Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92351) adriankoooo válasza MegalodonS (#92350) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Most volt a róla szó, keress vissza pár hozzászólást.

(#92352) Silent77 válasza MegalodonS (#92350) üzenetére


Silent77
veterán

Röviden, nem túl jó.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92353) RetepNyaraB válasza MegalodonS (#92350) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Konkrétan mintha senkinek se lenne itt és így ki tudja? Ami rá van írva, az alapján akár vállalható is lehet, meg kalap szar is. Elvileg PID-es, de nem tudni állítható-e. Nyomás ki tudja milyenre hangolt és állítható-e. Ára jó, az aldis elektronikák ár/értékben sosem rosszak, de csoda nem fog történni, az biztos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#92354) koxx válasza MegalodonS (#92350) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fele ennyit se adnék érte.

(#92355) vicces1 válasza RetepNyaraB (#92353) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ipari hulladék.
Nem kell hozzá megvenni. Néha érdemes elhinni annak aki ért hozzá és tesztelte is.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92356) skoos válasza vicces1 (#92329) üzenetére


skoos
őstag

Megnéztem, nálam is 2db alátét volt gyárilag. Kerestem itthon ilyet, praktikerbe is elmentem, de csak sokkal vastagabb van. :((

a kis vízpermetes darálás viszont king, sokkal homogénabb és kezelhetőbb az örlemény. :C

(#92357) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Nagyon szepen koszonom a segitsegeteket :R :R :R Nem best buy :(

Akkor kerdeznem toletek, tudnatok e ajanlani egy gepet,nekem csak ristretto/espresso/double espresso-ra kellene.Nem kell hogy gozolos legyen!!

(#92358) konzumpro válasza MegalodonS (#92357) üzenetére


konzumpro
senior tag

Én a Flair szettet mondanám.

(#92359) freaghill


freaghill
őstag

Milyen újhullámos kávét ajánlanátok amire nem túl bonyolult beállítani az örlőt+kávégépet?

(#92360) iatti válasza vicces1 (#92355) üzenetére


iatti
aktív tag

ez már egy jó héttel korábban kiderült az amatőr koffeinisták oldalán :DD

(#92361) konzumpro válasza iatti (#92360) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ezzel szemben az ajánlott Sage (Barista Express) ilyen belső világgal bír:
https://www.youtube.com/watch?v=96IuKiuIB5A

Itt egy régebbi modellen szépen látszik a kitűnő minőségű műanyag kartartó.
https://www.youtube.com/watch?v=CVba0aGGGDo

¯\_(ツ)_/¯

(#92362) RetepNyaraB válasza vicces1 (#92355) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Well. Meggyőző, bár a csávó annyira ütnivaló, hogy igen nehezen néztem végig.
Ami szar, az szar. :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#92363) sz.zs. válasza SoundON (#92320) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én is ~ fél év után szedtem szét és zéró vízkő volt benne...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92364) SoundON válasza sz.zs. (#92363) üzenetére


SoundON
tag

..és milyen gyakran citromsavazol?

(#92365) paljoc válasza konzumpro (#92361) üzenetére


paljoc
tag

Ez a két videó tök jó: kb. ennyi bajuk van forszírozott üzemben is /irodai felhasználás/, az esetenként elszakadó szilikongumi fejtömítés és az a berregő solenoid, cseréltem már mindkettőt nem egyszer. Ezen kívül azonban meglepő módon, bár a belső látványa nem ezt sugallaná, nem nagyon van baj velük. Ez a műanyag csövezés is amilyen horror gyenge megoldásnak tűnik, annyira pofon egyszerű a bontás ezzel a fogóval kihúzható zégeres figurával. Ilyen egy darab volt, aminél a kis gumi karikát ki kellett cserélni, mert megkeményedett és spriccelt mellette a víz. A thermoblockos kazánmegoldás miatt vízkövesedés nem jellemző ezekre a gépekre, amiben az kárt tesz az a solenoid, akkor brekeg-zörög így mint a videón. Az én itthoni dual bojleresem is ezt csinálja épp, csak lusta vagyok kicserélni mert attól még működik! :DD
/az áruk azonban szerintem magas, főleg annak ismeretében hogy szétbontás után milyen "kínai bolhacirkusz" tárul az ember szeme elé, de ettől függetlenül tapasztalataim szerint, egész jól bírják a kiképzést, noha olyan kofit ez a darálós cucc pl. nem ad, mint egy jól összelőtt gaggia classic meg egy valamirevaló daráló páros/

