Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93951) koxx válasza bluesfan (#93948) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vagy ha olvassa nem tudja a nicket beazonosítani :DDD

(#93952) vicces1 válasza bluesfan (#93948) üzenetére


vicces1
aktív tag

Most kiderül :D
hogy az enyém olvassa e

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93953) bbuffy


bbuffy
senior tag

Van Silvia a jofogin ha vki keresne epp.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93954) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok!
Eladó pörkölője van-e valakinek? (otthoni felhasználásra, nem 5kg-os :D )

Köszi

(#93955) n.gab


n.gab
aktív tag

Van ajánlott elektromos hattyúnyakú kiöntő french press és aeropress-hez 20ezer körül?
Tchibo oldalán találtam, ezzel van valakinek tapasztalata?

(#93956) Silent77 válasza n.gab (#93955) üzenetére


Silent77
veterán

[link]
Az első már nem elérhető.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#93957) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

megleptek egy Brikkával a héten, a használathoz szeretnék tanácsot kérni. már bejárattam, nagyon kellemes kis kávéfőző (bár az évek alatt ezen is spórolnak, ez látszik, összehasonlítva néhány éves verziókkal).

egyéb mokka potokkal ellentétben hideg vízzel töltöm fel, ügyelek az előírt mennyiségre, a szelep is rendben van. a tölcsért színig mérem PY kávéval, utána darálom. azonos kávét használva, mint a presszó gépben, annál kicsit kevésvé finomra, de még bőven presszó finomságúra. nem tömörítem. közepesen, kicsit afölött főzöm le, pár perc kell neki így. (elektromos főzőlap van sajnos).

a végeredmény ízre meglepően jó, de crema-t nem tudok rá varázsolni. ahogy nézem, azért ez annyira nem egyszerű.

valakinek valami tuti tippje akad? :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#93958) gyuri860213 válasza konzumpro (#93912) üzenetére


gyuri860213
tag

Üdv.
most tervezek beruházni és vacillálok a Sage BCG600 és a Graef CM 702 között. Az őrlemény minőségében van lényeges különbség? A Graef most csak 31e az egyik elektronikainál vs 56 a Sage.

(#93959) DanielK válasza n.gab (#93955) üzenetére


DanielK
addikt

Ez engem is érdekelne

(#93960) koxx válasza gyuri860213 (#93958) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szvsz nem ér 56k-t a sage.

(#93961) RetepNyaraB válasza gyuri860213 (#93958) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Kb. ugyanaz a hardver, a Sage esetében némi plusz parasztvakítással. Vedd a Graef-et, azon jól lehet levezetni a frusztrációt, miközben ütöd, hogy kiköpje a kv-t :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93962) konzumpro válasza gyuri860213 (#93958) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Graefnél van két kis fül ami a helyén tartja az őrlőbetétet, a Sage-nél egy horony van ami masszívabb. Nagyobb állítási lehetőséget ad a Sage, filterre is jó. Más a hangjuk, a Sage visítósabb, éneklősebb, de a Graefnél legalább hallható ha kezdenek összeérni a kések... :(((
Nem ér kétszer annyit a Sage ha csak presszóra kell. Ha már van rá lehetőség én egy 1z presso jx pro-t vennék vagy kettőt felesben valakivel, úgy csak 50.

(#93963) stereofan válasza hoffman_ (#93957) üzenetére


stereofan
tag

szerintem vedd még egy kicsit durvábbra.
nekem a régebbi kisebb átmérőjű kosaras változat van, én is a kosárral szoktam kimérni, de kicsit lejjebb töltöm a felső szinttől. melyik PY?

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#93964) sapizee válasza n.gab (#93955) üzenetére


sapizee
csendes tag

Nekem ilyen kiöntőm van, főleg V60-hoz, alkalomadtán aeropresshez használom.
V60-nál szoktam beletenni a kifolyóhoz egy aeropress filtert, így még jobban lehet kontrollálni az öntést.
Szerintem teljesen megéri az árát, hasonló tudású, "márkásabb" készülékekhez képest kifejezetten baráti az árazása.

(#93965) hoffman_ válasza stereofan (#93963) üzenetére


hoffman_
nagyúr

rendben, teszek még pár próbát az őrléssel, köszi. ez most épp egy Rwanda Gasange.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#93966) gyuri860213 válasza konzumpro (#93962) üzenetére


gyuri860213
tag

Rendben. Tény hogy a Sage tetszetősebb, a Graef-ot ismerem munkahelyről, én a tetején lévő fedelet szoktam fel-le nyomkodni hogy a légnyomás kilökje a kávét, de inkább a konzisztens őrleményt nézem mint kinézetet.

