgetés erre bele kellett trollkodni, mert megint Robot/Flair téma van, de a vizes témába ugyan úgy. Nem fogadsz el semmit csak azt ami neked van én csak azt ahogy te csinálod. Ha pedig túlfeszíted a dolgot akkor elintézed annyival, hogy csak vicc volt. Nem kell senkinek senkit meggyőzni arról, hogy annál nincs jobb a világon ahogy én csinálom, ez nem egy verseny. Ez kávézás annyira sokrétű dolog, hogy meg se lehet számolni a technikákat. Van aki a sárga Tchibo-t issza a szarvasiból reggel boldogan és van aki Decent-el elemzi shot-ról shot-ra a kávékat és kémcsőben keveri a vizet hozzá. Ez a szépsége az egésznek és ha valaki így szereti akkor nem rúgok rajta egyet ha nem elfogadom. Ha nem az én témám van akkor elolvasom és tovább görgetem. Ha viszont valami érdekel akkor szívesen olvasom a több oldalas leírást a vizek elemzéséről. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet vitatkozni csak nem egy szavakban, hogy én megmondtam. Nem azért írom ezt, hogy személyeskedjek vagy újabb parttalan vitát szítsak csak úgy gondolom, hogy ez egy tök jó társaság ahol a közös pont a kávé szeretete. Nem mindenki mellé társul arc is, de sokan vagyunk itt akik személyesen is ismerik egymást. Tényleg nem értem, hogy miért kell folyamatosan megosztani a társaságot.

(#93304) Bazsee71 válasza SoundON (#93297) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha egyszer végre megint Budapesten járok, akkor nyomhatnánk egy víz csere-berét, kíváncsi vagyok, mennyivel másabb a Bestprotect. :)

Kávé Kálmán: A Flair gyorsaságával amúgy nincs problémám, csak ha húzok egy presszót, akkor utána szeretem megvárni míg hűl egy kicsit a henger, úgy nem égetem meg magam még a forró zaccal sem. 2 hengerrel amúgy el tudom képzelni a folyamatos üzemet, ha valaki közben mosogat. :)
Azért azt ismét leszögezném, hogy szerintem fantasztikus eszköz, lassan egy év után is folyamatosan arra késztet, hogy na húzzak már még egy presszót vele.

(#93305) konzumpro válasza verti1 (#93303) üzenetére


konzumpro
senior tag

Én bírom vicces1-et is, ilyen a stílusa.

(#93306) mgy válasza verti1 (#93303) üzenetére


mgy
senior tag

vagy lehet szimplán ignorálni figyelmen kívül hagyni. :)

(#93307) Parci válasza vicces1 (#93292) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a 93(+n) fokra beállított, 13e ft-ért a pulton lévő, hattyúnyakú kiöntő elég kényelmes, a henger benne áll és kész. ezzel a részével semmi bajom.

a kávégép puceválását is eléggé alulbecsled, a felsőszűrőt hetente illene tersonetezni, amit rühellek minden létező okból.

viszont közben eszembe jutott valami, ami miatt az egészet félretettem: nem tudnám használni a reneka és az lm15g szűrőimet :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93308) bbuffy válasza konzumpro (#93300) üzenetére


bbuffy
senior tag

Én nem rà ertettem amit tranzitnak irtam, hanem magamra. :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93309) konzumpro válasza Parci (#93307) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hááát ez a hattyúnyakúból halászni a szűrőt dolog eléggé macerásnak tűnik, meg már van aki hőszigeteli, burkolja a Flairt, akkor ez a gyengéje is, meg hogy vacakolni kell vele... Mondjuk a kávézás akkor jó ha vacakolás, különben csak olyan mint az automata a folyosón. Persze ha azon is van plusz cukor meg extra tej gomb, az már tuningra ad alkalmat.

Felsőszűrőre nem megoldás a filterpapír? Vagy azon már túl vagy?

(#93310) konzumpro válasza mgy (#93301) üzenetére


konzumpro
senior tag

Én csak rézbojlerrel mernék nekivágni tuning GC-nek. Bár most alumíniumból iszom a kottyot.

(#93311) Parci válasza konzumpro (#93309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

robot a megcélzott gép, ha lesz belőle valami, nem flair. nem kell halászni, van karja, megfogom és kiveszem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93312) Sic.Transit válasza Parci (#93307) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Melyik hattyúnyakú kiöntő tud 13-eFt-ért 93(+n) fokon lenni?