[ Szerkesztve ]

(#92366) konzumpro válasza paljoc (#92365) üzenetére


konzumpro
senior tag

Köszi a véleményt! Nekem a Jura ugrott be az alkatrészekről, ez a zégeres megoldás van ott is a csöveknél. Ennyiből viszont mostanság tényleg kijönne egy tuning Gaggia is.

(#92367) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Ha valaki használ kávéegyengetőket, meg tudná mondani, melyiket érdemes megvenni? Milyen kialakítású a legjobb és hogy ez kiváltja-e a fogpiszkálós wdt-zést. Ezeket nézegettem, van jelentősége annak, hogy 3-4 ágú vagy barázdás az alja?

szerk: még ebbe a hsz-be belefér: gyári Gaggia nyitott szűrőkart haználok a vele adott dupla szűrővel, jelenleg sima 58-as tamperrel, több helyütt olvastam, hogy 58,4 lenne a tökéletes, a fenti webshop 58,35-öst kínál. Ez is megfelelő?

Köszi & üdv :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92368) kzoltann válasza looser (#92367) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Ha budapesti vagy nálam van egy 4 águ avx-es (szerintem ugyanaz mint a linket csak ranyomtak a markanevet) amit pár hete felajánlottam, hogy bárki elvihet ha eljön érte.

(#92369) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Van egy automata Delonghi gépem, januárban vettem. Nagyon szeretjük, eddig bolti 3-4e Ft-os szemes kávéval etettem, de most vettem a Kapuczinertől 1kg Velencei gondolások kedvence blendet. Elsőre nekem csalódás, savanyú a kávé. Ezen az őrlés finomságának állításával tudok változtatni vagy ez ilyen és kész?

(Nem sok mindent tudok állítani a gépen, csak az őrlés finomsága, víz hőfoka 4 módban, kávébab mennyisége adott csésze kávéhoz és a kávé hossza állítható)

[ Szerkesztve ]

(#92370) bluesfan válasza looser (#92367) üzenetére


bluesfan
tag

A magam részéről maximálisan ajánlom ezt a típust.

(#92371) koxx válasza bluesfan (#92370) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:K
Arban mondjuk nem versenyez a tobbivel.

(#92372) adriankoooo válasza tboy93 (#92369) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Nem nagyon lehet mit csinálni a hőhiánnyal. Amit megpróbálhatsz, hogy kapcsold be a gőz funkciót és, ha elérte a gőzölő hőmérsékletet), akkor csapolj egyet. Ekkor van max hőfokon.

(#92373) vicces1 válasza looser (#92367) üzenetére


vicces1
aktív tag

Én az ék alakút venném, az 58,35 jó méret, egyengetőben, tamperben is.

(nyilván nem 20ezret szeretnél rá költeni, és nincs is akkora jelentősége)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92374) phranxinatra válasza looser (#92367) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Keresztapparé (Pal's Coffee Tech) tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#92375) tboy93 válasza adriankoooo (#92372) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor alapvetően az automata nem tud elég magas hőmérsékletet biztosítani ennek a kávé típusnak?

Sajnálatos, pont az automata topikban javasolták a géphez ezt a kávét.

(#92376) Szabász válasza tboy93 (#92375) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!
Próbáld meg a darálót a legfinomabbra, hőmérsékletet a legmagasabbra, kávé csapolását a legrövidebbre állítani. És a gépet jól bemelegíteni! A Saeco PicoBaristo val ezeken a beállításon édeskés, csokis ízt hozza a Velencei gondolások .

