Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92451) freaghill


freaghill
őstag

Ahogy nézem nekem a pöckök eltörtek. :(
[kép]
[kép]

(#92452) konzumpro válasza freaghill (#92451) üzenetére


konzumpro
senior tag

Van erre valami javítási lehetőség? Röhejes hogy ennyin múljon egy kés rögzítése, én beleolvasztanék egy L-alakban meghajlított kis fém lapot vagy tüskét.

[ Szerkesztve ]

(#92453) freaghill válasza konzumpro (#92452) üzenetére


freaghill
őstag

Ez engem is érdekelne. Esetleg 3D nyomtatásra tudok még gondolni, de az nem tudom mennyire lenne erős anyagú.

[ Szerkesztve ]

(#92454) konzumpro válasza freaghill (#92453) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az is jó lehet, ha ki lehet valahogy szedni a fém részt a műanyagból. Gondolom a legegyszerűbb megoldás cserélni az alkatrészt. Írj a Graef-eseknek, hátha van nekik raktáron.

(#92455) freaghill válasza konzumpro (#92454) üzenetére


freaghill
őstag

Le lehet szedni, igazából csak erre az egy műanyagra lenne szükségem.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#92456) konzumpro válasza freaghill (#92455) üzenetére


konzumpro
senior tag

https://prohardver.hu/tema/kave_topic/hsz_23805-23807.html
Múltkor még jó fejek voltak és küldtek valakinek akinek szintén letört.

[ Szerkesztve ]

(#92457) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ilyennel találkoztatok már? Most találtam itthon, vmikor vhonnan van, de honnan az passz. Digó cucc. Lolita Minibar a neve, mint kiderült.
még új is. Kérdés mivel lehet tolni? Ez ilyen camping cucc, gázégővel vajon?

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92458) freaghill válasza konzumpro (#92456) üzenetére


freaghill
őstag

Írtam nekik, hátha.. Köszi :R

(#92459) norkov84 válasza sz.zs. (#92436) üzenetére


norkov84
tag

KK Malabar:
Köszi, hasznos infó. Nálam még pihen a konyhaszekrényben a márc. 25-i pörkölés. Akkor azt hagyom a végére, még vár előtte egy Columbia, ha a mexikói 1-2 napon belül kifut :)

Ellenben a KK mexikói (szintén 03.25-i pörkölés) nekünk bejön. Szépen hozza a fehérszőlős ízt.

(#92460) SlayerSub


SlayerSub
tag

Bocsi ha volt téma mostanában, kicsit elhanyagotam a topicot, párszász hozzászólást meg most nem olvastam át.
Van olcsó kávéra tipp? Forumtárstól talán olvastam régebben valami aldis-ról, ami elviselhető kategóra. Konstans home office kis feleségemmel együtt felnyomta a kávé fogyasztás mértéket a sokszorosára :D Örülök, hogy van munkánk persze, de akkor is sprólonék ezen.

(#92461) Csápájev válasza SlayerSub (#92460) üzenetére


Csápájev
őstag

Kérdés mi az olcsó.
Plajoc getupot én pl nagyon szeretem :) 1524-/250g

(#92462) skoos válasza skoos (#92356) üzenetére


skoos
őstag

Kis lépések. Ma eljutottam a Graefhez és beújítottam 2 alátétet, így már meglett a 0 pont is (összesen 4db alátét kellett hozzá, de akkor már nem tudtam 5 alá tekerni. És 4 alátétnél még 15ös állásnál is befullad a csapolás. Ki is vettem 1 alátétet, most jönnek a próbák.

Már eddig is feltűnt, mintha a rancilio portafiltere nagyobb lenne a gaggiáénál. A pogácsa kiütésekor az IMS12/18 kosár is kiütődik. :(((
Illetve csak erőteljes berakással tudom betenni a kart bajonettbe. A naked ehhez képest olajozottan besiklik. Nakedet most hanyagolom, mert rengeteg a pulttörlés utána.

(#92463) 72lakiluk válasza SlayerSub (#92460) üzenetére


72lakiluk
tag

Pacific LaPiazza 5k/kg. Elsőrangú.

(#92464) SlayerSub válasza Csápájev (#92461) üzenetére


SlayerSub
tag

Persze ezzel képben vagyok, ha ilyenre gondoltam volna nem is írok. :) Normál esetben OK, de 6k- per kilo plusz szállítása ktg, lássuk be az csak nekünk számít itt olcsónak a forumon. Átlag ember 4k/kg ár felett sose vett kávét. Szóval én ilyesmire gondoltam. Ilyen Pacificaffe-k tök jók lennének, ha nem lenne ott a 1-2ks szállitás. Ezzel kb minden előnyét elvesziti.

