Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92101) zolnagy válasza reset (#92095) üzenetére


zolnagy
őstag

Nekem még mindig tetszik ez a magister. Ha eladnád, szólj. :)
Amúgy mennyire konzisztensek a csapolások vele?

(#92102) reset válasza zolnagy (#92101) üzenetére


reset
senior tag

Azáltal, hogy 1°C lépésekben állítható a víz hőmérséklete és-hogy a tartályon belül van a hőérzékelő szonda egész stabilan tartja a beállított paramétereket. Az Ascasoval olykor szörfözni kell le vagy föl irányba - ezzel nem szoktam. Ősszel tervezek újítani...akkor lehet, hogy pénzzé varázsolnám :)

(#92103) gyuri860213 válasza vicces1 (#92081) üzenetére


gyuri860213
tag

Sziasztok. Az alábbi kávét próbálta már valaki? Tudom nagyon kilóg a sorból az itteni felhozatalhoz képest, de kíváncsi vagyok hogy iható kategória-e!?

(#92104) bbuffy válasza gyuri860213 (#92103) üzenetére


bbuffy
senior tag

Borzalom.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92105) bbuffy


bbuffy
senior tag

Van egy árva a jófogáson, ha vki keresne.
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92106) Paulie86 válasza bbuffy (#92087) üzenetére


Paulie86
tag

Nos, nekem van egy ilyen adagolós poharam Aliról. Egyet kell tudni róla, hogy elég lötyögős, tehát nem illeszkedik nagyon az 58-as kosárra patentosan, talán 2 mm a difi, de ettől még kezelhető. Úgy gondoltam ezzel kényelmesebb lesz a rutin, de nem sokat javított. Miután átfordítom, egy kis rázással mondjuk eloszlatom belül még a kávét, ugye a pohár itt segít ha még rajta van, de a lötyögés miatt nem a legstabilabb a történet, vigyázni kell nehogy leessen közben. Aztán persze ettől függetlenül el kell még simítani a kávét így is, aztán jöhet a disztribútor. Ez se rossz módszer, de én jelenleg lehet jobban preferálom a magasító segéd+fogpiszkálóval való átkeveréses előkészítést. Valamennyivel az utóbbinál jobbnak tűnik a lefolyás is.

(#92107) #64275200 válasza bbuffy (#92105) üzenetére


#64275200
törölt tag

... és lehet motorizálni is [link] :)

(#92108) norby_42 válasza bbuffy (#92105) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ritkán látni ilyet. Ha valaki gondolkozna rajta: nagyon jó.

Eat pasta, run fasta

(#92109) zolnagy válasza reset (#92102) üzenetére


zolnagy
őstag

Melyik Ascasoról van szó?
Milyen gépet tervezel a magister helyett?
Ősszel akkor majd figyelek. Igazából nem sürgős, van most több kávékészítő eszközöm is, de előbb-utóbb biztosan veszek újra egy bojleres gépet, mert az most nincs és visszasírom.

(#92110) reset válasza zolnagy (#92109) üzenetére


reset
senior tag

Sima, PID nélküli Ascaso Uno Prof. Amit megajándékoztam még pluszban egy manométerrel.
[link] Még nem dőlt el, merre induljak....talán a gyárilag PID-elt kiskazánosok közül vmelyik...igazából nem a szükséglet fogja meghatározni, hanem a "kalandvágy" ...

(#92111) zolnagy válasza reset (#92110) üzenetére


zolnagy
őstag

Aham. Ez termoblokkos, máshogy viselkedik, mint a bojleresek és nem is annyira hőstabil. Az egyik eszköz nekem is egy legalább 30 éves termoblokkos QM 0800, amiben még viszonylag nagy termoblokk van. Így, hogy tettem bele OPV-t és elektromos 3 járatú szelepet, egész jó, de nem olyan, mint egy pides bojleres gép. Néhány kávéval viszont egészen adja ez is.