(#92377) tboy93 válasza Szabász (#92376) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hű, ez így ihatatlan lett :DDD Mint a citromlé. 40ml-nél nem tud rövidebb kávét főzni a gép.

[ Szerkesztve ]

(#92378) 72lakiluk válasza looser (#92367) üzenetére


72lakiluk
tag

Tampert vegyél nagyobbat, az rendben van. De az egyengető ... :F nem tudom. Főleg úgy, hogy nemrég beszéltünk róla - van aki pont ellenkezőleg tekeri, mint amire tervezték :) akkor azért adjak egy 20-30 ezret ? Te tudod.

(#92379) Silent77 válasza 72lakiluk (#92378) üzenetére


Silent77
veterán

Úgy kell. :DDD
Elsőnek jobbra, aztán balra. Ezt láttad a videón is.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92380) bluesfan válasza 72lakiluk (#92378) üzenetére


bluesfan
tag

Az, hogy van, aki ellenkezőleg tekeri, nem jelenti, hogy az a megfelelő használati mód. Az őrlemény lehető legjobb eloszlatása lenne a cél, hogy mennyi tapad fel a disztribútorra, szerintem nem fő motívum. Nálam rendeltetésszerű használat mellet is minimális a feltapadás és az oszlatás így nagyon korrekt. A Lelit Annához van egy 57mm-es Motta egyengetőm, na olyat nem vennék még egyszer. Persze, hogy ez kinek, mit ér meg, az más kérdés.

(#92381) Szabász válasza tboy93 (#92377) üzenetére


Szabász
csendes tag

Sajnálom, valószínű hőhiányos azért savanyú! Nem tud megfelelő hőmérsékletet ehhez a fajta kávéhoz a géped. Olaszos sötét pörköléssel érdemes próbálkozni.

(#92382) 72lakiluk válasza bluesfan (#92380) üzenetére


72lakiluk
tag

Pont azt írtam én is, hogy a feltapadás nem kellene, hogy befolyásolja a használatot :) de mégis.

(#92383) RetepNyaraB válasza tboy93 (#92377) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha csapolás közben megnyomod még egyszer a gombot, nem áll el a víz (sok a 40ml)?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#92384) tboy93 válasza RetepNyaraB (#92383) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt még nem próbáltam :)

(#92385) tboy93 válasza Szabász (#92381) üzenetére


tboy93
nagyúr

Eddig lavazza sötét pörkölésű volt terítéken, azzal egészen jót főzött, csak az automata topikos ajánláson felbuzdulva vettem ebből egy kg-ot. Sajnos úgy látszik vagy gyenge hozzá a gép vagy nagyon béna vagyok :))

[ Szerkesztve ]

(#92386) looser


looser
addikt

(#92368) kzoltann: ez igazán nagylelkű ajánlat, köszönöm! Lassan 5. hete, hogy itthon vagyok, a párszáz méterre lévő közértig mentem el háromszor, egyelőre nem merem elhagyni a lakást. Őszintén hálás vagyok a felajánlásodért, ha a járvány elvonultával is még birtokodban lesz, egy nagy tábla csokival felkeresnélek :R

(#92370) bluesfan: ennyit semmiképpen sem adnék ki az eszközért, nem tudom, javítana-e bármennyit, ezért gondoltam elsőnek egy olcsóbb eszközre.

(#92373) vicces1: köszönöm a válaszod! Így van, a 20e már túlzás lenne. 50e volt a Baby + kb. 30e a tuning, ezt sokallom.

(#92378) 72lakiluk: csak tesztképp, igazából a műanyagpohár + fogpiszkáló kombót ha kiváltaná, az jó lenne. A darálóm nem egy csúcs, így mindig szét kell piszkálni a darálmányt.