Én most nagyobb rozsdamentes tejhabosító kancsóban forralok fizet, és abban melegítem a hengert, de 13-mat megérne valami beállítható kütyü.

(#93313) mutyi


mutyi
őstag

Ha már ennyire víz témánál vagyunk, akkor ki milyen hőmérsékletű gépnél engedi át a citromsavas vizet a gépen?
Mi az ideális neki és kb. hány percig érdemes állni hagyni ezt a löttyöt a kazánban?

(#93314) adampofaa


adampofaa
csendes tag

Sziasztok Uraim!

Megmernék rá esküdni, hogy tegnap előtt postoltam, de nem találom. A segítség kérésem témája még mindig a korábbi puffogás. Miszerint van egy 2 éves Quick Mill Alexia Evo single boiler gépem, ami a napindító felfűtéskor hangosan puffog "robbangat" majd szépen elhalkul és finoman süvítve felfűt. Volt egy full generál szervíz, fűtőszál nem volt vízköves, összeraktam és ugyanúgy puffog, de csak ha hideg állapotról fűt. Hajnali fel6-kor eléggé idegesítő, amikor indítja az időkapcsoló.

Másik témám, hogy pörkölés kapcsán (hottopom van) van-e specifikus fórum, egyéb platform eszmecserére. Találtam még régi kávékorzót, ahol még PallYotz is genézett, de az a fórum már nem aktív. Ha van olyan, aki hottopot használ és esetleg van kedve támogatni 1-2 kérdésben, akkor inkább írnék privit.

Köszi köszi!

(#93315) Keresztapper válasza PeterAgos (#93240) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ez fantasztikus, köszönöm!

http://palscoffeetech.com/

(#93316) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ha van valakinek megunt Hario Shizukuja, ne fogja vissza magát, átvenném. Köszi. :)

Keresztapper: Köszi a gêpet, tul néhány pörkölésen, mondhatom, igen jó kis masina :)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93317) Parci válasza Sic.Transit (#93312) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

keress vissza, itt a topikban volt róla szó nemrég és kaptam az amazon.de-s linken

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93318) Sic.Transit válasza Parci (#93317) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

A Homegeek? Az most inkább 16-17 Amazon.de -ről szállítva.

(#93319) Parci válasza Sic.Transit (#93318) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

godmorn (ugyanaz) és olcsóbb. hadd ne kelljen már belépnem a netbankba és screenshotot csinálnom, hogy elhiggyétek, itt van már vagy egy hete. de nekem mindegy is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93321) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ilyen e?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93322) Silent77 válasza Sic.Transit (#93312) üzenetére


Silent77
veterán

Godmorn Coffee Kettle EUR 41,87

Homgeek 2200W Electrical Kettle EUR 48,54

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93323) Kávé Kálmán válasza vicces1 (#93302) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ha figyelmesen olvastad volna a hozzászólásaimat az eddigiekben, akkor azt is észrevetted volna, hogy nekem a Robot kedvesebb, mint a Flair, ha az ár nem téma. Sőt a Faema Baby az ár/teljesítményben ezek közt a világbajnok. Egyiket sem forgalmazom. Az, hogy olyan dolgot ekézel, amit még nem próbáltál, de legalábbis tuti nem ismersz, illetve olyan témában fogalmazol meg meglehetősen sarkos véleményt, amiről csak érintőlegesen (vásárlóként) vannak jó esetben információid (mármint, hogy a kávépörkölők a covid válság császárai), azt furának tartom. Itt azok, akik manuálnál kötöttek ki, szerintem kivétel nélkül megvolt a maguk "Gaggia" korszaka. És még szerették is a Gaggia-jukat. Én is Baby-vel kezdtem kb 10 éve, most is van egy DECENT Pro, ami ugye pumpás, a fejesztések miatt, a többi mind manuál. Azt sem állította senki, hogy ezek a manuálok mindenkinek megoldást kínálnak. Tényleg klassz lenne, ha lenne alkalmad kipróbálni egyet és úgy érdemi kritikát fogalmazhatnál meg bármelyikről. Így ez csak üres pufogtatás...