Újabb kérdés. Graef CM 702 vagy Catler CG8011? A Catler 10k val drágább.
Vagy találtam 28 ért egy 6 éves Imat Lux-ot, ha késcserés azt nem tudom mennyi, plusz ott a rizikó hogy a motor megdöglik idővel.
Azt látom hogy kb egy átcimkézett Graef-ról van szó, de ezen kívül másban különbözik? A Catler-nél ha jól látom nem alátéttel lehet szabályozni a kést hanem egy műanyag perselyt kell állítani amibe a gyűrűs rész fekszik.

[ Szerkesztve ]

(#93967) adriankoooo válasza n.gab (#93955) üzenetére


adriankoooo
senior tag

INSTANT GET, sokáig nem volt raktáron!!!

(#93968) t-bali3


t-bali3
senior tag

Ha egy kávédarálónak elkezdenek összeérni a kései, akkor minden esetben ad valamilyen megszokottól eltérő hangot, ugye?
Átállíttottam a 800as Graef örlőm mert már zavart a beosztása. Sokat finomítottam rajta és most tesztelgetem.
A jelenlegi beállitásnál, ha nagyon finomra tekerem kicsit más hangon zúg.

[ Szerkesztve ]

(#93969) petfoto


petfoto
tag

Sziasztok!
Eladó egy fekete SAGE BCG820BKS őrlő.
Ismertető itt..
Vadi új (0, azaz nulla kávészemes), ki sem volt bontva, csak megnéztem, hogy a dobozban benne van-e.
Még 23 hónap garis, Mall.hu ról vettem, egy Sage BES920hoz adták tartozékként.
Az ára 65.000 Ft
Érdeklődés PÜ-ben.

[ Szerkesztve ]

(#93970) konzumpro válasza gyuri860213 (#93966) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ez kb. Graef cm80, nem rossz.

(#93971) koxx válasza petfoto (#93969) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hasznaltan 40k alatt adtam el, 65k-t sztem meger. Par poszttal feljebb valaki ilyet keresett.

(#93972) petfoto válasza koxx (#93971) üzenetére


petfoto
tag

Már tervezem egy ideje meghirdetni, most láttam én is, hogy hasonló a téma, így végre eljött az ideje ennek is.

[ Szerkesztve ]

(#93973) 72lakiluk válasza t-bali3 (#93968) üzenetére


72lakiluk
tag

A síktárcsás szépen 'cicereg' összeérésnél. Egy kúpos nem tudom. De gondolom üresjáratban füleled :) valami fémes hang lehet ott is. Ketesd tovább :)

(#93974) #64275200


#64275200
törölt tag

Azt hiszem a hónap elején keresett valamelyik fórumtárs nívósabb filteres gépet. A Sage lett neki ajánlva. Na most kell szaladni a gépért akit érdekel. mert 40 ezerrel olcsóbb a SAGE SDC400BSS [link]

(#93975) konzumpro


konzumpro
senior tag

A Barista Pro is 200e megint 🙉

(#93976) 72lakiluk válasza konzumpro (#93975) üzenetére


72lakiluk
tag

Egy Diego-ba tökéletes, hogy megkínáljanak egy kávéval. A saját pultomra nem tenném, de ettől még megérheti az árát :)

(#93977) sz.zs. válasza 72lakiluk (#93976) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Mellesleg Alza-ból semmit nem vennék, még negyedáron sem! Semmire nincs gyári garancia, mindenre az ő bolti garanciájuk érvényes, aminek az ügyintézése csapnivaló, azaz egyenlő a nullával!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93978) koxx válasza sz.zs. (#93977) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem onnan volt a kis catler gepem, hala az egnek nem romlott el amig hasznaltam.

(#93979) bbuffy válasza sz.zs. (#93977) üzenetére


bbuffy
senior tag

Na ezt köszi, épp rendelni akartam onnan. Akkor megfontolom.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93980) sz.zs. válasza koxx (#93978) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kollégám Huawei telója pl. 3-4 heteket van náluk szervizelésen, Szlovákiába küldik ki minden alkalommal, mert onnan hozzák az anyacégtől.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93981) Nutra válasza sz.zs. (#93977) üzenetére


Nutra
tag

Nekem egyszer volt garanciális gondom és korrektül intézték. Samu Gear Fit - simán visszaadták pár nap "bevizsgálás" után a pénz, mert megszűnt addigra...

(#93982) #64275200 válasza sz.zs. (#93977) üzenetére


#64275200
törölt tag

Az E-Digi sem különb. Nekem egy Sony Z1 telefonom volt tőlük, ami kilencszer járt ugyan azzal a hibával a szervizükbe és nem cserélték ki. Mindig azzal az üzenettel jött vissza, hogy a jelzett hibát a készülék teszt üzemmódban nem produkálta. Addig húzták az időt amíg letelt a meghosszabbított garancia is.

(#93983) radi8tor válasza #64275200 (#93982) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért a harmadik szerviz után már fogyasztóvédelmet is bevontam volna a dologba... :U

⭐ Stella

(#93984) n.gab válasza Silent77 (#93956) üzenetére


n.gab
aktív tag

Köszi! :R
Inkább most Magyarországon is kaphatóba gondolkodtam.
Szállítással együtt majdnem annyi mint a Tchibo-s.
Illetve kell még hozzá egy kis french press is tejnek.
A literessel nem annyira jó kis mennyiséget csinálni.