(#92112) bbuffy


bbuffy
senior tag

Amugy nem unta meg senki a Niche-t még? :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92113) Laci2018


Laci2018
újonc

Sziasztok!
Ha valakit esetleg érdekel, van egy használt Nivelco Unicont PMG-411-1 univerzális szabályzóm (alias: PID). Fém tok és zárókupak is jár hozzá. A hőelem sajnos hiányzik.

(#92114) bl4ze


bl4ze
veterán

P&Y "Hello Sicilia" nem tudom megunni :D

.:. bl4ze .:.

(#92115) bbuffy


bbuffy
senior tag

Estike.
Coffee66 speciality blend. Szögegyenes étcsoki. Teljesen jó.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92116) bluesfan válasza bbuffy (#92112) üzenetére


bluesfan
tag

link:N

[ Szerkesztve ]

(#92117) bl4ze válasza bbuffy (#92115) üzenetére


bl4ze
veterán

Az ára már már értelmezhetetlenül alacsony.

.:. bl4ze .:.

(#92118) adp válasza bl4ze (#92117) üzenetére


adp
őstag

Ezt nézem én is, de minden kávéjuk ilyen olcsó.... Kb zöld árban van....

(#92119) Toobee válasza bbuffy (#92115) üzenetére


Toobee
veterán

Mikori pörkölés?

https://barbieripnk.hu/

(#92120) Bazsee71 válasza Paulie86 (#92106) üzenetére


Bazsee71
őstag

Dettó, szerintem is felesleges eszköz.

(#92121) vicces1 válasza bbuffy (#92115) üzenetére


vicces1
aktív tag

Speciality Blend
"A kávé keverék tartalmaz 50 % Indiai robusztát" :C

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92122) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Rajtam maradt jópár darab solenoid és fej közé beépíthető 0,55 mm-es szűkítő Gaggiához. Ha valaki szeretne vásárolni belőle, keressen meg privátban.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92123) Rush77 válasza bbuffy (#92115) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én csak kapszulát vettem tőlük eddig. Az nem volt nagy eresztés. Mondjuk olcsónak tény, hogy olcsó.

(#92124) CB válasza bbuffy (#92112) üzenetére


CB
senior tag

Hol van még a karácsony?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#92125) Alg válasza bbuffy (#92087) üzenetére


Alg
veterán

Az olcsóbb verzió van, teljesen használható, de az 57-es Lelit kosárban is lötyög kicsit, és ha nekiállsz rázogatni mint a videóban, kiszóródik a kávé ahol nincs gallér.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#92126) bbuffy válasza Toobee (#92119) üzenetére


bbuffy
senior tag

0319.

amugy valoban semmi extra, egy probat megert, ennyi. Eleg olcso, nyilvan nem tojnak spanyolviaszt ennyiert. De ennyiert piros sega van a lidlben, annal merfoldel jobb. Most annyira nem élem a 8-10k s kávé idejét, igy megiszom. A Santosuk sokkal jobb.

Azért veszek vmi jobb blendet a kapuczinertől, ha elfogyott.

Vagy rászokom a pörkölésre, régi vágyam ugyis. :)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92127) bbuffy válasza CB (#92124) üzenetére


bbuffy
senior tag

Igen. Kb akkor, vagy max egy év mulva, lesz eladó használt már, a természetes evolúció folyományaként. :)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92128) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ez amugy nagyon kutya? :)
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92129) reset válasza zolnagy (#92111) üzenetére


reset
senior tag

Ez nem termoblokkos [link]
A dream-család tagjai azok, meg a legújabb gyártásúakban jelenik meg imitt-amott a termoblokk.

[ Szerkesztve ]

(#92130) reset


reset
senior tag

A 60-as évek közepétől iszom rendre a kofikat. Amikor bizony még mustáros pohárban kínálták a frissen épült falusi bisztrók egyikében-másikában. A sparhelt szélére, rezsóra, petroforra, gázra pakolható otthoni főző alkalmatosságok mellé később már sorjáztak az elektromos kütyük is. A mellékelt fotót a 70-es évek vége körül készítettem, Zenit-E masinával - aminek a tokjából egy elem uralja a bal alsó sarkot :-) Középen, hátul egy akkoriban menő elektromos szarvasi szoknyájába kapaszkodik félszegen egy kicsiny Plútó, amely már akkor sem volt gyermekkorú...A fémdobozos Omnia, a propelleres daráló, kockacukor (egy piskótás dobozban) lakják még többek között a konyhaasztalt...