[ Szerkesztve ]

(#93324) norby_42 válasza Kávé Kálmán (#93323) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én vagyok a kivétel, sohasem volt pumpás gépem, nem is lesz. Zerowatt -> Pavoni az evolúció :)

Eat pasta, run fasta

(#93325) Parci válasza bbuffy (#93321) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pont :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93326) mgy válasza norby_42 (#93324) üzenetére


mgy
senior tag

De azért néha pumpálod kicsit a pavonit, nem? :D
Nekem volt (van) mindkettő, másért-másért lehet szeretni, de a pid miatt nehéz elengednem a pumpás gépeket. Néha előszedem valamelyik karost, aztán pár hét-hónap múlva megy vissza az aktuális Gaggia.
---
Jónak tűnik a Parci által mutatott vízforraló, szépen lehet önteni belőle, s bár sokat még nem játszottam vele, nyárra remek lesz filterezni, pontosan ennyit voltam hajlandó a történetre szánni. :)

(#93327) Parci válasza norby_42 (#93324) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bizony, jó rég pavoniztam, de akkor is - többek között - mi beszélgettünk róla a kávéológián :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93328) jana86 válasza mgy (#93326) üzenetére


jana86
csendes tag

Egy kérdés a vízforralóval kapcsolatban: beállítasz rajta egy hőfokot, amit tart. Ha felemeled a kannát az aljáról, öntesz belőle, majd visszateszed, akkor a hőmérséklet tartása gombot meg kell nyomnod ahhoz, hogy tartsa az előzőleg beállított hőmérsékletet, vagy ez megmarad, nem "felejti el"?

(#93329) Rush77


Rush77
aktív tag

Nekem a Homgeek van ami kb ugyanez.
Ott ha leveszed és visszateszed akkor újra be kell kapcsolnod a melegentartást.

(#93330) mgy válasza Rush77 (#93329) üzenetére


mgy
senior tag

Igen, nem túl okos, de asszem ez belefér.

(#93331) Rush77 válasza mgy (#93330) üzenetére


Rush77
aktív tag

annyiért amennyibe került simán. :D

(#93332) Bazsee71 válasza mgy (#93330) üzenetére


Bazsee71
őstag

Bőven, tudtommal csak a Stagg EKG tudja. A Brewista legalábbis biztos nem.

(#93333) millk


millk
csendes tag

Sziasztok! Ki foglalkozik Budapesten OPV beállítással? Gyári 2012 GC-rol lenne szó.

(#93334) verti1 válasza Bazsee71 (#93332) üzenetére


verti1
tag

Igen, a Stagg EKG a beállított értéken marad ha leveszed, illetve ha kikapcsolod, majd vissza akkor is az előzőleg beállított értéken marad.

(#93335) jana86 válasza verti1 (#93334) üzenetére


jana86
csendes tag

Nekem Bonavita-m van, bekapcsoláskor a legutóbb beállítottat ez is megjegyzi, de minden öntés után ra kell nyomni a tartás gombra. Mindegy, lehet vele élni, csak kíváncsi voltam, a többinél ez hogy van. Köszi a válaszokat!

(#93336) zolnagy válasza SoundON (#93291) üzenetére


zolnagy
őstag

Ezt nagyon jó, hogy megosztottad. A megszokott alapossággal jártad körül a témát. :) Én szeretek ilyen tapasztalatokat olvasni. Én a kevert víznèl járok, és egyenlőre elégedett vagyok az eredménnyel, így nem érzek késztetést, de ha egyszer majd keresem a miértet, észben tartom ezt, amit írtál.

(#93337) kisati748


kisati748
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 3.25 dl faema bojler a pumpából jövő hideg víz a bojler tetején jön be a pipacső tetejétől kb 2-3 cm-re, arra gondoltam, hogy a bekötő könyökbe beleforrasztok egy 6-7 cm-es rézcsövet,hogy a hideg víz ne egyből a pipacsőbe érkezzen.
Csinált már ilyet valaki?

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#93338) adriankoooo válasza SoundON (#93291) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Lehet tudni, hogy mekkora a különbség egy BWT Mg2+ és mondjuk egy sima Brita közt?

(#93339) SoundON válasza adriankoooo (#93338) üzenetére


SoundON
tag

Én csak a BWT Mg2+ próbáltam, Brita kancsóm sosem volt. Nem ismerem.