@72lakiluk
Megelőtzél, igen erre én is gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#92465) Szabász válasza SlayerSub (#92464) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!
Itt néz körül, itt 3eFt/Kg és a kávé is rendben van!
[link]

(#92466) freaghill válasza freaghill (#92458) üzenetére


freaghill
őstag

8500 Forintba kerül. Megrendelem és eladom az örlőt, másképp úgysem tudnám szerintem.

(#92467) 72lakiluk válasza SlayerSub (#92464) üzenetére


72lakiluk
tag

A pacific termékeit forgalmazzák több helyen is, én pl. az Üllői úton vettem párszor a kávégép boltban, de van Kecskeméten is. És ráadásul olcsóbb is ott :K

(#92468) SlayerSub válasza Szabász (#92465) üzenetére


SlayerSub
tag

Szia, ezt köszönöm szépen. Azt hiszem ez meg is oldott a dolgot.
:R

(#92469) norkov84 válasza 72lakiluk (#92467) üzenetére


norkov84
tag

Legutóbb január közepén vettem náluk (Üllői út), igaz nem LP-t, de azok pl október-novemberi pörik voltak akkor. Csak ha valakit zavarna a nem 1-2 napos pöri...

(#92470) PeterAgos válasza adriankoooo (#92450) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Csak feltételezem, hogy ha egyszer az Indiegogo-n kezdtek, nemigen lehet kiszállni. Bár nem olvastam el az üzletszabályzatot. De igazából ez nem hátrány, annak idején a szállítási késedelem miatt néhány levelet váltottunk, azonnal és korrekt válaszokat írtak.

(#92471) bbuffy válasza PeterAgos (#92470) üzenetére


bbuffy
senior tag

Most irtam nekik, kb 10 perc alatt válaszoltak is. Dupla annyi legalább a szállítási idő. Plusz irták hogy karantén mhol a csomagokra.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92472) vicces1 válasza Szabász (#92465) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ez az a brigád ahol specialtynak titulált robusztás blendet adnak egy ezresért?! :DD

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92473) sz.zs. válasza norkov84 (#92469) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én fel szoktam hívni őket ha mennék hozzájuk kávéért és megmondják mikori pöri.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92474) konzumpro válasza tboy93 (#92377) üzenetére


konzumpro
senior tag

Bocsi ha citromlé automatán. Most végigteszteltem mindent az automatán, nyomásfokozó, őrlésfinomság, hőfok, minden. És ez az igazság amit Parci írt régen: https://prohardver.hu/tema/kave_topic/hsz_3730-3730.html

40 ml-en egyébként kevésbé citrom mint 25-ön. :S
Csak cappuccinonak jó ami presszónak citrom, sajnos, hőhiányosak az automaták és a kiskazános karosok.

[ Szerkesztve ]

(#92475) konzumpro válasza tboy93 (#92377) üzenetére


konzumpro
senior tag

Egyet nem próbáltam, gőzölni egyet és utána főzni, mondván, felesleges mert utána úgyis öblít belül a gép. Tévedtem, ez volt a megoldás. :D
Teljesen eltűnt a citromleves savasság. Viszont üresség maradt a helyén, ennyit tud a Philips EP3515 - ez is nagyon szép tőle.

(#92476) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Nem mindennapi csomagolás, bejövős. Remélem a tartalma is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#92477) phranxinatra válasza cotagg (#92442) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Köszi!

(#92478) bbuffy


bbuffy
senior tag

Vkinek nincs esetleg megunt Scott kávépörkölős kézikönyve amit eladna?

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92479) stereofan válasza bbuffy (#92457) üzenetére


stereofan
tag

nagyon bejön a design, gázra fel! (aztán meg vízbe vele)

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#92480) Bazsee71 válasza bbuffy (#92478) üzenetére


Bazsee71
őstag

Angol nyelven ajánlom, a magyarban vannak bakik, illetve ha valaminek még külön utána szeretnél nézni, könnyebb az angol kifejezéssel nekifutni. ;)

(#92481) bbuffy válasza Bazsee71 (#92480) üzenetére


bbuffy
senior tag

Köszi. Ránézek hátha van úgy pdf ben.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92482) 72lakiluk válasza adriankoooo (#92476) üzenetére


72lakiluk
tag

Megkérik az árát, ahogy néztem. Csak jó lesz :K

(#92483) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, off, de help: vettem egy értékcsökkentett étkezőasztalt, porfestett alu lábai vannak, grafitszürke. nekünk fekete volna a jó, ezért vettem festéket, higítót és lekentem egy rétegben, ami... undorító lett. :(

nyilván a legrosszabb esetben el kell vinni homokszórásra, fényezésre valahova, de házilag tudok valamit tenni? csiszolni például érdemes megpróbálni valami finomabb papírral?

fából elég rutinos (asztalosinas) vagyok, de az fa és vízbázisú cuccok, ez meg... nekem maga a pokol :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92484) koxx válasza Parci (#92483) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rez drotkorong, kromofag? Ujrafestesre nem tudom hirtelen mi lenne a legjobb megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#92485) konzumpro válasza koxx (#92484) üzenetére


konzumpro
senior tag

Hammerite homokszórt fekete?