Nem tudom, jól gondolom-e, de a "mélyben" nem bontja szét a rögöket (Iberitalt használok), csak a tömörítéshez készíti elő a felületet, ugye?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92387) koxx válasza bluesfan (#92380) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gondolom az se mindegy milyen típusú kávét őrőlsz ill mennyire finomra. Ennek függvénye nálam is a feltapadás. Egyébként teljesen jól működik a cucc, az, hogy megér-e 20e ft-ot, azt mindenki döntse el maga :) Én pl maroktampert nem vennék mégegyszer. Inkább behúznék egy jó pullmant vagy egy torr titánt.

(#92388) 72lakiluk válasza looser (#92386) üzenetére


72lakiluk
tag

Megnézed a 'puck perfecter' -ről szóló írást, videót :) szerintem 3-4mm-rel feljebb kell állítani, mint a tamperelési mélység. Én kb. úgy csinálnám. Nem kötözködni akartam fentebb, nehogy a disztributorosok félreértsék :)

(#92389) verti1 válasza looser (#92386) üzenetére


verti1
tag

Egy ilyen kell neked pár száz forintért...

Az egyik legjobb oszlató/homogenizáló eszköz. Ha pedig ügyese vagy akkor elég jó szintet is tudsz csinálni vele.

[ Szerkesztve ]

(#92390) NagyGL


NagyGL
csendes újonc

Sziasztok!

Csendes tagként hónapok óta olvasgatom ezt a fórumot, és nagyon sokat tanultam itt. A tanácsokat megfogadva néhány hónapja van is nálunk otthon egy full-tuning GC, és nagyon jó kávékat iszunk! :)

Van viszont egy olyan kérdésem, hogy az elkészült espresso fogyasztására van valamilyen ajánlás?

Konkrétan: korábban azt olvastam valahol, hogy fontos még melegen meginni, ezért kell a vastag falú, előmelegített csésze is. Ehhez képest itthon azt vettük észre, főként világos pörkölésű, SO (pl. CasMo) kávékon, hogy 1-2, sőt 3-4 perc után esetenként pont hogy kiegyensúlyozottabb, szelídebb ízük van. (Mondjuk nem tudom, hogy a „levegőztetés” vagy a hőmérséklet csökkenése miatt.)

Sőt, olyannal is találkoztam már 2-3 fajtánál is, hogy az első korty még az elején kifejezetten és erőteljesen sós (és ez minden mást elnyom), és csak néhány perc után jelennek meg finomabb ízek.

Igazából a fő kérdésem az, hogy ez vajon így normális, vagy valami készítési hiba miatt alakul így? Maga a sósság mitől lehet?

Illetve, mi a kanál használatára az ajánlás? Eddig csak "simán" szürcsöltük a csészéből, de nemrég egy James Hoffmann videóban azt láttam, hogy konkrétan összekeveri a kávét a csészében kóstolás előtt! Ennek mi lehet a szerepe?

(#92391) adampofaa


adampofaa
csendes tag

Igen single bojler, elnéztem. A megoldás egészen egyszerű volt végül. Lebontottam a teljes burkolatot, majd kiderült, hogy alul van egy "szerelőnyilás", amin keresztül elérem a bojlert és a fűtőszálat is. Leengedtem, áttisztítotam és hangnélkül felfűt most. Legközelebb pedig elég lesz csak a szerelőnyiláson keresztül megtenni ugyanezt bruttó 20 perc alatt. Nagyon praktikus megoldás ez ebben a formában.

Volt egy extra kivezetés is amit ugyancsak el lehet érni alulróll, de nem jöttem rá, hogy ez mi és milyen formában lehet használni szervízkor. A bal oldalt fentre a nyomás álltáshoz vezet a jobb oldali a pumpától jön, és ez a harmadik a rejtélyes csonk. Ötlet?

Bárcsak találna az ember rendes leírást a gépről neten (az olaszok sosem voltak erősek műszaki doksikban, ezért külön írtam a gyárónak persze 0 válasz) és nem empírikus formában jutnék egyről a kettőre...