(#93340) adriankoooo válasza SoundON (#93339) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Végülis egy Laica kancsó lett a választás, van "magnéziumos" és valami speckó kávés filterjük is, maradok egyenlőre a simánál.

(#93341) vicces1 válasza Kávé Kálmán (#93323) üzenetére


vicces1
aktív tag

Megyek Szentendrére, aztán puffogtatunk egyet kettőt.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93342) vicces1 válasza Parci (#93307) üzenetére


vicces1
aktív tag

Lm szűrőt átvenném!

Ok, minden csapolás után öblítek, pedig eleve aeropress papírt is használok.
Ez miatt, és a designer víz miatt viszont tényleg nem kell zsíroldóznom.
Betegesen patent a gép.

De megértem, ha változtatni akarsz.

Holnap (ja az ma van már) jövök egy ötlettel kotyeszokra. - hogy legyen érdemi hozzászólásom is.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93343) Parci válasza vicces1 (#93342) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

luxusvízzel valóban meg lehetne oldani, de nálam meg az a vörös vonal. se boltba menni nem fogok veráért, se itthon vegyészkedni, patronozni, anyámtyúkjázni. tudom, hogy "nem logikus", de ez van, nálam ez egyelőre egy olyan vonal, amit azért nem lépek át, mert érzem, hogy akkor elmegy a kedvem az egésztől. :(

(esetleg, talán, nagyon-nagyon talán egy ilyen kancsós izén még elgondolkodom, de azt is a hűtőben tartani fél köbméter helyigénnyel, állandóan gondolni rá előre stb.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93344) handrash válasza millk (#93333) üzenetére


handrash
őstag

[link] őt kérdezném meg.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#93345) verti1 válasza Parci (#93343) üzenetére


verti1
tag

Nem kell a hűtőben tartani csak akkor ha hideget szeretnél inni. Havonta kell patront cserélni és akkor kell bohóckodni vele 10 percet, ennyi az egész csak töltögetni kell a csapnál.

(#93346) Parci válasza verti1 (#93345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell várni x órát (?), amíg átszűri? hogyhogy nem kell hűteni, a klórt nem szedi ki?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93347) verti1 válasza Parci (#93346) üzenetére


verti1
tag

Nem, annyit kell csinálni, hogy az új patront beáztatod 5 percre, kiöntöd a vizet, összerakod majd feltöltöd a kancsót az pár perc alatt átfolyik rajta. Ezt az első töltetet ki kell önteni és utána lehet használni, gyorsan szűri a vizet. Kiszedi a klórt, de ezüst van benne. Ősszel vettem, nem tudok nyilatkozni a nyári üzemről, de nekem folyamatosan a pulton volt eddig. Soha semmi szaga vagy nyálka nem volt eddig. Nálunk nagyon szeretik a gyerekek is, mindenki ezt issza. Totál ki van használva, nem pang benne napokig a víz, de szerintem akkor sincs semmi. egyébként keskeny és nagyobb hűtőszekrény ajtajában is elfér.

(#93348) Bazsee71 válasza verti1 (#93347) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mi már 5 éve használjuk ivóvízként, ugyanerről tudok beszámolni. A kancsó felső része egy hónap után már halvány sárga, az alsó, szűrt szekció viszont makuláltlan.

(#93349) Parci válasza verti1 (#93347) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, hogy kipróbálom. az ezüst amúgy semmit sem ér a patronban szerintem, hiszen, ha jól értem, aztán alatta áll a víz és a bacik vígan szaporodnak ugyanúgy. de, ha gyorsan átfolyik a patronon, akkor mindegy, mert akkor nem kell többet csinálni, mint ami a kávézáshoz kell.

és akkor most melyiket is köll venni...? :DDD

(aha, látom, magnéziumos csoda, havi 1700 ft a betét bele, 120 liter vízig jó. ez ám a biznisz, a pult alatti aktív szénszűrő bezzeg jó 6000 liter vízre és 900 ft...)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93350) Bazsee71 válasza Parci (#93349) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha rendesen feltöltöd, akkor van kontakt a víz és patron között folyamatosan. Utolsó 3-4 deci esetén szűnik csak meg.
Kávéhoz passz, hogy melyik jó, nálunk a legolcsóbb tesco változat van benne.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.