(#92486) Parci válasza koxx (#92484) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nem az ecset, az tuti :DDD. gondolom fújni kéne, ami gondolom szintén egy tanulandó tudomány...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92487) Warloo93 válasza Parci (#92486) üzenetére


Warloo93
tag

Szia. Jó alapos csiszolás 200körüli papírral, aztán alap festék két soron, csiszolás 300körüli papírral és mehet rá a felsö réteg akár ecsettel is. El kell talállni a festék sürüségét. Épp ne folyon meg, de az ecset csikozás folyon össze.

(#92488) szszabo válasza 72lakiluk (#92467) üzenetére


szszabo
csendes tag

Szia!
A fentebb emlegetett Üllői úti vásárlás pontosabb helyét elárulnád?
Bár most a Barbera Classica-ja nálam mindent visz (olasz presszó evör), azért szívesen kipróbálok többféle kávét. Viszont a klasszikus, sötét pörkölésű keverékeket szinte vadászni kell... :( Ebben jól jönne némi segítség, ajánlás.
Köszi!

(#92489) dozó válasza Parci (#92483) üzenetére


dozó
tag

Az ecsetel felhordott festék eltávolításához valamilyen festék eltávolító vagy egy Nitro hígító, eredeti felületet 600-as papírral felcsiszolni.
A lábak festéséhez 1 db fekete Spray elég kell hogy legyen 2 rétegben, nem kell vastagon fújni csak ködölni úgy nem fog meg folyni, ha marad festék inkább többször átfújni, 1 nap száradás után lakkozni 2 rétegben, (1 lakk Spray)

(#92490) 72lakiluk válasza szszabo (#92488) üzenetére


72lakiluk
tag

372. A piazza nem kimondottan sötétebb, de van választék. Jó árban. A zacsin azért nézd meg a dátumot :)

(#92491) Parci válasza Warloo93 (#92487) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, azt érzékeltem, hogy messze túl sűrű volt a festék, ezért az első oldal, ahol kentem, végképp undorító lett (felvittem egy adagot, de nem bírtam elkenni rendesen). köszi a tippeket!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92492) Parci válasza dozó (#92489) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kösz a tippeket mindenkinek! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92493) Karthmann válasza Parci (#92491) üzenetére


Karthmann
csendes tag

Az ecsettel felkent (egykomponensű, nem edzős) festéket nitro hígítóval le tudod mosni, csak vigyázz a legtöbb műanyag alkatrészt megmarja, ha lejött vagy 220-as csiszoló kockával vagy 300-as vízpapírral átcsiszolod, annyira, hogy lemattuljon a felület. A megfelelő eredményt csak fújással éred el, a festék minőségétől függetlenül. Próbálkozhatsz spray-vel is csak arra figyelj hogy több rétegben ködölve fújd, ill. ha magasfényű felületet szeretnél akkor ezzel biztosan nem fog sikerülni, max. csillogós lesz bármilyen bódító felirat is van a flakonon.

Happy wife happy life

(#92494) szszabo válasza 72lakiluk (#92490) üzenetére


szszabo
csendes tag

Köszönöm!
Járok erre néha, de nem tűnt fel eddig.

(#92495) Silent77


Silent77
veterán

Urak!

A Majort megakarom tisztítani, a mentet mivel szokták bekenni?
:R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92496) Parci válasza Karthmann (#92493) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszi neked is. minél mattabb a cél. amúgy így másnap, normális fényben megnézve nem is lett olyan rossz, sőt, az asszony azt mondta, hogy így a jó (rusztikus az asztal, így a tökéletesen homogén festésű láb tényleg elütne picit), leszámítva az első lábat, ahol túl sűrű volt a festék és nem tudtam elkenni és undorító lett. úgyhogy mindenképp átcsiszolom és kap még egy réteget, most már megvan, hogy milyen sűrűséggel kb. mit lehet elérni.

kérdés: most elég puha a festék, le tudom kaparni körömmel. meg büdös is még. mennyi idő után lesz kemény és szagtalan? lakkozni azért szokták a festéket, hogy védje?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92497) Silent77 válasza Silent77 (#92495) üzenetére


Silent77
veterán

*Menetet

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92498) bbuffy


bbuffy
senior tag

Valakinek nincs épp megunt eladó pörkölője? Nem a jófogásról a kétkilós :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92499) John3:16 válasza sz.zs. (#92436) üzenetére


John3:16
csendes tag

Én egy gyors mozdulattal vizesen teszem fel az AP papírt alulról a felsőszűrőre. :)

(#92500) Keresztapper válasza bbuffy (#92498) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Nekem van egy Gene, de fűtőelemet kell benne cserélni. Ha érdekel, beszéljünk róla: 30 / 9 013 613.

http://palscoffeetech.com/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.