[ Szerkesztve ]

(#92392) sz.zs. válasza SoundON (#92364) üzenetére


sz.zs.
senior tag

SOHA nem citromsavazok. 120-140 közötti tds-es vizeket használok.
Itt írtam is róla fotóval [link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92393) adriankoooo válasza tboy93 (#92377) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Két öblítés, forró víz engedés, gőz. Ennél jobban nem tudod felfűteni.

(#92394) bbuffy


bbuffy
senior tag

Na, első saját pörkölésem. Santos, 9 perc, vastagfalú gránit serpenyő. Egész pofás lett. Kicsit mondjuk világos a képen, élőben sötétebb. Kicsit egyenletlen de az én narancsom :) legközelebb 10 perc lesz.

Most már csak birni kell kivárni. :DDD
gyorsan sütöttem mellé egy pitét :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92395) phranxinatra válasza phranxinatra (#92374) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Keresztapper. 2 szerkesztéssel sem tudtam kijavítani. :O :W :F

(#92387) koxx: Mi a bajod a maroktamperrel?

[ Szerkesztve ]

(#92396) Peti...(16v) válasza NagyGL (#92390) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Szerintem a sok szabály közt a legjobb szabály az, hogy úgy kell készíteni és inni a kávét, ahogy neked a legjobban ízlik!
Az írásod alapján elég profin állsz a dolgokhoz, jobb lenne, ha nem csak csendes tagként figyelnél a háttérből :K

Egyébként kávétól függően, de főleg a világos pöriknél én is szoktam hagyni kicsit kihűlni, illetve meg szoktam kóstolni így is-úgy is, és sokszor jól áll neki, ha kicsit vagy teljesen hűl. Most is így ittam egy one11 kávét (ami 1-2 hónapja a fagyóban pihen) a flairrel elkészítve, és nagyon finom volt.

A sós íz szerintem hiba, ha elnyom minden más ízt, akkor biztosan az. Azt nem tudom, hogy mitől van, ha csak a felső rétegben érzed, de próbáld ki az un. szalámi szeletelés módszert, amikor 3-4 részre szétszeded a csapolást külön csészékbe, és meg fogod találni, hogy a csapolás melyik szakaszában kerül be a sósság, illetve a többi íz. Ezzel rá lehet jönni, ha pl. hamarabb le kellett volna állítani a csapolást.
Kanál: én pont James Hoffmann ajánlása óta mindig elkeverem a kávét.

[ Szerkesztve ]

(#92397) 72lakiluk válasza Peti...(16v) (#92396) üzenetére


72lakiluk
tag

mint a pálinkafőzésnél :K elő - közép -és utópárlat :D

(#92398) koxx válasza phranxinatra (#92395) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nehéz belőni pontosan a tamperelés magasságát, nem hagy akkora szabadságot mint egy hagyományos tamper. Ha előtte elsimítod egy disztribútorral akkor a ferde tömörítés valószínűségét is le tudod csökkenteni.

(#92399) Peti...(16v) válasza koxx (#92398) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Miért? Azt egyszer kell belőni, a felsőszűrő magassága adja a tamper mélységét. Utána az őrlési mennyiséggel kell játszani.
Mindegy hogy normál vagy maroktamper, szerintem a pogi és a felsőszűrő közti távolságnak állandónak kéne lennie, és egy változó a sok közül ki van lőve. Hülyeség?

(#92400) koxx válasza Peti...(16v) (#92399) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha mindig ugyanolyan kofit raksz bele és tizedre pontosan mindig belövöd a mennyiséget akkor elvileg így működik igen. De én sem mindig tökölök azzal, hogy pontosan 18g legyen a kosárban ugyanolyan őrlési finomsággal. A kávét meg 250grammonként cserélgetem.
De mindenkinek más jön be, volt rendes tamperem is, most maroktamper.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.