[ Szerkesztve ]

(#92131) iatti válasza reset (#92130) üzenetére


iatti
aktív tag

nekem meg a teafőző ismerős :K erre emlékszem én is.

(#92132) reset válasza iatti (#92131) üzenetére


reset
senior tag

:)

(#92133) TA68 válasza reset (#92130) üzenetére


TA68
senior tag

Nekünk ebben az időben Autopress főzőnk volt. Ha egy kicsit túltömte az ember kávéval, szeretett felrobbanni. :D

(#92134) zolnagy válasza reset (#92129) üzenetére


zolnagy
őstag

Vagy úgy. Akkor az sem lehet rossz gép. Én egy pidet mindenképp építenék még bele.

(#92135) stereofan válasza reset (#92130) üzenetére


stereofan
tag

szuper poszt, köszi!
szívesen olvasnék még több ilyet.🙂

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#92136) OPiiPO válasza iatti (#92131) üzenetére


OPiiPO
addikt

A teafőző ismerős gyerekkoromból nekem is :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#92137) zolnagy válasza OPiiPO (#92136) üzenetére


zolnagy
őstag

Detto :)

(#92138) reset


reset
senior tag

Na jó, igazán csak még egy sztorit - hátha éppen unatkoztok / aztán félre vonulok - nem akarom túltolni a biciklit...
Nézzétek meg kicsit figyelmesebben és kicsit közelebbről a képet! A menő elektromos főző kecses zsiráfnyakán - az alsó fertályon - van egy kis dudor...Na mi lehet az? Nem golyva (kedveltem anno a golyvás nyakú üveges sört, barna üvegből...) - szóval nem golyva, hanem fekete színű szigszalag. Azért "bandázskodik" ott, mert a hosszú nyakban fölfelé futó alagutat takaró műanyag fedél alsó része letört, és jobb híján szalaggal rögzítettem...Azért tört le, mert gyakran kellett leszedni. Azért kellett gyakran leszedni, mert az alagútban futott egy alumínium cső - ami összekötötte az alul lévő kazánt a fenti szűrőtartóval - no szóval az a cső gyakran "könnyezett". Lent és fönt kis szilikon gumigyűrű hivatott volna a megfelelő tömítésről gondoskodni, de nem sok sikerrel. A propelleres daráló mindig termelt annyi mikro szemcsét, hogy befulladjon a főző.
Fiatal házasok voltunk, amikor boldogan vittem haza a legközelebbi vas-műszaki boltban vásárolt masinát. Asztalfőre került: öröm és boldogság volt a konyhában. A papírok gyors tanulmányozását követően rögvest beizzítottam / mondhatni, prompt. Fertály óra múltával még mindig izzadt és könnyezett, de kávé csak nem jött belőle...Csuklott a bimetál, pislogott a kis parázsfénylámpa a kazánon...
De ekkor már mi is pislogtunk...a kulcslyukon keresztül...mert rázártuk az ajtót és úgy lestük: átfesti-e a konyha frissen meszelt falait, ha majd felrobban...