#93964 sapizee
Köszi a segítséget! :R
Tchibo lesz szerintem.

#93967 adriankoooo
Pár hete nézegetem már.

(#93985) kurtuzov válasza sz.zs. (#93980) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Távolabb, mert cseh cég. De amióta van helyi cégük is sok minden garanciális ügyintézése javult. Az hogy a telefon nem az itteni Telemax szervizbe megy az nem is baj talán...
Az Alzacaféjuk viszont szerintem rendben van.
Igaz, drágult is, bár lehet csak korán kezdték.

[ Szerkesztve ]

(#93986) X_C


X_C
tag

Rézkazános Saeco aroma/vie venezia kartömítést merre keressek?

(#93987) general válasza hoffman_ (#93957) üzenetére


general
addikt

Én úgy tudom, nem szabad hideg vízzel feltenni a kotyogóst, mert a kávét magát is forralod így. Forró vizet bele és minél hamarabb jöjjön le a kávé. A melegítés hőfokát persze ki kell kísérletezni az adott tűzhellyel.

(#93988) bbuffy válasza general (#93987) üzenetére


bbuffy
senior tag

Sztem pont az ellenkezője. Igazából régi tézis, sokan vallották, de lehet ez is változott. Sőt kifejezetten ellenzett a forró viz.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93989) t-bali3 válasza 72lakiluk (#93973) üzenetére


t-bali3
senior tag

Persze, üresen próbálgatom.
De úgy vélem megoldódott a helyzet, a skála széléről a közepére tudtam vinni a presszó beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#93990) stereofan válasza X_C (#93986) üzenetére


stereofan
tag

tipp

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#93991) Bazsee71 válasza bbuffy (#93988) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jarjabka Zoltánnak most volt egy online kurzusa, ott az volt a tuti, ha a teljes kotyeszt (alsó és felső rész) átmelegíted. Súlyszelep nélküli kotyogót használt. Kolléganőm tesztelgette a módszert, nagyon jó eredménnyel.

(#93992) konzumpro válasza bbuffy (#93988) üzenetére


konzumpro
senior tag

Súlyszelepesnél hideg víz a célszerű, sima Mokánál és társainál a forróval indítás a legjobb. Aztán persze vannak kivételek, bevallom a Mokinát még sosem indítottam forró vízzel, de tökéletes a végeredmény. Persze mindig minden lehet jobb, majd kipróbálom forróval.

(#93993) bbuffy válasza konzumpro (#93992) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mondjuk én Brikkázom, ha épp, szóval akkor jó vonalon voltam. Teljesen jó az eredmény a hideg vizes, “ortodox” alap logisztikával. Más kotyeszem nem is volt, mivel a fő csapásirány presszó.
kb a legutolsó, előbb filterezek.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93994) konzumpro válasza bbuffy (#93993) üzenetére


konzumpro
senior tag

Én is így voltam a kis Mokinával, talán Mokával is ilyen ortodox módon csinálnám. Viszont a megpúpozott kávés megoldás nem jött be, megnyomja a gumi tömítést ha őrlemény kerül alá.
Rozsdamentesnél jót tesz a forró víz, ott hideggel ihatatlan a végeredmény.

(#93995) norkov84


norkov84
tag

Cirmos cica haj...



Kávékalmár 4 napos pörkölésű etióp Sidamo-ja (még tegnapi kép). 16g kávé —> 40g ital kb. 40s alatt. Major + R58, IMS szűrővel.
Nem csak szép, finom is ;)

(#93996) general válasza konzumpro (#93992) üzenetére


general
addikt

na a súlyszelepesre nem gondoltam, de ezt is megtudtam! :) bár logikusan azt gondolnám, az őrlemény hevítése nem biztos, hogy jót tesz a mannának. de valóban a végeredmény a fontos, szóval próba-cseresznye. :)

(#93997) Parci válasza norkov84 (#93995) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

4 naposan pedig ritkán adja..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93998) yazoo1 válasza norkov84 (#93995) üzenetére


yazoo1
tag

Gyönyörű!

(#93999) konzumpro válasza general (#93996) üzenetére


konzumpro
senior tag

Még mindig ezt a klasszikust tudnám idézni:

(#94000) t-bali3 válasza norkov84 (#93995) üzenetére


t-bali3
senior tag

A kávé nagyon guszta :)
A csésze viszont elég vékonykának tűnik. Kicsit szúrja a szemem.

Múlt héten rendeltem egy Loveramics espresso csészét és azt kell mondjam elsőre nagyon meglepett a vastagsága és a súlya, de azóta csak abból iszom kávét. Pedig van itthon sokféle (d'Ancap , ipa, stb...)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.