(#92139) #64275200 válasza reset (#92130) üzenetére


#64275200
törölt tag

Nekem a képen a Zenit fényképezőgép tokjának lecsatolható eleje is tetszik :D

[ Szerkesztve ]

(#92140) iatti válasza reset (#92138) üzenetére


iatti
aktív tag

nincs semmi baj a sztorizgatással,időnként itt is csendes a pálya ;) /pont az előbb írtam a zseblámpásoknál,igen passzív a mannschaft/

(#92141) iatti válasza bbuffy (#92127) üzenetére


iatti
aktív tag

egy csoportos vásárlást be lehetne próbálni,hátha. meg kellene írni nekik,a magyar niche fanok vennének többet. még a végén én is lecserélem a m.minit :DD

(#92142) konzumpro válasza reset (#92102) üzenetére


konzumpro
senior tag

Mennyire stabil amúgy?
Terveztem Magistert venni, de ha eladod, akkor nem veszek, mert valamiért ezek szerint nem elég jó... :)

(#92143) soldier2


soldier2
őstag

Ha valaki kéziőrlőt keres az Indexen van egy Pharos. Parádés őrlemény mellett egy ergonómiai (rém)álom. :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#92144) 72lakiluk válasza soldier2 (#92143) üzenetére


72lakiluk
tag

Ez elég beteg :) azt hiszem, a kézi őrlőt kereső kollegák nem pont erről álmodnak :) ahogy én sem. Másodéves vasas ipari tanuló vizsgamunka. Kitűnő.

(#92145) sz.zs. válasza soldier2 (#92143) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Volt már szó róla a 92105 -ben is :)
Amúgy tényleg jó randa :Y

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92146) Warloo93


Warloo93
tag

Sziasztok. Van egy 8€-os aliexpresszes porlex koppintásom és egy brasilia rr45 örlöm. Ugyan az a káve(guatemala, medium light pörkölés), teljesen más íz. Az rr45 el, nem sikerült még normáis lefolyást produkálni vagy befulladt, vagy áttzubog. A kézivel gyors/lassú/szép lefolyásnál is fanyar, savankás izü a fözet gyönyörü crema-val. Az rr45 nél csöpögös és túl gyors lefolyásnál is minimum crema és savanykás, tucatkávés keserüség jelenik meg. Az alsó késtartóban és a késben is 0,07mm hullámosság mérhetö.
Hol keressem a hibát? Teljesen kezdö vagyok egyébként, szinte azt se tudom milyennek kell lennie egy igazán jó espresszónak :))

(#92147) soldier2 válasza 72lakiluk (#92144) üzenetére


soldier2
őstag

Kicsit azért nézz utána. Ha ilyen vizsgamunkák születnének itthon vernénk a Hollandokat. Tény hogy nem szép de kb mindent tudott amit egy tekerőlantnak kell jóval a HG1 vagy a Kinu-k előtt. Egy hátránya van (a széségén kívül :)) meg kell bele kapaszkodni, hogy ekkora erőkarral tekerd illetve helyben tartsd a gépet. Az őrleményére sosem volt panasz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#92148) RetepNyaraB válasza soldier2 (#92147) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Szerintem kurvajól néz ki. Teljesen más mint a mainstream, de ettől még nem ronda, hanem szokatlan. Pénzem meg nincs rá. :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#92149) reset válasza konzumpro (#92142) üzenetére


reset
senior tag

Az Ascasotol stabilabb #92102
"Kalandvágyból" adnám el...mert előbb-utóbb újat kell venni :)
Az Ascaso vasa igényesebben összepakolt. Érvég-hüvelyek a csatlakozó vezetékek végén, csavaros, oldható kötések ott is, ahol a Magister szegecselést alkalmaz, lemezcsavarok helyet normál csavarok, anti-burn gőzcső védőgumival...A Magisteren egyik első dolgom volt a hálózati elektromos kábel mókolása ...Elemi vörösréz-szálak meredeztek mindenfelé, nem volt rendesen rögzítve. A Gicar modulba csatlakoztatandó kábel lógott a levegőben, amitől be sem indult a gép elsőre...A szegecseket kifúrtam, oldható kötésekkel helyettesítettem, a hálózati kábelt kicseréltem, a jumperek áthelyezésével elvettem tőle az automata funkciókat (amit könnyen vissza lehet állítani, ha szükséges), a gőzkarra védőgumit raktam...stb...stb... Így most, a két belepakolt műszerrel jobb, mint amikor a dobozából kivettem

(#92150) bbuffy


bbuffy
senior tag

Na ez ultraprémium cucc.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.